Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Daniela von Witta
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren

Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Postprzez Daniel von Witt » 10 lip 2018, 11:32

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren


Drodzy Mieszkańcy Księstwa,

szybkimi krokami zbliża się do nas jubileusz dwudziestolecia powstania Królestwa Dreamlandu, a zarazem jubileusz dwudziestolecia polskiego ruchu mikronacyjnego. Z bólem serca obserwować możemy brak jakichkolwiek przygotowań do tego ważnego międzynarodowego święta ze strony władz federalnych - Korony i Rządu Królewskiego w szczególności. Niezależnie od tego, czym te władze zajmą się, by należycie uczcić to wydarzenie i upamiętnić tysiące twórców Mikroświata, Dwór Książęcy w Buuren podejmie się organizacji własnych obchodów Święta Królestwa na szczeblu prowincji. I tym przygotowaniom poświęcę dalsze swe słowa.

Księstwo Furlandii i Luindoru przygotowywać się będzie do 1 sierpnia pod hasłem "20 lat przed, 20 lat po". Punktem środkowym będzie rocznica niepodległości Królestwa Dreamlandu, w której zogniskuje się większość planowanych wydarzeń. Pod tym samym hasłem będę się również starał zorganizować specjalną konferencję z udziałem mikronautów z całego świata, którzy w swych krótkich wystąpieniach opowiedzieliby o przeszłości (20 lat przed) i o przyszłości (20 lat po) Mikroświata, i mam głęboką nadzieję, że nie byłyby to wywody pesymistyczne, do których przy okazji innych takich konferencji już przywykliśmy.

Oprócz konferencji w obchody święta zaangażowane zostaną liczne podmioty krajowe. Książęca Szkoła Rycerska, która zostanie zreformowana w duchu koncepcji edukacji, w której to uczeń jest osobą wystawiającą oceny, wyda przynajmniej jeden okolicznościowy cykl wykładów związany z jubileuszem Święta Królestwa. Saudadzkie Siły Zbrojne wezmą udział nie tylko w paradach wojskowych, ale również w prezentacji swojego sprzętu, a być może również w specjalnej grze wojennej prezentującej jeden scenariusz naszego udziału w wojnie o Awarę Południową. Dobra Książęce zajmą się z kolei organizacją krajowego festynu, na którym zaprezentowane zostaną lokalne wyroby, a ponadto będą mogli się tu przedstawić wystawcy prywatni z Królestwa i spoza jego granic. Istotny będzie również aspekt kulturowy naszego święta, w co wprzęgnięte zostaną wybrane instytucje kultury Księstwa.

Obchody nie będą jednak pełnym sukcesem, jeśli nie weźmiecie w nich udziału. Z tego powodu będę kładł nacisk na aktywizację okołoświąteczną przez wszystkich mieszkańców Unii Saudadzkiej - nie tylko jej obywateli, ale również osoby z prawem stałego pobytu, a wśród nich jest wielu byłych obywateli. Liczę, że dzięki temu chociaż pojedyncze osoby zechcą odnowić swoje paszporty. Byłby to niewątpliwie wielki sukces i pokaz naszego przywiązania do Królestwa Dreamlandu.

Święto Królestwa nie może upłynąć bez należytej otoczki symbolicznej i dekoracyjnej. Z tego też względu strony internetowe instytucji krajowych będą dekorowane w barwy Królestwa Dreamlandu z licznymi odnośnikami do miejsc, gdzie prowadzone będą okolicznościowe wydarzenia. Ponadto na forum będą prezentowane rozliczne materiały promocyjne, do kolportowania których będę wszystkich zachęcał. Powstaną ponadto bannery do używania w swoich profilach, aby każdy mógł manifestować swój patriotyzm i dumę z faktu, że mieszka w najcudowniejszym państwie wirtualnym.

Unia Saudadzka to bardzo duży organ Królestwa Dreamlandu - pokazują to zarówno nasze zasoby internetowe (strony www), najdynamiczniejsze i najlepiej zadbane forum spośród wszystkich krajów Królestwa, ale także ludzie. My! Królestwo Dreamlandu reklamowało się w przeszłości hasłem "Siłą Królestwa są ludzie". Naszą wspólnotę dreamlandzką w bardzo dużej części tworzą dziś Unici. Można wręcz powiedzieć, że zdominowaliśmy nie tylko aktywność krajów, ale również aktywność w federalnej polityce. Wszędzie to właśnie nas jest najwięcej. Proszę więc, by podczas Święta Królestwa zostało to przez Was wyraźnie podkreślone i zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w przygotowaniach, nie tylko tych państwowych, ale również Waszych prywatnych. Liczę na Was. Królestwo Dreamlandu na Was liczy.

Dano dnia 10 lipca 2018 roku w Książęcym Pałacu Atving,

Obrazek

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
 
Posty: 12425
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Postprzez Tomasz von Habsburg » 11 lip 2018, 12:21

Główne obchody będą w Sudade, by było blisko z Dreamopolis? :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1153
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Postprzez Daniel von Witt » 11 lip 2018, 15:21

Tego jeszcze nie wiem, tak jak społeczeństwo nic nie wie na temat obchodów federalnych.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
 
Posty: 12425
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078


Powrót do Dwór Książęcy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości