co robić w Dreamlandzie?

Profesje

Każdy Dreamlandczyk może wybrać jedną lub więcej z poniższych profesji:

Nie są to wszystkie zawody, jakie można w Dreamlandzie wykonywać. To, czym się zajmiesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Rody

Każdy Dreamlandczyk może założyć własny ród lub wnioskować o dołączenie do istniejącego rodu. Rody są wirtualnym odpowiednikiem rodzin i stanowią spoiwo społeczne. Zachęca się nowych obywateli, by spróbowali dołączyć do istniejącego rodu. Członkowie rodu mogą zaoferować wsparcie i radę na początku wirtualnego życia.

Aby dołączyć do rodu, należy kliknąć „złóż wniosek” na stronie wizytówki rodu. We wniosku można krótko się przedstawić i opisać swoje zainteresowania.

Wnioski o członkostwo można wysyłać tylko do otwartych rodów. Niektóre rody, np. ród królewski y de Ebruz, do którego należą Królowie Dreamlandu, mają charakter zamknięty.

Rejestr rodów >>>

Tytuły

W Dreamlandzie funkcjonują dwa równoległe systemy tytułów arystokratycznych.

Tytuły honorowe pisane są małą literą. Istnieją następujące tytuły: sir/lady, baron, wicehrabia, hrabia, markiz, diuk, książę, arcyksiążę. Ponadto Król jest tytułem monarszym, a tytuł króla seniora jest tytułem monarszym honorowym zarezerwowanym dla byłych Królów.

Tytuły honorowe są przyznawane przez Króla kilka razy do roku jako nagroda za zasługi dla Królestwa.

Zwracając się do kogoś, należy brać pod uwagę posiadany przez tę osobę tytuł. Do Króla należy zwracać się „Wasza Królewska Mość”. Do króla seniora i Następcy Tronu zwracamy się mówiąc „Wasza Królewska Wysokość”.

Dowiedz się więcej o tytulaturze honorowej >>>

Tytuły ziemskie związane są z posiadanym lennem i nie muszą być tożsame z tytułem honorowym. Tytuły ziemskie pisane są wielką literą i zazwyczaj poprzedzają nazwę lenna. Do tytułów ziemskich należą: Baron, Hrabia, Margrabia, Książę, Wicekról.

Przykładowo, podpis dreamlandzkiego arystokraty może wyglądać tak: Jonas baron Ridelcott, Margrabia Efrytii.

Więcej o lennach i jak zostać ziemianinem >>>