Wybory premiera - czerwiec

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Re: Wybory premiera - czerwiec

Postprzez ___ » 11 cze 2018, 22:17

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Jego Królewska Mość będący założycielem konkurencyjnego dla Egenbergu stronnictwa republikańskiego wykorzystał taką interpretację prawa by zarządzić ponowną turę. W II turze Casimir van Oranje-Nassau przegrałby z bezpartyjnym Głosem Pustym, przez co mielibyśmy nowe wybory na które owi republikanie mogliby wystawić nowego kandydata.
___

Postprzez Alfred » 11 cze 2018, 22:18

Juan Domingo Ortega napisał(a):Przecież wiadome jest że i tak ów kandydat wygra z racji bycia jedynym kandydatem.

Całkiem rozsądne rozumowanie, o ile zamknie się oczy na przyczynę całego zamieszania: p. van Oranje-Nassau nie wygrał pierwszej tury mimo bycia jedynym kandydatem. Jeżeli ta sytuacja powtórzy się w drugiej turze, to konieczne będzie rozpisanie nowych wyborów. To, że zgłosiła się tylko jedna osoba, nie znaczy z automatu, że wolą wspólnoty musi być powierzenie jej urzędu premiera. Osobiście mam jednak nadzieję, że bez powtarzania całej procedury się obejdzie.
Alfred
Król Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 47634183

Postprzez Juan Ortega » 11 cze 2018, 22:20

W takim razie należy poprawić Ordynacje Wyborczą.
Juan Domingo Ortega
Prezes Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej
Juan Ortega

Postprzez matmax » 11 cze 2018, 22:22

Juan Domingo Ortega napisał(a):W takim razie należy poprawić Ordynacje Wyborczą.

I jak najbardziej to jest w tym wątku i było już kilkukrotnie postulowane.
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez Juan Ortega » 11 cze 2018, 22:23

Mam nadzieję że nowy premier zajmie się tą sprawą bezzwłocznie.
Juan Domingo Ortega
Juan Ortega

Postprzez Alfred » 11 cze 2018, 22:26

Raimund Ruysch napisał(a):Trudno oprzeć się wrażeniu, że Jego Królewska Mość będący założycielem konkurencyjnego dla Egenbergu stronnictwa republikańskiego wykorzystał taką interpretację prawa by zarządzić ponowną turę. W II turze Casimir van Oranje-Nassau przegrałby z bezpartyjnym Głosem Pustym, przez co mielibyśmy nowe wybory na które owi republikanie mogliby wystawić nowego kandydata.

Szanowny Panie, po objęciu tronu niezwłocznie wystąpiłem z Partii Republikańskiej i jako król pozostaję poza polityką partyjną. Do tradycji dreamlandzkiej monarchii należy taka właśnie neutralność. Pańska wypowiedź stanowi poważne oskarżenie — właściwie o sprzeniewierzenie tronu, co odbieram ze zdecydowaną przykrością. Proponuję proste ćwiczenie z logiki wyborczej: niech Pan obliczy większość z 18 głosów i porówna z wynikiem kandydata Towarzystwa Egenberg. Następnie niech Pan spróbuje udowodnić skuteczny wybór premiera na gruncie art. 9 ust. 3 Ordynacji wyborczej. Jeżeli jest Pan przekonany o nieprawidłowości przyjętej interpretacji prawa, z pewnością będzie Pan w stanie przedstawić własną, poprawniejszą.
Alfred

Postprzez ___ » 11 cze 2018, 22:31

To przykre, że Wasza Królewska Mość traktuje moje "trudno oprzeć się wrażeniu" jako oskarżenie i sprzeniewierzenie się koronie. Czy tak powinien postąpić władca pozostający poza polityką partyjną? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi ponieważ obawiam się jeszcze większej liczby oskarżeń ze strony głowy państwa.

Nie sugerowałem nieprawidłowego interpretowania prawa. Co najwyżej wybranie jednej z dwu opcji interpretacyjnych. Jeśli kłamię to proszę wskazać gdzie napisałem, że jest to niepoprawna interpretacja.
___

Postprzez Alfred » 11 cze 2018, 23:08

Raimund Ruysch napisał(a):To przykre, że Wasza Królewska Mość traktuje moje "trudno oprzeć się wrażeniu" jako oskarżenie i sprzeniewierzenie się koronie. Czy tak powinien postąpić władca pozostający poza polityką partyjną? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi ponieważ obawiam się jeszcze większej liczby oskarżeń ze strony głowy państwa.

Stwierdza Pan publicznie, iż możliwe jest, że moja decyzja była motywowana chęcią przysporzenia wyborczej korzyści Partii Republikańskiej, wskazując, że jest to bardzo prawdopodobne (trudno oprzeć się takiemu wrażeniu). Wydźwięk tej wypowiedzi jest zupełnie jednoznaczny; nie potrzeba tu czasownika „oskarżam” ani kategorycznego stwierdzenia.

Nie traktuję tej wypowiedzi jako „sprzeniewierzenia się koronie”; w żaden sposób nie wynika to z mojej odpowiedzi, w której podnoszę, iż to mnie zarzuca się sprzeniewierzenie tronu dla partyjnych celów. Traktuję ją jako próbę zdelegitymizowania mnie poprzez jednoznaczną sugestię, że treść mojej decyzji nie wynika ze związania prawem, ale z osobistych preferencji politycznych i uwikłania w politykę partyjną. Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia moją reakcją ani tym bardziej próby przedstawienia jej jako nieuprawnionej. Moja zdolność do wypełniania ustrojowych zadań zależy w ogromnym stopniu od zaufania publicznego, które takie spekulacje — nieznajdujące pokrycia w rzeczywistości — mogą podrywać. Wyrażam więc wobec nich swój zdecydowany sprzeciw.

Raimund Ruysch napisał(a):Nie sugerowałem nieprawidłowego interpretowania prawa. Co najwyżej wybranie jednej z dwu opcji interpretacyjnych. Jeśli kłamię to proszę wskazać gdzie napisałem, że jest to niepoprawna interpretacja.

Być może lepszym słowem niż „prawidłowe” byłoby tutaj „bezstronne” albo „uczciwe”, co też miałem na myśli. Zgadzam się, że pozostawała mi druga, w miarę uprawniona opcja interpretacji prawa: taka, że należy zarządzić nowe wybory. W takim wariancie mój rzekomy cel (kolejne wybory, w których wystartuje kandydat republikański) zostałby osiągnięty tym szybciej i pewniej, a więc jego urzeczywistnienie jest w istocie zupełnie niezależne od mojej woli. Jeżeli jednak nie zamierza Pan udowadniać, że połowa to większość, prosiłbym o przyznanie, że teza o wykorzystaniu przez mnie pewnej interpretacji na korzyść Partii Republikańskiej rozmija się z prawdą.
Alfred

Postprzez ___ » 11 cze 2018, 23:15

Wasza Wysokość, moje słowa są takimi jakie są. Napisałem "trudno oprzeć się wrażeniu" i właśnie to miałem na myśli. Że trudno się oprzeć wrażeniu. Nie wskazuję, że coś jest bardzo prawdopodobne. Nie stwierdzam faktu. Nie napisałem, że oskarżam. Proszę Waszą Wysokość aby nie nadinterpretował moich wypowiedzi.

Przed "sprzeniewierzeniu się koronie" powinno być "o" zamiast "i". Doszło do literówki za którą przepraszam. Oba klawisze są dość blisko siebie na klawiaturze.

Również nie twierdzę, że działanie Waszej Wysokości było stronnicze albo nieuczciwe. Ale traktowanie Głosu Pustego jako kandydata jest zadziwiającą interpretacją jak to określił Matmax.
___

Postprzez الوـس » 12 cze 2018, 08:39

Również uważam, że "dogrywka" jest bzdurna. I uważam również, że w świetle obecnej ordynacji - konieczna.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez matmax » 15 cze 2018, 07:23

Otwarto lokale w drugiej turze wyborów. Lokal wyborczy znajdziecie pod adresem https://dreamland.net.pl/wybory/ .
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez Juan Ortega » 15 cze 2018, 12:02

Głos oddany. Obowiązek spełniony.
Juan Domingo Ortega
Juan Ortega

Postprzez matmax » 15 cze 2018, 23:31

Do 23:31 w drugiej turze oddano 13 głosów.
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez matmax » 17 cze 2018, 00:12

Do 00:12 dnia trzeciego w wyborach oddano 17 głosów.
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez Juan Ortega » 17 cze 2018, 12:11

Z niecierpliwością oczekuję wyniku wyborów.
Juan Domingo Ortega
Juan Ortega

Postprzez matmax » 17 cze 2018, 17:28

Jak dotąd oddano 21 głosów. Wyniki planowane są zaraz po północy.
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez matmax » 17 cze 2018, 23:00

Lokal wyborczy otwarty jest jeszcze przez godzinę. Jak dotąd oddano 22 głosy, więc 18 uprawnionych nadal nie oddało swojego głosu.
Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez الوـس » 17 cze 2018, 23:02

Dlaczego po pierwszej turze nie wydano postanowienia w/s utraty obywatelstwa przez niegłosujących?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Alfred » 17 cze 2018, 23:17

Utrata obywatelstwa następuje w przypadku zaniechania udziału w wyborach. Druga tura to wciąż te same wybory. Weryfikacja listy obywateli nastąpi po jej zakończeniu.
Alfred

Postprzez الوـس » 17 cze 2018, 23:45

Mam inne zdanie w tej kwestii.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez matmax » 18 cze 2018, 00:01

Mat Max von Salvepol
matmax

Postprzez الوـس » 18 cze 2018, 00:02

Mogę wyśmiać kandydata na tak wiele różnych sposób, że aż nie mogę się zdecydować.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 18 cze 2018, 08:49

Tak, ja chętnie wyśmieję kandydata. Nazywa się William Oxlade-Chamberlain, który zrobił swoich wyborców i kolegów z partii w balona wycofując się z wyścigu w ostatnim momencie, a jak przyznał Komisarz Wyborczy, mogło to narobić bałaganu w lokalach wyborczych. Tak się niby wielce troszczy o to, by Królestwo mogło należycie świętować jubileusz dwudziestolecia, miało sprawne władze, a jednak kombinator się z niego zrobił i chciał odwlec w czasie ewentualne objęcie władzy, przedłużając stan, w którym kierowany przez niego teraz Rząd NIC NIE ROBI.

Oczywiście nie oddałbym swojego głosu na tego kandydata, gdyby pozostał w stawce. Jednak gdyby pozostał w stawce to od zeszłego poniedziałku mielibyśmy JAKIEGOŚ wybranego Premiera. Warto np. przypomnieć, że w sierpniu 2016 roku wygrywałem wybory uzyskując 50% poparcia. Pozostałą połowę zgarnął Radziecki i głos pusty. W zeszłym tygodniu, gdy kandydat zdobył 50%, a całość zdobył głos pusty, to było za mało. Teraz jest jeszcze mniej.

Za ten cyrk odpowiadają republikanie, bez i z koroną.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez Casimir van Oranje-Nassau » 18 cze 2018, 16:41

Komedia. Nie mogę tego inaczej skomentować. W związku z zaistniałą sytuacją oświadczam, iż nie zamierzam podejmować żadnych działań związanych z wyborami na premiera do czasu rozwiązania sprawy i wydania orzeczenia w sprawie interpretacji Ordynacji Wyborczej przez Sąd Królestwa. Czekam na rozwój wydarzeń.
الوـس napisał(a):Mogę wyśmiać kandydata na tak wiele różnych sposób, że aż nie mogę się zdecydować.

Co Panu szkodzi wyśmiać go na wiele różnych sposobów? Zachęcam.
Obrazek Obrazek
Casimir van Oranje-Nassau
deputowany

Postprzez Juan Ortega » 18 cze 2018, 17:14

Śmiech na sali.
Cóż za denne prawo wyborcze. Cały Mikroświat śmieje się teraz z Dreamlandu.
Juan Domingo Ortega
Juan Ortega

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo