[Korona] Konferencja prasowa

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

[Korona] Konferencja prasowa

Postprzez Edward II » 23 sty 2016, 15:30

Serdecznie witam wszystkich użytkowników i obserwatorów naszego forum w ramach konferencji prasowej w Pałacu Królewskim, w trakcie której zamierzam dokonać wstępnego podsumowania miesiąca, jaki upłynął od chwili koronacji.

Chciałbym, by tego rodzaju wydarzenia – organizowane regularnie, bez nadzwyczajnej okazji - stały się standardowym elementem polityki informacyjnej Korony. Tradycyjne proklamacje królewskie, choć zrozumiałe w ramach pewnej narracji, mają jedną podstawową wadę. Nie są czytane. Polityka informacyjna to w tej chwili pięta achillesowa naszej społeczności, które od całych lat pada ofiarą inflacji wzajemnie sprzecznych informacji i komunikatów. Potęguje to efekt dezorientacji i wrażenie braku strategii globalnej. Spróbujmy wypracować alternatywy model komunikacji.

Proponuję formułę dynamicznych pytań i odpowiedzi. Konferencja potrwa - zgodnie z zapowiedzią - do końca niedzieli. Do udziału zapraszam wszystkich zainteresowanych, którzy w ostatnim czasie szukali kontaktu ze mną, z Premierem lub jakimkolwiek innym urzędnikiem federalnym.

Na każde pytanie postaram się odpowiedzieć bez zbędnej zwłoki.

(-) Edward II, r.
Edward II

Numer GG: 8606140
Herb:

Re: [Korona] Konferencja prasowa

Postprzez Edward II » 23 sty 2016, 15:53

Zacznę od spraw podstawowych.

W wystąpieniu inauguracyjnym sformułowałem pierwszoplanowy cel, przed jakim dziś stoimy. To radykalne obniżenie średniej wieku w Królestwie i całkowita przebudowa struktury demograficznej naszej społeczności. Królestwo Dreamlandu zbankrutowało w każdym możliwym sensie tego słowa, ale nigdzie nie widać tego wyraźniej, niż właśnie w wymiarze kadrowym. Znajdujemy się w najbardziej newralgicznym momencie wymiany pokoleniowej.

W pierwszych dniach po przeprowadzce do Ekorre zwróciłem się listownie do obywateli i mieszkańców, którzy pojawili się w Królestwie po 1 sierpnia 2010 r. - a więc po przenosinach z listy dyskusyjnej na obecne forum - i z najróżniejszych względów nie zdołali zapuścić tu korzeni. Równolegle przeczesuję portale i fora tematyczne (literatura, film, sztuka, historia), w poszukiwaniu osób, które są w stanie dać nam „dobrą zmianę”, bez konieczności równania wszystkiego z ziemią i powrotu do neolitu. Na tym etapie nie podejmuję się oceny efektów tej małej kampanii. Jedno jest pewne. Powoli tyjemy. Stoimy przed realną szansą odbudowy sceny politycznej i polaryzacji naszego życia publicznego.

Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem rekonesansu i pacyfikacji sytuacji kryzysowej, której formalnym wyrazem jest stan wyjątkowy, w jakim funkcjonujemy od maja ubiegłego roku. Obecna dynamika napawa mnie umiarkowanym optymizmem - 15 lutego skończymy z epoką ustrojowego prowizorium. Równolegle w gmachu Parlamentu trwa debata nad fundamentami Królestwa (w tym jego nową narracją kulturową). Zgodnie z wydanym przed kilkoma dniami dekretem, w debacie może wziąć udział każdy obywatel Dreamlandu.

Równolegle szukam zaangażowanych i kompetentnych gospodarzy dla każdej prowincji Królestwa. To oni są motorem napędowym Królestwa i zarazem jego podstawowym kapitałem. Daniel von Witt (Unia Saudadzka) i Mat Max (Scholandia) niezmiennie dostarczają mi powodów do satysfakcji. W związku z rezygnacją JKW Artura Piotra poszukuję osoby zainteresowanej opieką nad Domeną Królewską (Morland, Webland i Surmala).

W ramach intensyfikacji polityki nadań ziemskich Korona zyskała dwóch nowych lenników, którzy objęli opiekę nad Skytją (Torkan Ingawaar) i Monderią (Kosma Medyceusz). W tym drugim przypadku chodzi, rzecz jasna, o ziemie bliskiego nam Królestwa Elderlandu. Ze względu na wspólną przestrzeń dyskusyjną spodziewam się efektu synergii i wzmożenia ruchu na wspólnym forum. Docelowo chciałbym ściągnąć do obu Królestw kilku lub nawet kilkunastu doświadczonych mikronautów. W tym przypadku również trudno ocenić mi szanse na powodzenie tej misji. Obecna bałkanizacja mikroświata sprawia jednak, że poszczególne państwa przywodzą na myśl smutny archipelag z grupą tyleż utalentowanych, co sfrustrowanych outsiderów. Chciałbym zaoferować im nowy dom i współpracę nad nowym projektem nowego państwa na fundamencie dzisiejszego Dreamlandu.

Lada chwila powołany zostanie nowy Rektor Uniwersytetu Królewskiego.

Last but not least – bezpieczeństwo informatyczne Królestwa. Nowa umowa z dostawcą hostingu wygasa 27 grudnia. Przed kilkoma dniami JKW Marcin Mikołaj przekazał mi kontrolę nad naszą bizantyjską infrastrukturą (wraz z kompletem baz i aktualnym backupem). Oznacza to, że kolejny miesiąc upłynie pod znakiem długo oczekiwanej aktualizacji naszego informatycznego skansenu.

Ze względów objętościowych na boku pozostawiam politykę zagraniczną i kilka wątków bieżącej debaty publicznej, do których, mam nadzieję, będę miał okazję odnieść się w dalszej części naszego spotkania.

Tyle ode mnie na początek.

(-) Edward II, r.
Edward II

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 23 sty 2016, 16:14

Szanowni Państwo,

zapraszam do zadawania pytań.

(-) Daniel diuk von Witt
Lord Kanclerz
Daniel von Witt
deputowany

Numer GG: 41404078

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 23 sty 2016, 16:20

To może ja zacznę. :)

Czy pod hasłem aktualizacji systemów rozumieć należy - oprócz wdrażania nowych rozwiązań informatycznych - przywrócenie stron miast, instytucji i czasopism, które utracone zostały podczas ostatnich przenosin na nowy serwer?
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ
deputowany

Postprzez Daniel von Witt » 23 sty 2016, 16:33

Wasza Królewska Mość,

ubiegł mnie nieco Książę Skytji, ale zapytam również o strony. W odmętach dreamlandzkich zbiorów, nawet tych czasowo wygaszonych w związku z poprzednimi przenosinami na obecny serwer, i jak czytamy szykującymi się kolejnymi, jest wiele stron, które zamknięto lub do których nie ma obecnie dostępu. Moje pytanie więc brzmi:
    (1) Czy wszystkie stare strony będą ponownie opublikowane choćby jako pomniki naszej spuścizny, "starego Dreamlandu"?

Rząd Królewski jaki jest - każdy widzi. Pytanie:
    (2) Czy planowana jest rozbudowa lub rekonstrukcja Gabinetu? Jeśli tak, to kiedy można się jej spodziewać?

(-) Daniel diuk von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Postprzez Edward II » 23 sty 2016, 17:30

Torkan Ingawaar napisał(a): Czy pod hasłem aktualizacji systemów rozumieć należy - oprócz wdrażania nowych rozwiązań informatycznych - przywrócenie stron miast, instytucji i czasopism, które utracone zostały podczas ostatnich przenosin na nowy serwer?

Taki jest plan. Ofiarą przenosił padły głównie strony miast i instytucji, z prasą jest zdecydowanie lepiej i z mojej perspektywy niewiele brakuje. Zdecydowana większość starych drzew wciąż stoi (począwszy od "Dreamlandczyka", "Tygodnika Morlandzkiego", "OKNA" i "Głosu Weblandu"). Typując na gorąco, mam wrażenie, że problem dotyczy przede wszystkim dwóch solidnych tytułów z Surmali: "La Fourchette" i "Tuulemaa". Coś jeszcze? Liczę na podpowiedzi.

Daniel von Witt napisał(a):Czy wszystkie stare strony będą ponownie opublikowane choćby jako pomniki naszej spuścizny, "starego Dreamlandu"?

Z pewnością przywrócimy to, czego brak odczuwamy i co składa się na naszą tożsamość. Lista skamielin może być dowolnie długa, będziemy nad tym na bieżąco i wspólnie pracować. Naszym celem nie powinien być jednak nowy Biskupin. Priorytetem będą ubytki z ostatnich dwóch lat, które utrudniają swobodną nawigację nowym mieszkańcom Królestwa.

Daniel von Witt napisał(a):Czy planowana jest rozbudowa lub rekonstrukcja Gabinetu? Jeśli tak, to kiedy można się jej spodziewać?

Chciałbym, by Premier Svoboda wrócił do poprzedniej formy. W tej chwili to warunek skutecznej realizacji kilku kluczowych przedsięwzięć. Otrzymałem wstępną deklarację w tej sprawie. Rozbudowa rządu? Plan minimum zakłada wzmocnienie Gabinetu o nowego Ministra Spraw Zagranicznych. W ostatnich godzinach wymieniliśmy w tej kwestii kilka uwag. W tej chwili do głowy przychodzą mi dwa nazwiska.

E II
Edward II

Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 23 sty 2016, 17:58

Edward II napisał(a):Typując na gorąco, mam wrażenie, że problem dotyczy przede wszystkim dwóch solidnych tytułów z Surmali: "La Fourchette" i "Tuulemaa". Coś jeszcze? Liczę na podpowiedzi.

Mnie przychodzi na myśl jeszcze pismo o tematyce gospodarczej "Ecomic" Daniela von Witta.
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ
deputowany

Postprzez Polyna » 23 sty 2016, 19:23

Czy możemy spodziewać się kontynuacji dziennikarskiej towarzysza, czy towarzysz porzuca to na rzecz całkowitego zajmowania się królowaniem?
Polyna

Postprzez Pavel Svoboda » 23 sty 2016, 21:07

Czy diuk von Witt jest Księciem Unii Saudadzkiej? Nie został chyba powołany po koronacji.

Polyna napisał(a):Czy możemy spodziewać się kontynuacji dziennikarskiej towarzysza, czy towarzysz porzuca to na rzecz całkowitego zajmowania się królowaniem?

Nawiązując do powyższego, chcę spytać o raport demograficzny. Czy projekt będzie kontynuowany?
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Pavel Svoboda

Numer GG: 1935862

Postprzez Edward II » 24 sty 2016, 01:59

Polyna napisał(a):Czy możemy spodziewać się kontynuacji dziennikarskiej towarzysza, czy towarzysz porzuca to na rzecz całkowitego zajmowania się królowaniem?

Możecie, Towarzyszko Prezydentko. Gdy tylko wypracuję sensowny model organizacji czasu i pracy, bo w tym momencie całe roboczogodziny ulatują w próżnię kosmiczną. Nie w tym rzecz, że "nie śpię, bo trzymam szafę", ale priorytety nieco się jednak zmieniły.

Pavel Svoboda napisał(a):Czy diuk von Witt jest Księciem Unii Saudadzkiej? Nie został chyba powołany po koronacji.

Akt powołania znajduje się w dziale ogłoszeń urzędowych Unii.

Pavel Svoboda napisał(a):Nawiązując do powyższego, chcę spytać o raport demograficzny. Czy projekt będzie kontynuowany?

Tak. W większym gronie autorów, z bardziej rzetelną metodologią. Raport autorstwa WKW jest dobrym punktem wyjścia. W tej chwili stoję jednak w rozkroku. Po publikacji rankingu kugarskiego "Posłańca" gołym okiem widać, że tego rodzaju zestawienia w wielu przypadkach źle robią na głowę.

E II
Edward II

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 24 sty 2016, 09:42

Ostatecznie, jakie urzędy zależne od Waszej Królewskiej Mości planuje się obsadzić w ciągu najbliższego miesiąca?

(-) Daniel diuk von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Postprzez Edward II » 24 sty 2016, 20:18

Daniel von Witt napisał(a):Ostatecznie, jakie urzędy zależne od Waszej Królewskiej Mości planuje się obsadzić w ciągu najbliższego miesiąca?

(1) nowy Rektor Uniwersytetu Królewskiego (na wniosek Rady Rektorskiej);
(2) nowy Lord Gubernator Domeny Królewskiej;
(3) co najmniej dwa nowe lenna szlacheckie.

E II
Edward II

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 25 sty 2016, 15:15

Dziękujemy wszystkim za udział w konferencji prasowej. Kancelaria Królewska jest otwarta do waszej dyspozycji przez cały czas, więc gdyby były jakieś pytania można kierować je na adres Kancelarii lub do JKM bezpośrednio. O kolejnych wydarzeniach tego rodzaju powiadamiać będziemy na bieżąco.

(-) Daniel diuk von Witt
Lord Kanclerz
Daniel von Witt
deputowany

Powrót do Polityka i społeczeństwo