Strona główna forum Wspólnota Korony Ebruzów Królestwo Elderlandu Administracja Centralna Korona Persona non grata dla Regenta i Premiera KD

Persona non grata dla Regenta i Premiera KD

Pałac Królewski w Elderze - siedziba JKM Karoliny Aleksandry

Daniel von Witt Avatar użytkownika
minister

Numer GG: 41404078

Szanowni Obywatele,

wczorajszego dnia Regent Królestwa Dreamlandu oraz wtórujący mu Premier Królestwa Dreamlandu naruszyli suwerenność Królestwa Elderlandu oraz próbowali siłowo i bezprawnie przejąć władzę w Królestwie Elderlandu, o którym obaj wyrażają się pogardliwie. W takiej sytuacji byłem zmuszony nadać obojgu urzędnikom Królestwa Dreamlandu status persona non grata w Królestwie Elderlandu. Ewentualną wolę zniesienia statusu dla tych Panów wyrazi już nowy Król Elderlandu. Póki co nie można było postąpić inaczej, gdyż każdy za swoje czyny winien ponosić odpowiedzialność.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny

minister

Jak Państwo mogą zauważyć Regent Królestwa Dreamlandu wciąż bezprawnie szarogęsi się w panelu administracyjnym i usuwa posty. To żadna przeszkoda. Kryminalista musi przecież zacierać ślady swoich przestępstw, tak więc ów człowiek to czyni. Taka jego natura.

Lord Strażnik Koronny

Myślę że mamy tu zapowiedź początku końca tej unii, Wandę chwalić. Niezależnie od idiotycznych działań Konrada nakładanie persona non grata na osoby będące odpowiednio głową państwa i (jeszcze) szefem rządu państwa nominalnie sojuszniczego jest zdecydowanie over the board. A w przypadku gdy Elderland korzysta z dreamlandzkiej infrastruktury - po prostu debilne, bo awykonalne.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej
"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.

Zgodnie z zapowiedzią - pilnuję obu Królestw przed rebeliantami. Niezbyt rozumiem czemu się Pan tak pieni na usuwanie wszakże nielegalnych postów, czy chodzi czasem o licznik pod nazwa użytkownika ;)? Pana rządy skończyły się wczoraj po północy, proszę się z tym w końcu pogodzić.

Podjęcie konkretnych decyzji co do przyszłości Elderlandu należy jednak do Następcy Tronu.

C. Darosareier-St. napisał(a):
Zgodnie z zapowiedzią - pilnuję obu Królestw przed rebeliantami. Niezbyt rozumiem czemu się Pan tak pieni na usuwanie wszakże nielegalnych postów, czy chodzi czasem o licznik pod nazwa użytkownika ;)? Pana rządy skończyły się wczoraj po północy, proszę się z tym w końcu pogodzić.

Podjęcie konkretnych decyzji co do przyszłości Elderlandu należy jednak do Następcy Tronu.

Konrad, weź już odpuść. Dobrze wiesz, że to co robisz nie ma umocowania prawnego, co więcej - jest działaniem na szkodę Królestwa Dreamlandu (i, mam nadzieję, zostanie rozliczone z tytułu art. 24 KK). Pucujesz się przy tym na wielkiego pogromcę Daniela, co jest co najmniej śmieszne - bo nie jest to żadne wielkie osiągnięcie. Mucha lata nad nad pchłą i puchnie z dumy, że ta do niej nie doskakuje. Cyrk.

Oszczędź sobie banicji i odpuść teraz, to będziesz miał przynajmniej okoliczności łagodzące do przywołania przed sądem, może unikniesz banicji.
"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.

minister

Ministrze Radziecki,

zamach stanu w Elderlandzie jest dokonywany przez Regenta, a w mniejszym stopniu przez Premiera, który porusza się po panelu moderatora w Elderlandzie jak mu się podoba, dodatkowo wypowiadając się pogardliwie o Królestwie Elderlandu. Na kogoż więc status taki, jaki nakładam, ma być nałożony, jeśli nie na sprawców zamachu?

Nie wiem również czego początkiem są działania Regenta, na pewno powinny mieć istotny wpływ na jego kompromitację w oczach reprezentowanego przez niego Narodu. Myślę i wymagałbym wręcz od władz Dreamlandu takiego samego postępowania, gdyby to Królestwo Dreamlandu zostało przez kogokolwiek zaatakowane.

Łamanie dwóch traktatów (o uznaniu i o udostępnianiu infrastruktury), co czyni Regent to nie są przelewki.

Lord Strażnik Koronny

Nie jestem już ministrem, to raz.

Po drugie, zamach stanu to mógłby być, gdyby Regent miał jakieś możliwości faktycznego ustanowienia jakiejś swojej władzy w Elderlandzie, a nie ma (uprawnienia administracyjne to trochę za mało żeby rządzić krajem, co najwyżej zatruć życie mieszkańcom). Dobrze wiemy, że te wygłupy skończą się w momencie ogłoszenia nowego władcy, a towarzysz Konrad będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania. Najlepiej, jakby odpowiedział sądownie, w obu krajach - w Elderlandzie za bezprawne działania, w Dreamlandzie za działanie na szkodę interesu państwa. Stosowanie środków dyplomatycznych jest w tym momencie niepotrzebnym eskalowaniem, rozciąganiem konfliktu między Regentem a Lordem Strażnikiem na całe państwa. Nawet jeżeli znajdowałoby to formalne uzasadnienie - tego nie kwestionuję - to jest w tej konkretnej sytuacji po prostu nierozsądne i niepraktyczne, bo nieskuteczne. Ja wiem, że lada chwila większość władzy znajdzie się i tak w waszych rękach, więc stosunki będą harmonijne, ale na ten moment to niepotrzebne dodawanie kolejnego wymiaru do tego żenującego pokazu towarzysza Regenta.

minister

Sam za taką władzę się uważa podejmując działania do odsuwania innych, a konkretnie mnie - osoby, której zwyczajnie nie lubi. Moja sympatia czy antypatia do niego nie wpływa na to, czy podejmuję próby usuwania go legalnie bądź nielegalnie z zajmowanych przez niego urzędów. Nie na tym to przecież polega, by moje odczucia prywatne do Regenta decydowały o działaniach względem niego tu, w tym miejscu. Nie zgadzam się również z Panem, by dodatkowe akcentowanie w formie przeze mnie zastosowanej win władz Dreamlandu było szkodliwe. Nie jest. Jest potrzebne i celowe, by ludzie uczyli się i wiedzieli, że wszyscy są równi, bez względu na to, czy szperają w panelu administratora, czy tylko mogą się przyglądać wydarzeniom na forum, jak osoby nieposiadające tutaj nawet konta. Działania obu Panów w Elderlandzie mają charakter czysto polityczny, a o ich ewentualnej winie i karze postanowić może nowy Król Elderlandu. Do tego czasu ja robię to, co do mnie należy.

Lord Strażnik Koronny

minister

Szanowni Obywatele,

w związku z wyklarowaniem się wielu spraw od dnia 9 sierpnia, w którym zapowiedziane zostało nadanie statusu persona non grata dla Conrada Darosareier-Stattoerr oraz Torkana Ingawaara oraz okolicznością, że Monitor Elderlandzki w dniach 9-12 sierpnia pozostawał zamknięty, a do ważności nadania tych statusów konieczne jest ich ogłoszenie w Monitorze, to podejmuję decyzję o nieumieszczaniu proklamacji w tych sprawach w Monitorze, a co za tym idzie obie osoby będą miały wstęp na terytorium Królestwa Elderlandu. Należy to traktować jako gest dobrej woli z naszej strony i otwartość na poprawne relacje z Królestwem Dreamlandu. Jednocześnie dodam, że limit taryf ulgowych uległ w tym momencie wyczerpaniu.

Lord Strażnik Koronny

Powrót do Korona