Santerskie samobójstwo

Wieści zza wielkiego morza.

Santerskie samobójstwo

Postprzez Daniel von Witt » 2 sty 2018, 15:44

Król Santery ogłosił dzisiaj przenosiny na nowe forum, przy okazji zamykając całe stare. Wszyscy jego poddani bez zająknięcia się ruszyli przenosić na nowe forum parowozy i wagony, szybciej niż najważniejsze dokumenty i żaden z nich nie płacze, że zamknięto jakże ważne zoo czy też aptekę. Szczególnie zainteresował mnie jeden wątek. Pokazuje on, że absolutnie każdy wesolutki obywatel Santery używa Windowsa 8.1 i Firefoxa 57.0. Kolejna wpadka Panie Santero :)

W związku z Nowym Rokiem życzę Królestwie Santery upadku, a Panowi Santerze przeprowadzki do normalnego państwa, gdzie nauczy się życia.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Re: Santerskie samobójstwo

Postprzez Karolina Aleksandra » 2 sty 2018, 15:56

Jeden system to jestem w stanie zrozumieć, Microsoft to monopolista, ale jedna przeglądarka to faktycznie cudo. Nawet na forum Dreamlandu widać rożnorodność w tym względzie — a są to publiczne dane, wystarczy spojrzeć w listę osób, które obecnie przeglądają forum.

Trochę jednak szkoda.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez الوـس » 2 sty 2018, 16:02

Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez Otto von Teller » 2 sty 2018, 16:41

الوـس napisał(a):Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?

W którym każdy z użytkowników stawia kropkę na końcu zdania, a dopiero potem umieszcza emotikonę?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Otto von Teller

Postprzez Maciej Kamiński » 2 sty 2018, 16:47

Otto von Teller napisał(a):
الوـس napisał(a):Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?

W którym każdy z użytkowników stawia kropkę na końcu zdania, a dopiero potem umieszcza emotikonę?

No chociaż jeden pozytyw w tym bajzlu jest.
Bialeńczyk od urodzenia.
Maciej Kamiński

Postprzez Jezus Ipanienko » 2 sty 2018, 17:53

Santera to uosobienie wszystkich mirkonacji, w jakich byłem od narodzin (a przypomnę, że urodziłem się w UKZT). Nie licząc Wandystanu, bo to fajne wirtualne państwo, a Polyna jest najpiękniejsza. Dupokanapka jest tak silna Santerze, że czerpię niezłe guilty pleasure z dowiadywania się co tam u nich słychać.
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Jezus Ipanienko

Postprzez Hewret Monderski » 2 sty 2018, 18:25

Karolina Aleksandra napisał(a):Jeden system to jestem w stanie zrozumieć, Microsoft to monopolista

Proszę wskazać mi miejsce, gdzie więcej, niż 3% użytkowników korzysta z Windows 8.1
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Hewret Monderski

Postprzez Karolina Aleksandra » 2 sty 2018, 21:13

Teoretycznie słuszna uwaga, ale skoro w maju 2017 roku Windows XP wciąż był najpopularniejszym systemem operacyjnym, to niczego bym nie przesądzała. Nie mam przy sobie statystyk dotyczących ósemki, ale Windows 8.1 akurat ma jakiś tam sens, bo to jednak poprzednia wersja w stosunku do obecnego Windows 10. Ktoś mógłby mieć starszy komputer, ktoś inny mógłby nie chcieć aktualizować do Win 10, nawet za darmo, bo nasłuchał się o tym, jak to inni mają problemy z funkcjonowaniem systemu.

Mam wrażenie, że dla przeciętnego detektywa w tej sytuacji bardziej interesujące byłoby stwierdzenie, że w epoce mobilności najwyraźniej nikt z Santerczyków nie wchodzi na forum przez smartfon czy tablet, które obecnie są dostępne praktycznie niezależnie od sytuacji gospodarczej domostwa i pojawiają się w życiu człowieka już we wczesnych klasach szkoły podstawowej. Jak zaobserwowałam na forach Sarmacji i Dreamlandu, znaczna część populacji sprawdza, co się dzieje, z telefonu. Czasami na zasadzie, że ktoś stoi w autobusie, to akurat sobie zerknie, ile tam postów sportowych napisał sir de la Ciprofloksja, albo kto mi odpisał w moim wątku. To, że wszyscy w małym państwie korzystają z Windowsa 8.1, to jest możliwe, chociaż podejrzane. Ale to, że nikt, nawet jedna osoba, nie korzysta ze smartfonu… To już podejrzane do kwadratu.

Poza tym, nowo erygowana „Kancelaria Kórlewska” w każdym państwie, nawet najmniejszym, znikłaby najwcześniej po kwadransie, bo zawsze znaleźliby się albo uczynni dworzanie, albo opozycjoniści, którzy by wyśmiali monarchę.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Otto von Teller » 2 sty 2018, 21:33

(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Otto von Teller

Postprzez الوـس » 2 sty 2018, 21:56

Karolina Aleksandra napisał(a):Poza tym, nowo erygowana „Kancelaria Kórlewska” w każdym państwie, nawet najmniejszym, znikłaby najwcześniej po kwadransie, bo zawsze znaleźliby się albo uczynni dworzanie, albo opozycjoniści, którzy by wyśmiali monarchę.

Też nie wiem, po co dodali tam to "l"...
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 2 sty 2018, 21:59

Ja tam korzystam z siódemki, bo ją sobie cenię ;)
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Hewret Monderski » 2 sty 2018, 22:14

Karolina Aleksandra napisał(a):Teoretycznie słuszna uwaga, ale skoro w maju 2017 roku Windows XP wciąż był najpopularniejszym systemem operacyjnym, to niczego bym nie przesądzała. Nie mam przy sobie statystyk dotyczących ósemki, ale Windows 8.1 akurat ma jakiś tam sens, bo to jednak poprzednia wersja w stosunku do obecnego Windows 10.

Windows 8 był jak Vista - chwilę pobył i zanika.
Uruchomiłem w Bialenii Piwika - po paru dniach mógłbym uchylić trochę rąbka tajemnicy, na jakim to sprzęcie Bialeńczycy na co dzień obcują. Dreamland również może to uczynić, bo Piwik jest zintegrowany z hostingiem. ;)

Otto von Teller napisał(a):Kancelaria Kórlewska

Obrazek

Tymczasem w Bialenii:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8789.html
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Hewret Monderski

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 2 sty 2018, 22:40

Hewret Monderski napisał(a):Tymczasem w Bialenii:

Szanuję.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Postprzez Karolina Aleksandra » 2 sty 2018, 23:15

Hewret Monderski napisał(a):[meme]

Po pierwsze, kurska. Po drugie — słaby dowcip.

Sprawa zapewne pojawi się w naszym Komitecie Spraw Zagranicznych, ale przyznam, że ja bardziej czekam na santerską ripostę. Może to trochę sadystyczne, a może po prostu ciekawi mnie, czy osoba stojąca za Santerą wykaże jakąś skruchę w stosunku do społeczności mikronacyjnej.

KA
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez الوـس » 2 sty 2018, 23:22

Hewret Monderski napisał(a):Tymczasem w Bialenii:

W sensie że zerwiecie kontakty z Hajslandem?
فقهاء‎‎
الوـس

Herb:

Postprzez PTR » 3 sty 2018, 09:57

Sprawa zapewne pojawi się w naszym Komitecie Spraw Zagranicznych, ale przyznam, że ja bardziej czekam na santerską ripostę. Może to trochę sadystyczne, a może po prostu ciekawi mnie, czy osoba stojąca za Santerą wykaże jakąś skruchę w stosunku do społeczności mikronacyjnej.

To nie ten styl. Będzie brnąć i zaprzeczać a jak wreszcie dojdzie do kresu sił - zniknie bez słowa wraz ze stroną. Casus Al Rajnu, Mikisigosa i podobnych.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR
Premier Rządu Królewskiego

Postprzez Gaston de Senancour » 3 sty 2018, 15:06

Karolina Aleksandra napisał(a):To, że wszyscy w małym państwie korzystają z Windowsa 8.1, to jest możliwe, chociaż podejrzane.

Podejrzany to jest fakt, że mój sąsiad spędza całe noce w piwnicy. Tutaj jest po prostu urocza historia, którą można obserwować chłodnym okiem Bronisława Malinowskiego. Ktoś w ogóle rozumie sens przenosin na nowe forum w obecnej sytuacji?

W oświadczeniu p. Kristofa mowa jest o jakiejś debacie i uchwale santerskiego Senatu. Jakiś link do tej dyskusji?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Gaston de Senancour

Numer GG: 59036457

Postprzez Daniel von Witt » 3 sty 2018, 15:14

Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Gaston de Senancour » 3 sty 2018, 15:22

Daniel von Witt napisał(a):[justify]Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.

Niekoniecznie. Być może doszło tu do dylatacji czasu. Przejście obiektu dużej masy w pobliżu. Można też użyć tunelu w szafie i przenieść się w przyszłość i z powrotem. To są sprawdzone kanały transportu i dziwię się, że relatywnie mało popularne w Polsce. Polecam świadectwa proroków nowej ery: tu, tu i tu.
Gaston de Senancour

Postprzez Maciej Kamiński » 3 sty 2018, 21:23

Gaston de Senancour napisał(a):
Daniel von Witt napisał(a):[justify]Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.

Niekoniecznie. Być może doszło tu do dylatacji czasu. Przejście obiektu dużej masy w pobliżu. Można też użyć tunelu w szafie i przenieść się w przyszłość i z powrotem. To są sprawdzone kanały transportu i dziwię się, że relatywnie mało popularne w Polsce. Polecam świadectwa proroków nowej ery: tu, tu i tu.

Albo po prostu ktoś lubił Reksia i Kapitana Nemo w dzieciństwie.
Bialeńczyk od urodzenia.
Maciej Kamiński

Postprzez PTR » 4 sty 2018, 08:53

Ktoś w ogóle rozumie sens przenosin na nowe forum w obecnej sytuacji?

To chyba oczywiste. Wikipedia już się kończyła, a tak jest możliwość nabijania licznika tym samym, przy przenoszeniu postów tych samych instytucji zakładanych na nowo.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR
Premier Rządu Królewskiego

Postprzez Gaston de Senancour » 4 sty 2018, 17:32

PTR napisał(a): To chyba oczywiste. Wikipedia już się kończyła, a tak jest możliwość nabijania licznika tym samym, przy przenoszeniu postów tych samych instytucji zakładanych na nowo.

Wszyscy zakładamy, że u podstaw leży jakieś zaburzenie. Inaczej je diagnozujemy. Przenoszenie tych zwierzyńców i książek kucharskich nie miałoby żadnego sensu, z miesiąca na miesiąc ranking będzie tracił na znaczeniu.

Możemy się jednak założyć o jakiś pieniądz lub usługę. Jeśli Santeryczk ponownie zacznie kopiować wikipedię i wklejać zdjęcia jakichś koni, żab czy ślimaków, pistoletów, moździerzy, tankietek, paracetamoli i prostanolu, to gotów jestem zadać sobie jakąś krzywdę.
Ostatnio edytowano 4 sty 2018, 17:48 przez Gaston de Senancour, łącznie edytowano 1 raz
Gaston de Senancour

Postprzez Jezus Ipanienko » 4 sty 2018, 17:36

Droga Santero, jeżeli to czytacie, to zapoznajcie się z portalami plotkarskimi i przerzucajcie ten content na mirkonacje taczkami. Będę wdzięczny, jeśli uda się wam zarżnąć je do końca. Całuski!
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Jezus Ipanienko

Postprzez Gaston de Senancour » 4 sty 2018, 17:47

Jezus Ipanienko napisał(a):Droga Santero, jeżeli to czytacie, to zapoznajcie się z portalami plotkarskimi i przerzucajcie ten content na mirkonacje taczkami. Będę wdzięczny, jeśli uda się wam zarżnąć je do końca. Całuski!

Oni tam mają 1927 rok. W grę wchodzi co najwyżej sprawa Gorgonowej lub utracjuszowska wyprawa hrabiostwa Potockich na safari do Kenii.
Gaston de Senancour

Postprzez Karolina Aleksandra » 4 sty 2018, 17:59

Nazwa Kancelarii Królewskiej została poprawiona, chociaż nikt się nie odniósł do naszej dyskusji. Natomiast wywołała one pewne echo: na forum Santery pojawił się ktoś nowy, a niejaki Gall Anonim opublikował nieco trollską wypowiedź.

Panowie, jeśli ktoś odpowiedzialny za powyższe wypowiedzi to czyta — apel: wiem, że to wydaje się zabawne, ale proponuję nie zniżać się do pewnego poziomu i nie zasypywać troll-komentarzami forum Santery. To nie ma sensu.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Następna strona

Powrót do Zagranica