Wybory Premiera - listopad '17

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Re: Wybory Premiera - listopad '17

Postprzez Karolina Aleksandra » 24 lis 2017, 11:58

الوـس napisał(a):
Polyna napisał(a):
الوـس napisał(a):Raczej niedziela - dzień cwela.

Znaczy się kibica Wisły?

Wyjebać ci w ten pasiasty ryj?

Szanowni Państwo… Proszę o opanowanie.

Podoba mi się koncepcja dwóch premierów, swoją drogą. Byłoby wybuchowo.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 24 lis 2017, 12:47

Miło wiedzieć, że Pierwszy Kibic Dreamlandu dostaje małpiego rozumu, gdy się burknie na jego Wisełkę.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Otton van der Berg » 24 lis 2017, 13:01

głos oddany, nie pusty , brak opcji doublepremier
(-) Otton wicehrabia van der Berg OOIII
Przewodniczący Rady Książęcej Furlandii i Luindoru
ObrazekObrazek
Otton van der Berg
deputowany

Herb:

Postprzez RomanoPorfavor » 24 lis 2017, 13:09

Zauważyłem potencjalną nieprawidłowość - dopiero co tow. Yaqu stracił obywatelstwo za niegłosowanie (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8658) a nadal jest na liście do głosowania w drugiej turze (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8664). Czyżby zdążył ekspresowo zwrócić się o przywrócenie obywatelstwa? Na forum nie ma wniosku, ale nie wiem czy nie są przyjmowane tego typu wnioski drogą prywatną,
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez الوـس » 24 lis 2017, 14:21

matmax napisał(a):
PTR napisał(a):W sensie dla kandydatów? "Kup dziś pięć głosów, a szósty i siódmy dostaniesz gratis!"? Czy dla wyborców - "dziś oddając jeden głos otrzymasz nie jednego, ale dwóch premierów! "?

Tu się akurat zastanawiałem, że może w przypadku remisu powinniśmy tak zmienić ordynację, by było dwóch premierów naraz. To byłoby dopiero ciekawe, a nie jakieś drugie tury.

Albo uniemożliwić oddanie głosu pustego.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez matmax » 24 lis 2017, 14:23

PTR napisał(a):Zauważyłem potencjalną nieprawidłowość - dopiero co tow. Yaqu stracił obywatelstwo za niegłosowanie (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8658) a nadal jest na liście do głosowania w drugiej turze (http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8664). Czyżby zdążył ekspresowo zwrócić się o przywrócenie obywatelstwa? Na forum nie ma wniosku, ale nie wiem czy nie są przyjmowane tego typu wnioski drogą prywatną,

Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk
matmax

Postprzez RomanoPorfavor » 24 lis 2017, 14:57

matmax napisał(a):Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.

Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez Michal Yaqu » 24 lis 2017, 20:47

PTR napisał(a):
matmax napisał(a):Po odebraniu za niegłosowanie obywatelstwo można sobie przywrócić samemu przez system. Tu dokładnie ten przypadek zaszedł w odpowiednim czasie.

Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.

Szybciej sobie przywróciłem niż Królowa zdążyła mi odebrać ;)
Przydało by się coś pozmieniać w przepisach bo to już kolejny raz gdy jest mi zabierane obywatelstwo gdy przespałem moment głosowania. Nie wiem co autor miał na myśli robiąc przepisy w ten sposób. Jeżeli automat odbiera obywatelstwo to spoko bo dzięki temu KD czyści się z martwych dusz, ale z tego co widzę to Królowa ręcznie je zabiera, więc jest to wg mnie bezsens
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Niezwyciężeni
Michal Yaqu

Numer GG: 1003737

Postprzez Daniel von Witt » 24 lis 2017, 20:54

PTR napisał(a):Rozumiem. Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.

Jest to wynik pomieszania pojęć nawet przez władze. W ustawie o obywatelstwie mowa jest o przywracaniu do aktywności z wniosku skierowanego do Króla. Przywracanie takie odbywa się, gdy kogoś z CRM całkowicie wykreślono. Jeżeli zaś ktoś obywatelstwo stracił, ale wpis w CRM zachował - o nic wnosić nie musi, a tylko sobie poklikać w CRM samodzielnie, skoro jego wpis istnieje.

Podstawa prawna: Rozdział 2 ustawy o obywatelstwie... - zaprzestanie aktywności.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Daniel von Witt

Postprzez Karolina Aleksandra » 24 lis 2017, 20:59

Michal Yaqu napisał(a):Przydało by się coś pozmieniać w przepisach bo to już kolejny raz gdy jest mi zabierane obywatelstwo gdy przespałem moment głosowania. Nie wiem co autor miał na myśli robiąc przepisy w ten sposób. Jeżeli automat odbiera obywatelstwo to spoko bo dzięki temu KD czyści się z martwych dusz, ale z tego co widzę to Królowa ręcznie je zabiera, więc jest to wg mnie bezsens

Zwyczajnie za brak oddania głosu w wyborach grozi utrata obywatelstwa — o czym informuje się przy każdorazowej elekcji. Domyślam się, że intencją ustawodawcy było utrzymanie aktywności i uniknięcie sytuacji, w której frekwencja wyborcza jest obniżana przez osoby, które zajrzały do Królestwa tylko raz. Skoro tak łatwo uzyskać obywatelstwo, to również jest tak łatwo je stracić.

Sama procedura wygląda tak, że po każdych wyborach KWK prezentuje monarsze listę niegłosujących, a monarcha wydaje postanowienie i klika w CRM. Trochę ręcznie, a trochę automatycznie.

الوـس napisał(a):Albo uniemożliwić oddanie głosu pustego.

Absolutnie nie. Głos pusty to też wyrażenie swojej opinii lub zaznaczenie obiektywności w danej sprawie.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez الوـس » 24 lis 2017, 21:44

Głos pusty to opcja dla kogoś pozbawionego kręgosłupa ;-)
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez matmax » 25 lis 2017, 01:18

Do północy oddano w wyborach 15 głosów. Do głosowania uprawnionych jest 31 osób.
Mat Max von Salvepol
Scholandczyk
matmax

Postprzez Gaston de Senancour » 25 lis 2017, 23:59

PTR napisał(a): Myślałem, że każde odebranie obywatelstwa w późniejszym czasie niesie za sobą konieczność zwrócenia się z wnioskiem do Królowej. Swoją drogą - wypadało by to jakoś ujednolicić.

Kandydacie Radziecki, czyżbyście nie znali treści obowiązujących ustaw? Nie tapetujecie sobie nimi ścian?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Gaston de Senancour

Numer GG: 59036457

Postprzez الوـس » 26 lis 2017, 00:02

Gaston dośrodkowuje w pole karne...
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez RomanoPorfavor » 26 lis 2017, 01:50

Gaston de Senancour napisał(a):Kandydacie Radziecki, czyżbyście nie znali treści obowiązujących ustaw? Nie tapetujecie sobie nimi ścian?

To wszystko? Trochę słabo, szczególnie w świetle braku odpowiedzi na ostatnie pytania. Ale rozumiem - ma Towarzysz horo nerke, to nie może poświęcać tyle czasu. A może po prostu myślał Towarzysz, że po tak pięknym liderowaniu ktoś wykona resztę roboty za Towarzysza? No jaka szkoda...
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez matmax » 26 lis 2017, 15:33

Do północy oddano 24 głosy na 31 uprawnionych.
Mat Max von Salvepol
Scholandczyk
matmax

Postprzez RomanoPorfavor » 26 lis 2017, 16:27

Czyżby szykowało się mniej głosów w drugiej turze niż w pierwszej? Dość nietypowa sytuacja.
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez Michal Yaqu » 26 lis 2017, 17:23

الوـس napisał(a):Głos pusty to opcja dla kogoś pozbawionego kręgosłupa ;-)

Zgadzam się w 100% dlatego w następnych wyborach przydało by się zastąpienie tej opcji przez "żaden z powyższych"
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Niezwyciężeni
Michal Yaqu

Numer GG: 1003737

Postprzez Karolina Aleksandra » 26 lis 2017, 18:30

Michal Yaqu napisał(a):Zgadzam się w 100% dlatego w następnych wyborach przydało by się zastąpienie tej opcji przez "żaden z powyższych"

Głos pusty można oddać z wielu przyczyn, ale głównie chodzi albo o zachowanie neutralności, albo o powyższą przyczynę.

Nawiasem mówiąc, ostatnie godziny głosowania. Warto się udać do lokalu.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Gaston de Senancour » 26 lis 2017, 18:48

PTR napisał(a):To wszystko? Trochę słabo, szczególnie w świetle braku odpowiedzi na ostatnie pytania.

Nie, po prostu zagajam z rozbawienia. A pytania - przypomni mi je Pan, bo nie widzę żadnego. Jako ostatnie padło to o przydział roli Brasillacha, ale uznałem to za retoryczną sraczkę. Proszę rozwinąć. Dużo znaków.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Gaston de Senancour

Numer GG: 59036457

Postprzez RomanoPorfavor » 26 lis 2017, 20:03

Gaston de Senancour napisał(a):Nie, po prostu zagajam z rozbawienia. A pytania - przypomni mi je Pan, bo nie widzę żadnego. Jako ostatnie padło to o przydział roli Brasillacha, ale uznałem to za retoryczną sraczkę. Proszę rozwinąć. Dużo znaków.

Cóż, nie powinienem się dziwić że 2000 znaków Towarzysz nie ogarnia - potrafi się w końcu zgubić w o wiele krótszej, własnej wypowiedzi. Tym niemniej powtórzę: Skoro sam nie ma najmniejszego zamiaru Towarzysz realizować obowiązków nakładanych przez prawo na rząd - to kim? Ja jasno przyznałem, że mam kilka kandydatur ale nie jestem silnie do nich przywiązany, bo w razie czego to je zastąpię. A Towarzysz? No nie ma siły, musi mieć tych właśnie co się tym zajmą. Kim więc będą Ci bohaterowie?
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez matmax » 27 lis 2017, 01:02

Wyniki głosowania ogłoszone. Gratuluję zwycięzcy i gratuluję równej walki do końca!
Mat Max von Salvepol
Scholandczyk
matmax

Postprzez RomanoPorfavor » 27 lis 2017, 02:22

Towarzysze,

Na szybko, przed pójściem spać - dziękuję za wszystkie głosy. Dziś w ciągu dnia postaram się odnieść trochę dłużej do wyników i poinformować o swoich pierwszych działaniach (część już podjąłem).

Gratulacje dla mojego przeciwnika za równą walkę.

Wandosławię!
RomanoPorfavor
deputowany

Postprzez Daniel von Witt » 27 lis 2017, 10:14

Gratuluję zwycięzcy i pokonanemu oraz życzę sprawnych rządów. Liczę i spodziewam się dobrego tempa :)

(-) Daniel von Witt
Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna
Daniel von Witt

Postprzez Karolina Aleksandra » 27 lis 2017, 13:35

Również gratuluję. Ponownie zacięta walka. Co tylko dowodzi, że każdy głos się liczy.

Dziękuję również odchodzącemu Rządowi Królewskiemu — mimo tego, że nie wszystko wyszło perfekcyjnie, to jednak wielu z Was poświęciło sporo czasu dla Królestwa. I za to – dzięki.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo