[DYSKUSJE GAWIEDZI] post. wpadkowe (7 X)

Klasyczny off-topic.

[DYSKUSJE GAWIEDZI] post. wpadkowe (7 X)

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 7 paź 2017, 22:40

Nie zostałem nigdzie poinformowany o wezwaniu mnie na świadka. Nie mam obowiązku czytać działu SK. Nie złożę wyjaśnień, dopóki odpowiednie wezwanie nie zostanie mi doręczone kanałem prywatnym. To smutne, że Prezes Sądu Królestwa wykazuje się tak rażącym brakiem profesjonalizmu w tym temacie.
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Re: post. wpadkowe (7 X): Królestwo vs. Moscow - kara porząd

Postprzez Polyna » 8 paź 2017, 00:36

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):Nie zostałem nigdzie poinformowany o wezwaniu mnie na świadka. Nie mam obowiązku czytać działu SK.

Tró.

Ja kiedy byłam Prokuratorką Generalną zawsze gdy kogoś wzywałam do złożenia wyjaśnień albo czegoś, to wysyłałam mu prywatną wiadomością informację o tym że został wezwany i link do miejsca gdzie miał się stawić. I to nawet kiedy byłam pewna że nawet bez tego delikwent odpowiedni dział sam przeczyta. Nie widzę powodu dlaczego Sąd miałby robić inaczej.
Obrazek
Polyna

Re: post. wpadkowe (7 X): Królestwo vs. Moscow - kara porząd

Postprzez Daniel von Witt » 8 paź 2017, 10:17

Za starych dobrych czasów funkcjonowania sądownictwa procedury przewidywały, że na każdym etapie postępowania, na którym wymagało się jakiegokolwiek działania od stron lub świadków sędzia prowadzący lub na początku Prezes kierował pisemne zawiadomienia do tych osób kanałami prywatnymi. Jeżeli tak się nie dzieje jest to rażące uchybienie w działaniu sądu. Należy zmienić nawyki Panie Prezesie i wypadałoby uchylić oba postanowienia ws. kar porządkowych. Żaden świadek nie dozna olśnienia i nie przybiegnie na głos serca do sądu, gdy Prezes napisze tu sobie coś.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Re: [DYSKUSJE GAWIEDZI] post. wpadkowe (7 X)

Postprzez الوـس » 8 paź 2017, 16:57

Pouczam, że sala sądowa nie jest miejscem swobodnych rozmów i komentarzy dot. przebiegu postępowania. Wszelkie uwagi dot. tego jak sąd postępowanie prowadzi należy, o ile oczywiście posiada się odpowiednią legitymację materialną, zawrzeć w środku zaskarżenia. Naprowadzam, że poza ukaranym w niniejszej sprawie pozostała dwójka dyskutantów nie posiada legitymacji materialnej, w związku z czym wydzieliłem frywolne dyskusje do nowego wątku.

Odnosząc się do przedstawionych już zarzutów nakierowuję, że UF o postępowaniu sądowym nie reguluje kwestii dotyczące wzywania świadków, w zw. z czym sąd, kierując się doświadczeniem życiowym i znajomością systemu prawa wybrał jeden ze znanych mu sposobów, tj. poprzez obwieszczenie w budynku sądowym. Naprowadzam, że taka instytucja jest obecna także i w polskim prawie procesowym.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 15 paź 2017, 19:06

Z całym szacunkiem, towarzyszu Prezesie, ale co towarzysz pierdoli? W jaki więc sposób w świecie realnym przeciętny Kowalski ma dowiedzieć się, że jest wzywany przez sąd w charakterze świadka? Rozumiem, że towarzysz Prezes z racji wykonywanego zawodu może odwiedzać co kilka dni budynek krakowskiego sądu i zapoznawać się z aktualnymi obwieszczaniami, ale wydaje mi się, że jest to dość rzadka wśród obywateli praktyka.

Nie jestem stroną w jakiejkolwiek toczącej się obecnie sprawie, więc nie mam potrzeby i obowiązku zaglądania do działu Sądu Królestwa. Postawa Prezesa jest karygodna. Żadne wezwanie nie zostało dostarczone do skrzynki pocztowej przed Pałacem Książęcym w Sankajokk i dopóki się tam nie pojawi, nie uważam, aby jakakolwiek nieplanowana wcześniej wizyta w stołecznym Dreamopolis była konieczna.

Mam dużo czasu i dużo pieniążków, towarzyszu Prezesie. ;)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Postprzez الوـس » 15 paź 2017, 19:38

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):Mam dużo czasu i dużo pieniążków, towarzyszu Prezesie. ;)[/justify]

Błędnie obw. książę zakłada, że mi zależy na tym, by świadek złożył zeznania. Mnie to jest obojętne. Na złość to raczej obw. książę robi stronom postępowania, które są zainteresowane uzyskaniem wyroku.

A skoro obw. książę sam się w tym wątku przyznał, że wie o wezwaniu, to sam sobie sprzedał zakładkę w kolano. Bo nawet nie może się obw. książę w zażaleniu usprawiedliwiać, że o wezwaniu nie wie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 15 paź 2017, 21:59

Ależ ja nic nie wiem o jakimkolwiek wezwaniu, towarzyszu Prezesie. Słyszałem, że zostałem ukarany za niestawienie się przed Sądem, ale to tylko niepotwierdzone pogłoski, bowiem żadnego wezwania do dnia dzisiejszego nie otrzymałem. Napisałem, że mam dużo czasu i pieniędzy, aby dać wyraz swojego zrozumienia dla powolnego działania dreamlandzkiej biurokracji. Ufam, iż jeśli faktycznie Sąd potrzebuje mojej pomocy w jakiejś sprawie, stosowne pismo zostanie mi w odpowiednim czasie dostarczone, a omyłkowo nałożone grzywny anulowane. Wówczas z przyjemnością stawię się niezwłocznie w przybytku Temidy.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Powrót do Kawiarnia "Pod Czerwonym Orłem"