Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Wieści zza wielkiego morza.

Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Postprzez Daniel von Witt » 17 paź 2017, 09:03

Pyta Ksawery Edler Kłopocki na szczycie Suderland - Austro-Węgry. Jego gość odpowiada: i tak i nie, produkujemy dużo postów. Odnoszę wrażenie, że w przestrzeni międzynarodowej temat kryzysu jest najpopularniejszym i najprostszym do podejmowania, przez co wałkuje się go do znudzenia, bardzo często wygłaszając różne ogólniki, a gdy nawet pojawią się konkrety to szybko się o nich zapomina (jak po FOTACH w Hasselandzie). 2,5 roku temu napisałem z czym moim zdaniem kryzys się je i że zależy tylko od tego, co siedzi nam w głowach. Patrząc bowiem np. na Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego, Alusia czy mnie nikt nie będzie śmiał powiedzieć, że przeżywają one jakiś kryzys aktywności. Co innego można powiedzieć np. o Gastonie de Senancour czy Premierze. Wszystko jednak rozbija się o kwestie indywidualne, dlatego mikronacjom nie jest potrzebna jakaś cudowna rewolucja, która odmieniłaby ich funkcjonowanie, ale entuzjazm i wola działania. Można do tego również dodać zakończenie bezsensownych dyskusji o kryzysie w skali makro, bo wizerunek Mikroświata permanentnie w nim "pogrążonego" nie jest pozytywny i tylko pogłębia osobiste odczucia na jego temat, gdy nowi ludzie nie pojawiają się lub szybko znikają. Nic dziwnego, skoro każde państwo majaczy, jak mu jest ciągle źle. Z osobami w depresji ciężko wytrzymać nie zarażając się nią od nich.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14662
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Postprzez Jezus Ipanienko » 17 paź 2017, 09:36

Juz dawno mirkonacje zamienily sie w waskie grono nudziarzy od "produkowania duzo postow" i predzej czy pozniej nie beda sie niczym roznily od np takiej Leblandii.
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Avatar użytkownika
Jezus Ipanienko
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 maja 2017, 15:19
Lokalizacja: Wandystan

Re: Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Postprzez Karolina Aleksandra » 17 paź 2017, 10:56

Daniel von Witt napisał(a):Nic dziwnego, skoro każde państwo majaczy, jak mu jest ciągle źle.

Właściwie dosyć osobliwym przykładem jest wątek, który założono jakiś czas temu w Sarmacji — "101 powodów, dla których nie chce mi się bawić w mikronacje". Wśród tylu inicjatyw międzynarodowych, kongresów i innych rzeczy, akurat ten wątek zyskał międzynarodowe powodzenie: w Bialenii, gdzie podchwycono rzecz, i w Kugarii, gdzie stwierdzono, że osoby, które tak defetyzują, po prostu psują mikroświat.

Z jednej strony: w takich wątkach znajdują się ciekawe refleksje, ale z drugiej strony — nie zmotywowały one do większej działalności. Być może jest w tym faktycznie jakiś efekt Wertera, gdzie po publikacji cierpień wiadomego młodzieńca nagle wzrosła liczba samobójstw, i to czynionych w stylu podobnym do bohatera? Z drugiej strony: czasami w sumie warto szczerze porozmawiać o tym, co nas dręczy.

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 19:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Postprzez Gaston de Senancour » 17 paź 2017, 19:34

Daniel von Witt napisał(a):Co innego można powiedzieć np. o Gastonie de Senancour czy Premierze.

Dziękuję za atencję. Nie przeżywam "kryzysu", chyba że za taki uznać brak regularnego dostępu do internetu, który uniemożliwia zabawę na cały etat i lekko zniechęca. To przejdzie, choć nie jestem w stanie powiedzieć kiedy.

Ma to również swoje plusy. Odpoczywam na zewnętrznej orbicie. Zbieram się w sobie przed kolejną rundą, toczoną już na innych polach. Nowe wyzwania, nowa adrenalina, nowa transza gówna. Stay tuned.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Avatar użytkownika
Gaston de Senancour
 
Posty: 1666
Dołączył(a): 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457

Re: Czy mikronacje przeżywają kryzys?

Postprzez Jezus Ipanienko » 17 paź 2017, 20:44

No fajnie, ale nikt nie daje jebania, Gaston.
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Avatar użytkownika
Jezus Ipanienko
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 maja 2017, 15:19
Lokalizacja: Wandystan


Powrót do Zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość