Manifest optymatów

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Re: Manifest optymatów

Postprzez Jezus Ipanienko » 18 sty 2018, 08:20

Co tam słychać u Autobotów? Coś u was cicho na Cybertronie.
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Jezus Ipanienko

Postprzez Karolina Aleksandra » 19 sty 2018, 21:32

W sumie trochę szkoda, że większość aktywności w tym wątku skupiła się nie na merytorycznej dyskusji o treści (nie formie), a na wzajemnym wyśmiewaniu siebie i wytykaniu, czego to nie było parę miesięcy temu. Optymaci mają potencjał. Jak i sama dyskusja o formie czy treści w Królestwie.

KA
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez PTR » 21 sty 2018, 13:47

Karolina Aleksandra napisał(a):[justify]W sumie trochę szkoda, że większość aktywności w tym wątku skupiła się nie na merytorycznej dyskusji o treści (nie formie), a na wzajemnym wyśmiewaniu siebie i wytykaniu, czego to nie było parę miesięcy temu. Optymaci mają potencjał. Jak i sama dyskusja o formie czy treści w Królestwie.

Potencjał, Towarzyszko Królowo? Do czego? Przecież ten manifest jest deklaracją kółka wzajemnej masturbacji: "Nie robimy nic, albo prawie nic, ale nie robimy tego pięknie, a w dodatku jesteśmy gotowi krytykować, jak niepięknie robią coś inni." Z czym ma tu być prowadzona merytoryczna dyskusja?
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR
Premier Rządu Królewskiego

Postprzez الوـس » 21 sty 2018, 14:15

PTR napisał(a):ten manifest jest deklaracją kółka wzajemnej masturbacji

Chyba raczej menstruacji, biorąc pod uwagę treść i formę.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez Alfred » 21 sty 2018, 15:55

Mnie trudno zrozumieć, jak można odczytywać tę deklarację w taki sposób. Jak już wszyscy powinni zauważyć, żaden z optymatów nie udziela nikomu pouczeń co do tego, jak się powinien zachowywać w życiu zbiorowym. Pewne postawy i działania oceniamy krytycznie, nie zamierzamy ich jednak bezpośrednio zwalczać czy też rytualnie, publicznie krytykować, gdyż to przeciwskuteczne; zamiast tego proponujemy pozytywną alternatywę w postaci odmiennego wzorca postępowania. Punkt trzeci manifestu, do którego towarzysz Radziecki szczególnie się przyczepił, jest zupełnie zdroworozsądkowy i trzeba dużo złej woli, żeby wykrzywić go w deklarację nieróbstwa. Nietrudno zauważyć, że gdy złapiemy zbyt wiele srok za ogon, pozostajemy z zaległościami na wszystkich frontach; to z kolei może zniechęcać do mikronacji w ogóle, jeżeli z każdej strony czeka na nas góra zaległości do odrobienia, a w dodatku współobywatele mają do nas żal o niespełnione obietnice. W tym zakresie postulujemy tylko tyle, aby nie obiecywać więcej, niż jest się w stanie zrobić. Osobiście nie mam sobie w tej kwestii nic do zarzucenia; swoje obowiązki sędziego i prezesa sądu wypełniam sprawnie, nad dodatkowymi, zapowiedzianymi na wysłuchaniu parlamentarnym przedsięwzięciami aktywnie pracuję. Dwaj moi koledzy nie są bardzo aktywni, ale też nikomu nie obiecywali czegoś innego. To uczciwe podejście, każdy układa sobie balans życia realnego z wirtualnym, jak chce.
Alfred
Regent Dreamlandu

Numer GG: 47634183

Postprzez الوـس » 21 sty 2018, 16:03

Alfred napisał(a):Dwaj moi koledzy nie są bardzo aktywni, ale też nikomu nie obiecywali czegoś innego.

Doceniam kolegi troskę o jakość mojej pracy.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez Alfred » 21 sty 2018, 17:38

Mam na myśli swoich kolegów z Towarzystwa, przepraszam za niedookreślenie.
Alfred
Regent Dreamlandu

Postprzez Karolina Aleksandra » 26 sty 2018, 17:04

Czy wniosek o subdomenę oznacza, że jednak coś się kształtuje?

KA
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Chamberlain » 27 sty 2018, 17:59

Karolina Aleksandra napisał(a):Czy wniosek o subdomenę oznacza, że jednak coś się kształtuje?

A odpowie Królowa na którekolwiek z zadanych jej wcześniej publicznie pytań, czy raczej tu też należy składać oficjalną interpelację? Bo trochę bez sensu taka zabawa.
- - William wicehrabia Oxlade-Chamberlain
Chamberlain
deputowany

Numer GG: 62994040

Postprzez Karolina Aleksandra » 29 sty 2018, 13:47

Staram się odpowiadać na wszystkie zaległe sprawy i pytania. Jeśli coś pominęłam, proszę o informację na priv.

KA
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Marcel von Chacha » 29 sty 2018, 14:50

Czy optymaci mają w swych zastępach grammar nazi spec grupę? Bo chciałbym się zapisać na korepetycje. :)
Marcel von Chacha

Postprzez Marcel von Chacha » 1 lut 2018, 13:37

Czy Alfred optymata wraz ze swymi ministrantami wyjdzie do swych wiernych i nakreśli granice mówiące jak mówimy, a jak nie mówimy?

Jakby co, to jestem bezdomny i jeżdżę maybachami, którego można potem się pozbyć. :D
Marcel von Chacha

Postprzez Chamberlain » 1 lut 2018, 14:29

Karolina Aleksandra napisał(a):Staram się odpowiadać na wszystkie zaległe sprawy i pytania.

Odniosłem wrażenie, że Wasza Królewska Mość zdecydowanie nie stara się odpowiadać. Zaległości sięgają całych tygodni, ale proponuję zacząć od dwóch najprostszych spraw: tutaj i tutaj.
Chamberlain
deputowany

Postprzez Chamberlain » 7 lut 2018, 17:26

Wycofuję prośbę o udzielenie odpowiedzi. Uznaję, że sprawa jest beznadziejna. W żadnej innej mikronacji nie dostrzegłem podobnej postawy głowy państwa, która tak uparcie i głupio, bo bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, ignorowałaby pytania ze strony obywateli, i to tak banalne pytania. Cokolwiek się tu dzieje, pozostaje poza moim zasięgiem. Odpuszczam i poszukam dla siebie innego miejsca. Nie widzę tu żadnej logiki, poza inercją i kursem ku totalnej katastrofie. Chciałbym jedynie pozostać w Geldbergu i wesprzeć działania lokalnych władz, o ile jest to możliwe bez formalnego obywatelstwa. Bardzo dziękuję za entuzjazm i wszelkie uwagi ze strony Daniela von Witta oraz Cisimira de Viriesa.

Zmarnowany potencjał całego kraju.
Chamberlain
deputowany

Postprzez Daniel von Witt » 7 lut 2018, 17:45

Zapraszam wszystkich zrezygnowanych do Księstwa Furlandii i Luindoru. Królowie się zmieniają, Premierzy się zmieniają. Przeczekacie, przeżyjecie. Unia Saudadzka dawała sobie radę i da sobie radę niezależnie od tego, co wymyśli i jaka będzie centrala. Przytulimy każdego. Nie namawiam jednak do rezygnowania z obywatelstwa. Ten głos, który się posiada, nie ma może mocy sprawczej wobec monarchy, bo nie ma takiego trybu demokratycznego, który by go do czegoś zmusił, jednak jest to głos przydatny. Inaczej wybrzmiewa publicznie zdanie obywatela niż stałego rezydenta.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Jezus Ipanienko » 7 lut 2018, 17:56

Towarzysz Chamberlain mógłby w końcu wyjść poza swoją strefę komfortu i zamiast tylko lamentować to w końcu coś zrobić lub podjąć jakąś decyzję. Trzymam kciuki za przedsięwzięcie jakichś "męskich kroków" jak to się mawia u was w Dreamlandzie.

Also towarzyszce Królowej należy się przydomek który trafnie by opisywał jak bardzo ma w dupie mieszkańców. Moje wnioski też są olewane.
Ostatnio edytowano 7 lut 2018, 17:58 przez Jezus Ipanienko, łącznie edytowano 1 raz
Jezus Ipanienko

Postprzez Tomasz von Habsburg » 7 lut 2018, 17:58

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania Waszej Ekscelencji, na które znam odpowiedzi:
Chamberlain napisał(a):Można wiedzieć, ile osób liczy KSI (2? 3?) [...]

KSI liczy obecnie cztery osoby: JXM Mat Maxa arcyksięcia von Salvepola, JE Torkana hrabiego Ingawaara, Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego oraz mnie.

Chamberlain napisał(a):[...] co w tym przypadku to oznacza "większość" [...]

Zmiana została zaaprobowana przez dwóch członków KSI (jedynych administratorów z Jego grona) i Jej Królewską Mość pozostali członkowie nie wypowiedzieli się.

Zmienił Wasza Ekscelencja ponadto swój post.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
Marszałek Dworu

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Postprzez Chamberlain » 7 lut 2018, 18:26

Daniel von Witt napisał(a):[justify]Zapraszam wszystkich zrezygnowanych do Księstwa Furlandii i Luindoru. Królowie się zmieniają, Premierzy się zmieniają.

Gwoli ścisłości powtórzę: nie chcę abdykacji i nie nawołuję do przyspieszonych wyborów. Nie mam większych złudzeń co skutków takich działań. Jak zaznaczyłem wyżej, nie rozumiem obranego kursu, najprostsze decyzje podejmowane są całymi "latami" (w sensie mikronacyjnym) lub w ogóle, na wyjaśnienia nie ma co liczyć lub trzeba je dosłownie wyszarpywać. Obywatel musi walczyć z władzą lub do niej dołączyć.

Nie widzę żadnego kursu, planu, pomysłu, woli, czy choćby troski o zachowanie minimum pozorów. A przecież w KD nie brakuje ani kadr, ani "kapitału kulturowego". Symbolami tej dziwnej epoki pozostaną wykrzaczone loginy rozbawionych postępowców (jako wyraz hermetyzmu Królestwa, wandeizującego się chyba jedynie w sensie pogłębiania się granicy między środowiskiem weteranów a narybkiem, już na starcie skazanym na głęboki skok w chaos), dezorganizacja Królowej i "wyciąg z fiuta", jako konkursowa propozycja na nazwę dla wina królewskiego. Dzięki Królowej pojawiło się tu, na krótko, kilku ciekawych Sarmatów, którzy próbowali i wciąż próbują, lecz odbijają się od lukrowanej fasady, za którą skryła się pustka i gra na przeczekanie. Czego i kogo?
Chamberlain
deputowany

Postprzez Karolina Aleksandra » 7 lut 2018, 20:28

Przepraszam za brak odpowiedzi — w sumie dlatego prosiłam o sygnał na priv.

„Wyciąg z fiuta” nie jest chyba moją winą, czyż nie? To szerszy temat, który miałam ochotę poruszyć w nieszczęsnym orędziu, do którego nie doszło, i o którym pisałam już na forum. W skrócie: wiele osób ma wrażenie, że kultura popularnie określana mianem „wandejskiej” jest dominującą i to zniechęca ich do pisania na forum. Podczas gdy tak naprawdę wydaje się, że ta kultura jest dominująca, bo nie widać inicjatyw czy kontrataków z drugiej strony. Widać za to np. personalne walki między JE von Wittem i Tow. Ipanienko.

Niech zgadnę, te wypowiedzi były zniechęcające. Pewnie mogły być. Ale czy nie jest tak, że one dominują w dyskursie, ponieważ nikt z grona broniących świętości i Wersalu nie próbuje tego zmienić? Jest tylko wieczne zniechęcanie się i rezygnacja. Jest wielu Dreamlandczyków, którzy śledzą forum, ale nie wrócą, chociażby z powodu ostatniej awantury o jakość wypowiedzi, gdzie to komunistyczny premier (!) musiał apelować do sumienia i chyba zrobił to skuteczniej niż ja.

A wypowiadamy się w temacie Manifestu Optymatów, który miał być nadzieją na odnowę kontrkultury i wprowadzenie świeżości do dyskursu. Świeżość skończyła się na tym, że wszystko jest moją winą. OK :) Zachęcam jednak do forsowania swoich zmian, a nie poprzestawania na stwierdzeniach czy opiniach. Szczerze mówiąc, cieszę się, że podejmuje Pan aktywniejszą działalność w Geldbergu — trzymam kciuki, może doprowadzi to do czegoś nowego i do fajnych inicjatyw, które wzbogacą Królestwo. Zachęcam także do sondowania poparcia dla kolegialności urzędu monarszego — to, zdaje się, był Pański pomysł, z którego Pan zrezygnował, mimo jednak wydaje się, że pozostaje Pan do niego przekonany; a jednak zawsze to nowy powiew zmian.

Ogólnie: przyznaję — do ideału hiperaktywności zza wirtualnej granicy nad Narwią mi daleko. W obecnej chwili głównie odpisuję na prywatne wiadomości i w miarę na bieżąco udzielam się w tajnych działach na forum (KSI, Rada Ministrów, KSZ, Tajna Rada KE) + staram się pociągnąć parę projektów społecznościowo-zagranicznych prywatnie. No i staram się nie zniechęcać nowych (vide przykład p. Złockiej, z którą kontaktowałam się na GG, zaoferowałam stanowisko i założyłam dział na forum). Nie jest to szczyt moich możliwości, czego żałuję; jak też i żałuję, że nie udaje mi się sporządzać relacji z wykonanych czynności do wglądu publicznego — postaram się to poprawić, w ten weekend chociażby.

Niemniej jednak zachęcam do wyrażania własnych opinii i do działania.

KA
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez الوـس » 7 lut 2018, 20:32

Słowa WKM to miód na moje uszy. Doceniam wybitny zmysł dyplomatyczny!
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez Karolina Aleksandra » 7 lut 2018, 21:13

Zapomniałam dopisać - kwestie kursu na przyszłość: najpóźniej do końca tego tygodnia.

KA
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Tomasz von Habsburg » 7 lut 2018, 23:02

Przepraszam, znowu zapomniałem. :)
Tomasz von Habsburg napisał(a):KSI liczy obecnie cztery osoby: JXM Mat Maxa arcyksięcia von Salvepola, JE Torkana markiza Ingawaara, Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego oraz mnie.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
Marszałek Dworu

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 7 lut 2018, 23:26

W zasadzie nadal żałuję, że nie powstałą partia Liberalna, choć do jej doktryny mi daleko. Wprowadziłoby to coś nowego.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Alfred » 11 lut 2018, 13:26

Karolina Aleksandra napisał(a):Zapomniałam dopisać - kwestie kursu na przyszłość: najpóźniej do końca tego tygodnia.

Czekamy.
Alfred
Regent Dreamlandu

Postprzez Jezus Ipanienko » 11 lut 2018, 14:28

Karolina Aleksandra napisał(a):Zapomniałam dopisać - kwestie kursu na przyszłość: najpóźniej do końca tego tygodnia.

KA

Siema co tam
Jezus Ipanienko

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo