Dziennik Królewski

Jej Królewska Mość spaja wspólnotę polityczną, zapewnia rządowi stabilność i rozwagę oraz sprawuje bezpośrednie wykonawstwo w niektórych, kluczowych dziedzinach. Korzysta przy tym z pomocy Dworu Królewskiego. Marszałek Dworu: Torkan Ingawaar

Dziennik Królewski

Postprzez Kancelaria Królewska » 15 sie 2017, 02:06

Obrazek

Pałac Królewski w Ekorre. Wszędzie już światła pogaszone; wszyscy śpią, strudzeni kolejnym pracowitym dniem na Dworze Królewskim. Przy biurku siedzi jeno skryba, który pilnie gryzipiórkuje, czasami sięgając po kolejną tego dnia puszkę DreamColi. Pergamin z papeterią królewską powoli zapełnia się wyliczaniem kolejnych rzeczy, wykonanych w ostatnim czasie przez Jej Królewską Mość Karolinę Aleksandrę oraz jej Dwór.

 • 9 sierpnia JKM Karolina Aleksandra objęła tron królewski (co ogłoszono tutaj), w związku z czym wygłosiła przemówienie, w którym zaprezentowała wstępne priorytety na przyszłość.

 • Ustalono termin koronacji JKM na Królową Dreamlandu w niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 20:00. Część oficjalna uroczystości odbędzie się na forum, zaś na IRC-u równolegle będzie można uczestniczyć w części towarzyskiej. Nie zabraknie trunków oraz jedzenia w kakuckim barze. Oficjalne zaproszenie zostało wystosowane na forum. Zaproszenia do władz oraz obywateli innych państw są w trakcie rozsyłania — grafiki zostały zaprojektowane przez Herolda Wielkiego.

 • Królowa jest w trakcie uzyskiwania wszystkich dostępów: serwer, hosting, IRC, etc. Do dogrania pozostała sprawa właścicielstwa serwera oraz domeny — jednak z odpowiednimi królami-seniorami jest utrzymywany na bieżąco kontakt, co pozwoli na niedługie załatwienie obu tych spraw.

 • Niedługo do Królestwa Dreamlandu przybędzie delegacja z Królestwa Elderlandu. Przedmiotem wspólnych rozmów, jak nietrudno się domyśleć, będą relacje elderlandzko-dreamlandzkie. Rezultaty intensywnych obrad zostaną zaprezentowane wkrótce.

 • Uzupełniono zbiory Czytelni Królewskiej o parę tekstów, w tym mów koronacyjnych, które dotychczas wygłoszono na forum Królestwa Dreamlandu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zgłaszania ciekawych wywiadów, artykułów prasowych lub dzieł do Czytelni Królewskiej lub Biblioteki św. Róży.

 • Na samym początku panowania jedną z pierwszych udzielonych audiencji było spotkanie z ówczesnym Premierem Rządu, Torkanem hrabią Ingawaarem, który wprowadził JKM w arkana sytuacji w Królestwie oraz udzielił część dostępów.

 • Na stanowisko Herolda Wielkiego Królestwa powołano Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego. Tym samym wrócił on oficjalnie do działania w Królestwie.

 • Przyjęto na audiencji nowego Premiera Rządu Królewskiego, sir Oskara ben Groznego-Witta. Wymieniono wyrazy uprzejmości, omówiono parę spraw i przyznano Premierowi oraz członkom Rządu uprawnienia na forum Królestwa.

 • JKM wygłosiła przemówienie w gmachu Rządu Królewskiego, skierowane do Premiera oraz Ministrów, podczas którego zapewniła o swojej dyspozycyjności dla Rządu i przypomniała o nadchodzącej koronacji oraz celebracjach Święta Królestwa.

 • Na wniosek Jezusa Ipanienki ulokowano Wolne Miasto Hipsterdorf na południu Weblandu, nad wybrzeżem i powołano obywatela Ipanienkę na Planistę WMH.

 • Na Marszałka Dworu Królewskiego powołano Siergiusza markiza Asketila, jednakże ustawa o Dworze Królewskim prawdopodobnie niedługo i tak ulegnie przekształceniom z uwagi na konieczność jej uproszczenia i dostosowania do realiów funkcjonowania tej instytucji.

 • Zapytano obywateli Królestw, jak widzą ich kraj za 10 lat. Konkurs odbywa się tutaj, zachęcamy do wypowiedzi.

 • Oprócz tego wszystkiego, dokonano dwóch powołań w skład Parlamentu Królewskiego oraz podjęto na audiencjach licznych gości, m. in. reprezentanta KSI, Conrada markiza Daroseiera-Stattoseiera (zaprezentowano wygląd przyszłego Centralnego Rejestru Instytucji i Przedsiębiorstw oraz oszacowano termin jego ukończenia). Wymieniono także korespondencję z innymi licznymi osobami, które również udzieliły pomocy w pierwszych dniach panowania królowej: JKW Edward II, książę Daniel von Witt, Sted książę Asketil, Mat Max arcyksiążę von Salvepol. Serdeczne dzięki!


Gryzipiórek powoli usypia, czas skończyć pracę na dziś… Co dalej? Cytując klasyka: szczegóły wkrótce.


(—) Kancelaria Królewska
Avatar użytkownika
Kancelaria Królewska
dworzanin
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 paź 2012, 11:46

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Kancelaria Królewska » 3 wrz 2017, 02:55

Obrazek

Kolejna noc. Podczas gdy Dreamland jest pogrążony w śnie, gryzipiórek w Kancelarii Królewskiej siedzi nad notesem i zbiera myśli. Chwilę później pióro, po krótkim spotkaniu z atramentem, dotyka pergaminu…

 • JKM Karolina Aleksandra, odwiedziwszy w piątkową noc scenę Festiwalu Ostatniego Tygodnia Wakacji w Hasselandzie, wygłosiła przemówienie, po czym udała się królewskim helikopterem do Królestwa Elderlandu, gdzie w niedzielę na jej skronia zostanie nałożona korona Królestwa Elderlandu, o czym zadecydowała Rada Koronna 31 sierpnia br. Decyzję o intronizacji poprzedziło wspólne oświadczenie Obu Królestw.

 • Dworskie plotki i ploteczki, będące niezbitym źródłem informacji o romansach, weselach i rozwodach, tym razem donoszą, że 9 września — dokładnie miesiąc po objęciu tronu przez Jej Królewską Mość, i jednocześnie w dzień jej urodzin* — można spodziewać się, że obywatele zostaną wynagrodzeni za swoją dotychczasową pracę na rzecz Królestwa Dreamlandu.

 • Później Królowa zamierza spędzić cały wrzesień na wizytach gospodarskich w Królestwie Scholandii oraz Unii Saudadzkiej. Szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości po odpowiednich ustaleniach. Osobnych wizyt należy się spodziewać w Królestwie Elderlandu i jego regionach.

 • Wydano nowy dekret o tytułach honorowych, orderach oraz odznaczeniach. Szerszy komentarz wraz z opisem zmian można znaleźć tutaj.

 • W związku z powołaniem Prezerwatywa Tradycji ben Radzieckiego na członka Królewskich Służb Informatycznych, powołano go również na administratora forum Królestwa Dreamlandu. Towarzysz Radziecki ma przede wszystkim odciążyć szefa KSI oraz Króla od rozpatrywania wniosków typowo technicznych — o ustawienie działu, grupy, etc.

*tych w świecie rzeczywistym; jeśli chodzi o datę wirtualnych urodzin, to można przyjąć datę 26 maja 2007 r.
(—) Kancelaria Królewska
Avatar użytkownika
Kancelaria Królewska
dworzanin
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 paź 2012, 11:46

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 2 gru 2017, 00:18

Obrazek

Kancelaria Królewska informuje, że wieczorem 1 grudnia br. Premier Rządu Królewskiego, Towarzysz Prezerwatyw Tradycja Radziecki, przybył na audiencję do Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry. Wprawdzie nastąpiło to z lekkim opóźnieniem wobec planowanej godziny z uwagi na nieprzewidzianą pogodę, jednak już niedługo po przybyciu Premiera nastąpiła degustacja austro-węgierskiego wina, które rozgrzało atmosferę w zimowej pogodzie.

W trakcie rozmowy omówiono m. in. następujące kwestie:
 • Kwestia odbierania obywatelstwa po jednej absencji w wyborach — zarówno Królowa, jak i Premier zgodzili się co do tego, że obecne przepisy dotyczące odbierania obywatelstwa z uwagi na brak nieoddania głosu w wyborach są zbyt surowe i niezbyt „życiowe”. Temat będzie przedmiotem obrad rządowych.
 • Wojskowość — Uregulowanie zasad funkcjonowania wojskowości i powiązania wszystkich sił zbrojnych w Królestwie Dreamlandu będzie przedmiotem zainteresowania Rządu Królewskiego, który będzie dążył do uporządkowania kwestii.
 • Polityka zagraniczna — Kontynuowane będą rozmowy z Mandragoratem Wandystanu, a także planowane są liczne wyjazdy. Jako podstawowych partnerów w polityce zagranicznej widzimy Elderland, Wandystan, Bialenię, RON oraz Austro-Węgry, chociaż nie wykluczamy współpracy z innymi państwami. Ponadto, zgodnie z zapowiedziami Premiera, na forum rządowym będzie omawiana ustawa o szczegółowym uregulowaniu kompetencji w PZ między Dworem Królewskim a Rządem.
 • Ustawa o forum — Pobieżnie wspomniano o konieczności stworzenia nowej Ustawy o Forum, dostosowanej do realiów oraz nieprzesadnie rozbudowanej.
 • Wyspa Awara — Omówiono kwestię Awary i stanowisk obu stron, jednak z uwagi na wagę sprawy, nie można za wiele ujawnić w tym temacie.

W trakcie spotkania pojawiły się również inne tematy, o których nie da się jednak zbyt przesadnie rozpisywać.

Ostatecznie ustalono, że wszystko będzie omawiane w szczegółach na forum Rządowym. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze, co zwiastuje dobre stosunki na linii Ekorre—Dreamopolis.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Tomasz von Habsburg » 3 gru 2017, 00:18

Obrazek

W oknach wszystkich dreamlandzkich domów widać jedynie niczym nieskażoną czerń. Do biurka w Kancelarii Królewskiej w Pałacu Ekhorn sennie podchodzi już kolejny urzędnik. Delikatnie otwiera pożółkłą księgę i zatrzymuje się dopiero na ostatnim wpisie, który nosi ślady wywabiania spirytusem, którego buteleczka spoczywa obok. Zaczyna notować…

 • Dwór Królewski Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry szuka sposobów na uzyskanie częściowej samodzielności gospodarczej. Podejmowane są akcje mające na celu uzyskanie akcji wpływowych przedsiębiorstw.

Urzędnik się zamyśla. “Faktycznie, jest trudno. Jeżeli stan rzeczy się utrzyma, to za dwa miesiące będziemy zmuszeni ubiegać się o dofinansowanie ze Skarbu Królestwa”.

 • Zamierzane jest odnowienie strony Kancelarii Królewskiej z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią o nazwie “Wordpress”.
[PLAMA Z ATRAMENTU]
Zmęczony urzędnik zamyka księgę. ”Bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia”. Zgasza jedyną świecę w gabinecie…

[PLAMA Z ATRAMENTU]
Urzędnik wpada do gabinetu...
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 13 gru 2017, 16:58

Szybka aktualizacja ze spraw bieżących:

 • Dzisiaj dokonano opłaty kosztu serwera Królestwa Dreamlandu i w efekcie przedłużono go o kolejne dwanaście miesięcy, do 25 grudnia 2018 roku. Opłata wyniosła 120 PLN, w większości została sfinansowana ze środków z poprzednich zbiórek przekazanych przez JKW Marcina Mikołaja.
 • Opłata za domenę zostanie dokonana, gdy proces cesji zostanie zakończony. Obecnie jesteśmy na etapie przesyłania podpisanego dokumentu do hostingodawcy.

Szersze podsumowanie podjętych przez Koronę oraz Dwór działań ukaże się do końca weekendu.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 19 gru 2017, 15:32

 • Sfinalizowano kwestię domeny Królestwa Dreamlandu. Koszt przedłużenia jej na kolejny rok wyniósł 67.65 PLN i jest ona teraz ważna do 30 stycznia 2019 roku.
 • Po udanej cesji, po raz pierwszy od paru lat zarówno serwer, jak i domena Królestwa oficjalnie są w rękach jednego monarchy. Na pewno wpłynie to pozytywnie na stabilizację sytuacji w tej kwestii i pozwoli uniknąć pożarów oraz niejasności związanych z opłacaniem oraz zarządzaniem serwerem i domeną.

A zapowiadane podsumowanie będzie — tylko nieco opóźnione.

Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 4 sty 2018, 16:08

 • W związku z fatalnym działaniem stron oraz forum Królestwa ostatnimi czasami, temat został poruszony przez Królową na forum KSI. Problem z długim ładowaniem strony jest znany od dawna i wedle naszych informatyków wiąże się z kolejkowaniem requestów, lecz error 502 to rzecz nowa i niepokojąca. Wysłano także maila do pomocy usługodawcy — doradzono nam zmianę wersji PHP na nowszą, a jeśli to nie zadziała, to dostaliśmy ofertę przejścia na serwer z lepszymi parametrami. W związku z urlopem Mat Maxa von Salvepola, szefa KSI, jeśli sprawa nie zostanie zdecydowana dziś, to prawdopodobnie dopiero po 12 stycznia uda się do tego przysiąść.
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez الوـس » 4 sty 2018, 19:53

Ile będzie kosztował nas lepszy serwer w skali roku?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 5 sty 2018, 01:02

Szybki update: lepszy serwer raczej nie będzie potrzebny. Zdawkowość emaila od pomocy naszego usługodawcy, która wskazywała na to, że nawet nie sprawdzono problemu, zirytowała mnie na tyle, że odpisałam nieco wrednie, podkreślając, że niczego nie będziemy przenosić, dopóki nie będziemy znali źródła problemu.

Okazało się, że bug jest po ich stronie. Szersze informacje i decyzja o tym, co dalej, jutro.

KA
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Jezus Ipanienko » 5 sty 2018, 01:08

Karolina Aleksandra napisał(a):Szybki update: lepszy serwer raczej nie będzie potrzebny. Zdawkowość emaila od pomocy naszego usługodawcy, która wskazywała na to, że nawet nie sprawdzono problemu, zirytowała mnie na tyle, że odpisałam nieco wrednie, podkreślając, że niczego nie będziemy przenosić, dopóki nie będziemy znali źródła problemu.

Okazało się, że bug jest po ich stronie. Szersze informacje i decyzja o tym, co dalej, jutro.

KA

Ach ten MajDebil xD
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Avatar użytkownika
Jezus Ipanienko
 
Posty: 617
Dołączył(a): 10 maja 2017, 16:19
Lokalizacja: Wandystan

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 5 sty 2018, 01:32

Ja dalej nie mogę uwierzyć, że przez tyle lat działania strony na MyDevilu, gdy już zdążyliśmy dorobić się reputacji kraju, którego strona główna działa wolno, ani oni nie zauważyli problemu, ani nikt z nas nie pomyślał, aby napisać do nich, tylko wszyscy zrzucaliśmy problem na kolejkowanie…

KA
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Chamberlain » 8 sty 2018, 15:11

Karolina Aleksandra napisał(a): tylko wszyscy zrzucaliśmy problem na kolejkowanie

Mam wrażenie, że liczba mnoga jest tu trochę na wyrost. Kto konkretnie "zrzucił"? Szef KSI? Już miałem pochwalić za sprawne rozwiązanie problemu, ale wciąż nie bardzo jest za co. Od kilkunastu dni strona chodzi koszmarnie, forum ładuje się przez długie minuty, po wpisaniu posta notorycznie wyświetla się komunikat o errorze. To chyba jednak coś nowego.
- - William wicehrabia Oxlade-Chamberlain
- - Minister Spraw Zagranicznych
Avatar użytkownika
Chamberlain
minister
 
Posty: 627
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Alatriste » 10 sty 2018, 00:21

Chamberlain napisał(a):
Karolina Aleksandra napisał(a): tylko wszyscy zrzucaliśmy problem na kolejkowanie

Mam wrażenie, że liczba mnoga jest tu trochę na wyrost. Kto konkretnie "zrzucił"? Szef KSI? Już miałem pochwalić za sprawne rozwiązanie problemu, ale wciąż nie bardzo jest za co. Od kilkunastu dni strona chodzi koszmarnie, forum ładuje się przez długie minuty, po wpisaniu posta notorycznie wyświetla się komunikat o errorze. To chyba jednak coś nowego.


Problem z niemożnością dodania posta jest strasznie irytujący. Szczególnie przy pisaniu dłuższych postów, których potem nie chce się pisać drugi raz.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Avatar użytkownika
Alatriste
deputowany
 
Posty: 196
Dołączył(a): 10 sie 2016, 22:54

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Konrad Samanti » 10 sty 2018, 01:03

Karolina Aleksandra napisał(a):Ja dalej nie mogę uwierzyć, że przez tyle lat działania strony na MyDevilu, gdy już zdążyliśmy dorobić się reputacji kraju, którego strona główna działa wolno, ani oni nie zauważyli problemu, ani nikt z nas nie pomyślał, aby napisać do nich, tylko wszyscy zrzucaliśmy problem na kolejkowanie…

KA


Problem wolnego ladowania strony nie lezy w zadnym wypadku po stronie hostingu, a po stronie KSI. Problem istnieje od kiedy wprowadzono mozliwosc podczepiania kanalow RSS do newsow.

Mechanizm dziala tak: newsy sa cache'owane po naszej stronie, ale jezeli strona nie byla odswiezona od 15 minut, to skrypt strony glownej po kolei wchodzi na wszystkie kanaly RSS gazet, parsuje je po kolei, sortuje po czasie, i wypluwa X najnowszych. Z tego co pamietam, kazdy kanal RSS jest odwiedzany jeden za drugim (a nie jednoczesnie), a wiec czasy dostepu sie sumuja. Przy 2-3 kanalach nie jest to problem, ale przy wiekszej ilosci juz tak, szczegolnie kiedy gazety stoja na obcych, geograficznie oddalonych serwerach ktore do tego timeoutuja. A odwiedzajacy strone, ktory trafil na to felerne 15 minut cierpi sume tych wszystkich nieszczesc...

Problem mozna rozwiazac przenoszac caly workflow do osobnego cronjoba, co nie powinno byc trudne.
Konrad Samanti
 
Posty: 500
Dołączył(a): 7 sie 2010, 23:13

Re: Dziennik Królewski

Postprzez الوـس » 10 sty 2018, 10:58

A nie można ograniczyć odświeżania do sytuacji, gdy ktoś wejdzie? Po co odświeżać coś, do czego dostęp ma się ze strony głównej, na którą wejście wymusi nam odświeżenie?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez matmax » 10 sty 2018, 11:07

الوـس napisał(a):A nie można ograniczyć odświeżania do sytuacji, gdy ktoś wejdzie? Po co odświeżać coś, do czego dostęp ma się ze strony głównej, na którą wejście wymusi nam odświeżenie?

Dokładnie tak to w tej chwili działa. Gdy ktoś wchodzi i minęło 15 minut od ostatniego zaciągnięcia, pobiera feedy na nowo.
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk
Avatar użytkownika
matmax
 
Posty: 1189
Dołączył(a): 4 kwi 2013, 21:09

Re: Dziennik Królewski

Postprzez الوـس » 10 sty 2018, 11:45

To nadal nie rozumiem, czemu to tak muli?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Daniel von Witt » 11 sty 2018, 18:48

Mam pytania do Szefa KSI.

Od kiedy ma Pan wiedzę o problemie? Czy wie Pan jak problem rozwiązać? Jeśli tak - czemu Pan nic nie robi?

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 11954
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Dziennik Królewski

Postprzez matmax » 11 sty 2018, 21:37

Daniel von Witt napisał(a):Od kiedy ma Pan wiedzę o problemie? Czy wie Pan jak problem rozwiązać? Jeśli tak - czemu Pan nic nie robi?


Że problem zdarza się raz na jakiś czas i rozwiązuje się w ciągu max parunastu minut - mniej więcej od roku, z tego co pamiętam. Tuż przed wyjazdem dowiedziałem się, że na 503 co chwilę ktoś natrafia.

Jak już wspominałem Królowej, przyda się jeszcze trochę diagnostyki - choć wersja Konrada brzmi sensownie. Właśnie wracam z urlopu, więc pilnie planuję zająć się problemem.
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk
Avatar użytkownika
matmax
 
Posty: 1189
Dołączył(a): 4 kwi 2013, 21:09

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 12 sty 2018, 12:20

Hostingodawca zaoferował nam przenosiny na lepszy pakiet lub na inny serwer, jednak po konsultacjach w wewnętrznym gronie okazało się, że przenosiny zajęłyby parę dni, a hostingodawca nie jest w stanie np. zrobić wewnętrznej migracji. Właśnie otrzymałam nowego e-maila od niego, który nieco rozjaśnił problem. Przekazałam go wewnątrz KSI, a z uwagi na powrót szefa instytucji z urlopu, liczę na sprawną pracę nad tym.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 12 mar 2018, 14:12

Obrazek

Dziennik Królewski za dzień: 9-12 marca 2018

Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Karolina Aleksandra » 21 mar 2018, 01:18

[justify]Obrazek

Dziennik Królewski za dzień: 21 marca 2018

 • 22.03 — koniec zgłaszania kandydatur w wyborach na Premiera Królestwa Dreamlandu.
 • 21.03 — w godzinach wieczornych na Dworze Królewskim w Ekorre pojawi się Jego Świątobliwość Pius IV w celu odbycia prywatnej rozmowy z władzami Królestwa Dreamlandu;
 • 19.03 — JKW Martin Alfred Schlesinger-Asketil złożył przysięgę obowiązującą szefa KSI drogą prywatną;
 • 16.03 — traktat z Austro-Węgrami zostaje ratyfikowany.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1218
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Daniel von Witt » 21 mar 2018, 11:18

Z jakiego powodu przysięga szefa KSI została złożona drogą prywatną? Dlaczego król senior nie respektuje dotychczasowego zwyczaju?

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 11954
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 22 mar 2018, 13:19

Podpinam się pod pytanie. Szef KSI odpowiada przed ogółem w naszym ustroju, a nie tylko monarchą. Przysięga to żaden wstyd.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1934
Dołączył(a): 30 sie 2016, 02:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Numer GG: 44703021
Herb:

Re: Dziennik Królewski

Postprzez Alfred » 22 mar 2018, 15:30

Szanowni Panowie, przyczyna jest dosyć prozaiczna. 19 marca był, jak nietrudno policzyć, ostatnim dniem terminu do złożenia przysięgi. Nie dopełniłem tego obowiązku zaraz po powołaniu, a później, jak to bywa, mi się zapomniało; ostatnio borykam się ze znacznym nawałem zajęć. Jej Królewska Mość była uprzejma przypomnieć mi o przysiędze pod sam koniec terminu, a w tamtej chwili akurat dogodniejsze było dla mnie złożenie jej drogą prywatną.

Od szefa KSI, inaczej niż np. od sędziów, prawo nie wymaga publicznego złożenia przysięgi, jest więc ona ważna. Jeżeli jednak uważacie to za uchybienie, z chęcią złożę ją także publicznie, już symbolicznie.
Avatar użytkownika
Alfred
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 1157
Dołączył(a): 16 kwi 2013, 19:12
Numer GG: 47634183

Następna strona

Powrót do Królowa i Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość