Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Unia Saudadzka
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
mikronacja
20.12.2011 r.
Komunikat Dworu
Tomasz Barney
Królewski Pałac Ekhorn

W dniu dzisiejszym JKM Artur I Piotr przewodniczył Komitetowi Spraw Zagranicznych. Odbyła się również uroczystość inwestytury:

(1) Jego Ekscelencja Jacques diuk de Brolle otrzymuje tytuł księcia, znany będzie odtąd jako Jego Ekscelencja Jacques książę de Brolle;
(2) Jego Ekscelencja Tomasz baron Barney otrzymuje tytuł hrabiego, znany będzie odtąd jako Jego Ekscelencja Tomasz hrabia Barney;
(3) Jego Ekscelencja Gregory baron de Corylus otrzymuje tytuł wicehrabiego, znany odtąd będzie jako Jego Ekscelencja Gregory wicehrabia de Corylus;
(4) Jego Ekscelencja Michał baron von Nadolanczyk otrzymuje tytuł wicehrabiego, znany będzie odtąd jako Jego Ekscelencja Michał wicehrabia von Nadolanczyk;
(5) Jego Ekscelencja Hans baron von Witt otrzymuje tytuł wicehrabiego, znany będzie odtąd jako Jego Ekscelencja Hans wicehrabia von Witt;
(6) Hesus de la Navas zostaje włączony w poczet szlachty, znany odtąd będzie jako Szlachetny sir Hesus de la Navas.
18.12.2011 r.
Koronacja JKM Artura I Piotra
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym miała miejsce koronacja Jego Królewskiej Mości Artura I Piotra.

Tuż po niej Jego Królewska Mość wygłosił mowę tronową, w której odwołał się do panowania swojego poprzednika, JKW Roberta I.

Głos zabrało także kilku z przybyłych na ceremonię gości.

Po zakończeniu części oficjalnej, Jego Królewska Mość ugościł przybyłych na tradycyjnym Bankiecie Koronacyjnym.
14.12.2011 r.
Postanowienia Królewskie
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym Jego Królewska Mość Artur I Piotr dokonał ponownego powołania urzędników piastujących swoje urzędy przed Postanowieniem Królewskim o przekazaniu Korony.

Jednocześnie zatwierdził wszystkie czynności urzędowe tychże osób, dokonane po przekazaniu Korony, a przed ogłoszeniem powołującym tychże urzędników.
14.12.2011 r.
Koronacja
Tomasz Barney
Dnia 18 grudnia 2011 roku o godzinie 18:00 odbędzie się ceremonia koronacji Jego Królewskiej Mości Artura I Piotra.

Uroczystość będzie miała miejsce na kanale #5prowincji, a dostać się można tam korzystając z:
- adresu bezpośredniego: http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1
- strony głównej Królestwa Dreamlandu, klikając w, umieszczone w prawej, górnej części interfejsu, hiperłącze IRC.

Zapraszamy!
13.12.2011 r.
Przekazanie Korony
Artur Piotr
JKW Robert I przekazał w dniu wczorajszym Koronę Królestwa JKM Arturowi I Piotrowi.
09.12.2011 r.
BPSK zaktualizowana
Artur Piotr
W dniu dzisiejszym zakończono aktualizację Bazy Prawnej Sądu Królestwa.
05.12.2011 r.
Nowy p. o. Marszałka Dworu JKM
Krzysztof Jazłowiecki
Hans baron von Witt został pełniącym obowiązki Marszałka Dworu Jego Królewskiej Mości. Zastąpił na tej funkcji Tomasza barona Barneya, który podał się do dymisji. Dziękujemy baronowi Barneyowi za dotychczasowa pracę, a nowemu zwierzchnikowi dworzan życzymy udanej pracy!
04.12.2011 r.
Koniec konsultacji, prace w BPSK
Artur Piotr
Prezes Sądu Królestwa zakończył dziś konsultacje w sprawie zmian w procedurze sądowej przez wprowadzenie rozprawy odbywanej w czasie rzeczywistym, a także poinformował o rozpoczęciu prac nad aktualizacją Bazy Prawnej Sądu Królestwa, jako pierwszym etapie zaplanowanej reorganizacji serwisów, za które odpowiada Prezes Sądu Królestwa.
25.11.2011 r.
Konsultacje ws. zmian procedury sądowej
Artur Piotr
Prezes Sądu Królestwa rozpoczął konsultacje w sprawie zmian procedury obowiązującej przed dreamlandzkimi sądami, poprzez wprowadzenie rozprawy w czasie rzeczywistym.

Zapraszamy do dyskusji. Szczegóły TUTAJ.
25.11.2011 r.
Unia Saudadzka
Maciej I
Marszałek Izby Poselskiej zarzadził dzisiaj głosowanie w sprawie projektu ustawy konstytucyjnej dotyczącej zmiany liczby prowincji, sankcjonującej w ten sposób decyzję obywateli Księstw Furlandii i Luindoru o połączeniu.

Głosowanie potrwa do 2 grudnia 2011r, lub do dnia, gdy wszyscy posłowie oddadzą głosy.

Mam nadzieje iż „wybrańcy narodu” uszanują decyzje lokalnej społeczności…
25.11.2011 r.
Podwieczorek Królewski
Maciej I
Przypominamy Państwu o niedzielnym spotkaniu na kanale #5prowincji - Niedziela, 27.11.2011 godz. 18:00 - PODWIECZOREK KROLEWSKI.

ZAPRASZAMY !!
22.11.2011 r.
JKW Artur Piotr Prezesem Sądu Królestwa
Krzysztof Jazłowiecki
Wieloletni sędzia, ikona dreamlandzkiej judykatury - JKW król senior Artur Piotr został powołany na urząd Prezesa Sądu Królestwa.

Prezes złożył już ślubowanie i podjął pierwsze obowiązki służbowe. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów podczas urzędowania!
14.11.2011 r.
Nowy Rząd, sędzia, regencja i Unia Saudadzka
Jego Królewska Mość powołał nowy Rząd w składzie:
Premier i Minister Spraw Wewnętrznych: król senior Edward Artur (Edward A. Krieg);
Minister Skarbu: Etherard hrabia de Godwin;
Minister Spraw Zagranicznych: Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi;
Minister Kultury i Nauki: Tomasz baron Barney.

W kolejnych postanowieniach królewskich JKM Robert I zdecydował również o powołaniu sędziego Sądu Królestwa w osobie JKW króla seniora Artura Piotra, jak również o ustanowieniu regencji. Regencja związana jest ze "wzmożonymi obowiązkami realowymi" naszego monarchy.
Regentem Królestwa jest obecnie JKW Krzysztof hrabia Jazłowiecki.

To nie koniec: to również dzisiaj do laski marszałkowskiej został złożony projekt ustawy konstytucyjnej zmieniającej liczbę prowincji. Zgodnie z wynikami przeprowadzonych referendów, Księstwo Furlandii i Księstwo Luindoru połączą się w Unię Saudadzką.
07.11.2011 r.
Forum przywrócone
Artur Piotr
Z ulgą przychodzi zawiadomić, że forum Królestwa zostało przed chwilą przywrócone. Zapraszamy TUTAJ.
05.11.2011 r.
Awaria forum
Artur Piotr
Z bliżej nieustalonych przyczyn forum nie akceptuje wysyłania nań wiadomości.
Działa lista dyskusyjna Królestwa.
04.11.2011 r.
Pełniący obowiązki premiera
Jego Królewska Mość odwołał z urzędu premiera Kryspina von Lichtensteina i powierzył pełnienie obowiązków premiera swojego rządu królowi seniorowi Edwardowi Arturowi. Oczekuje się, że w ciągu siedmiu dni JKW Edward Artur skompletuje rząd popierany przez posłów Bloku Prawicy i złoży wniosek o powołanie nowych Ministrów Korony, a później wygłosi expose przed Izbą Poselską.
02.11.2011 r.
Spotkanie w Pałacu Ekhorn
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym około godziny 19:30 rozpoczęło się specjalne spotkanie z Królami Seniorami poświęcone bieżącym wydarzeniom.
Mając na uwadze dobra Królestwa, JKM Robert I postanowił zasięgnąć porady dot. dalszych działań, które stanowią konsekwencje złożonej, przez Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości, dymisji.
01.11.2011 r.
Nowa oficjalna strona Rządu JKM
Kryspin von Lichtenstein
Kancelaria Premiera Rządu Królewskiego zdecydowała się na znaczne zmodernizowanie swojego serwisu. Wczoraj późnym wieczorem udostępniona została strona www.rzad.dreamland.net.pl, która zrywa z dotychczasową, sztywną tradycją stron internetowych władzy i stawia na komunikację z obywatelami.

Żadnych tajnych informacji tam oczywiście nie znajdziemy – jednak strona jest ładna, zarówno pod względem kolorystyki, jak i layoutu czy typografii. Zrezygnowano z wcześniejszych rozwiązań – teraz strona korzysta z łagodnej palety błękitu pruskiego, atramentowego, szarości i zmieszanej z szarością żółci (płowego). Postawiono na czcionki szeryfowe.

Co nam się może podobać w nowej odsłonie witryny Rządu? Nowoczesny wygląd, przejrzystość, dobre wpasowanie informacji multimedialnych. Po prostu dobrze zrobiony serwis informacyjny.
Kancelaria Premiera zamierza nadal pracować nad serwisem, uwzględniając ewentualne uwagi.

Zapraszamy!
30.10.2011 r.
Referendum w sprawie połączenia prowincji... Unia Saudadzka
Maciej I
Książę-Namiestnik Sted markiz Asketil wydał Dekret Książęcy o referendum w sprawie połączenia Księstw w jedną Prowincje Królestwa.

Bez względu na wynik referendum, mamy nadzieje ze Furlandia i Luindor, powtórzą swój niebywały sukces z ostatnich wyborów do Izby Poselskiej - liczymy na podobna frekwencję...

- DX 2/2011 – Referendum w sprawie połączenia [FURLANDIA]
- DX 9/2011 – Referendum w sprawie połączenia [LUINDOR]
30.10.2011 r.
Otwarcie Wydziału Teorii Nowego Świata UKD
Czym jest państwo wirtualne? Dlaczego polskie mikronacje są do siebie tak podobne - a zarazem tak różne? Co to są „współbieżne narracje”? Gdzie można znaleźć osobę wirtualną – i jakie są jej strategie życia?

Odpowiedzi na te i podobne pytania czekają na Ciebie na Wydziale Teorii Nowego Świata w Alhambrze, nowej jednostce dydaktycznej Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis.

Zapisy poprzez formularz.
26.10.2011 r.
Podpisano Deklarację koalicyjna
Kryspin von Lichtenstein
Deklarację koalicyjną w obecności JKM Roberta I podpisali Prezes BP książę Kryspin von Lichtenstein oraz poseł niezależny król senior Edward Artur.

Zdaniem prezesa BP Kryspina von Lichtensteina, podpisana we wtorek deklaracja pozwoli skonstruować trwałą większość i stworzyć zaplecze dla rządu do marca 2012 roku.

Aby zapoznać się z treścią Deklaracji kliknij TUTAJ
26.10.2011 r.
"Dreamland nie będzie w orbicie gospodarczej Grodziska!"
Wywiad z kandydatem na przyszłego dreamlandzkiego premiera - "Dreamland nie będzie w orbicie gospodarczej Grodziska". Kryspina von Lichtensteina przepytuje redakcja trizondalskiej "Gazety Górniczej".
21.10.2011 r.
Podwieczorek Królewskie
Tomasz Barney
W dniu 23.10.2011 zapraszamy na kolejny Podwieczorek Królewski.

Odbędzie się on tradycyjnie na kanale #5prowincji.

Zapraszamy od 17!
20.10.2011 r.
Wyniki wyborów
Ogłoszono wyniki wyborów do XVIII kadencji Izby Poselskiej. Głosowało 36 osób na 46 uprawnionych (frekwencja wyniosła zatem 78,3%), oddano jeden głos pusty (2,8% głosów oddanych).
Rozkład głosów:
(1) Edward Artur - niezależny - 14 głosów (40% głosów oddanych);
(2) Kryspin von Lichtenstein - Blok Prawicy - 11 głosów (31,43%);
(3) Martin von Viper - BP - 3 głosy (8,57%);
(4) Michał von Nadolanczyk - BP - 2 głosy (5,71%);
(5) Paweł Erwin de Archien-Liberi - BP - 2 głosy (5,71%);
(6) Hans von Witt - BP - 2 głosy (5,71%);
(7) Matylda de Marcius II - BP - 1 głos (2,86%).

Przy założeniu braku skarg na poprawność przeprowadzenia wyborów mandaty posłów Izby Poselskiej XVIII otrzymają kandydaci, którzy otrzymali 2 głosy lub więcej (miejsca od 1 do 6). W Izbie większość będzie miał zatem Blok Prawicy, przy jednym mandacie obsadzonym przez posła niezależnego.
11.10.2011 r.
Otwarcie lokalu wyborczego.
Tomasz Barney
Otwarcie lokalu wyborczego nastąpi 12 października 2011 roku.

Wszystkich uprawnionych zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które potrwa do 19 października br. Głosować będzie można za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego pod adresem http://www.dreamland.net.pl/wybory/ .

Kandydaci Bloku Prawicy
(1) Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi;
(2) Kryspin von Lichtenstein
(3) Matylda de Marcius II;
(4) Michał baron von Nadolanczyk;
(5) Martin von Viper;
(6) Hans baron von Witt.
Kandydat niezależny
(7) król senior Edward Artur
03.10.2011 r.
Lista kandydatów w wyborach
Komisarz Wyborczy Królestwa opublikował listę kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej. O mandaty ubiegać się będzie sześć osób reprezentujących Blok Prawicy oraz jeden kandydat niezależny.
Ostateczna liczba mandatów jest uzależniona od szczegółowych wyników wyborów: posłów nowej kadencji będzie minimum pięcioro, a maksimum siedmioro. Skład Izby ma oczywiście przełożenie wpływ na skład Rządu. Wraz z publikacją list kandydatów do Izby staje się niemal pewne, że Kryspin von Lichtenstein w połowie października zostanie nowym premierem Rządu JKM.
25.09.2011 r.
Zgłaszanie kandydatów do Izby Poselskiej
Jeszcze do 29 września mogą zgłaszać się kandydaci na posłów do Izby Poselskiej. Kandydatem może zostać osoba, która jest obywatelem Królestwa co najmniej od 18 września 2011 roku oraz posiada pełnię praw obywatelskich. Głosowanie odbędzie się w dniach 12-19 października.
Więcej w obwieszczeniu KWK: tutaj.
20.09.2011 r.
Codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji
Tomasz Barney
Zapraszamy na codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji.

Start o godzinie 17:00.
14.09.2011 r.
Będzie nowa partia: Blok Prawicy
Kryspin von Lichtenstein
W Furlandzkim mieście Rodo powstaje nowa partia polityczna Królestwa Dreamlandu, Blok Prawicy.

- Otwieram dziś nowy rozdział Dreamlandzkiej polityki, zaczynam oficjalnie organizować działalność partii politycznej - BLOK PRAWICY - powiedział Kryspin von Lichtenstein.
Jak dodał, od dzisiaj zaczyna zrzeszanie obywateli Królestwa do swojej partii politycznej, aby móc wystąpić o rejestrację nowej partii.

Kryspin von Lichtenstein ma 20 lat. Skończył prawo na Uniwersytecie Królewskim w Dreamopolis, uzyskując tytuł magistra prawa. Wcześniej był obywatelem Księstwa Sarmacji, następnie reprezentował Organizacje Polskich Mikronacji jako jej szef - Sekretarz Generalny. Jest również redaktorem naczelnym tytułu "Desiderata".

Manifest programowy: [tu]
i
Strona partii: [tu]
02.09.2011 r.
IRC - zmiana serwera
Maciej I
Kanałowy botek KaKuTy tymczasowo przestał działać – związane jest to z rezygnacją z firmy z której usług dotychczas korzystaliśmy…

Szukam w chwili obecnej ciekawej oferty konta shell umożliwiającej postawienie bota – jeżeli znacie taką (szukam w miarę niezawodnej, płatnej opcji), proszę o kontakt.

sted.asketil[at]gmail.com
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin