Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Jesteś tutaj nowy? Przywitaj się, przedstaw się i zobacz jak możesz rozpocząć życie w naszej Prowincji.

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Postprzez Emil Potocki » 11 lis 2017, 17:10

Daniel von Witt napisał(a):
Emil Potocki napisał(a):czytam książki

Wszystko, co wpadnie Panu w ręce?

W młodości, przyznam się, była to jeszcze literatura z pogranicza fantastyki i science-fiction, mam całe półki w Herbercie, Jordanie, sporo Pratchetta, Kinga, potem trochę kryminału i dramatu skandynawskiego, obecnie tak się złożyło, że czytam od deski do deski dramaty Ibsena i trochę klasyków doby romantyzmu.
Emil Potocki napisał(a):justuję pojedyncze linijki tekstu

Czy to fryssauizm? :)

Obawiam się, że może być nawet gorzej.
Emil Potocki napisał(a):interesuję się kulturą i folklorem

Ma Pan jakieś skojarzenia z Furlandią i Luindorem patrząc pod tym kątem? Może w tym obszarze pojawią się za Pana przyczyną jakieś ogniska w różnych punktach na mapie kulturowej naszej prowincji.

Z zewnątrz odczytuję klimat Furlandii i Luindoru jako celtycko-germański, przypomina mi trochę "Zimowego monarchę". Nie chciałbym tego klimatu psuć jakimiś naleciałościami, tak się jednak składa, że z mikronacyjnego wychowania jestem już Sclavińczykiem, choć nie znaczy to, że takim, jacy żyją we współczesnym Konsulacie Sclavinii. Bardziej to znaczy, że sympatyzuję z klimatem autokratycznych familii, militarystycznych rozwiązań, hellenistycznych urzędów, trackiego tradycjonalizmu; wszystkie koniecznie przepasane liryką i prozą. Kulturowo najbliżej mi więc do realowych Greków, zhellenizowanych Słowian, Akwitańskich militarystów. To nie znaczy jednak, że nie potrafię poczuć się dobrze w innym klimacie, Mandżurowie władali przecież Chinami i przez sporo czasu nieźle im to szło. :)
Emil Potocki napisał(a):interesuję się (...) militariami

Tak jak ja. Już Pana rekrutuję do sił zbrojnych.

Już się daję zrekrutować!
Emil Potocki napisał(a):prawem

Zapraszam do Rady Księstwa.

Tutaj niestety muszę odpowiedzieć: błagam, nie. Są tacy, co mają pod tym względem dużo więcej mikronautycznego doświadczenia ode mnie, a ja muszę się z tym męczyć na co dzień. Natomiast spisywanie uchwał okolicznościowych, aktów urzędowych i tym podobnych papierów, formułowanie tytulatury, ostatecznie już kwestie implementacji prawa publicznego do prawa lokalnego, to jeszcze przełknę.
Emil Potocki napisał(a):w mikroświecie jestem już pół życia

Jaka to dokładnie wartość liczbowa?

2006 rok, kiedy się zainteresowałem i zacząłem działać? Zanim Sclavinia przekształciła się w mikronację i przystąpiła do swojej niefortunnej unii, funkcjonowała w innej formie na zasadzie gry PBF. Stąd rok 2006 i sam początek 2007 należy tutaj traktować z przymrużeniem oka.

Dziękuję za miłe powitanie. :)
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel i Król Sclavinii, patriota.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 11 lis 2017, 20:24

Również miło widzieć. Liczę na prezentowanie pragmatycznej postawy w dyskusjach t. Sarmacji, które się pojawiają oraz zasilenie Unii nową energią. Raczej nie podzielam fetyszu justowania, ale chciałbym zapytać:
Jaka jest Pana ulubiona książka? Taka po której ciało przeszły dreszcze, a doznania nie był w stanie zdzierżyć zbudowanego klimatu... Jeśli taka była.

No i liczę na pomoc w rozwijaniu miast, bo jak na razie miasta dostają tylko zarządców, a nie mieszkańców i za wiele się w nich nie dzieje ;)
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 11 lis 2017, 21:28

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):Jaka jest Pana ulubiona książka? Taka po której ciało przeszły dreszcze, a doznania nie był w stanie zdzierżyć zbudowanego klimatu... Jeśli taka była.

Z liryki, zdarzyło mi się czytać po angielsku zbiór wierszy Erika Axela Karlfeldta "Aurora Borealis", po prostu wbijający w ziemię, z epiki "Henryk Ofterdingen" Novalisa, mam też jakieś swoje dalsze miejsca na podium z polskiej literatury. :)
Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):No i liczę na pomoc w rozwijaniu miast, bo jak na razie miasta dostają tylko zarządców, a nie mieszkańców i za wiele się w nich nie dzieje ;)

No pewnie, nie samą administracją miasta żyją! Swego czasu zajmowałem się sporo wykonywaniem różnych opisów miast, najlepiej skoordynowanego w różnych sferach życia i kultury, to zawsze wtedy wychodzi najlepiej. W mikronacjach współuczestniczyłem w organizacji kilku większych imprez, w tym v-mundialu za wschodnim morzem. Pan jest może zarządcą jakiegoś miasta w Unii Saudadzkiej? Chętnie bym się zaciągnął do pracy na zlecenie, o ile więcej motywacji!
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel i Król Sclavinii, patriota.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 11 lis 2017, 23:28

Swego czasu zajmowałem się sporo wykonywaniem różnych opisów miast, najlepiej skoordynowanego w różnych sferach życia i kultury (...) Pan jest może zarządcą jakiegoś miasta w Unii Saudadzkiej? Chętnie bym się zaciągnął do pracy na zlecenie, o ile więcej motywacji!
Jestem zarządcą Segali. Swego czasu miałem poysłna ufortyfikowanie miasta i zrobienie z niego jakiegoś lokalnego sztabu. Obecnie koncept mi się mniej podoba, a i realnie jestem dużo bardziej zajęty, niż w lutym, gdy obejmowałem miasto. Pomyślę nad konceptem i ewentualnie zaproponuję pracę.
Tymczasem do miasta można wprowadzić się i bez tego :)
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 12 lis 2017, 15:52

Emil Potocki napisał(a):Z zewnątrz odczytuję klimat Furlandii i Luindoru jako celtycko-germański, przypomina mi trochę "Zimowego monarchę". Nie chciałbym tego klimatu psuć jakimiś naleciałościami, tak się jednak składa, że z mikronacyjnego wychowania jestem już Sclavińczykiem, choć nie znaczy to, że takim, jacy żyją we współczesnym Konsulacie Sclavinii. Bardziej to znaczy, że sympatyzuję z klimatem autokratycznych familii, militarystycznych rozwiązań, hellenistycznych urzędów, trackiego tradycjonalizmu; wszystkie koniecznie przepasane liryką i prozą. Kulturowo najbliżej mi więc do realowych Greków, zhellenizowanych Słowian, Akwitańskich militarystów. To nie znaczy jednak, że nie potrafię poczuć się dobrze w innym klimacie, Mandżurowie władali przecież Chinami i przez sporo czasu nieźle im to szło. :)

Skojarzenia te są mniej więcej prawidłowe, choć kwestie kulturowe na etapie historii pod nazwą "Unia Saudadzka" są tu nieco zaniedbane. Podążanie w kierunku, o którym Pan napisał nie byłoby głupie. Wręcz przeciwnie. Stopniowa przebudowa ustroju Księstwa ma sprawiać, że w Księstwie będą tworzyć się konkurujące ze sobą rody, z których najsilniejszy zawsze będzie trzymał stołek książęcy. Obecnie nie ma takiej konkurencji, gdyż jedyną rodziną są Wittowie. Tylko Pan Orański-Nassau jest członkiem jakiejś innej rodziny, ale ta nie angażuje się wcale w życie prowincji, z oczywistych powodów. No i Siergiusz Asketil, ale on wybrał ostatnio odwrót w kierunku sarmackich wysp. Natomiast Rada Księstwa ma pewien wpływ na prawodawstwo, ale gdyby Księstwem rządził większy autokrata ode mnie to z łatwością mógłby on Radę zdusić do roli reprezentacyjnego kółka gawędziarzy. Zobaczymy, co z Pana udziałem tutaj zacznie się nowego dziać ;)

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 12 lis 2017, 17:15

Daniel von Witt napisał(a):gdyby Księstwem rządził większy autokrata ode mnie to z łatwością mógłby on Radę zdusić do roli reprezentacyjnego kółka gawędziarzy.

ALE JAK TO ZABIERASZ NASZE PRZYWILEJE?! *szlacheckie autistic screeching*
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Poprzednia strona

Powrót do Program START - Poradnik dla nowicjuszy