[PRZEDRUSIA] Znamy wartość Dreama

Tu kręcimy interesy, prowadzimy biznesy i dyskutujemy o ekonomii.

Re: [PRZEDRUSIA] Znamy wartość Dreama

Postprzez Tomasz von Habsburg » 27 wrz 2017, 16:04

PTR napisał(a):Ale akurat Polska jest peryferyjna. Można ją traktować co najwyżej jako średniego gracza w skali Unii Europejskiej. W skali świata jest całkowicie nieistotna.

Miałem na myśli kwestię nastawienia. Co do aspektów gospodarczych niestety muszę się z Panem zgodzić. Mamy jeszcze dużo pracy.

Dziękuję Panom za opracowania i linki. Spróbuję je przejrzeć, ale treści jest dosyć dużo. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
minister

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Postprzez Polyna » 27 wrz 2017, 20:45

Alojzy Pupka napisał(a):Poszukałem jednak po różnych zakamarkach swojego dysku i ostatecznie znalazłem i zreuploadowałem.

Polecam zwrócić tu uwagę na legendarne już punkty 2. i 3. Albo nie. I chuj.

Swoją drogą pozwoliłam sobie wrzucić dla celów archiwizacyjnych „Państwo złodziejskie” do Nowej Biblioteki Narodowej w Wandystanie. Wrzucę i akt powołujący jak mi Pupka wreszcie podrzuci hasło do pub.-a (albo sam wgra obraz skanu na serwer wandejski).
Polyna

Postprzez Alojzy Pupka » 28 wrz 2017, 00:04

Polyna napisał(a):Swoją drogą pozwoliłam sobie wrzucić dla celów archiwizacyjnych „Państwo złodziejskie” do Nowej Biblioteki Narodowej w Wandystanie.
Bardzo słusznie!

Polyna napisał(a):Wrzucę i akt powołujący jak mi Pupka wreszcie podrzuci hasło do pub.-a (albo sam wgra obraz skanu na serwer wandejski).
Podrzuciłem na priwie CHYBA aktualne hasło.
ppłk Alojzy Pupka
Alojzy Pupka

Numer GG: 4917991

Postprzez Daniel von Witt » 28 wrz 2017, 22:01

Dużo tutaj Panowie powiedzieli. Ja jeszcze podrzucę umowę, jaka wiązała Dreamland z Elderlandem i Surmenią ws. wymiany walutowej i innych istotnych gospodarczo kwestii. Mowa jest tam o sposobie wyznaczania kursu walutowego między dreamem a gonem surmeńskim. Kurs początkowy wyznaczono następująco: 1 D = 12,0000 G. Traktat określał również sprawę ustanowienia Banku Rozliczeń Międzynarodowych.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez الوـس » 30 wrz 2017, 11:01

Tak jakby, to ustalanie urzędowych kursów mija się z celem. Jak ktoś mający dreamy już bardzo będzie potrzebował libertów, to po prostu dogada się z kimś, kto ma liberty i będzie potrzebował dreamów. To chyba nie jest trudne?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Karolina Aleksandra » 30 wrz 2017, 21:00

Tak dorzucając informacje do kursu BLN (Bialena?) — wygląda na to, że napisanie jednej prywatnej wiadomości na forum Republiki skutkuje pobraniem 0,50 BLN z konta. W rezultacie, ledwie się zarejestrowałam na forum Republiki w celu wymiany korespondencji z paroma osobami, mam już na koncie minus. Cóż, pieniądze i tak nigdy się mnie nie trzymają.

Chociaż w Sarmacji też w sumie jest podobna opłata. Tylko że w Bialenii, w przeciwieństwie do KS, minus na koncie nie powoduje niemożliwości funkcjonowania (po prostu widzę swój minusowy stan konta i ubolewam). W Księstwie z kolei brak pieniędzy oznacza faktyczny brak możliwości pisania do kogokolwiek, co w sumie nieco inaczej sytuuje tę funkcję.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez Tomasz von Habsburg » 12 paź 2017, 22:11

Myślę, że gdyby istniały międzynarodowe spółki akcyjne i międzynarodowe giełdy (zerka na Jej Królewską Mość), to kurs walut mógłby być stosunkiem sumy cen akcji spółek w państwie A do stosunku sumy cen akcji tych samych spółek w kraju B.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
minister

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka