Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Unia Saudadzka
Królestwo Scholandii
mikronacja
23.07.2018 r.
Rozwód z Elderlandem — Daniel von Witt na tronie w Elderze
Torkan Ingawaar

Wczoraj w godzinach popołudniowych Jego Królewska Mość Alfred zrezygnował z tronu elderlandzkiego na rzecz Daniela von Witta, do niedawna Lorda Strażnika Koronnego, odwołanego uprzednio z powodu niedostatecznego konsultowania z monarchą kluczowych decyzji politycznych.

Jak wielokrotnie deklarowałem, wierzę, że państwo wirtualne w danym momencie należy do tych, którzy stwarzają je swoją teraźniejszą pracą. Na gruncie tego prawa nie ulega wątpliwości, że były Lord Strażnik, który w praktyce jednoosobowo podtrzymuje nasze Sojusznicze Królestwo przy życiu, posiada szczególną legitymację do decydowania o jego sprawach. Przy tym jednak, czyniąc to w ostatnim czasie, okazywał jawny brak poszanowania dla unii personalnej łączącej Oba Królestwa oraz ich zobowiązania do prowadzenia skoordynowanej polityki zagranicznej, wynikającego wprost z Karty Wspólnoty Korony Ebruzów. Królestwo Elderlandu stało się w praktyce autorskim projektem pojedynczego obywatela dreamlandzkiego, którego związek z nami nie jest ani szczególnie bliski, ani szczególnie dla nas korzystny — czytamy w poabdykacyjnym oświadczeniu wydanym przez Jego Królewską Mość na forum Królestwa.

Jego Królewska Mość wraz z ustąpieniem z tronu wypowiedział również, w imieniu Królestwa Elderlandu, Kartę Wspólnoty Korony Ebruzów, traktat ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej oraz pakt obronny z Królestwem Dreamlandu. Strony Elderlandu zostały usunięte z dreamlandzkiego serwera, a ze strony głównej oraz forum zniknęły odsyłacze do byłej dependencji. Jego Królewska Mość Alfred przekazał Jego Królewskiej Mości Danielowi stosowne pliki z zawartością elderlandzkiej witryny.copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin