Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez PTR » 11 lis 2017, 01:55

Towarzysze,

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zgłosiłem swoją kandydaturę na Premiera Rządu Królewskiego. W związku z tym przedstawiam swoją kandydaturę,Krótki biogram

Mikronacyjną karierę zaczałem Sarmacji na początku 2006 r., działałem w Wolnej Republice Morvan, Wandystanie i Surmenii. W tym czasie sprawowałem liczne funkcje - szefa rządu, głowy państwa, ministra, sędziego itd. W Dreamlandzie działam od 2015 i sprawowałem w tym czasie m.in. funkcje Marszałka Parlamentu, Wicepremiera, MSZ oraz Premiera Scholandii. Pełnię też funkcję Sekretarza Heroldii i członka KSI. Publikowałem artykuły na łamach Trudu, Ekorre Standard oraz Kuriera. Od jej utworzenia pozostaje członkiem Komunistycznej Partii Dreamlandu.

Nie posiadam żadnych innych obywatelstw poza dreamlandzkim.Organizacja pracy rządu

Tak jak informowałem wcześniej, tworząc swój rząd będę kierował się kryterium kompetencji i aktywności a nie partyjnym. Częściowo oczywiście pozostaje to w sprzężeniu z tym, co umieszczam poniżej w swoim programie - jasnym jest, że nie będę powoływał ministrów, którzy nie zgadzają się z tym, co mieliby realizować wg. programu. Jest przy tym możliwe powoływanie np. dedykowanych wiceministrów, którzy będą zajmować się jakimś działem obowiązków danego resortu - rzeczy sprzeczne ze swoimi poglądami zostawiając ministrowi/premierowi.

Generalnie nie jestem w tym momencie przywiązany do żadnych kandydatur, ani do samych ministrów jako takich. Dopuszczam (jako ostateczność oczywiście, nie jest to tryb preferowany) możliwość, że będę człowiekiem-orkiestrą, obejmując personalnie wszystkie resorty i zarządzając tylko pracą wiceministrów.

Takie podejście wynika z tego, że od członków rządu będę wymagał aktywności na ustalonym wcześniej poziomie. Jeżeli minister nie będzie się wywiązywał z minimalnych zobowiązań co do realizowanych zadań to po ostrzeżeniu będzie odwoływany. To samo dotyczy wiceministrów. Mam zamiar trzymać się dynamicznego zarządzania rządem - ewaluacja pracy ministrów będzie dokonywana przeze mnie z tygodnia na tydzień.Program działań Rządu

Program nie jest bardzo obfity, uwazam bowiem że powinny znaleźć się w nim istotne, większe cele a nie wszystkie drobne szczegóły, którymi tak czy inaczej Rząd się zajmuje. Nie ukrywam, że kreśląc cele liczę siły na zamiary - nie mając, jak wspomniałem wyżej, silnych kandydatów na ministrów muszę brać pod uwagę, że nie wszystkie z tych celów będę miał kim realizować.

1. Polityka zagraniczna - Dwa priorytety. Po pierwsze, sprawa Awary. Mam zamiar podjąć ją w miejscu w którym została odłożona w momencie mojej rezygnacji z funkcji MSZ latem br., wrócić do stworzonego wówczas planu i konsekwentnie go kontynuować.Po drugie - kontynuacja rozmów Dreamland - Wandystan nt. pogłębienia stosunków i współpracy - mam nadzieję w tej kadencji doprowadzić je do pomyślnego końca. Na poziomie bardziej ogólnym jest trzeci cel - przygotowanie i przedstawienie Parlamentowi Królewskiemu ustawy, która uściśli konstytucyjne procedury współpracy organów zajmujących się polityką zagraniczną, tj. monarchini i Rządu Królewskiego.

2. Polityka gospodarcza - Oczekiwanie na napisanie się (bądź nie) systemu gospodarczego nie uważam za wystarczające podejście rządu do gospodarki. To czy system powstanie zazwyczaj zależy od jednoosobowego twórcy, który będzie albo nie będzie miał weny, czasu czy motywacji - i jest niemal całkiem poza kontrolą Rządu jako takiego. Tym natomiast czym może Rząd się zajmować to wykorzystywać istniejące możliwości i mechanizmy, aby pobudzać obecny obrót pieniądza. Mój rząd będzie dążył do zwiększenia ilości miejsc, gdzie obywatel może w jakimś celu wydać pieniądze - co zwiększy ich znaczenie i zachęci do ich zarabiania.

Jednym z takich zaplanowanych "pochłaniaczy" pieniądza będzie przeznaczony dla przedsiębiorstw Inwestycyjny Fundusz Rozwoju. Ponieważ obecnie nie ma żadnych metod na mierzenie siły gospodarczej przedsiębiorstw funkcjonujących jako narracyjne, ani też niespecjalnie mają one jak spożytkowywać posiadane środki, będą mogły one wpłacać je na konto IFR. Jest to obliczone na spożytkowanie w przyszłym systemie gospodarczym (niezależnie kto go stworzy), przedsiębiorstwa które wpłacą na IFR otrzymają w nowym systemie początkowe bonusy (np. wpłata środków, której towarzyszyć będzie deklaracja budowy fabryki sprawi, że w przyszłym systemie dane przedsiębiorstwo będzie mieć już tę fabrykę na start). Aby nie wdawać się w szczegóły - to jakie wsparcie w przyszłym systemie otrzymają dane przedsiębiorstwa zależeć będzie odstosunku do wszystkich wpłat na IFR.

3. Polityka kulturalna i edukacyjna - kultura potrzebuje twórców, a władza ma ograniczone możliwości ich skłonienia do pracy. O ile Rząd ten jest otwarty na ideę mecenatów i innych programów wsparcia dla twórców, to ich skuteczność zależeć będzie zapewne w dużej mierze od tego, jak udadzą się projekt zwiększenia możliwości wydatkowania pieniądza. Możliwe jest organizowanie przez Rząd konkursów dla twórców, ale dla zwiększenia ich atrakcyjności będą one raczej rzadkie i wysoko nagradzane.

W zakresie edukacji nie widzę wielkiej przestrzeni do aktywizacji. Mimo istnienia kilku instytucji, to pozostają one w mniejszym lub większym stopniu martwe. Jestem przeciwny tendencji do nadawania np. kursom wprowadzającym formy osobnej instytucji (Gimnazjum Królewskie) i będę dążył do przekształcenia tego typu instytucji w będące podległe rządowi agendy, którymi opiekuje się bezpośrednio minister/wiceminister.

4. Polityka militarna - to nieduży dział aktywności w Dreamlandzie, więc tutaj tylko krótko: Rząd pod moim kierownictwem przygotuje ustawę, która po pierwsze nada ramy funkcjonowaniu lokalnych i prywatnych formacji zbrojnych i paramilitarnych. Czuwać nad tym będzie Generalny Inspektor Sił Zbrojnych, którym będzie odpowiednio Premier albo wskazany inny członek rządu.Podsumowanie
Na ten moment jestem jedynym kandydatem na Premiera - tym niemniej zapewniam, że nie podchodzę do kwestii tych wyborów lekko. Mam zresztą nadzieję, że kontrkandydat jeszcze się znajdzie - Dreamlandczycy zasługują na prawdziwy wybór, nie będący czystą koniecznością z powodu braku nadających się na stołek kontrkandydatów. Zachęcam przede wszystkim towarzysza Daniela von Witta do startu - jako najaktywniejszy minister ostatniej kadencji, kierujący "z cienia" rządem Oskara, jak i wcześniej - Auksencjusza, powinien w końcu stanąć w szranki osobiście.

Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania dotyczące programu i mojej kandydatury.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez الوـس » 11 lis 2017, 08:11

Czy planowane jest rozwiązanie problemu dóbr martwej ręki? Miliony dreamów kiszą się obecnie na kontach.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2859
Dołączył(a): 1 sty 2017, 22:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Otton van der Berg » 11 lis 2017, 08:16

zabrać i zrobic loterie, takie jest moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
(-) Otton wicehrabia van der Berg OOIII
Przewodniczący Rady Książęcej Furlandii i Luindoru
Obrazek
Avatar użytkownika
Otton van der Berg
deputowany
 
Posty: 900
Dołączył(a): 22 gru 2012, 14:02
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 11 lis 2017, 09:42

الوـس napisał(a):Czy planowane jest rozwiązanie problemu dóbr martwej ręki? Miliony dreamów kiszą się obecnie na kontach.

Ok. 25 milionów miało być upłynnione ok. 3 lata temu. Królewskie Służby Informatyczne przez cały ten czas zwlekają z realizacją ówczesnych przepisów prawa spadkowego (2/3 na prowincje, 1/3 na Skarb Królestwa). Gdyby to zrobiono ok. 20% wszystkich środków przesunęłoby się z puli martwej do aktywnej. Kiedy KPA sprawuje władzę zawsze nagadywano o to KSI - bezskutecznie. Teraz znów tak się działo, ale nie znam skutku. KSI nie informuje o tym co robi i co planuje robić, i nie dotyczy to bynajmniej budowy systemów, a utrzymaniu i zarządzaniu istniejącymi.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 11 lis 2017, 10:38

Rzecz w tym, by nie tyle te dreamy wprowadzać na rynek co raczej wycofać z ogólnej puli.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 30 sie 2016, 01:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 11 lis 2017, 10:46

Te "stare" to już muszą być wprowadzone, bo należy wykonać stare prawo po latach. Później należy tylko dokładać starań, by te środki upłynniać, co jest możliwe. Przy takich zapasach środków pieniężnych to rynek finansowy powinien być wysoko rozwinięty i mając takie zapasy gotówki powinno się tworzyć instrumenty do obrotu gotówką. Ten produkt w systemie już mamy. Nie trzeba główkować nad innymi, można postawić na rozwijanie rynków finansowych, zamiast rynku dorszy, broni czy nie wiem czego. Pieniądz stworzyć najprościej.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez PTR » 11 lis 2017, 10:47

Towarzysze,

Co do zlecenia przekazania środków z kont osób umarłych to mam nadzieję, że uda nam się (w sensie KSI, nie mówię tu o przyszłym Rządzie) je zrealizować w najbliższym czasie.

Natomiast z punktu widzenia kandydata chciałbym zaznaczyć, że w obecnej sytuacji gospodarczej sprawa ma naprawdę minimalne znaczenie - problemem jest brak możliwości wydatkowania środków, a nie ich za mała ilość w dyspozycji jednostek samorządowych. Czy będą kisić się na kontach prowincji, czy na kontach truposzy jest niewielką różnicą. Oczywiście te środki należą się samorządom, ale nie sądzę żeby zmieniły za wiele w ich aktywności i polityce.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 11 lis 2017, 10:54

Ekscelencjo Radziecki,

pozwolę sobie zadać kilka pytań.

Czy w tej chwili zaoferował Pan możliwość współpracy w budowie Rządu Królewskiego jakimś osobom czy może same się do Pana zgłosiły? Pytam o osoby spoza Pana ugrupowania oraz o to, którzy z członków KPD nadają się do udziału w Rządzie? I czy mógłby Pan przedstawić swoje wyjściowe przemyślenie na temat struktury Rządu? Jakie ministerstwa chciałby Pan na pewno utworzyć?

Czy zamierza Pan Premier zapytać Naród o zdanie w sprawie Awary Południowej? Czy zostanie w tej sprawie przeprowadzone referendum?

Kolejne pytania w przygotowaniu :) Dziękuję za pochylenie się nad powyższymi.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez PTR » 11 lis 2017, 11:07

Towarzyszu, z chęcią odpowiem na te pytania, ale z uwagi na to, że dzisiejszy dzień będzie dla mnie realnie bardzo pracowity to proszę o cierpliwość do jutra. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez PTR » 12 lis 2017, 13:25

Daniel von Witt napisał(a):Czy w tej chwili zaoferował Pan możliwość współpracy w budowie Rządu Królewskiego jakimś osobom czy może same się do Pana zgłosiły? Pytam o osoby spoza Pana ugrupowania oraz o to, którzy z członków KPD nadają się do udziału w Rządzie?

Na ten moment nie rozmawiałem jeszcze z nikim na ten temat. Mam swoje pomysły i kandydatury, ale biorąc pod uwagę charakter wyborów i fakt, że z góry stwierdziłem że chcę żeby nie był to rząd partyjny, to uznałem że najrozsądniejszym będzie poczekać do zakończenia wyborów - i jeżeli będą dla mnie pomyślne, wówczas skontaktować się z osobami, które widziałbym w rządzie.

I czy mógłby Pan przedstawić swoje wyjściowe przemyślenie na temat struktury Rządu? Jakie ministerstwa chciałby Pan na pewno utworzyć?

Na ten moment widzę trzy podstawowe resorty które chciałbym aby funkcjonowały - Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i ogólnie ujęte Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które obejmowałoby wszystkie zadania dotyczące administracji, sprawiedliwości i gospodarki.

Czy zamierza Pan Premier zapytać Naród o zdanie w sprawie Awary Południowej? Czy zostanie w tej sprawie przeprowadzone referendum?

Przeprowadzanie referendum dla pojedynczych postulatów polityki zagranicznej uważam za przesadę. Tym niemniej nie wykluczam, że jeżeli nadarzy się taka okazja, to możliwe jest uwzględnienie tej sprawy obok innych w łączonym referendum.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Angus Kaufman » 12 lis 2017, 14:39

Masz mój głos. No chyba że sam wystartuję, wtedy ja mam twój.
(-) Angus Kaufman / renegat / pornoprankster / zwykły cwel / cichy tytan pracy
Avatar użytkownika
Angus Kaufman
 
Posty: 901
Dołączył(a): 21 mar 2012, 17:54
Lokalizacja: Skytja / Domena Kr
Numer GG: 60315947

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 12 lis 2017, 14:41

Angus Kaufman napisał(a):Masz mój głos. No chyba że sam wystartuję, wtedy ja mam twój.

Proszę startować. Proszę pozwolić oddać na siebie głos chociaż ten trzeci raz :)

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Angus Kaufman » 12 lis 2017, 15:31

Daniel von Witt napisał(a):
Angus Kaufman napisał(a):Masz mój głos. No chyba że sam wystartuję, wtedy ja mam twój.

Proszę startować. Proszę pozwolić oddać na siebie głos chociaż ten trzeci raz :)]

Taki był plan, teraz wyglądałoby to na ustawkę mającą na celu podpompować tego bardziej wyważonego. Liczę na godne stanowisko w przyszłym rządzie.
(-) Angus Kaufman / renegat / pornoprankster / zwykły cwel / cichy tytan pracy
Avatar użytkownika
Angus Kaufman
 
Posty: 901
Dołączył(a): 21 mar 2012, 17:54
Lokalizacja: Skytja / Domena Kr
Numer GG: 60315947

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 12 lis 2017, 15:34

PTR napisał(a):Przeprowadzanie referendum dla pojedynczych postulatów polityki zagranicznej uważam za przesadę. Tym niemniej nie wykluczam, że jeżeli nadarzy się taka okazja, to możliwe jest uwzględnienie tej sprawy obok innych w łączonym referendum.

Gdyby Pan zwyciężył to od razu wystąpię z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie Awary i stosunków z Księstwem Sarmacji.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Jezus Ipanienko » 12 lis 2017, 19:23

Narysowałem Towarzyszowi oddolny, spontaniczny plakat wyborczy, łapcie

Obrazek
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Avatar użytkownika
Jezus Ipanienko
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 maja 2017, 15:19
Lokalizacja: Wandystan

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez PTR » 12 lis 2017, 20:28

<3 Dziękuję Towarzyszu!
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
Premier Rządu Królewskiego
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Jezus Ipanienko » 13 lis 2017, 09:59

PTR napisał(a):<3 Dziękuję Towarzyszu!

Cała przyjemność po mojej :)
Drogi Lider Jezus Ipanienko, prezydent Mandragoratu Wandystanu
Avatar użytkownika
Jezus Ipanienko
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 maja 2017, 15:19
Lokalizacja: Wandystan

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Chamberlain » 14 lis 2017, 20:01

PTR napisał(a):1. Polityka zagraniczna - Dwa priorytety. Po pierwsze, sprawa Awary. Mam zamiar podjąć ją w miejscu w którym została odłożona w momencie mojej rezygnacji z funkcji MSZ latem br., wrócić do stworzonego wówczas planu i konsekwentnie go kontynuować.Po drugie - kontynuacja rozmów Dreamland - Wandystan nt. pogłębienia stosunków i współpracy - mam nadzieję w tej kadencji doprowadzić je do pomyślnego końca. Na poziomie bardziej ogólnym jest trzeci cel - przygotowanie i przedstawienie Parlamentowi Królewskiemu ustawy, która uściśli konstytucyjne procedury współpracy organów zajmujących się polityką zagraniczną, tj. monarchini i Rządu Królewskiego.

Czy w odległym horyzoncie czasowym rozważana jest unia realna z Mandragoratem Wandystanu, który pod względem kadrowym już się właściwie stopił z Królestwem? Zaznaczam, że byłbym za.
- - William wicehrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
deputowany
 
Posty: 582
Dołączył(a): 16 maja 2016, 18:46
Numer GG: 62994040

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Daniel von Witt » 14 lis 2017, 20:04

Chamberlain napisał(a):Czy w odległym horyzoncie czasowym rozważana jest unia realna z Mandragoratem Wandystanu (...)

Nie w odległym, a w bliskim. Negocjuje to obecny rząd.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 14355
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Chamberlain » 14 lis 2017, 20:18

Daniel von Witt napisał(a): Nie w odległym, a w bliskim. Negocjuje to obecny rząd.

No i to jest najlepsza wiadomość od całych tygodni. Będę życzliwie przyglądał się sprawie.
- - William wicehrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
deputowany
 
Posty: 582
Dołączył(a): 16 maja 2016, 18:46
Numer GG: 62994040

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 20:36

Znaczy, negocjucje. Zasadniczo pomysł pojawił się za kadencji KPD. Następnie, gdy się o tym dowiedziałem podjąłem pewne rozmowy z MW. Założyliśmy tajny wątek do którego ma dostęp kilka powiązanych z tematem osób, tj. ambasador PTR, ja, Premier, JKM, tow. Pupka i tow. Ipanienko. Wątek został podjęty natomiast 30 września, a dopiero 23 października otrzymaliśmy odpowiedź, że najlepiej będzie poczekać do zakończenia wyborów kwiatońskich w MW. Rozmowy są więc toczone i zarówno KPA jak i KPD temat popiera, więc o ile znajdziemy kompromis to całość dojdzie do skutku, o tyle po prostu nie było okazji wypracować nawet koncepcji czy idziemy na unie personalną; realną; wcielamy MW jako prowincje czy cokolwiek innego. Jest to ogólny zarys. To tyle opisując obecny stan tego pomysłu.

Pozdrawiam,
jeszcze MSZ
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 30 sie 2016, 01:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez الوـس » 14 lis 2017, 20:38

Ciekawe ile Wandystan w Dreamlandzie wytrzyma.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2859
Dołączył(a): 1 sty 2017, 22:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 14 lis 2017, 20:58

الوـس napisał(a):Ciekawe ile Wandystan w Dreamlandzie wytrzyma.

Chyba mam kolejnego faworyta[cytat].
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Hrabia Flores, wiceMSZ
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Avatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 30 sie 2016, 01:35
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Herb:

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez კარო’ს თითს » 14 lis 2017, 22:17

الوـس napisał(a):Ciekawe ile Wandystan w Dreamlandzie wytrzyma.

Dreamland nie ma aż takich tendencji centralistycznych jak Sarmacja (wręcz przeciwnie, ma tradycję federalizmu), więc raczej udałoby się wypracować formułę współpracy która Wandystan by zadowalała – czy to inkorporacji jako prowincja z bardzo, bardzo szeroką autonomią, czy też MW, KD i KE będącymi grupą associated states. Przypomnę, że kiedy podczas pierwszej inkorporacji Wandystan miał bardzo szeroką autonomię w ramach Sarmacji, to nie my uciekliśmy, a nas bezczelnie wyjebano – większość Wandejczyków uważała że należy zostać, co jest potwierdzone przez słynne „Taśmy”.
კარო’ს თითს
 
Posty: 670
Dołączył(a): 2 kwi 2013, 15:08

Re: Prezerwatyw Tradycja Radziecki - kandydatura

Postprzez الوـس » 14 lis 2017, 22:20

Pytanie brzmi, czy, ujmijmy to delikatnie, nieco bardziej zaczytana w doktorze Krajskim część Dreamlandu to zniesie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
 
Posty: 2859
Dołączył(a): 1 sty 2017, 22:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość