Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Wieści ze świata kultury i sportu.

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Postprzez matmax » 10 paź 2017, 18:54

Chamberlain napisał(a):Takie problemy nie rozwiązują się same z siebie.

Saldo zostało zaktualizowane zgodnie z historią przelewów. Jak już kiedyś pisałem, w takich przypadkach proszę o kontakt.
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk
matmax

Postprzez الوـس » 10 paź 2017, 18:59

To od razu poproszę o aktualizację salda konta sądu w CBD. Co zabawne, saldo wynoszące okrągłe 0 nie przeszkadza mi dokonywać przelewów, gdyż saldo to staje się dodatnie w panelu przelewów.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Polyna » 10 paź 2017, 19:02

Jute-Lise Stormark napisał(a):Kto poratuje kompletną bidę?

Poratowałam. Towarzyszka zajrzy do prywatnej wiadomości.
Obrazek
Polyna

Postprzez Daniel von Witt » 11 paź 2017, 14:28

W sumie szkoda, że wątek zamienił się w kolejkę do kiosku i szukanie drobnych po kieszeniach, a nie w dyskusję o tym, co zostało powiedziane przez tylu autorów. Forma PDF bardzo ładna, ale dystrybucja i możliwość dyskusji nad tekstami fatalna. Jest to jednak jakieś doświadczenie i daje do myślenia w kwestii sprzedaży prasy.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez Karolina Aleksandra » 12 paź 2017, 20:13

Niestety — dopiero wczoraj dowiedziałam się, że błąd doświadczony przez p. Chamberlaina jest już od dawna znany i wynika z kwestii konstrukcji CBD — obywatel, który nigdy nie dokonywał transakcji, będzie miał zerowy stan konta, nawet jeśli ma na nim nieco więcej niż zero. Zaraz skonsultuję się z KSI w tej sprawie.

Obie osoby, które zgłaszały w tym wątku brak środków pieniężnych lub problemy z CBD, tak czy siak dostały czasopismo do ręki — anonimowy darczyńca dokonał wpłaty za nie.

Następne wydanie będzie dystrybuowane w inny sposób — jeszcze nie wiem dokładnie, jaki. Tym niemniej, przyznam, że wywoływanie flejmów przez czasopismo już przed jego lekturą jest dosyć awangardowym osiągnięciem — chociaż, niestety, niezbyt miłym dla mnie. Przepraszam wszystkich za kłopot. Przynajmniej pilotażowy flejm już za nami. Jeden z Dreamlandczyków zasugerował mi drogo prywatną, że od tej pory hasłem reklamowym ES powinno być „wywołuje flejmy jeszcze przed lekturą” ;)

Intencją tego modelu dystrybucji była zachęta do sięgnięcia po dreamy, zwłaszcza w sytuacji, w której większość marzy o jakiejś gospodarce czy obiegu pieniędzy. Niektórzy Dreamlandczycy dokonali jednak wpłat w libertach, co oznacza, że i to nie do końca zadziałało (chociaż pokaźny stosik dreamów wpadł). Myślę jednak, że warto było chociaż spróbować. Wszyscy redaktorzy dostaną teraz pensje w ich natywnych walutach. Czas zacząć przygotowywać kolejny numer.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez الوـس » 12 paź 2017, 20:26

Karolina Aleksandra napisał(a):Wszyscy redaktorzy dostaną teraz pensje w ich natywnych walutach.

Słodka Mancalago! Zalecam ograniczyć kontakty w korpo, posiadywania w Szarlocie czy innych przybytkach na placu Jarosława Kaczyńskiego (dawniej: Zbawiciela) i częstsze wizyty na Pradze oraz udziały w meczach lokalnej drużyny.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Polyna » 12 paź 2017, 20:59

الوـس napisał(a):Słodka Mancalago! Zalecam ograniczyć kontakty w korpo, posiadywania w Szarlocie czy innych przybytkach na placu Jarosława Kaczyńskiego (dawniej: Zbawiciela) i częstsze wizyty na Pradze oraz udziały w meczach lokalnej drużyny.

Czo
Obrazek
Polyna

Postprzez Daniel von Witt » 15 paź 2017, 14:48

Obrazek
Fundacja oferuje 20.000 D oczekując w zamian opublikowania gazety bez prowadzenia dalszej sprzedaży. Warto podyskutować o zawartych tam treściach, a sam będę chciał podjąć polemikę z niektórymi autorami.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez PTR » 15 paź 2017, 21:42

Ależ zapraszamy do dyskusji.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Marszałek Parlamentu Królewskiego, członek Królewskich Służb Informatycznych
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR

Postprzez Karolina Aleksandra » 21 paź 2017, 14:44

Wasza Książęca Mość,

dziękuję za ofertę. Jednakże udostępnienie za darmo tego numeru prawdopodobnie byłoby niesprawiedliwe dla osób, które już go wykupiły. Problemy z CBD zostały naprawione, wszyscy, którzy w tym wątku narzekali na brak gazety — ostatecznie ją dostali. Brak polemik nie wynika z braku dostępności gazety, a z czegoś innego. Z czego? Nie do końca wiem, ale wystarczy spojrzeć na przykład na to, jaki feedback miały doskonałe przecież artykuły „Kuriera” czy „Tygodnika Luindorskiego”.

Mam jednak nadzieję, że z czasem ludzie przekonają się do komentowania ;) A co do modelu dystrybucji następnego numeru — jak obiecałam, intensywnie myślimy nad tą sprawą. Tymczasem czas zaanonsować tematykę.

Obrazek
okładka: P. T. Radziecki

Awara, Morvan, Gnomia, Ung i wiele innych. Jak to możliwe, że w wirtualu walczymy o wirtualne piksele? Narodowość,
tożsamość, przywiązanie do ziemi — czy to faktycznie istnieje, czy chodzi po prostu o to, „aby coś się działo”? Jak można prowadzić wojnę z wirtualnymi czołgami i wirtualnymi wojskami?

Jeśli czujecie, że macie coś do powiedzenia w temacie, zapraszam na priv. Chętni mogą także zacząć przymierzać się do wydania grudniowego o religijności w mikroświecie.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez الوـس » 21 paź 2017, 16:09

Karolina Aleksandra napisał(a):feedback

Ja pierdolę.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Polyna » 21 paź 2017, 17:32

الوـس napisał(a):
Karolina Aleksandra napisał(a):feedback

Ja pierdolę.

Shut up.
Obrazek
Polyna

Postprzez الوـس » 21 paź 2017, 18:14

Morda korpoplankton.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 21 paź 2017, 18:46

Widać od razu kto skąd pochodzi i co sobą prezentuje.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez الوـس » 21 paź 2017, 18:53

Ponoć w mikronacjach każdy szuka tego, czego mu brakuje. Dlatego większość lubi czuć się ważna i pochlebiać sobie poprzez wdrażanie jakiejś smutnej karykatury Wersalu.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 21 paź 2017, 18:56

Są na to jakieś badania? Ja w żadnych udziału nie brałem, więc jeżeli już na coś w Twojej wypowiedzi bym naciskał to na słowo ponoć.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez Siergiusz Asketil » 22 paź 2017, 07:32

Daniel von Witt napisał(a):Fundacja oferuje 20.000 D oczekując w zamian opublikowania gazety bez prowadzenia dalszej sprzedaży.

Jak to ma się do obiegu pieniądza, o którym tak ciągle wspominasz? ;-)

Co do nowego wydania — oczekują z niecierpliwością.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Siergiusz Asketil
lord

Numer GG: 44811514
Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 22 paź 2017, 07:46

Siergiusz Asketil napisał(a):Jak to ma się do obiegu pieniądza, o którym tak ciągle wspominasz? ;-)

Kto chciał zapłacić to zapłacił i poczytał. Później chciałem zaproponować ujawnienie gazety wszystkim, aby można było o jej artykułach dyskutować, również odwołując się do tekstów zawartych w ES tworząc własne. No i chciałem pokryć ewentualne straty, gdyby jeszcze ktoś chciał za gazetę zapłacić po jej opublikowaniu. Poza tym uważam, że gazety powinny być publikowane jawnie zaraz w momencie wydania, a każdy czytelnik powinien wyrobić w sobie odruch płacenia za czyjąś pracę wedle własnego uznania.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez Alojzy Pupka » 26 paź 2017, 02:19

Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.

Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?

Po trzecie, z przykrością muszę stwierdzić że ten logotyp z wieżą na końcu nie przestaje mnie cynglować. Pewnie niestandardowe łamanie jest zabiegiem celowym, no ale to jednak nie gra, jest nieczytelne i męczy, do tego ta kontrastowość, a − co najgorsze − te litery są  p r a w i e  w osi, ale jednak nie.

______
1 ― niby takie same znaki, a jednak:
Đ (đ) U+0110 LATIN CAPITAL LETTER D WITH STROKE
Ð (ð) U+00D0 LATIN CAPITAL LETTER ETH
Ɖ (ɖ) U+0189 LATIN CAPITAL LETTER AFRICAN D
ppłk Alojzy Pupka
Alojzy Pupka

Numer GG: 4917991

Postprzez Daniel von Witt » 26 paź 2017, 10:39

Alojzy Pupka napisał(a):Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?

Swobodna inwencja. Nie spotkałem się z takim symbolem dreama. Skrótami są: D (do porównania z zł) i DRE (do porównania z PLN).

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez Otton van der Berg » 26 paź 2017, 12:41

wypadałoby przeczytać numer pierwszy, wysyłam przelew.
(-) Otton wicehrabia van der Berg OOIII
Przewodniczący Rady Książęcej Furlandii i Luindoru
Obrazek
Obrazek
Otton van der Berg
lord

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 26 paź 2017, 15:32

Alojzy Pupka napisał(a):Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.

Z chęcią mogę Ekscelencji postawić numer ;)
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Jezus Ipanienko » 26 paź 2017, 15:42

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):
Alojzy Pupka napisał(a):Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.

Z chęcią mogę Ekscelencji postawić numer ;)

Oh, got a little sexual ;]
Jezus „Ekskomunik” Ipanienko – Prezydent Mandragoratu Wandystanu
Jezus Ipanienko

Postprzez PTR » 28 paź 2017, 15:02

Jeżeli jeszcze się nie dogadałeśz Królową to napisz na priv a zadystrybuuję w engelsach.

Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?

Co do zasady jest to Đ ale tylko dlatego że w używanej czcionce był tylko ten glif, osobiście preferowałbym Ð ze względu na preferencje co do wyglądu małej litery.

Idea jest ofk moja bo lubię jak waluty są reprezentowane symbolami. Mam nadzieję że się przyjmie.

Po trzecie, z przykrością muszę stwierdzić że ten logotyp z wieżą na końcu nie przestaje mnie cynglować. Pewnie niestandardowe łamanie jest zabiegiem celowym, no ale to jednak nie gra, jest nieczytelne i męczy, do tego ta kontrastowość, a − co najgorsze − te litery są  p r a w i e  w osi, ale jednak nie.

Dokładnie o taki efekt chodziło :) wersja idealnie równa była dla mnie nieznośnie irytujaca. No ale to od dawna wiadomo że twoje i moje preferencje estetyczne są całkowicie niekompatybilne.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR

Postprzez PTR » 28 paź 2017, 15:02

Jeżeli jeszcze się nie dogadałeśz Królową to napisz na priv a zadystrybuuję w engelsach.

Co do zasady jest to Đ ale tylko dlatego że w używanej czcionce był tylko ten glif, osobiście preferowałbym Ð ze względu na preferencje co do wyglądu małej litery.

Idea jest ofk moja bo lubię jak waluty są reprezentowane symbolami. Mam nadzieję że się przyjmie.

Dokładnie o taki efekt chodziło :) wersja idealnie równa była dla mnie nieznośnie irytujaca. No ale to od dawna wiadomo że twoje i moje preferencje estetyczne są całkowicie niekompatybilne.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

PTR

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura i sport