PK — Regencja

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

PK — Regencja

Postprzez Karolina Aleksandra » 16 lut 2018, 20:32

Dreamlandczycy!

Real przytłoczył mnie bardziej niż sądziłam, spisując plany i priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał. Ze wszystkiego się wytłumaczę i wyspowiadam — postaram się w ten weekend — jednak tymczasem byłam zmuszona poprosić o pomoc. Prawdą jest to, że es regnet w narzeczu zza Odry oznacza, że pada — nie oznacza jednak padnięcia, wbrew ponurym podszeptom. Jestem pełna idei i pomysłów na najbliższy kwartał, niemniej jednak potrzebuję — tymczasowo — drobnej pomocy.

Dlatego też poprosiłam JKW Alfreda o pełnienie urzędu Regenta do dnia 9 marca. To optymalny termin, który pozwoli mi na rozwikłanie realnych spraw i dopracowanie moich dreamlandzkich pomysłów, a także spokojne odpowiedzenie na wszystkie pytania, wątpliwości i wejście w polemikę z Wami w wątkach bez znużenia ogarnianiem bieżączki. JKW Alfred dostanie dostęp do tajnych działów Dreamlandu, zajmie się legislacją w Parlamencie i będzie rozpatrywał na bieżąco sprawy związane z obywatelstwami oraz uprawnieniami moderatorskimi forum, wyda nowe prawa dla Domeny Królewskiej — a także parę innych spraw.

Przepraszam, że dzieje się to w taki sposób — i proszę o zaufanie. Nie znikam. Po prostu skupię się na innych obszarach.

Gwoli ścisłości, przypominam, że regencja JKW Alfreda obowiązuje tylko w Królestwie Dreamlandu.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Numer GG: 9870726
Herb:

Re: PK — Regencja

Postprzez الوـس » 16 lut 2018, 20:51

Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Chamberlain » 16 lut 2018, 20:53

الوـس napisał(a):Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.

Najbardziej przewrotna krytyka Karoliny Aleksandry, jaką ostatnio czytałem, ale dobre i to.

JKW Alfredowi gratuluję natomiast powrotu do Pałacu Królewskiego. Wreszcie ruch we właściwym kierunku.
- - William wicehrabia Oxlade-Chamberlain
- - Premier Rządu Królewskiego
Chamberlain
minister

Numer GG: 62994040

Postprzez Alfred » 16 lut 2018, 21:32

Dziękuję Jej Królewskiej Mości za zaufanie.

Regencja jest krótkoterminowa i ma w istocie charakter królewskiego urlopu. Mam nadzieję, że po trzech tygodniach Królowa powróci do nas z odbudowanymi zapasami energii i zapału; zasiadanie na tronie potrafi skutecznie je uszczuplić. W tej sytuacji za swoje zadanie uważam pilnować steru państwa. Nie chciałbym jednak, aby czas regencji upłynął bezowocnie. Nie będzie istotnych zwrotów w polityce tronu, ale jak najbardziej należy oczekiwać solidnej aktywności w pałacu Ekhorn.

Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie wokół tronu narosły pewne napięcia. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się je skutecznie rozładować, a Jej Królewska Mość będzie mogła powrócić do aktywności nie tylko wypoczęta, ale i nieobciążona bagażem niezałatwionych spraw. Proszę wszystkich o trochę cierpliwości. Faktyczne przejęcie władzy królewskiej z natury rzeczy nie odbywa się błyskawicznie.

Na obecną chwilę łączę urzędy Regenta i Prezesa Sądu Królestwa. Nie uważam tego za stosowne, toteż w następnych dniach podejmę działania, które pozwolą mi chwilowo oddelegować swoje kompetencje w ramach sądu.

Wszystkim obywatelom służę w razie potrzeby radą i wsparciem. Proszę także o wsparcie i zaufanie z Waszej strony. Liczę, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu dla Królestwa to będą dobre trzy tygodnie.
Alfred
Król Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 47634183

Postprzez Jezus Ipanienko » 16 lut 2018, 22:53

الوـس napisał(a):Zrobić JKW Alfreda regentem to jak powierzyć pedofilowi żłobek.

^ this
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Jezus Ipanienko

Postprzez Alatriste » 18 lut 2018, 00:33

A może powinniśmy mieć dwóch króli jednocześnie? Wtedy nie trzeba by było regencji i nawet jakby jeden z władców miał spadek aktywności to drugi by nadrabiał.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Alatriste

Postprzez Marcel von Chacha » 18 lut 2018, 01:49

Osobiście jestem za tym, żeby Alfred v-poślubił JKM Karolinę i adoptowali panicza Daniela von Witta. Wcześniej wspomniany wydaje się przeżywać ogromną stratę po swym ukochanym królu Edwardzie dwa, bo jeden już był.
Marcel von Chacha
deputowany

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 18 lut 2018, 02:50

Brzmi jak model spartański i nie uznaję z zasady ;) Król jest jeden. Dwóch w mojej opinii robiłoby więcej problemu, niż pożytku.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Numer GG: 44703021
Herb:

Postprzez Torkan Ingawaar » 18 lut 2018, 14:31

Idea diarchicznego systemu rządów nie jest w mikroświecie niczym nowym. Monarchią z dwoma monarchami był - pomijając narrację komunistyczną - Mandragorat Wandystanu od chwili powstania aż do roku 2009, gdy pierwszym podwójnym mandragorem został Arkadij Magov.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek
Torkan Ingawaar
deputowany

Postprzez Marcel von Chacha » 18 lut 2018, 14:46

Torkan Ingawaar napisał(a):Idea diarchicznego systemu rządów nie jest w mikroświecie niczym nowym. Monarchią z dwoma monarchami był - pomijając narrację komunistyczną - Mandragorat Wandystanu od chwili powstania aż do roku 2009, gdy pierwszym podwójnym mandragorem został Arkadij Magov.

To, że komuniści cierpią na rozdwojenie czy też mnogość jaźni, to już zdążyłem się przyzwyczaić, a że tak zapytam przewrotnie. Dlaczego by nie utworzyć systemu trój- czy czteroarchicznego władzy? Dlaczego politykiery pokroju towarzysza Radzieckiego i Ingawaara nie powiedzą wprost, że dążą do systemu, że wszyscy są równie ważni, ale organ kontrolujący najważniejszy...
Marcel von Chacha
deputowany

Postprzez الوـس » 18 lut 2018, 19:30

Zróbmy króla przejściowego. Co miesiąc losujemy nowego monarchę.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Marcel von Chacha » 18 lut 2018, 20:00

Gorzej jakby Polynę z Wandystanu wylosowano na miesiąc. Po miesiącu nie było by ani forum ani strony głównej... :D
Marcel von Chacha
deputowany

Postprzez Konrad Samanti » 18 lut 2018, 21:45

Witamy WKW ponownie, choć tylko tymczasowo, na Tronie :).
Konrad Samanti

Postprzez Daniel von Witt » 4 mar 2018, 18:26

Lada dzień i regencja dobiegnie końca, a poza jedną proklamacją i utworzeniem dwóch rad to jej charakter jest niemalże identyczny z panowaniem Królowej poza tym, że Regent nie marnuje czasu na głupotki. Nie widać go jednak tak samo, jak Królowej.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Otton van der Berg » 4 mar 2018, 19:54

Najwyraźniej nie widzimy wszystkiego i może Regent udziela się w działach tajnych?

Wysłane z mojej cegły przy użyciu Tapatalka
(-) Otton wicehrabia van der Berg OOIII
Przewodniczący Rady Książęcej Furlandii i Luindoru
ObrazekObrazek
Otton van der Berg

Herb:

Postprzez Alfred » 5 mar 2018, 00:08

Nie jestem zwolennikiem wszędobylstwa monarchy, który miałby nieustannie towarzyszyć swoim poddanym. Dostosowuję swoją publiczną aktywność do potrzeb. Przy tym w najbliższych dniach będzie jej nieco więcej; niektóre projekty dojrzeją do ujawnienia. Jak mawiają mężowie stanu: szczegóły wkrótce.
Alfred
Król Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 47634183

Powrót do Polityka i społeczeństwo