Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Koronacja Macieja II na Króla Dreamlandu

Prowincje:
Unia Saudadzka
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
mikronacja
04.11.2011 r.
Pełniący obowiązki premiera
Jego Królewska Mość odwołał z urzędu premiera Kryspina von Lichtensteina i powierzył pełnienie obowiązków premiera swojego rządu królowi seniorowi Edwardowi Arturowi. Oczekuje się, że w ciągu siedmiu dni JKW Edward Artur skompletuje rząd popierany przez posłów Bloku Prawicy i złoży wniosek o powołanie nowych Ministrów Korony, a później wygłosi expose przed Izbą Poselską.
02.11.2011 r.
Spotkanie w Pałacu Ekhorn
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym około godziny 19:30 rozpoczęło się specjalne spotkanie z Królami Seniorami poświęcone bieżącym wydarzeniom.
Mając na uwadze dobra Królestwa, JKM Robert I postanowił zasięgnąć porady dot. dalszych działań, które stanowią konsekwencje złożonej, przez Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości, dymisji.
01.11.2011 r.
Nowa oficjalna strona Rządu JKM
Kryspin von Lichtenstein
Kancelaria Premiera Rządu Królewskiego zdecydowała się na znaczne zmodernizowanie swojego serwisu. Wczoraj późnym wieczorem udostępniona została strona www.rzad.dreamland.net.pl, która zrywa z dotychczasową, sztywną tradycją stron internetowych władzy i stawia na komunikację z obywatelami.

Żadnych tajnych informacji tam oczywiście nie znajdziemy – jednak strona jest ładna, zarówno pod względem kolorystyki, jak i layoutu czy typografii. Zrezygnowano z wcześniejszych rozwiązań – teraz strona korzysta z łagodnej palety błękitu pruskiego, atramentowego, szarości i zmieszanej z szarością żółci (płowego). Postawiono na czcionki szeryfowe.

Co nam się może podobać w nowej odsłonie witryny Rządu? Nowoczesny wygląd, przejrzystość, dobre wpasowanie informacji multimedialnych. Po prostu dobrze zrobiony serwis informacyjny.
Kancelaria Premiera zamierza nadal pracować nad serwisem, uwzględniając ewentualne uwagi.

Zapraszamy!
30.10.2011 r.
Referendum w sprawie połączenia prowincji... Unia Saudadzka
Maciej I
Książę-Namiestnik Sted markiz Asketil wydał Dekret Książęcy o referendum w sprawie połączenia Księstw w jedną Prowincje Królestwa.

Bez względu na wynik referendum, mamy nadzieje ze Furlandia i Luindor, powtórzą swój niebywały sukces z ostatnich wyborów do Izby Poselskiej - liczymy na podobna frekwencję...

- DX 2/2011 – Referendum w sprawie połączenia [FURLANDIA]
- DX 9/2011 – Referendum w sprawie połączenia [LUINDOR]
30.10.2011 r.
Otwarcie Wydziału Teorii Nowego Świata UKD
Czym jest państwo wirtualne? Dlaczego polskie mikronacje są do siebie tak podobne - a zarazem tak różne? Co to są „współbieżne narracje”? Gdzie można znaleźć osobę wirtualną – i jakie są jej strategie życia?

Odpowiedzi na te i podobne pytania czekają na Ciebie na Wydziale Teorii Nowego Świata w Alhambrze, nowej jednostce dydaktycznej Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis.

Zapisy poprzez formularz.
26.10.2011 r.
Podpisano Deklarację koalicyjna
Kryspin von Lichtenstein
Deklarację koalicyjną w obecności JKM Roberta I podpisali Prezes BP książę Kryspin von Lichtenstein oraz poseł niezależny król senior Edward Artur.

Zdaniem prezesa BP Kryspina von Lichtensteina, podpisana we wtorek deklaracja pozwoli skonstruować trwałą większość i stworzyć zaplecze dla rządu do marca 2012 roku.

Aby zapoznać się z treścią Deklaracji kliknij TUTAJ
26.10.2011 r.
"Dreamland nie będzie w orbicie gospodarczej Grodziska!"
Wywiad z kandydatem na przyszłego dreamlandzkiego premiera - "Dreamland nie będzie w orbicie gospodarczej Grodziska". Kryspina von Lichtensteina przepytuje redakcja trizondalskiej "Gazety Górniczej".
21.10.2011 r.
Podwieczorek Królewskie
Tomasz Barney
W dniu 23.10.2011 zapraszamy na kolejny Podwieczorek Królewski.

Odbędzie się on tradycyjnie na kanale #5prowincji.

Zapraszamy od 17!
20.10.2011 r.
Wyniki wyborów
Ogłoszono wyniki wyborów do XVIII kadencji Izby Poselskiej. Głosowało 36 osób na 46 uprawnionych (frekwencja wyniosła zatem 78,3%), oddano jeden głos pusty (2,8% głosów oddanych).
Rozkład głosów:
(1) Edward Artur - niezależny - 14 głosów (40% głosów oddanych);
(2) Kryspin von Lichtenstein - Blok Prawicy - 11 głosów (31,43%);
(3) Martin von Viper - BP - 3 głosy (8,57%);
(4) Michał von Nadolanczyk - BP - 2 głosy (5,71%);
(5) Paweł Erwin de Archien-Liberi - BP - 2 głosy (5,71%);
(6) Hans von Witt - BP - 2 głosy (5,71%);
(7) Matylda de Marcius II - BP - 1 głos (2,86%).

Przy założeniu braku skarg na poprawność przeprowadzenia wyborów mandaty posłów Izby Poselskiej XVIII otrzymają kandydaci, którzy otrzymali 2 głosy lub więcej (miejsca od 1 do 6). W Izbie większość będzie miał zatem Blok Prawicy, przy jednym mandacie obsadzonym przez posła niezależnego.
11.10.2011 r.
Otwarcie lokalu wyborczego.
Tomasz Barney
Otwarcie lokalu wyborczego nastąpi 12 października 2011 roku.

Wszystkich uprawnionych zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które potrwa do 19 października br. Głosować będzie można za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego pod adresem http://www.dreamland.net.pl/wybory/ .

Kandydaci Bloku Prawicy
(1) Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi;
(2) Kryspin von Lichtenstein
(3) Matylda de Marcius II;
(4) Michał baron von Nadolanczyk;
(5) Martin von Viper;
(6) Hans baron von Witt.
Kandydat niezależny
(7) król senior Edward Artur
03.10.2011 r.
Lista kandydatów w wyborach
Komisarz Wyborczy Królestwa opublikował listę kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej. O mandaty ubiegać się będzie sześć osób reprezentujących Blok Prawicy oraz jeden kandydat niezależny.
Ostateczna liczba mandatów jest uzależniona od szczegółowych wyników wyborów: posłów nowej kadencji będzie minimum pięcioro, a maksimum siedmioro. Skład Izby ma oczywiście przełożenie wpływ na skład Rządu. Wraz z publikacją list kandydatów do Izby staje się niemal pewne, że Kryspin von Lichtenstein w połowie października zostanie nowym premierem Rządu JKM.
25.09.2011 r.
Zgłaszanie kandydatów do Izby Poselskiej
Jeszcze do 29 września mogą zgłaszać się kandydaci na posłów do Izby Poselskiej. Kandydatem może zostać osoba, która jest obywatelem Królestwa co najmniej od 18 września 2011 roku oraz posiada pełnię praw obywatelskich. Głosowanie odbędzie się w dniach 12-19 października.
Więcej w obwieszczeniu KWK: tutaj.
20.09.2011 r.
Codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji
Tomasz Barney
Zapraszamy na codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji.

Start o godzinie 17:00.
14.09.2011 r.
Będzie nowa partia: Blok Prawicy
Kryspin von Lichtenstein
W Furlandzkim mieście Rodo powstaje nowa partia polityczna Królestwa Dreamlandu, Blok Prawicy.

- Otwieram dziś nowy rozdział Dreamlandzkiej polityki, zaczynam oficjalnie organizować działalność partii politycznej - BLOK PRAWICY - powiedział Kryspin von Lichtenstein.
Jak dodał, od dzisiaj zaczyna zrzeszanie obywateli Królestwa do swojej partii politycznej, aby móc wystąpić o rejestrację nowej partii.

Kryspin von Lichtenstein ma 20 lat. Skończył prawo na Uniwersytecie Królewskim w Dreamopolis, uzyskując tytuł magistra prawa. Wcześniej był obywatelem Księstwa Sarmacji, następnie reprezentował Organizacje Polskich Mikronacji jako jej szef - Sekretarz Generalny. Jest również redaktorem naczelnym tytułu "Desiderata".

Manifest programowy: [tu]
i
Strona partii: [tu]
02.09.2011 r.
IRC - zmiana serwera
Maciej I
Kanałowy botek KaKuTy tymczasowo przestał działać – związane jest to z rezygnacją z firmy z której usług dotychczas korzystaliśmy…

Szukam w chwili obecnej ciekawej oferty konta shell umożliwiającej postawienie bota – jeżeli znacie taką (szukam w miarę niezawodnej, płatnej opcji), proszę o kontakt.

sted.asketil[at]gmail.com
01.09.2011 r.
Forum przywrócone
Artur Piotr
Szczęśliwie forum Królestwa wróciło wczoraj do aktywności. Królestwo będzie rozważać możliwości zapobieżenia takim zdarzeniom w przyszłości, zmiany serwera nie wykluczając.
30.08.2011 r.
Awaria forum
Tomasz Barney
W dniu 30 sierpnia 2011r. nastąpiła awaria forum, która będzie trwać do momentu usunięcia usterki. Przepraszamy!
30.08.2011 r.
Podwieczorek
Tomasz Barney
Dnia 4 września o godzinie 18:00 zapraszam na podwieczorek królewski, który odbędzie się, jak zawsze, na oficjalnym kanale IRC #5prowincji.
29.08.2011 r.
Nowa Konstytucja
Artur Piotr
W dniu dzisiejszym (29 VIII 2011 r.) ogłoszona została nowa Konstytucja Królestwa, przyjęta w referendum przeprowadzonym w dniach 15 - 22 VIII 2011 r.

Nowa ustawa zasadnicza wejdzie w życie 19 IX 2011 r., tj. w dwudziestym pierwszym dniu od jej ogłoszenia.
28.08.2011 r.
Unia Saudadzka
Maciej I
Chciałbym przedstawić Państwu strony Unii Saudadzkiej - związku dwóch prowincji: Furlandii i Luindoru.

Staram się kontynuować dzieło mych znakomitych poprzednikow: JKW króla seniora Artura Piotra i Martina markiza van Buuren.

Jak rozwinie się ten „związek”, pokaże nam, mam nadzieje już nie długo przyszłość…

Zapraszam

Sted markiz Asketil
16.08.2011 r.
Referendum konstytucyjne
Do 22 sierpnia trwa w Dreamlandzie referendum ogólnonarodowe - Dreamlandczycy odpowiadają na pytanie, czy chcą zmian konstytucyjnych. Do wyboru mają dwa projekty: Kartę Konstytucyjną autorstwa JKW Artura Piotra, oraz nową Konstytucję Królestwa autorstwa JKW Edwarda Artura; trzecią opcją referendalną jest "Nie chcę żadnych zmian".
Aby referendum było ważne, wziąć w nim udział musi przynajmniej 1/3 obywateli Królestwa. W tym kontekście Regent Królestwa zauważył, że "poziom uczestnictwa Dreamlandczyków w referendum będzie niewątpliwie ważnym wyznacznikiem, do jakiego stopnia chcemy brać udział w demokratycznym sprawowaniu władzy w Królestwie (...) Demokracja ma sens wszak tylko wówczas, gdy uprawnieni gotowi są brać na siebie współodpowiedzialność za Królestwo".
Zapraszamy do oddawania głosu: do lokalu.
15.08.2011 r.
Prezes Trybunału Sprawiedliwości OPM
JKW prof. Edward Artur (Edward A. Krieg), zgłoszony przez Królestwo Dreamlandu sędzia w Trybunale Sprawiedliwości OPM, został wybrany prezesem tego Trybunału.
Pozostałymi sędziami TS są: Kryspin Lichtenstein, zgłoszony przez Księstwo Sarmacji, Victorio Mortuus (Austro-Węgry) oraz Konstanty Radziwiłł (RON).
Siedziba Trybunału zostanie ulokowana w Królestwie Dreamlandu.
07.08.2011 r.
Konkurs Rektora UKD
Rektor Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis ogłosił konkurs na budowę i lokalizację gmachu organizującego się Wydziału Teorii Nowego Świata UKD.
Konkurs skierowany jest do władz lokalnych dreamlandzkich prowincji, przede wszystkim burmistrzów (gonfanonierów) miast.
Więcej szczegółów.
06.08.2011 r.
Regencja
Artur Piotr
JKM Robert I postanowieniem z 5 VIII 2011 roku ustanowił regencję, powołując JKW króla seniora Artura Piotra na urząd Regenta Królestwa. W związku z tą nominacją, ustało sprawowanie przez JKW króla seniora Artura Piotra stanowisk Marszałka Senatu Królewskiego i Senatora Królestwa, jak również sędziego pokoju.
05.08.2011 r.
SeKoDre DOM odbuduje stolicę
Artur Piotr
JKM Robert I zaakceptował wniosek JKW króla seniora Artura Piotra, Lorda Burmistrza Królewskiego Stołecznego Miasta Dreamopolis, o zgodę na powierzenie odbudowy pochłoniętej przez kataklizm stolicy Królestwa przez SeKoDre DOM, przedsiębiorstwo wchodzące w skład Korporacji SeKoDre, stanowiącej własność JKW. Z tego względu SeKoDre DOM ogłosiło zaproszenie do współpracy dla dreamlandzkich przedsiębiorców.
31.07.2011 r.
Nowy Tutorial już działa!
Ghardin
Z dniem dzisiejszym Szkołę Główną Królestwa zastąpił nowy serwis: Tutorial - przewodnik po Królestwie Dreamlandu dla początkujących (i nie tylko). Otwarcia dokonał Minister Spraw Wewnętrznych, ax. Ghardin, podczas uroczystości z okazji Święta Królestwa.

Zapraszamy do odwiedzin: Tutorial.
30.07.2011 r.
Święto Królestwa
Robert van Buuren
Kolejny raz, wielkimi krokami, zbliża się do nas rocznica istnienia Królestwa. W związku z tym pragnę zaprosić Was na obchody Święta Królestwa. Odbędą się one 31 lipca o godzinie 19:00.


#5prowincji - http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1

kanał: #5prowincji
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667
17.07.2011 r.
I DGPSK - aktualizacja BPSK
Mateusz Sowiński
INFORMACJA
DYREKTORA GABINETU PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

Dnia 17 lipca 2011 roku

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym przeprowadzona została aktualizacja oprogramowania Bazy Prawnej Sądu Królestwa. BPSK jest już w pełni dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
14.07.2011 r.
Nowe Średniowiecze
Edward II
Dostępne jest już pierwsze wydanie „Nowego Średniowiecza" - pisma poświęconego ideom politycznym kształtującym oblicze polskiego mikroświata. W imieniu Redakcji zachęcam do lektury
13.07.2011 r.
Kataklizm
Artur Piotr
W nocy z 11/12 VII 2011 r. doszło do kataklizmu, w wyniku którego zniknęły całkowicie zabudowania Królewskiego Stołecznego Miasta Dreamopolis oraz wsi Kakuty. Senat Królewski przeniósl się tymczasowo do senioralnej rezydencji Marszałka Senatu w Królewskim Mieście Ekorre.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin