Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
03.01.2020 r.
Referendum ws. odwołania Premiera Królestwa
Maciej II
W dniach 3-5 grudnia odbędzie się referendum ogólnokrajowe w sprawie odwołania Premiera Królestwa Dreamlandu.

Prosimy o oddanie głosu w lokalu referendalnym pod adresem: https://www.dreamland.net.pl/referendum/index.php
24.12.2019 r.
Audycja świąteczna nagrana przez JE Dmowskiego!
Maciej II
Wysłuchajcie zupełnie nowej audycji świątecznej, którą przygotował i nagrał JE Dmowski. Powrót świetności radia dreamlandzkiego? https://forum.dreamland.net.pl/viewtopic.php?f=143&p=81756#p81756
23.12.2019 r.
Incydent na Morzu Mitycznym
Maciej II
W dniu dzisiejszym doszło do incydentu na Morzu Mitycznym, relacja z reakcji Armii Królewskiej dostępna tutaj: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopic.php?f=719&p=81739#p81739.
19.12.2019 r.
Nowy Premier Królestwa wybrany!
Maciej II
Nowym Premierem został JXM Christien van der Pohl.
13.12.2019 r.
Otwarcie lokali wyborczych - Dreamlandczyku, oddaj WAŻNY głos
Maciej II
W dniu dzisiejszym nastąpiło otwarcie lokali wyborczych na terenie całego Królestwa. Obywatele proszeni są o oddanie w ważnego głosu w wyborach, aby uniknąć utraty obywatelstwa.
Lokal wyborczy dostępny jest pod adresem: http://dreamland.net.pl/wybory
09.12.2019 r.
Debata wyborcza - wybory Premiera
Maciej II
Wraz z rozpoczęciem ostatecznego odliczania do nadchodzących wyborów, na forum Królestwa Dreamlandu zagościła debata wyborcza między kandydatami na urząd Premiera.
20.11.2019 r.
Dymisja Rządu Alusia de la Ciprofloksji
Maciej II
Wielmożny Hrabia Odwilży Aluś de la Ciprofloksja w przemówieniu do narodu uznał nieprzyjęcie projektu nowelizacji ustawy o obywatelstwie za jednoznaczne wotum nieufności dla Jego rządu.
05.10.2019 r.
Dyskusja nt. Ustawy o obywatelstwie w Parlamencie
Maciej II
Rząd Alusia de la Ciprofloksji, zgodnie ze złożoną w Expose obietnicą, przedstawił w Parlamencie Królewskim projekt ustawy o obywatelstwie dreamlandzkim.
26.09.2019 r.
Stanisław Dmowski nowym Wicekrólem Scholandii!
Maciej II
JKM Maciej II powołał w dniu wczorajszym JKW Stanisława Dmowskiego na urząd Wicekróla Scholandii.
JKW Stanisław Dmowski w swojej proklamacji zadeklarował przywrócenie Scholandii dawnego blasku.
08.09.2019 r.
Mowa Tronowa JKM Macieja II
Milan Trastamanta
Jego Królewska Mość Maciej II podczas koronacji zwrócił się do Dreamlandczyków z tradycyjną mową tronową, inaugurującą Jego panowanie.
Jego Królewska Mość zapowiedział między innymi, że: Naszą wyjątkową pozycję, jako swoistego katalizatora rozwoju państwowości dreamlandzkiej, chcemy wykorzystać w pełnej krasie. Będziemy rozwijać aktywność i twórczość. Umożliwiać, wprowadzać, sugerować, pomagać. Wspierać Nasze nowe otwarcie na zagranicę, dyskutować na szczeblu federalnym i lokalnym. W imię dewizy „Naszą siłą są ludzie.” interesować starych, magnetyzować młodych, wizją innego, nowego Dreamlandu.
07.09.2019 r.
Uroczystości koronacyjne JKM Macieja II
Robert II Fryderyk
W dzisiejszy piękny dzień zapraszamy wszystkich na uroczystości koronacyjne JKM Macieja II, które od godziny 18:00 odbywać się będą w Sali Tronowej Pałacu Królewskiego Ekhorn w Ekorre. Wszystkich przybywających Gości serdecznie zapraszamy przed właściwymi uroczystościami do przywitania się z innymi uczestnikami. Vivat Rex!
04.09.2019 r.
Koronacja Jego Królewskiej Mości Macieja II
Milan Trastamanta
Rząd Jego Królewskiej Mości ogłosił, że ceremonia koronacji Jego Królewskiej Mości Macieja II odbędzie się w najbliższą sobotę 7 września w Sali Tronowej Królewskiego Pałacu Ekhorn. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18:00.
Dwór Jego Królewskiej Mości serdecznie zaprasza wszystkich obywateli i mieszkańców Królestwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
03.09.2019 r.
Parlament Królewski o sytuacji politycznej w Suderlandzie
Milan Trastamanta
Parlament Królewski przyjął uchwałę w sprawie sytuacji politycznej w Republice Suderlandu. W uchwale tej Parlament, jako kontynuator najstarszych instytucji demokratycznych polskojęzycznego mikroświata, wyraża zaniepokojenie sytuacją polityczną w tym państwie oraz zwraca się z apelem do demokratycznej wspólnoty obywateli suderlandzkich o dbałość o ład konstytucyjny.
Powodem uchwalenia apelu Parlamentu Królewskiego jest niedawny zamach stanu w Republice Suderlandu.
01.09.2019 r.
Expose premiera Alusia hrabiego de la Ciprofloksja
Milan Trastamanta
Premier Aluś de la Ciprofloksja, hrabia Odwilży, wygłosił swoje przemówienie programowe przed Parlamentem Królewskim. Wśród swoich planów na najbliższe miesiące wymienił przede wszystkim reformę prawa o obywatelstwie, odzyskanie Awary, oraz implementację dreamlandzkiej Giełdy Papierów Wartościowych.

W jego nowym Gabinecie pozostają ministrowie znani z poprzedniej kadencji: tekę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskał Mat Max arcyksiążę von Salvepol, zaś dreamlandzką dyplomacją będzie kierował nadal król senior Robert II Fryderyk.
30.08.2019 r.
Wyprawa na Nową Surmalę trwa
Milan Trastamanta
Dowódca, niski krzykacz o rysach dziecka, próbował utorować sobie drogę przez poruszoną masę ludzką. Ostatecznie, przy użyciu kolb i przy akompaniamencie złego pomruku tłumu, mały oddział wykuł sobie mały przyczółek na brzegu.
Trwa wyprawa ekspedycyjna na Nową Surmalę. Więcej informacji w wątku ekspedycji.
27.08.2019 r.
Premier wybrany
Milan Trastamanta
Zwycięstwem hrabiego Alusia de la Ciprofloksja zakończyły się wybory Premiera Rządu Królewskiego. Komisarz Wyborcza Królestwa obwieściła, że urzędujący premier uzyskał 69,23% ważnie oddanych głosów.
25.08.2019 r.
Książę Furlandii i Luindoru uzyskał wotum zaufania
Milan Trastamanta
Przewodniczący Rady Księstwa Furlandii i Luindoru ogłosił, że książę Christien van der Pohl uzyskał wotum zaufania Rady. Nowy książę uzyskał mitrę z rąk JKM Macieja II 13 sierpnia br.
23.08.2019 r.
Rozpoczęło się głosowanie w wyborach Premiera Rządu Królewskiego
Robert II Fryderyk
Równo o północy dziś rozpoczęły się, i potrwają do niedzieli (25.08) wybory Premiera Rządu Królewskiego. Wszyscy uprawnieni obywatele Królestwa mogą oddać swój głos w lokalu wyborczym dostępnym w serwisie https://dreamland.net.pl/wybory/. Jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko Premiera jest hrabia Aluś de la Ciprofloksja, obecnie urzędujący PRK.
19.08.2019 r.
JKM Maciej II z oficjalną wizytą w Krakozji
Milan Trastamanta
JKM Maciej II udał się dziś z oficjalną, jednodniową wizytą do Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej. O godzinie 15:30 spodziewane są przemówienia Jego Królewskiej Mości oraz komisarza Krakozji. Pełen harmonogram dzisiejszej wizyty, za gazetą ПРАВДА, został wyłożony publicznie.
18.08.2019 r.
Wybór władz Parlamentu Królewskiego
Milan Trastamanta
Trwa procedura wyboru władz Parlamentu Królewskiego. O funkcję Marszałka ubiegają się obecnie piastujący tę funkcję z nadania królewskiego JKW Robert II Fryderyk oraz przewodniczący Rojalistycznej Partii Dreamlandu sir Leszek van der Fryssau.
Głosowanie przewidziane jest na dni 21-25 sierpnia.
13.08.2019 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego ogłoszone
Milan Trastamanta
Jego Królewska Mość ogłosił kalendarz wyborów Premiera Jego Rządu. Kandydatury zgłaszane są do 19 sierpnia, a samo głosowanie odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia.

Jednocześnie, JKM powołał królową seniorkę Karolinę Aleksandrę na urząd Komisarz Wyborczej Królestwa.

Formalne zarządzenie wyborów to kolejny krok JKM Macieja II zmierzający do przywrócenia ładu konstytucyjnego po odwołaniu stanu klęski aktywnościowej.
11.08.2019 r.
Maciej II nowym królem Dreamlandu!
Maciej II
10 sierpnia JKM Maciej I wyznaczył na swojego następcę Helmuta Pohla, który jeszcze tego samego dnia objął Tron Królestwa, przyjmując imię Macieja II.
06.08.2019 r.
Awaria forum
Maciej I
Mamy awarie forum - nie możemy na chwilę obecną wysyłać nowych postów. KKI pracuje nad usunięciem problemu. Aktualizacje dotyczące postępów prac pojawią się w tym miejscu. Za usterki przepraszamy.

Frum juz dziala!! Wielkie dzięki dla KKI za szybką i sprawną interwencje.

04.08.2019 r.
Przekazanie korony
Maciej I
3 sierpnia, podczas obchodów rocznicowych, JKM Robert II Fryderyk wyznaczył Następce Tronu - Steda Asketila. Z dniem 4 sierpnia 2019r obejmie Tron Królestwa Dreamlandu.
24.07.2019 r.
To już 21 jeden lat...
Maciej I
Kancelaria Królewska, w imieniu Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na uroczystości XXI rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu, które odbywać się będą w dniu 3 sierpnia (sobota) 2019 roku, od godziny 18:00 na dreamlandzkim kanale IRC #5prowincji.
03.07.2019 r.
Jeeest!! Dreamland Mistrzem V-Świata!!
Maciej I
Dreamland Mistrzem V-Świata V-Mundialu Leblandia 2019!! Wygraliśmy w meczu finałowym z Teutonią po rzutach karnych. Czekamy na relacje z meczu.
01.07.2019 r.
Dreamland na V-Mundialu Leblandia 2019
Maciej I
Jesteśmy w finale!! Trener drużyny narodowej Królestwa Dreamlandu, Michaelus powiadomił fanów o tym niezwykłym wyczynie:

"Mamy to! Po może niezbyt pięknym spotkaniu osiągamy to co najważniejsze. W półfinale V-Mundialu wygrywamy z Tropicaną 1:0. Zwycięstwo najskromniejsze z możliwych, ale dające awans do wielkiego finału." Więcej...

Finał w środę!!
21.06.2019 r.
Obchody Święta Luindoru 2019
Maciej II
W Unii Saudadzkiej w dniach 21 czerwca do 23 czerwca świętujemy VI. Święto Luindoru, wszystkich i każdego z osobna zapraszamy do uczestnictwa w oficjalnych obchodach.
12.06.2019 r.
Generalny Inspektor Inżynierii
Maciej I
Król powołał nowego Generalnego Inspektora Inżynierii: Mat Maxa arcyksięcia von Salvepol. Arcyksiąże przedstawił nam wizje pracy, i dwóch nowych członków KKI: księcia Andy'ego Sky i Daisuke Kamitsuruyoshi. Prosimy o częste informacje z zakresu prowadzonych prac. Życzymy powodzenia!!
12.06.2019 r.
Uniwersytet Królewski
Maciej I
Na stanowisko Rektora Uniwersytetu Królewskiego powołany został Pan Milan Trastamanta.

Nie tylko polityka, ale i nauka (miejmy nadzieje że wkrótce i sztuka) powraca do Królestwa. Być może wkrótce pojawią się Mecenasi którzy udzielą wsparcia finansowego, a może i pedagogicznego? Życzę wielu studentów :)

copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin