Hymn Segali

Miasto w Furlandii. Gonfalonierem jest Christian von Kluck. Strona miasta.

Hymn Segali

Postprzez Emil Potocki » 13 lis 2017, 22:53

Uchwalony zostaje hymn dla Naszego Miasta. Muzyka w wykonaniu zespołu "Musuca" tytułem "Pogrzebana Segali" oryginalny tytuł "Guinea Levity". Treść hymnu można znaleźć pod danym adresem.- notka z krypty

Wygląda na to, że hymn Segali zaginął bezpowrotnie, o ile nie został gdzieś sprytnie zarchiwizowany wraz ze stroną. Próbowałem szukać inspiracji JE Cyrica van der Sune-Buuren (o ile dobrze rozumiem, był w tym czasie Gonfalonierem Segali), ale niestety bez efektów.

Ale jak dobrze wiemy, każde szanujące się miasto musi mieć hymn. Optuję za tym, żebyśmy go odtworzyli! Co mogło, co powinno się w nim znaleźć? Ekscelencjo Gonfalonierze, WKW, przyjaciele Segali?
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel i Król Sclavinii, patriota.

Emil Potocki

Re: Hymn Segali

Postprzez Daniel von Witt » 14 lis 2017, 16:42

Szczerze powiedziawszy to moja pierwsza styczność z hymnem Segali. Tak głęboko do tego miasta nie zaglądałem, ale cieszę się, że są inni zapaleńcy :) O zawartości hymnu pomyślę. Może uda mi się coś fajnego podpowiedzieć.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 17:33

Na wstępie pomyślmy o zamyśle i tytule. Oczywiście; można najpierw napisać tekst, a potem optować za tym co najlepiej go streszcza. Ja z kolei uważam, że tytuł może być już jakimś planem i pomysłem na dalsze pisanie zwrotek. Zakładając, że chcemy obracać się wokół starego tytułu, a przynajmniej od niego wyjść - hymn może składać się z 3 zwrotek, z czego pierwszej mówiącej o pracach dawnych pokoleń nad rozwojem miasta. Drugiej opowiadającej o życiu teraźniejszym. I trzeciej snącej marzenia oraz życzenia bogactwa, i nowego renesansu dla miasta. "Pogrzebana Segali' odnosiła by się wówczas do odgrzebywania zamglonej przeszłości miasta i budowaniu dobrobytu na jej dziedzictwie.

Chyba, że ma ekscelencja inną koncepcję. Pytanie też czy zamierzamy wykorzystywać do tego jakąś historyczną melodię czy pozostawiamy słowa, a muzykę "ewentualnie na kiedyś".
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 14 lis 2017, 18:35

Daniel von Witt napisał(a):Szczerze powiedziawszy to moja pierwsza styczność z hymnem Segali. Tak głęboko do tego miasta nie zaglądałem, ale cieszę się, że są inni zapaleńcy :) O zawartości hymnu pomyślę. Może uda mi się coś fajnego podpowiedzieć.

To się bardzo ceni, dziękuję i zapraszam do pracy! :)

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):Na wstępie pomyślmy o zamyśle i tytule. Oczywiście; można najpierw napisać tekst, a potem optować za tym co najlepiej go streszcza. Ja z kolei uważam, że tytuł może być już jakimś planem i pomysłem na dalsze pisanie zwrotek. Zakładając, że chcemy obracać się wokół starego tytułu, a przynajmniej od niego wyjść - hymn może składać się z 3 zwrotek, z czego pierwszej mówiącej o pracach dawnych pokoleń nad rozwojem miasta. Drugiej opowiadającej o życiu teraźniejszym. I trzeciej snącej marzenia oraz życzenia bogactwa, i nowego renesansu dla miasta. "Pogrzebana Segali' odnosiła by się wówczas do odgrzebywania zamglonej przeszłości miasta i budowaniu dobrobytu na jej dziedzictwie.

Chyba, że ma ekscelencja inną koncepcję. Pytanie też czy zamierzamy wykorzystywać do tego jakąś historyczną melodię czy pozostawiamy słowa, a muzykę "ewentualnie na kiedyś".

Zgadzam się w zupełności, że tytuł może stać się dobrym mostkiem do budowania całej reszty hymnu i bardzo podoba mi się pomysł Pana Gonfaloniera, żeby podzielić w taki sposób hymn na trzy zwrotki tożsame z trzema częściami. Dodatkowe punkty też u mnie ma zachowanie starego tytułu hymnu, "Pogrzebana Segali" nie dość, że brzmi mistycznie i z polotem, to jeszcze odśpiewywali ją dawni mieszkańcy Segali, dodając tej nazwie w moich uszach dodatkowego sentymentu.

Jak tak robię wyliczankę pomysłów, myśląc o Segali do głowy przychodzą mi: morze, lokalny folklor, wojsko, rywalizacja z Alhambrą, rzeka Erycja, narracyjny założyciel, byli mieszkańcy i Gonfalonierzy, Furlandia, turystyka, dobra eksportowe których tu mamy dużo, historia lokalna... wszystko to możemy gdzieś tam z umiarem wpleść zastanawiając się kolejno nad zwrotkami.

Co do melodii hymnu, myślę, że powinniśmy mieć coś, co pomogłoby nam sprawić by słowa nabrały regularnego, równego brzmienia. Nie wspominając już o tym, że możemy uroczo dopasować nowy hymn do klimatu istniejącej muzyki, bo stojąc w opozycji do realnych hymnopisarzy, nie damy rady po fakcie napisać/nagrać muzyki, a ze znalezieniem pasującego utworu też może być dość krucho :)

Tak na zaś mogę zaproponować kilka melodii:

- Valdresmarsjen, marsz w formie fanfary,
- Melodia hymnu Uzbekistanu,
- Melodia hymnu Bangladeszu,
- w rytm Farewell to Nova Scotia,
- w rytm Twa recruiting Sergeants.

Ale jak jeszcze tylko coś znajdę i wpadnie mi wyjątkowo w ucho, a będę szukał jeszcze dzisiejszego wieczoru, to natychmiast nam tutaj wrzucę.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 18:59

Będąc szczerym najbardziej przypadłyby mi do ucha Twa recruting Sergenats i Farewell to Nova Scotia; problem w tym, że tylko ze względu na moją sympatię do wyspiarskiego brzmienia pieśni. Najchętniej poszedłbym w coś, gdzie czuć, że pieśń płynie. Gdzie pieśń jest podzielona na fragmenty, które się istotnie wyróżniają. Kwestia w tym, że tego typu pieśni to najczęściej utwory kilkugodzinne jak 4 pory roku Vivaldiego, a nie 3-4 minutówki. Wówczas na początku doszukiwał bym się tego mistycyzmu, skoro już w niego idziemy, bo najbliżej do niego tytułowi. Potem mielibyśmy stabilizację i na końcu jakąś dumną melodię na wkraczanie w przyszłość. Rzecz w tym, że to ma być hymn, więc zmiany musiałyby być subtelne, bo robienie z hymnu mozaiki jakoś mi nie pasuje. Natomiast zwykły marsz też mi tutaj nie pasuje. Wypadałoby znaleźć coś stonowanego, ale z charakterem. Zastanawiam się na ile może to być proste zadanie.
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 14 lis 2017, 19:52

Przyznam, że nic w tym rodzaju nie przychodzi mi do głowy, ale to nie znaczy, że nie jest warto poszukać. Myślałem nad Giuseppem Verdim, ale z kolei tutaj zmienne części są nieco zbyt chaotyczne, byśmy mogli w jakikolwiek sposób dopasować tekst hymnu. Bardziej abstrakcyjnym i trochę przekombinowanym pomysłem byłaby próba zagospodarowania np. Księcia Egiptu, niektóre soundtracki z filmów, szczególnie przygodowych, mogłyby też odpowiadać tej wizji i pasować do konwencji.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 20:03

Giuseppe Verdi zdecydowanie zbyt chaotyczny. Książę Egiptu choć faktycznie byłby abstrakcyjny i Egipt niekoniecznie wchodzi w kulturę obecnej Unii to miasto ma bogata historię, w tym jako Królestwo. Można więc powołać się na nurty kulturowe niekoniecznie bliskie teraźniejszości, bo to już dużo bardziej wchodzi w koncepcję. Na początku czuć mistycyzm, dalej jest już wspomniana ciągłość i potem prędkości całości nadają te wzrosty wysokości dźwięku. Kupuję to.
Przyznaję, że nie mam przynajmniej przez najbliższe 2 tygodnie za dużo czasu na rozmyślanie nad słowami, ale mniej więcej czegoś takiego bym szukał.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 16 lis 2017, 16:16

Natrafiłem ostatecznie na bardzo ładne, instrumentalne wykonanie hymnu Szwecji (tym, że zostało zaimplementowane w grze o czym informuje samo video, proszę się nie przejmować!). Wyraźnie da się oddzielić w melodii kilka części - (I - 0:00 - 1:02, II - 1:02 - 2:24, III - 2:24 - 3:01).

Z innych "growych" propozycji, jest jeszcze na przykład najpopularniejszy theme z EU III - (I - 0:00 - 1:16, II - 1:16 i dalej, ciężko wyróżnić trzecią część, ale wrzucam i tak, bo to jest wciąż bliżej niż wcześniej wrzucone propozycje).

I tutaj, z Flags of Our Fathers - (I - 0:00 - 1:09, II - 1:09 - 2:13, ale przejście do trzeciej części nieszczególnie mi się podoba, III - 2:13 - 3:14).

I jeszcze jeden z motywów z serialu Battlestar Galactica - (I - 0:00 - 1:43, II - 1:43 - 3:14, III - 3:14 - 4:03).

---

Wydaje się, że ułożenie słów do niektórych z tych melodii mogłoby być trudne, ale możemy zawsze ułożyć rozszerzoną wersję hymnu i skróconą, tę drugą przeznaczając na potrzeby uroczystości publicznych, a dłuższą - dla orkiestr, dla samego jej posiadania. W tym wypadku dłuższa odpowiadałaby pełnej treści utworu, a krótszą moglibyśmy wpisać w jego część; możemy też sobie odpuścić dłuższą i stworzyć krótką np. w jakimś określonym czasie trwania danego utworu. Polecam przesłuchanie, nawet jeżeli się nie nada, bo zawsze fajna muzyka. :)

Emil Potocki

Postprzez Daniel von Witt » wczoraj, 16:00

I na co ostatecznie zdecydowaliście się Panowie? Jak będą wyglądały dalsze prace nad hymnem?

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Powrót do Segali