Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje
Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
25.09.2011 r.
Zgłaszanie kandydatów do Izby Poselskiej
Jeszcze do 29 września mogą zgłaszać się kandydaci na posłów do Izby Poselskiej. Kandydatem może zostać osoba, która jest obywatelem Królestwa co najmniej od 18 września 2011 roku oraz posiada pełnię praw obywatelskich. Głosowanie odbędzie się w dniach 12-19 października.
Więcej w obwieszczeniu KWK: tutaj.
20.09.2011 r.
Codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji
Tomasz Barney
Zapraszamy na codzienne spotkania na kanale IRC #5prowincji.

Start o godzinie 17:00.
14.09.2011 r.
Będzie nowa partia: Blok Prawicy
Kryspin von Lichtenstein
W Furlandzkim mieście Rodo powstaje nowa partia polityczna Królestwa Dreamlandu, Blok Prawicy.

- Otwieram dziś nowy rozdział Dreamlandzkiej polityki, zaczynam oficjalnie organizować działalność partii politycznej - BLOK PRAWICY - powiedział Kryspin von Lichtenstein.
Jak dodał, od dzisiaj zaczyna zrzeszanie obywateli Królestwa do swojej partii politycznej, aby móc wystąpić o rejestrację nowej partii.

Kryspin von Lichtenstein ma 20 lat. Skończył prawo na Uniwersytecie Królewskim w Dreamopolis, uzyskując tytuł magistra prawa. Wcześniej był obywatelem Księstwa Sarmacji, następnie reprezentował Organizacje Polskich Mikronacji jako jej szef - Sekretarz Generalny. Jest również redaktorem naczelnym tytułu "Desiderata".

Manifest programowy: [tu]
i
Strona partii: [tu]
02.09.2011 r.
IRC - zmiana serwera
Maciej I
Kanałowy botek KaKuTy tymczasowo przestał działać – związane jest to z rezygnacją z firmy z której usług dotychczas korzystaliśmy…

Szukam w chwili obecnej ciekawej oferty konta shell umożliwiającej postawienie bota – jeżeli znacie taką (szukam w miarę niezawodnej, płatnej opcji), proszę o kontakt.

sted.asketil[at]gmail.com
01.09.2011 r.
Forum przywrócone
Artur Piotr
Szczęśliwie forum Królestwa wróciło wczoraj do aktywności. Królestwo będzie rozważać możliwości zapobieżenia takim zdarzeniom w przyszłości, zmiany serwera nie wykluczając.
30.08.2011 r.
Awaria forum
Tomasz Barney
W dniu 30 sierpnia 2011r. nastąpiła awaria forum, która będzie trwać do momentu usunięcia usterki. Przepraszamy!
30.08.2011 r.
Podwieczorek
Tomasz Barney
Dnia 4 września o godzinie 18:00 zapraszam na podwieczorek królewski, który odbędzie się, jak zawsze, na oficjalnym kanale IRC #5prowincji.
29.08.2011 r.
Nowa Konstytucja
Artur Piotr
W dniu dzisiejszym (29 VIII 2011 r.) ogłoszona została nowa Konstytucja Królestwa, przyjęta w referendum przeprowadzonym w dniach 15 - 22 VIII 2011 r.

Nowa ustawa zasadnicza wejdzie w życie 19 IX 2011 r., tj. w dwudziestym pierwszym dniu od jej ogłoszenia.
28.08.2011 r.
Unia Saudadzka
Maciej I
Chciałbym przedstawić Państwu strony Unii Saudadzkiej - związku dwóch prowincji: Furlandii i Luindoru.

Staram się kontynuować dzieło mych znakomitych poprzednikow: JKW króla seniora Artura Piotra i Martina markiza van Buuren.

Jak rozwinie się ten „związek”, pokaże nam, mam nadzieje już nie długo przyszłość…

Zapraszam

Sted markiz Asketil
16.08.2011 r.
Referendum konstytucyjne
Do 22 sierpnia trwa w Dreamlandzie referendum ogólnonarodowe - Dreamlandczycy odpowiadają na pytanie, czy chcą zmian konstytucyjnych. Do wyboru mają dwa projekty: Kartę Konstytucyjną autorstwa JKW Artura Piotra, oraz nową Konstytucję Królestwa autorstwa JKW Edwarda Artura; trzecią opcją referendalną jest "Nie chcę żadnych zmian".
Aby referendum było ważne, wziąć w nim udział musi przynajmniej 1/3 obywateli Królestwa. W tym kontekście Regent Królestwa zauważył, że "poziom uczestnictwa Dreamlandczyków w referendum będzie niewątpliwie ważnym wyznacznikiem, do jakiego stopnia chcemy brać udział w demokratycznym sprawowaniu władzy w Królestwie (...) Demokracja ma sens wszak tylko wówczas, gdy uprawnieni gotowi są brać na siebie współodpowiedzialność za Królestwo".
Zapraszamy do oddawania głosu: do lokalu.
15.08.2011 r.
Prezes Trybunału Sprawiedliwości OPM
JKW prof. Edward Artur (Edward A. Krieg), zgłoszony przez Królestwo Dreamlandu sędzia w Trybunale Sprawiedliwości OPM, został wybrany prezesem tego Trybunału.
Pozostałymi sędziami TS są: Kryspin Lichtenstein, zgłoszony przez Księstwo Sarmacji, Victorio Mortuus (Austro-Węgry) oraz Konstanty Radziwiłł (RON).
Siedziba Trybunału zostanie ulokowana w Królestwie Dreamlandu.
07.08.2011 r.
Konkurs Rektora UKD
Rektor Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis ogłosił konkurs na budowę i lokalizację gmachu organizującego się Wydziału Teorii Nowego Świata UKD.
Konkurs skierowany jest do władz lokalnych dreamlandzkich prowincji, przede wszystkim burmistrzów (gonfanonierów) miast.
Więcej szczegółów.
06.08.2011 r.
Regencja
Artur Piotr
JKM Robert I postanowieniem z 5 VIII 2011 roku ustanowił regencję, powołując JKW króla seniora Artura Piotra na urząd Regenta Królestwa. W związku z tą nominacją, ustało sprawowanie przez JKW króla seniora Artura Piotra stanowisk Marszałka Senatu Królewskiego i Senatora Królestwa, jak również sędziego pokoju.
05.08.2011 r.
SeKoDre DOM odbuduje stolicę
Artur Piotr
JKM Robert I zaakceptował wniosek JKW króla seniora Artura Piotra, Lorda Burmistrza Królewskiego Stołecznego Miasta Dreamopolis, o zgodę na powierzenie odbudowy pochłoniętej przez kataklizm stolicy Królestwa przez SeKoDre DOM, przedsiębiorstwo wchodzące w skład Korporacji SeKoDre, stanowiącej własność JKW. Z tego względu SeKoDre DOM ogłosiło zaproszenie do współpracy dla dreamlandzkich przedsiębiorców.
31.07.2011 r.
Nowy Tutorial już działa!
Ghardin
Z dniem dzisiejszym Szkołę Główną Królestwa zastąpił nowy serwis: Tutorial - przewodnik po Królestwie Dreamlandu dla początkujących (i nie tylko). Otwarcia dokonał Minister Spraw Wewnętrznych, ax. Ghardin, podczas uroczystości z okazji Święta Królestwa.

Zapraszamy do odwiedzin: Tutorial.
30.07.2011 r.
Święto Królestwa
Robert van Buuren
Kolejny raz, wielkimi krokami, zbliża się do nas rocznica istnienia Królestwa. W związku z tym pragnę zaprosić Was na obchody Święta Królestwa. Odbędą się one 31 lipca o godzinie 19:00.


#5prowincji - http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1

kanał: #5prowincji
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667
17.07.2011 r.
I DGPSK - aktualizacja BPSK
Mateusz Sowiński
INFORMACJA
DYREKTORA GABINETU PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

Dnia 17 lipca 2011 roku

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym przeprowadzona została aktualizacja oprogramowania Bazy Prawnej Sądu Królestwa. BPSK jest już w pełni dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
14.07.2011 r.
Nowe Średniowiecze
Edward II
Dostępne jest już pierwsze wydanie „Nowego Średniowiecza" - pisma poświęconego ideom politycznym kształtującym oblicze polskiego mikroświata. W imieniu Redakcji zachęcam do lektury
13.07.2011 r.
Kataklizm
Artur Piotr
W nocy z 11/12 VII 2011 r. doszło do kataklizmu, w wyniku którego zniknęły całkowicie zabudowania Królewskiego Stołecznego Miasta Dreamopolis oraz wsi Kakuty. Senat Królewski przeniósl się tymczasowo do senioralnej rezydencji Marszałka Senatu w Królewskim Mieście Ekorre.
11.07.2011 r.
Wynik naboru na stanowisko Dyrektora Gabinetu Prezesa SK
Robert van Buuren
W dniu dzisiejszym, w wyniku zakończonej rekrutacji na wolne stanowisko Dyrektora Gabinetu Prezesa Sądu Królestwa, na tenże urząd powołany został Pan Mateusz Sowiński.

Serdecznie gratulujemy!
03.07.2011 r.
Nabór na Dyrektora Gabinetu Prezesa SK
Robert van Buuren
OGŁOSZENIE
PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

z dnia 3 lipca 2011 roku

w sprawie naboru na stanowisko Dyrektora Gabinetu Prezesa Sądu Królestwa.

Prezes Sądu Królestwa ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Gabinetu Prezesa Sądu Królestwa, który będzie trwał od dnia 3 lipca do 10 lipca br.

Szczegóły na forum dyskusyjnym.
01.07.2011 r.
Spotkań ciąg dalszy...
Tomasz Barney
Kolejne spotkanie - tym razem już w lipcu.

Niedziela (3 lipca), godz 17.00 - dreamlandzki kanał IRC: #5prowincji

- bramka via www - http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1
- jeżeli korzystasz z klienta irc:
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667


ZAPRASZAMY!!
01.07.2011 r.
Kolejny absolwent Wydziału Prawa UKD
Robert van Buuren
Z przyjemnością informuję, iż - w wyniku pozytywnie złożonej obrony pracy magisterskiej - Pan Kryspin von Lichtenstein ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis i uzyskał tytuł zawodowy magistra prawa.

Tytuł pracy magisterskiej:
"Osoba urzędowa w świetle Karty Organizacji Polskich Mikronacji i praktyki OPM"

Promotor: JKW Prof. jur. net. Edward Artur
21.06.2011 r.
Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie reform konstytucyjnych
Treść podjętej dziś przez Parlament Królewski uchwały (wyróżnienia - red.):

Izby Parlamentu Królewskiego z niepokojem dostrzegają wstrzymanie prac konstytucyjnych, mających na celu dostosowanie naczelnych praw Królestwa do jego aktualnej sytuacji demograficznej.

Ostatnie trudności, związane z wyłonieniem Izby Poselskiej XVII kadencji, uświadomiły wszystkim potrzebę głębokiej reformy konstytucyjnej Królestwa, tak by przyjęte rozwiązania odpowiadały aktualnym potrzebom i możliwościom, bez nakładania ciężarów, którym przejściowo podołać nie sposób.

Z tych względów Parlament Królewski zachęca Rząd Królewski do kontynuowania i inspirowania dalszych prac w tym przedmiocie, wskazując na zasadność uproszczenia norm konstytucyjnych. Rozwiązanie to winno służyć większej elastyczności ustroju, lepiej służącej dzisiejszemu państwu mikronacyjnemu.
19.06.2011 r.
6 lat Księstwa Luindoru...
Maciej I


Namiestnik Księstwa Luindoru
z ogromną przyjemnością zaprasza


Mieszkańców Królestwa Dreamlandu


Na uroczystość 6 rocznicy powstania Księstwa Luindoru,
która odbędzie się, 26 czerwca o godz. 19.00
w Ogrodach Namiestnikowskich Saudade
IRC - #5prowincji
(http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1)12.06.2011 r.
Przenosiny LDKD z Yahoo na Google...
Maciej I
W dniu dzisiejszym wszyscy uzytkownicy zostali przeniesieni na nową LDKD w serwisie GOOGLE - Lista Dyskusyjna Królestwa Dreamlandu

LDKD na Yahoo zostanie zablokowana i zachowana jako archiwum.

Aby publikować na tej grupie, wyślij wiadomość e-mail na adres krolestwo_dreamlandu@googlegroups.com
By wypisać się z grupy, wyślij e-mail do krolestwo_dreamlandu+unsubscribe@googlegroups.com

Więcej opcji na stronie Listay Dyskusyjnej Królestwa Dreamlandu

Mam nadzieje że intuicyjna obsługa serwisów Google takze w przypadku grup dyskusyjnych okaze sie przyjazna dla uzytkownikow Królestwa Dreamlandu.

W razie problemów (zapis, wypis, zmiana subskrypcji), proszę o kontakt via e-mail: sted[dot]asketil[at]gmail[dot]com
11.06.2011 r.
Wieści z Parlamentu Królewskiego
Izba Poselska debatuje obecnie nad projektem ustawy o partiach politycznych, którego istotą jest zmiana procedury rejestracji partii, a także nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego, zgłoszonym przez senatora M. van Buurena. Głównym celem nowelizacji Kodeksu jest dostosowanie przepisów do obecnej sytuacji - rozszerzenie ochrony dobrych obyczajów na forum (dotychczas regulacje dotyczyły w szczególności listy dyskusyjnej).

Senat Królewski pracuje obecnie nad projektem ustawy otwierającej archiwa Izby Poselskiej dla każdego zainteresowanego.

Parlament Królewski w składzie obu izb proceduje nad uchwałą wzywającą Rząd do podjęcia reform konstytucyjnych. Do 12 czerwca trwa głosowanie nad poprawką zgłoszoną do projektu uchwały.
08.06.2011 r.
Kolejne spotkanie...
Tomasz Barney
Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie:

Niedziela (12 czerwca), godz 17.00 - dreamlandzki kanał IRC: #5prowincji

- bramka via www - http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1
- jeżeli korzystasz z klienta irc:
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667
03.06.2011 r.
Niedzielny Podwieczorek Królewski ...
Robert van Buuren
Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie:

Niedziela (5 czerwca), godz 17.00 - dreamlandzki kanał IRC: #5prowincji

- bramka via www - http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1
- jeżeli korzystasz z klienta irc:
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667
29.05.2011 r.
Nowe Szaty Króla...
Maciej I
Dzisiaj, we wczesnych godzinach rannych, w Kancelarii Księstwa dobiegły końca prace konserwacyjno-remontowe nowego serwisu Księstwo Luindoru.

Książe - Namiestnik Sted Asketil podkreślił ogromny wkład pracy swego poprzednika JKW Artura - dzięki świetnemu dopracowaniu Wordpress-a prace zostały skrócone do niezbędnego minimum.

Namiestnik Luindoru prosi o wszelkie uwagi dotyczące nowych stron serwisu - serdecznie zapraszamy :)
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin