Hymn Segali

Miasto w Furlandii. Gonfalonierem jest Christian von Kluck. Strona miasta.

Hymn Segali

Postprzez Emil Potocki » 13 lis 2017, 22:53

Uchwalony zostaje hymn dla Naszego Miasta. Muzyka w wykonaniu zespołu "Musuca" tytułem "Pogrzebana Segali" oryginalny tytuł "Guinea Levity". Treść hymnu można znaleźć pod danym adresem.- notka z krypty

Wygląda na to, że hymn Segali zaginął bezpowrotnie, o ile nie został gdzieś sprytnie zarchiwizowany wraz ze stroną. Próbowałem szukać inspiracji JE Cyrica van der Sune-Buuren (o ile dobrze rozumiem, był w tym czasie Gonfalonierem Segali), ale niestety bez efektów.

Ale jak dobrze wiemy, każde szanujące się miasto musi mieć hymn. Optuję za tym, żebyśmy go odtworzyli! Co mogło, co powinno się w nim znaleźć? Ekscelencjo Gonfalonierze, WKW, przyjaciele Segali?
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel i Król Sclavinii, patriota.

Emil Potocki

Re: Hymn Segali

Postprzez Daniel von Witt » 14 lis 2017, 16:42

Szczerze powiedziawszy to moja pierwsza styczność z hymnem Segali. Tak głęboko do tego miasta nie zaglądałem, ale cieszę się, że są inni zapaleńcy :) O zawartości hymnu pomyślę. Może uda mi się coś fajnego podpowiedzieć.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 17:33

Na wstępie pomyślmy o zamyśle i tytule. Oczywiście; można najpierw napisać tekst, a potem optować za tym co najlepiej go streszcza. Ja z kolei uważam, że tytuł może być już jakimś planem i pomysłem na dalsze pisanie zwrotek. Zakładając, że chcemy obracać się wokół starego tytułu, a przynajmniej od niego wyjść - hymn może składać się z 3 zwrotek, z czego pierwszej mówiącej o pracach dawnych pokoleń nad rozwojem miasta. Drugiej opowiadającej o życiu teraźniejszym. I trzeciej snącej marzenia oraz życzenia bogactwa, i nowego renesansu dla miasta. "Pogrzebana Segali' odnosiła by się wówczas do odgrzebywania zamglonej przeszłości miasta i budowaniu dobrobytu na jej dziedzictwie.

Chyba, że ma ekscelencja inną koncepcję. Pytanie też czy zamierzamy wykorzystywać do tego jakąś historyczną melodię czy pozostawiamy słowa, a muzykę "ewentualnie na kiedyś".
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 14 lis 2017, 18:35

Daniel von Witt napisał(a):Szczerze powiedziawszy to moja pierwsza styczność z hymnem Segali. Tak głęboko do tego miasta nie zaglądałem, ale cieszę się, że są inni zapaleńcy :) O zawartości hymnu pomyślę. Może uda mi się coś fajnego podpowiedzieć.

To się bardzo ceni, dziękuję i zapraszam do pracy! :)

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):Na wstępie pomyślmy o zamyśle i tytule. Oczywiście; można najpierw napisać tekst, a potem optować za tym co najlepiej go streszcza. Ja z kolei uważam, że tytuł może być już jakimś planem i pomysłem na dalsze pisanie zwrotek. Zakładając, że chcemy obracać się wokół starego tytułu, a przynajmniej od niego wyjść - hymn może składać się z 3 zwrotek, z czego pierwszej mówiącej o pracach dawnych pokoleń nad rozwojem miasta. Drugiej opowiadającej o życiu teraźniejszym. I trzeciej snącej marzenia oraz życzenia bogactwa, i nowego renesansu dla miasta. "Pogrzebana Segali' odnosiła by się wówczas do odgrzebywania zamglonej przeszłości miasta i budowaniu dobrobytu na jej dziedzictwie.

Chyba, że ma ekscelencja inną koncepcję. Pytanie też czy zamierzamy wykorzystywać do tego jakąś historyczną melodię czy pozostawiamy słowa, a muzykę "ewentualnie na kiedyś".

Zgadzam się w zupełności, że tytuł może stać się dobrym mostkiem do budowania całej reszty hymnu i bardzo podoba mi się pomysł Pana Gonfaloniera, żeby podzielić w taki sposób hymn na trzy zwrotki tożsame z trzema częściami. Dodatkowe punkty też u mnie ma zachowanie starego tytułu hymnu, "Pogrzebana Segali" nie dość, że brzmi mistycznie i z polotem, to jeszcze odśpiewywali ją dawni mieszkańcy Segali, dodając tej nazwie w moich uszach dodatkowego sentymentu.

Jak tak robię wyliczankę pomysłów, myśląc o Segali do głowy przychodzą mi: morze, lokalny folklor, wojsko, rywalizacja z Alhambrą, rzeka Erycja, narracyjny założyciel, byli mieszkańcy i Gonfalonierzy, Furlandia, turystyka, dobra eksportowe których tu mamy dużo, historia lokalna... wszystko to możemy gdzieś tam z umiarem wpleść zastanawiając się kolejno nad zwrotkami.

Co do melodii hymnu, myślę, że powinniśmy mieć coś, co pomogłoby nam sprawić by słowa nabrały regularnego, równego brzmienia. Nie wspominając już o tym, że możemy uroczo dopasować nowy hymn do klimatu istniejącej muzyki, bo stojąc w opozycji do realnych hymnopisarzy, nie damy rady po fakcie napisać/nagrać muzyki, a ze znalezieniem pasującego utworu też może być dość krucho :)

Tak na zaś mogę zaproponować kilka melodii:

- Valdresmarsjen, marsz w formie fanfary,
- Melodia hymnu Uzbekistanu,
- Melodia hymnu Bangladeszu,
- w rytm Farewell to Nova Scotia,
- w rytm Twa recruiting Sergeants.

Ale jak jeszcze tylko coś znajdę i wpadnie mi wyjątkowo w ucho, a będę szukał jeszcze dzisiejszego wieczoru, to natychmiast nam tutaj wrzucę.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 18:59

Będąc szczerym najbardziej przypadłyby mi do ucha Twa recruting Sergenats i Farewell to Nova Scotia; problem w tym, że tylko ze względu na moją sympatię do wyspiarskiego brzmienia pieśni. Najchętniej poszedłbym w coś, gdzie czuć, że pieśń płynie. Gdzie pieśń jest podzielona na fragmenty, które się istotnie wyróżniają. Kwestia w tym, że tego typu pieśni to najczęściej utwory kilkugodzinne jak 4 pory roku Vivaldiego, a nie 3-4 minutówki. Wówczas na początku doszukiwał bym się tego mistycyzmu, skoro już w niego idziemy, bo najbliżej do niego tytułowi. Potem mielibyśmy stabilizację i na końcu jakąś dumną melodię na wkraczanie w przyszłość. Rzecz w tym, że to ma być hymn, więc zmiany musiałyby być subtelne, bo robienie z hymnu mozaiki jakoś mi nie pasuje. Natomiast zwykły marsz też mi tutaj nie pasuje. Wypadałoby znaleźć coś stonowanego, ale z charakterem. Zastanawiam się na ile może to być proste zadanie.
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 14 lis 2017, 19:52

Przyznam, że nic w tym rodzaju nie przychodzi mi do głowy, ale to nie znaczy, że nie jest warto poszukać. Myślałem nad Giuseppem Verdim, ale z kolei tutaj zmienne części są nieco zbyt chaotyczne, byśmy mogli w jakikolwiek sposób dopasować tekst hymnu. Bardziej abstrakcyjnym i trochę przekombinowanym pomysłem byłaby próba zagospodarowania np. Księcia Egiptu, niektóre soundtracki z filmów, szczególnie przygodowych, mogłyby też odpowiadać tej wizji i pasować do konwencji.

Emil Potocki

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 20:03

Giuseppe Verdi zdecydowanie zbyt chaotyczny. Książę Egiptu choć faktycznie byłby abstrakcyjny i Egipt niekoniecznie wchodzi w kulturę obecnej Unii to miasto ma bogata historię, w tym jako Królestwo. Można więc powołać się na nurty kulturowe niekoniecznie bliskie teraźniejszości, bo to już dużo bardziej wchodzi w koncepcję. Na początku czuć mistycyzm, dalej jest już wspomniana ciągłość i potem prędkości całości nadają te wzrosty wysokości dźwięku. Kupuję to.
Przyznaję, że nie mam przynajmniej przez najbliższe 2 tygodnie za dużo czasu na rozmyślanie nad słowami, ale mniej więcej czegoś takiego bym szukał.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Emil Potocki » 16 lis 2017, 16:16

Natrafiłem ostatecznie na bardzo ładne, instrumentalne wykonanie hymnu Szwecji (tym, że zostało zaimplementowane w grze o czym informuje samo video, proszę się nie przejmować!). Wyraźnie da się oddzielić w melodii kilka części - (I - 0:00 - 1:02, II - 1:02 - 2:24, III - 2:24 - 3:01).

Z innych "growych" propozycji, jest jeszcze na przykład najpopularniejszy theme z EU III - (I - 0:00 - 1:16, II - 1:16 i dalej, ciężko wyróżnić trzecią część, ale wrzucam i tak, bo to jest wciąż bliżej niż wcześniej wrzucone propozycje).

I tutaj, z Flags of Our Fathers - (I - 0:00 - 1:09, II - 1:09 - 2:13, ale przejście do trzeciej części nieszczególnie mi się podoba, III - 2:13 - 3:14).

I jeszcze jeden z motywów z serialu Battlestar Galactica - (I - 0:00 - 1:43, II - 1:43 - 3:14, III - 3:14 - 4:03).

---

Wydaje się, że ułożenie słów do niektórych z tych melodii mogłoby być trudne, ale możemy zawsze ułożyć rozszerzoną wersję hymnu i skróconą, tę drugą przeznaczając na potrzeby uroczystości publicznych, a dłuższą - dla orkiestr, dla samego jej posiadania. W tym wypadku dłuższa odpowiadałaby pełnej treści utworu, a krótszą moglibyśmy wpisać w jego część; możemy też sobie odpuścić dłuższą i stworzyć krótką np. w jakimś określonym czasie trwania danego utworu. Polecam przesłuchanie, nawet jeżeli się nie nada, bo zawsze fajna muzyka. :)

Emil Potocki

Postprzez Daniel von Witt » 20 lis 2017, 16:00

I na co ostatecznie zdecydowaliście się Panowie? Jak będą wyglądały dalsze prace nad hymnem?

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 21 lis 2017, 17:41

Odpowiem za oba wątki-ten i z SOPem. Real daje mi mocno w kość i jestem zajęty całymi dniami. Mam nadzieję, że uspokoi się wszystko przed świętami. Chciałbym od następnego weekendu coś ruszyć. Ewentualnie po wystawieniu ocen semestralnych, ale to ten najgorszy scenariusz mam nadzieję.

Co do wątku-pieśni przesłuchałem i najbardziej mi jakoś pasuje motyw z EUIII, choć może to przez sympatię do serii ;) Ale raczej staram się być obiektywny i najlepiej mi jakieś pasuje pod pisanie słów, bo Flags of Our Father i Battlestar Galactica całkowicie odpadają. Hymn Szwecji na pewno pasuje pod pisanie słów.

Nie pasują mi co prawda te słowa na końcu.(To jest łacina zdaje się, ale chórek jest taki, że nie potrafię wyodrębnić słów z tego.) Ale to z drugiej strony jakieś zagospodarowanie końcówki i możemy napisać słowa tylko do 1 i 2 części. O tym myślę możemy pomyśleć.
Obrazek
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Powrót do Segali