Nazista w awatarze

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Nazista w awatarze

Postprzez الوـس » 8 kwi 2017, 22:07

>> miej nazistę w avatarze
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Re: Król, Marszałek, Premier, Prezes, no i ja - do raportu!

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 8 kwi 2017, 22:22

Alus napisał(a):>> miej nazistę w avatarze

Po pierwsze, Rommel był żołnierzem, a nie nazistą. Walczył dla Niemiec jeszcze w 1 wojnie światowej, bo walczył dla państwa, a nie ideologii.
Po drugie, jaki ma on związek z brakiem logiki w poprzednio wymienionych tekstach?

Wisi mi wasza dyskusja. Po prostu wyśmiewam fakt, że masz nazistę w awatarze.

...
Ostatnio edytowano 8 kwi 2017, 22:34 przez Fryderyk Orański-Nassau, łącznie edytowano 1 raz
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez الوـس » 8 kwi 2017, 22:33

Wisi mi wasza dyskusja. Po prostu wyśmiewam fakt, że masz nazistę w awatarze.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 8 kwi 2017, 22:49

Rommel był świetnym dowódcą w przeciwieństwie do takiego matoła marszałka Montgomery'ego, z którym walczył w Afryce. I co z tego, że ten pierwszy walczył dla III Rzeszy, a drugi dla Wielkiej Brytanii, skoro i tak oba te państwa zrobiły nam albo krzywdę albo w bambuko. Ale to temat do Kawiarni.

(-) Daniel ax. von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Numer GG: 41404078

Postprzez الوـس » 8 kwi 2017, 23:03

A Hitler byłby świetnym architektem, ale uparł się na malarstwo. Teraz będziemy wybielać każdego nazistę? Proponuję jeszcze dyskusję nt tego jako von Ribbentrop był szarmancki, a Anna Kopp to całkiem sympatyczna kobieta.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 8 kwi 2017, 23:09

Alus napisał(a):A Hitler byłby świetnym architektem, ale uparł się na malarstwo. Teraz będziemy wybielać każdego nazistę? Proponuję jeszcze dyskusję nt tego jako von Ribbentrop był szarmancki, a Anna Kopp to całkiem sympatyczna kobieta.

"To naziści zabijali polaków, a nie niemcy. Generalizowanie jest złe."

"Co z tego, że on walczył w armii Niemiec dłużej, niż istniał nazizm, a z rozkazu Hitlera musiał popełnić samobójstwo. Przecież wszyscy niemcy to naziści"
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez الوـس » 8 kwi 2017, 23:26

Ja proponuję jakiegoś fajnego Adolfika jeszcze dodać.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 8 kwi 2017, 23:28

Urwę swój monolog w tym miejscu...
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez الوـس » 8 kwi 2017, 23:29

Spoko naziolku :*
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 8 kwi 2017, 23:54

Nie no, Rommel w Afryce nie wykonywał rozkazów Hitlera traktując pojmanych Żydów jak zwykłych jeńców wojennych. Możliwe, że był też zaangażowany w operację Walkiria. Tak czy inaczej, w '44 zmuszono po fiasku spisku zmuszono go do popełnienia samobójstwa - inaczej pokazowy proces i rodzina do obozu koncentracyjnego.
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ
deputowany

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 00:03

Torkan Ingawaar napisał(a):Nie no, Rommel w Afryce nie wykonywał rozkazów Hitlera traktując pojmanych Żydów jak zwykłych jeńców wojennych. Możliwe, że był też zaangażowany w operację Walkiria. Tak czy inaczej, w '44 zmuszono po fiasku spisku zmuszono go do popełnienia samobójstwa - inaczej pokazowy proces i rodzina do obozu koncentracyjnego.

W końcu ktoś z jakimś pojęciem o historii. Kto był nazista ten był, ale akurat Rommel nie. Rommel był geniuszem wojskowym i patriotą. Obok ideologii stoją również zwykli ludzie, Aluś.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 9 kwi 2017, 00:18

przez przypadek zacytowałem swój post - do wyjebania.
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ
deputowany

Postprzez الوـس » 9 kwi 2017, 00:41

Służył Trzeciej Rzeszy. A skoro tak, to na hasiok historii z nim. To nie był zwykły człowiek. To była osoba, którą wysługiwała się niemiecka machina wojenna. Zwykłym człowiekiem byłby lekarz, który praktykował w tamtym okresie lecząc ludzi. Albo nauczycielka 1-3, która uczyła niemieckie dzieci czytać i pisać. Ale nie kurwa wojskowy i to na wysokim stanowisku.

To tak jak nikt nie ma pretensji do zwykłego milicjanta, który za Gierka kierował ruchem, albo do sędziego, który za Jaruzelskiego udzielał rozwodów, ale można mieć pretensje do tych, którzy zabili Popiełuszkę, bądź skatowali Przemyka.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 00:58

Alus napisał(a):Służył Trzeciej Rzeszy. A skoro tak, to na hasiok historii z nim. To nie był zwykły człowiek. To była osoba, którą wysługiwała się niemiecka machina wojenna. Zwykłym człowiekiem byłby lekarz, który praktykował w tamtym okresie lecząc ludzi. Albo nauczycielka 1-3, która uczyła niemieckie dzieci czytać i pisać. Ale nie kurwa wojskowy i to na wysokim stanowisku.

To tak jak nikt nie ma pretensji do zwykłego milicjanta, który za Gierka kierował ruchem, albo do sędziego, który za Jaruzelskiego udzielał rozwodów, ale można mieć pretensje do tych, którzy zabili Popiełuszkę, bądź skatowali Przemyka.

Żołnierze przysięgają lojalność państwu, a to, że naród nie rzadko jest głupi i wybiera takich rządzących, a nie innych to już inna kwestia. Już bardziej rozumiem Rommela rządzącego pod Rzeszą, czy Franco, który został przywódcą w wojnie domowej z przypadku w zasadzie(dla mniej zainteresowanych historią-rządzić prawicą miał wówczas inny dowódca, ale zginął w katastrofie lotniczej na kilka dni przed wybuchem wojny domowej) i do ostatniej chwili nie chciał się angażować, bo wówczas nie mógłby służyć Hiszpanii. (Mówię teraz o tym konkretnym fragmencie jego osoby-nie mam ochoty wchodzić w to co robił dalej) Tymczasem aktualnie dowódcy odchodzą z armii, bo im się politycy nie podobają. Dobry żołnierz to żołnierz apolityczny. I to jest moje zdanie.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 9 kwi 2017, 08:00

Prosiłbym o wydzielenie wątku począwszy od momentu, gdy pojawiają się naziści, ewentualnie zabijanie ludzi.

(-) Daniel ax. von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Postprzez الوـس » 9 kwi 2017, 10:56

Christian von Kluck napisał(a):Żołnierze przysięgają lojalność państwu

I to go zwalnia z myślenia i obowiązku posługiwania się sumieniem. Gratuluję dobrego samopoczucia i ominięcia kilku(nastu) ważnych zajęć z etyki.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 11:44

Alus napisał(a):

I to go zwalnia z myślenia i obowiązku posługiwania się sumieniem. Gratuluję dobrego samopoczucia i ominięcia kilku(nastu) ważnych zajęć z etyki.

Żołnierz ma wykonywać rozkazy, a nie mówić o sumieniu. Dziękuję, z samopoczuciem dobrze. Konkretnie to wszystkich zajęć z etyki-chodzę na religię, a nie etykę.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 9 kwi 2017, 11:50

Myślę, że Christian von Kluck stosuje obiektywne podejście do historii. Nikt nazizmu, Niemców czy III Rzeszy nie wybiela, jeśli powie zgodnie z prawdą, że to III Rzesza Niemiecka miała w zasadzie lepszych dowódców od tych alianckich. Rommel był słabszy w Afryce Północnej i walczył na terenach, gdzie Niemcy nie miały własnego zaplecza. Idiota z Wielkiej Brytanii miał tam większe siły, zaplecze i lepsze możliwości, a mimo to przez ponad 2 lata Angole przegrywali i cudem nie stracili Kanału Sueskiego. Gdyby nie pomoc obcych armii to Niemcy doszliby nie tylko do Kairu, ale i do Chartum, Jerozolimy czy Bagdadu skłaniając tym samym dodatkowe państwa do opowiedzenia się po ich stronie - Turcja, Persja, Egipt - które przecież były wyzyskiwane przez Brytyjczyków, a Persja poddana wręcz zbrodniom ludobójstwa przez Angoli. Poza tym to chyba właśnie Brytyjczycy wynaleźli obozy koncentracyjne, do których spędzali pokonanych Burów w Afryce Południowej. Polacy powinni więc się cieszyć, że Brytole z Germańcami wzajemnie się wyrzynali, bo byli siebie po prostu warci.

(-) Daniel ax. von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Postprzez الوـس » 9 kwi 2017, 12:05

Christian von Kluck napisał(a):
Alus napisał(a):

Żołnierz ma wykonywać rozkazy, a nie mówić o sumieniu. Dziękuję, z samopoczuciem dobrze. Konkretnie to wszystkich zajęć z etyki-chodzę na religię, a nie etykę.

Z całym szacunkiem, ale ile ty masz lat, żeby pociskać takie pierdoły? Pięć?
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 12:13

Alus napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale ile ty masz lat, żeby pociskać takie pierdoły? Pięć?

Odpowiedź na poziomie tej dyskusji...
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Re: Nazista w awatarze

Postprzez الوـس » 9 kwi 2017, 12:32

Wiesz, jeżeli komuś brakuje podstawowej wiedzy z zakresu etyki, to dalsza rozmowa jest jak rozmowa o całkach z kimś, kto nie wie czym jest funkcja.

A mówiąc inaczej. Chcesz mieć nazistę w awatarze, to jest to twoja decyzja. Ale licz się z tym, że normalny człowiek tego nie zaakceptuje, będzie to wypominał i tępił, a także, co w warunkach mikronacyjnych jest trudniejsze do przeprowadzenia, zerwie wszelkie kontakty pozazawodowe z taką osobą.
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 13:06

Alus napisał(a):Wiesz, jeżeli komuś brakuje podstawowej wiedzy z zakresu etyki, to dalsza rozmowa jest jak rozmowa o całkach z kimś, kto nie wie czym jest funkcja.

A mówiąc inaczej. Chcesz mieć nazistę w awatarze, to jest to twoja decyzja. Ale licz się z tym, że normalny człowiek tego nie zaakceptuje, będzie to wypominał i tępił, a także, co w warunkach mikronacyjnych jest trudniejsze do przeprowadzenia, zerwie wszelkie kontakty pozazawodowe z taką osobą.

Skoro już powołujesz się na taki argument-właśnie rozmawiamy o tym kto był nazistą, a kto nie, kiedy jednemu z rozmówców brakuje wiedzy historycznej do bronienia swojej tezy. Po za tym - nie każę ci wchodzić ze mną w dyskusję, ale jeśli już się tego podejmujesz to rób to z sensem.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Adamus Flis » 9 kwi 2017, 14:05

Tu nie chodzi o etykę, tylko o to, że Aluś nie przepada za bożkami w niemieckich mundurach, na którym widnieje znaczek przynależności do Wehrmachtu i III Rzeszy, a Jego Mościowi von Kluckowi obecnie daje się wybór, czy wejście wojsk III Rzeszy czy też wojsk ZSRR było lepsze dla Polski. Zatem, kiedy ma dokonać wyboru, to wskazuje palcem na lewą stronę, czyli na obecne Niemcy. :D Aluś jest przekonany bardziej do prawej strony i wskazuje Rosję, Chiny, Japonię, Koreę. :P

Nikt nazizmu, Niemców czy III Rzeszy nie wybiela, jeśli powie zgodnie z prawdą, że to III Rzesza Niemiecka miała w zasadzie lepszych dowódców od tych alianckich.

Co znaczy, że miała lepszych dowódców? W sensie co takiego robili, że byli tacy zajebiści?
Adamus Flis

Postprzez Daniel von Witt » 9 kwi 2017, 14:25

Adamus Flis napisał(a):Co znaczy, że miała lepszych dowódców? W sensie co takiego robili, że byli tacy zajebiści?

Nie wiem czy byli zajebiści, ale byli lepsi od brytyjskich. Przykładem jest właśnie Montgomery, który uciekał z Dunkierki, uciekał przed Rommlem po pustyniach płn. Afryki, czy, co już było szczytem debilizmu, zrzucał spadochroniarzy w Holandii w 1944, a potem Niemcy tłukli tych biednych żołnierzy jak kaczki. Wielka Brytania nie wygrała wojny dlatego, że miała dobrych dowódców, świetnych żołnierzy ani że miała dużo wojska, dobre czołgi czy samoloty. Wygrała wojnę dlatego, że była i jest archipelagiem wysp. To żadne osiągnięcie. Wszędzie, gdzie Brytyjczycy byli na kontynencie (dowolnym: europejskim, afrykańskim czy azjatyckim) i mieli walczyć sami to przegrywali. Gdy inni ich odciążali to wtedy byli już chojrakami :)

(-) Daniel ax. von Witt
Daniel von Witt
deputowany

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwi 2017, 14:38

Adamus Flis napisał(a):
Nikt nazizmu, Niemców czy III Rzeszy nie wybiela, jeśli powie zgodnie z prawdą, że to III Rzesza Niemiecka miała w zasadzie lepszych dowódców od tych alianckich.

Co znaczy, że miała lepszych dowódców? W sensie co takiego robili, że byli tacy zajebiści?

Guderian stworzył taktykę blitzkriegu. Pozwoliło to zdobyć Niemcom większość Europy w krótkim czasie.
Dowódcy wykazali się w wielu bitwach, a Rzesze zgubili w zasadzie nie oni, a Hitler, bo to on uznał za świetny pomysł atak an ZSRR mimo, że dowódcy odradzali mu to. Rommel, nazywany "Lisem pustyni", wsławił się w wielu bitwach. W Europie jego 7 dywizja pancerna zyskała sławę "dywizji duchów", bo nawet dowództwo nie wiedziało, gdzie się znajdowała. Atakował błyskawicznie i zdobył ogromną ilość sprzętu, a także wziął 100 000 jeńców wojennych.
Stety czy niestety, został przeniesiony do Afryki, bo włosi nie dawali sobie rady w koloniach. Tam mimo wielu dobrze poprowadzonych bitew i niskich strat, brak zaopatrzenia zgubił go, bo... a jakże - Rzesza skupiła się na walce z ZSRR, a nie na pustyniach. Hitler był dobrym mówcą, ale strategiem marnym, mimo że uważał inaczej. To tak w dużym skrócie.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo