[Ankieta] Ikony działów

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.

Czy uważasz, że ikony działów to dobry pomysł?

Ankieta wygasła 19 wrz 2017, 01:33

Tak, ale tylko jeśli będą przy każdym dziale
11
50%
Tak, ale tylko przy wybranych działach (np. prowincji i Elderlandu)
2
9%
Tak, niech będą tam gdzie jest na nie pomysł
7
32%
Nie, psują układ forum
1
5%
Nie mam zdania
1
5%
 
Liczba głosów : 22

[Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 12 wrz 2017, 01:33

Towarzysze,

Na próbę ustawiłem pierwsze dwie własne grafiki działów - dla Scholandii i Elderlandu (na prośbę). Aby jednak ta modyfikacja nie była arbitralna to pytam wszystkich o opinie nt. stosowania tej funkcji na Forum.

Zapraszam do głosowania.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Oskar ben Grozny Witt » 12 wrz 2017, 11:46

Zaraz przyjdzie RCA i jeszcze powie, że wywiad sarmacki kontroluje forum Dreamlandu przez umieszczanie ikon przy działach.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
deputowany
 
Posty: 869
Dołączył(a): 5 gru 2016, 16:04
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Alhambra
Numer GG: 42085982
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RCA » 12 wrz 2017, 11:54

Oskar ben Grozny Witt napisał(a):Zaraz przyjdzie RCA i jeszcze powie, że wywiad sarmacki kontroluje forum Dreamlandu przez umieszczanie ikon przy działach.

Rano chciałem napisać, że fajnie, że kopiujecie rozwiązania z KS, ale się rozmyśliłem. Pomysł natomiast jest fajny, dobrze to wygląda jak są wszystkie ikony, dlatego też będąc Kanclerzem podjąłem działania by uzupełnić brakujące na forum KS. Kibicuję.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suzeren Teutonii, etc. etc.
Avatar użytkownika
RCA
 
Posty: 339
Dołączył(a): 27 lis 2015, 19:56

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Alojzy Pupka » 12 wrz 2017, 14:19

Stosowanie powszechnie istniejącego na wszelkiego rodzaju forach rozwiązania jako kopiowanie KS... Naprawdę, da się niżej upaść?
ppłk Alojzy Pupka
Avatar użytkownika
Alojzy Pupka
 
Posty: 220
Dołączył(a): 10 lis 2010, 15:10
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Numer GG: 4917991

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Gaston de Senancour » 12 wrz 2017, 16:56

RCA napisał(a):Rano chciałem napisać, że fajnie, że kopiujecie rozwiązania z KS

To dobry trop. Socjopatyczny, więc z konieczności dobry. A pierwsza myśl zawsze jest słuszna.

Tym samym tropem proponuję, by Parlament Królewski upomniał się o jakieś tantiemy. "Najstarsza polska mikronacja" dała Sarmacji nie tylko alfabet łaciński, ale i samą ideę państwa wirtualnego wraz z jego pierwszymi funkcjonariuszami-kolonistami. Kiedy sarmaccy kopiści i glosatorzy ugną się przed Majestatem Prawdy?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Avatar użytkownika
Gaston de Senancour
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 19 sty 2016, 14:02
Numer GG: 59036457

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Tomasz von Habsburg » 12 wrz 2017, 17:24

Miałem (mam) przemyślenia odnośnie tego, że właściwie człowiek skażony przez zło (grzech) nie potrafi niczego wymyślić, ale jego "dzieła" są składanką tego, co już jest (wypowiedzi innych, świat przyrody, historia, itp.) albo Objawieniem Bożym. Z tego też powodu posądzanie kogoś oto, że coś kopiuje, jest bez sensu, ponieważ to, co było "kopiowane", samo było na czymś wzorowane.

Mi się ikony bardzo podobają. Może dzięki temu więcej mikronautów zainteresuje się Królestwem Elderlandu, widząc jako jego grafikę Jednorożca Elderlandzkiego. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Gaston de Senancour » 12 wrz 2017, 17:34

Baronie Habsburg,

proszę włączyć detektor ironii, jakaś lampka chyba się przepaliła.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Avatar użytkownika
Gaston de Senancour
 
Posty: 1626
Dołączył(a): 19 sty 2016, 14:02
Numer GG: 59036457

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Daniel von Witt » 12 wrz 2017, 17:36

RCA napisał(a):Rano chciałem napisać, że fajnie, że kopiujecie rozwiązania z KS, ale się rozmyśliłem. Pomysł natomiast jest fajny, dobrze to wygląda jak są wszystkie ikony, dlatego też będąc Kanclerzem podjąłem działania by uzupełnić brakujące na forum KS. Kibicuję.

Niestety, przykro mówić, ale myli się Pan. Możliwość dodawania ikonek przy nazwach i opisach działów nie jest sarmackim wynalazkiem. To uniwersalna opcja takiego forum, w Dreamlandzie akurat niewykorzystywana, bo Dreamland zawsze był skromniejszy w takiej prezencji. Dreamland nic więc nie kopiuje od Sarmacji, bo moim zdaniem zbytnio nie ma nawet czego.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 12029
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Tomasz von Habsburg » 12 wrz 2017, 17:37

Wiem, że WE wypowiedź jest ironiczna, ale swoje przemyślenia filozoficzne chciałem upublicznić. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Karolina Aleksandra » 12 wrz 2017, 18:04

Abstrahując od religijności oraz ironii, temat tego, że wszystko już było, jest dosyć chyba rozwinięty w filozofii i popkulturze. Gdzieś słyszałam teorię o tym, że tak naprawdę w literaturze fantasy każdy pisarz bierze wszystko z wielkiego kociołka, skupiającego pomysły wszystkich pisarzy.

Za każdym jednak razem, gdy widzę zarzut plagiatu lub skopiowania czegoś w mikronacjach, mam mieszane uczucia. Nie mówię, oczywiście, o sprawach oczywistych, jak na przykład proste kopiuj-wklej czy mniej proste opisywanie parków narodowych poprzez wklejenie paru akapitów z wikipedyjnej strony danego parku i podmianę paru przymiotników z realowych na wirtualne.

Każdy nowy mieszkaniec, który przychodzi do mikronacji, zauważa te same problemy i wpada na te same rozwiązania. Wielu już proponowało międzynarodowe uniwersytety, jedną stronę startową dla wszystkich mikronacji, powrót do jednego forum mikronacyjnego, biblioteki narodowe, etc. Każdy ma ten sam tok myślenia. To nie oznacza, że wzajemnie się splagiatowali. Po prostu doszli do tych samych rozwiązań.

W obecnej sytuacji mikroświata wcale nietrudno znaleźć się w sytuacji, w której wpada się na ten sam pomysł, który już funkcjonuje w którymś państwie, albo dochodzi się do wniosku, że dane rozwiązanie w sumie pasuje także i do naszego państwa. Przykładem może być na przykład Loteria Hasselandzka, która swojego czasu funkcjonowała w Hasselandzie i polegała na tym, że pośród mieszkańców losowano codziennie jakąś nagrodę pieniężną. JKW Helwetyk, podpatrzywszy ten pomysł, umieścił go w Sclavinii pod nazwą Sclavińskiej Loterii Hasselandzkiej i dostosował go. Pomysł funkcjonuje do dzisiaj, a jego źródło zostało wskazane już w samej nazwie.

Alternatywą mogłoby być stwierdzenie: kurczę, fajny pomysł, ale już funkcjonuje tu i tu, więc tego nie robimy, bo nas oskarżą o plagiat. Autocenzura? W porządku, ale trochę jednak bez sensu. Można też grzecznie spytać pomysłodawcę o pozwolenie na to, aby pomysł wykorzystać, ale w realiach mikronacyjnych czasami trudno jest dotrzeć do oryginalnych pomysłodawców. Na tyle trudno, że często zakłada się, że oryginalnym pomysłodawcą jest osoba/kraj, które pomysł same strawestowały. Wszystkie państwa mikroświata prawdopodobnie czerpią świadomie, lub mniej, inspirację od siebie.

W temacie: pamiętam, że kiedyś w Sclavinii założyłam bibliotekę, aby wrzucić tam wszystkie dzieła kultury sclavińskiej epoki ostatecznokrucjatowej. Oskarżono mnie o plagiat i kopiowanie pomysłu na założenie biblioteki, na co trochę osłupiałam. No tak — biblioteka to nie jest nowy pomysł, większość państw mikroświata posiada przynajmniej jedną, czy to prosperującą, czy nieco mniej. Parokrotnie zdarzyło się (nie tylko w mikroświecie zresztą, w realu też), że niezależnie od siebie powstawały podobne idee czy pomysły. Wygląda na to, że aby kompletnie uniknąć oskarżania o plagiaty, należałoby nic nie robić. No i trochę jak w tym dowcipie: „ej, kojarzycie wypożyczalnie filmów? powinni stworzyć coś takiego, tylko że z książkami”. W ten sposób można dojść do tego, że jeśli powstanie nowa mikronacja z ustrojem monarchicznym i Sejmem, w którym może zasiadać każdy obywatel, to będzie to kopipasta Dreamlandu. Jeśli mikronacja z monarchą i silnym premierem: plagiat Sarmacji. A stare idee często są pożyteczne i po zmianie mogą służyć kolejnym pokoleniom. Sięganie do historii mikroświata i reaktywowanie np. starych inicjatyw nie jest złym pomysłem.

Dlatego nie przepadam za wytaczaniem argumentów typu „to nie jest oryginalne”. Wszystko już było. Nawet jeśli jeszcze o tym nie wiemy. Dosłownie do wszystkiego można się przyczepić, że coś już było.

PS Filozofia w gmachu KSI — tego chyba jeszcze nie było :)

(—) Karolina Aleksandra
Avatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu
 
Posty: 1275
Dołączył(a): 25 wrz 2012, 20:23
Lokalizacja: Ekorre
Numer GG: 9870726
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez الوـس » 12 wrz 2017, 19:33

Ikonki są obrzydliwe. Zamiast schludnego i prostego forum będzie festiwal wodotrysków. Może niekoniecznie kwasem, ale zielenią brylantową po oczach.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 13 wrz 2017, 01:02

Od siebie dodam, że ideał to by był jakby można było te niemrawe ikonki tekstu zamienić z grafikami, a ramka przy nowych postach zmieniałaby kolor po prostu w herbach. I nie byłoby dwóch obok siebie, a jedna. Wątpię jednak, że jest to możliwe, choć pewnie wykonalne, jakby się sporo pobawić w kodzie forum.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 30 sie 2016, 02:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Numer GG: 44703021
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 13 wrz 2017, 08:32

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):Od siebie dodam, że ideał to by był jakby można było te niemrawe ikonki tekstu zamienić z grafikami, a ramka przy nowych postach zmieniałaby kolor po prostu w herbach. I nie byłoby dwóch obok siebie, a jedna. Wątpię jednak, że jest to możliwe, choć pewnie wykonalne, jakby się sporo pobawić w kodzie forum.

Orientowaliśmy się w KSI w temacie, tow. Mat Max znalazł tylko połowiczne rozwiązanie - modyfikację która usuwa domyślne ikonki, problemem jest to, że przeczytanie/nieprzeczytanie jest wtedy oznaczane kolorem tytułu działu, co IMHO byłoby nieestetyczne i niefunkcjonalne.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Daniel von Witt » 13 wrz 2017, 10:37

A jak zapatrywałby się Pan na to, aby każdy dział dysponował "parą" ikon, tak jak ma to miejsce obecnie, tyle tylko, że każdy dział miałby indywidualnie dobrane ikony, jak to Pan proponuje. Kiedy wszystkie wątki w danym dziale byłyby przeczytane - wówczas ikona byłaby czarno-biała. Gdy byłyby jakieś nieprzeczytane wątki - wówczas w kolorze.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 12029
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 13 wrz 2017, 11:34

Daniel von Witt napisał(a):A jak zapatrywałby się Pan na to, aby każdy dział dysponował "parą" ikon, tak jak ma to miejsce obecnie, tyle tylko, że każdy dział miałby indywidualnie dobrane ikony, jak to Pan proponuje. Kiedy wszystkie wątki w danym dziale byłyby przeczytane - wówczas ikona byłaby czarno-biała. Gdy byłyby jakieś nieprzeczytane wątki - wówczas w kolorze.

Nie jestem pewien jak to interpretować w kontekście obecnych możliwości technicznych forum - i naszych potencjalnych zdolności do jego modyfikacji. Ja szukam z definicji rozwiązania, które nie wymagałoby tworzenia własnych modyfikacji, bo nie wiem czy ktoś po naszej stronie dysponuje stosownymi możliwościami aby je stworzyć.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 13 wrz 2017, 14:12

Tak jak myślałem; to problematyczne.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 30 sie 2016, 02:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Numer GG: 44703021
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Tomasz von Habsburg » 13 wrz 2017, 15:50

PTR napisał(a):Orientowaliśmy się w KSI w temacie, tow. Mat Max znalazł tylko połowiczne rozwiązanie - modyfikację która usuwa domyślne ikonki, problemem jest to, że przeczytanie/nieprzeczytanie jest wtedy oznaczane kolorem tytułu działu, co IMHO byłoby nieestetyczne i niefunkcjonalne.

Może to jakiś błąd, który został już rozwiązany, a wersja naszego forum jest wcześniejsza.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez McMelkor » 13 wrz 2017, 17:52

Opowiadam się za tym, by swoje ikony miały wyłącznie działy dla jakichś tożsamości zbiorowych, czyli (przede wszystkim albo wyłącznie) królestwa i prowincje. Gdyby każdy dział tematyczny miał mieć ikonę, zbyt wiele kolorowych elementów rozpraszałoby uwagę.

/-/ Simon McMelkor

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Avatar użytkownika
McMelkor
 
Posty: 229
Dołączył(a): 18 sie 2010, 23:19

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 13 wrz 2017, 22:03

McMelkor napisał(a):Opowiadam się za tym, by swoje ikony miały wyłącznie działy dla jakichś tożsamości zbiorowych, czyli (przede wszystkim albo wyłącznie) królestwa i prowincje. Gdyby każdy dział tematyczny miał mieć ikonę, zbyt wiele kolorowych elementów rozpraszałoby uwagę.

/-/ Simon McMelkor

Osobiście się zgadzam. Wrzucanie np. jakiejś książki czy piłki dla Kultury tylko, żeby były nie brzmi najlepiej. Herby mają już więcej symbolicznego sensu.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 30 sie 2016, 02:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Numer GG: 44703021
Herb:

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Daniel von Witt » 26 wrz 2017, 08:35

Sonda skończyła się. Co będzie dalej? Jaka jest decyzja KSI?

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 12029
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 26 wrz 2017, 09:06

Ujmę to tak - oczywiście mogą się pojawić ikony przy każdym dziale, ale byłoby to problematyczne o tyle, że sam nie mam pomysłu na większość z nich. Wynik traktuję jako generalne przyzwolenie na obecność ikon działów. Kompletowanie jednak może trochę zająć.

Na ten moment deklaruję, że jak ktoś będzie miał jakiś pomysł na ikonę do działu to proszę się do mnie zgłaszać, a postaram się takową wykonać. Oczywiście nie muszę to być ja - jak ktoś ma gotową ikonę to też mogę ją ustawić.

Podaję zalecenia co do formy ikon:

  • wymiary 28x28 px;
  • w PNG albo innym formacie bez tła;
  • w formie okręgu albo możliwie zbliżonej;
  • najlepiej aby okręg miał obwódkę (tak jak obecne dwie ikony).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Daniel von Witt » 26 wrz 2017, 09:29

Księstwo Furlandii i Luindoru poprosiłoby o ikonki na początek dla tych działów:

Niektóre ikonki podeślę sam.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 12029
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 26 wrz 2017, 11:06

W takim razie proszę o kontakt przez PW w celu wskazania które ikony miałbym przygotować a które Towarzysz przekaże :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez Daniel von Witt » 26 wrz 2017, 11:28

Te wymienione wyżej prosiłbym przygotować. Inne przyślę sam.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 12029
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Ankieta] Ikony działów

Postprzez RomanoPorfavor » 26 wrz 2017, 22:46

Prszsz. Zrealizowano.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Avatar użytkownika
RomanoPorfavor
deputowany
 
Posty: 3636
Dołączył(a): 21 lut 2013, 17:31

Następna strona

Powrót do Królewskie Służby Informatyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron