K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Daniela von Witta
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren

K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 3 gru 2017, 14:45

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Conseil, Książęce Miasto Buuren

KOMUNIKAT DWORU
2/2017


Rodacy Unici,
Obywatele Królestwa Dreamlandu,
Obserwatorzy Zagraniczni,

W dniu jutrzejszym Księstwo Furlandii i Luindoru obchodzić będzie kolejne Święto Zjednoczenia. To już prawie 6 lat od czasu tego wielkiego wydarzenia. Dwór Książęcy ma zaszczyt zaprosić wszystkich unitów jak i tych, którym Unia jest po prostu bliska, by razem z nami obchodzili ten wspaniały dzień. By nie wybiegać nadto w przyszłość, bo pewnie sporo słów padnie jeszcze jutro-chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym w życie Prowincji podziękować za to, że jesteście; że wkładacie w naszą ziemię cząstkę swojej duszy; że z każdym rokiem liczba działaczy, burmistrzów i innych potrzebnych osób się zwiększa; wreszcie, że Unia tętni życiem i cały czas się rozwija.

To wyniki pracy nas wszystkich!

Dano dnia 3 grudnia roku 2017
Obrazek

(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau
Kanclerz Książecy
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1934
Dołączył(a): 30 sie 2016, 02:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Numer GG: 44703021
Herb:

Re: K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Postprzez Karolina Aleksandra » 6 gru 2017, 02:28W mikroświecie bardzo często dochodziło do różnego rodzaju zjednoczeń czy zespoleń w jedno. Jedne przetrwały próbę czasu, inne — mimo prób — wracały do poprzednich i podzielonych form, czasami potykając się już na samym pytaniu o nową tożsamość mieszkańca nowego kraju, prowincji, miasta.

Dlatego też w momencie, gdy możemy już mówić o unitach, a nie tylko o Furlandczykach czy Luindorczykach — w tym samym momencie można prawdziwie świętować zjednoczenie. A wszystko to w centrum Saudade, miasta, gdzie panuje nieopisywalna nostalgia i świadomość przeszłości — ale także i przyszłości.

Winszuję, a także gratuluję wszystkim odznaczonym. Działajcie dalej i twórzcie Unię zjednoczoną w jeden, trwały organizm państwowy. Nie zapominajcie jednak o tym, skąd przybyliście. Nie ma Unii bez Furlandczyków, nie ma Unii bez Luindorczyków i nie ma też Unii bez unitów.

Świętujcie, bo to Wasz czas radowania się.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1229
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Postprzez RomanoPorfavor » 6 gru 2017, 13:54

Obrazek
Furlandki i Luindorki,
Luindorczycy i Furlandczycy,
Towarzysze
,

Rocznica Zjednoczenia to święto ważne dla Was - ale jest ono też ważne dla całego Dreamlandu.

Decyzja o zjednoczeniu jest zawsze decyzją trudną, gdyż idzie na przekór wewnętrznej chęci niezależności i zachowania własnej, odrębnej tożsamości. Dlatego tym bardziej należy chwalić i wspominać mądrość tych, którzy zjednoczenie zaprojektowali i przeprowadzili - poważyli się na to, co stanowiło problem dla wielu innych działaczy mikronacyjnych.

Dziś, sześć lat później, możemy stwierdzić, że Zjednoczenie spełniło swoją funkcję - Unia Saudadzka pozostaje najaktywniejszym regionem Dreamlandu. Ciężko nie zauważyć, że inne ówczesne prowincje, które nie zdecydowały się na ten krok, dziś są jedynie wspomnieniem, a ich ziemie wcielono do Domeny Królewskiej. Choćby to wskazuje, jak duże znaczenie może mieć dobra decyzja o zjednoczeniu dla zachowania dziedzictwa danego regionu - nawet, jeżeli w pierwszej chwili wydaje się, że coś się traci.

Choć w duchu rywalizacji między krajami Królestwa, jako Scholandczyk, chciałbym aby moja mała ojczyzna przegoniła kiedyś Waszą - mam nadzieję, że mi to wybaczycie - to w ujęciu ogólnym jako Dreamlandczyk cieszę się, że Księstwo trwa i prosperuje na naszą wspólną korzyść.

Wandosławię Wam!
/-/ Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Premier Rządu Królewskiego
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31


Powrót do Dwór Książęcy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość