Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Unia Saudadzka
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
mikronacja
14.05.2011 r.
Niedzielny Podwieczorek Królewski...
Maciej I
W imieniu JKM Roberta, mam zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na popołudniowe spotkanie w Królewskich Ogrodach Ekorre - słoneczna pogoda, kawa, herbata i desery zapewnione :)

Niedziela (15 maja), godz 17.00 - dreamlandzki kanał IRC: #5prowincji

- bramka via www - wejście...
- jeżeli korzystasz z klienta irc:
serwer: irc.pirc.pl
port: 6667

Całodniowy dyżur na kanale pełni: Sted Asketil

ZAPRASZAMY!!
14.05.2011 r.
Prace konserwacyjne zakończone
Marcin Mikołaj
Miło mi poinformować, iż prace konserwacyjne w Księstwie Furlandii zostały zakończone sukcesem. Porządek na serwerze, a także w bazie danych został zaprowadzony, dwie główne witryny Księstwa zostały - tak jak planowano - podpięte pod jeden wspólny system zarządzania ich treścią.

Prace nad rozwojem i podpinaniem kolejnych witryn będą trwały nadal, ale nie będzie to już wymagało wyłączenia dostępu do przeglądania zasobów witryn Księstwa Furlandii.
13.05.2011 r.
Aktualizacja stron Rządu
Ghardin
Strony Rządu Królewskiego zostały zaktualizowane - dostępny jest już m.in. bieżący skład Rządu wraz z expose Premiera, jak również podstawowe informacje o poszczególnych resortach. Porządkowanie archiwów rządowych wciąż jeszcze trwa - miejmy nadzieję, że prace nad nimi zakończone zostaną już wkrótce :)
09.05.2011 r.
Prace konserwacyjne w Księstwie Furlandii
Marcin Mikołaj
W dniach od 9 do 11 maja 2011 roku potrwają prace konserwacyjne związane z "czyszczeniem" serwera i bazy oraz podłączeniem systemu obsługi witryny.
Więcej informacji w temacie...
08.05.2011 r.
IRC: #5prowincji - dyżur...
Maciej I
Zapraszamy serdecznie, dzisiaj (8.05.11), przez cały dzień na nasz dreamlandzki kanał IRC – #5prowincji.

Dyżur pełnią: Hans von Witt i Sted Aketil.

- bramka via www: bramka...

- jezeli korzystasz z klienta irc:
+ serwer: irc.pirc.pl
+ port: 6667
27.04.2011 r.
Nowy Rząd i nowi urzędnicy
Na wniosek większości parlamentarnej Jego Królewska Mość powołał nowy Rząd w składzie: Premier i Minister Finansów - JKW król senior Pavel, Minister Spraw Wewnętrznych - arcyksiążę Ghardin, Minister Spraw Zagranicznych - Jacques hrabia de Brolle.
Zmiany również w prowincjach. Zakończyła się kadencja JKW króla seniora Artura Piotra na urzędzie Namiestnika Koronnego Księstwa Luindoru. Decyzją Jego Królewskiej Mości nowym Księciem Luindoru został Sted Asketil. JKW Artur Piotr pozostanie wciąż senatorem Luindoru i Marszałkiem Senatu. Nowym senatorem Weblandu został natomiast pan Michał.
Izba Poselska wybrała swojego Marszałka. Został nim JKW Edward Artur (niezrzeszony, kandydował z listy Klubu Republikańskiego).
25.04.2011 r.
Nowy serwis Senatu
Artur Piotr
W dniu wczorajszym - 24 IV 2011 r. - oddano do użytku nowy serwis Senatu Królewskiego. Odrestaurowano również Salę Obrad. Chętnych zapraszamy do zwiedzania TUTAJ.
23.04.2011 r.
Radosnych Świąt!
Ghardin
Radosnych, spokojnych i słonecznych Świąt, obfitujących nie tylko w rozkosze podniebienia, lecz również w chwile refleksji i okazje do spojrzenia na życie z dystansu - życzy Królestwo Dreamlandu!
18.04.2011 r.
OLP startuje w Wielkanoc
Paul von Panevnick
W niedzielę wielkanocną rusza IV sezon Otwartej Ligi Piłkarskiej, rozgrywanej w system Xpert Eleven.

Jeszcze tylko dziś przyjmowane są zgłoszenia do OLP. Oficjalny start nowego sezonu odbędzie się we wtorek bm.
Natomiast w najbliższą środę odbędą się ostatnie spotkania kontrolne.
17.04.2011 r.
[WP UKD] Lista studentów Wydziału Prawa UKD.
Robert van Buuren
Przedstawiam poniżej aktualną listę osób studiujących na Wydziale Prawa UKD na kierunku prawo:

1. Havelock Jaskoviakus - Rzeczpospolita Eskwilińska
2. Helmut von Dziki Ryj - Królestwo Dreamlandu
3. Etherard de Godwin - Królestwo Dreamlandu
4. Norbert de Hawke - Królestwo Dreamlandu
5. Kryspin von Lichtenstein - Księstwo Sarmacji
17.04.2011 r.
[WP UKD] Nowy absolwent Wydziału Prawa UKD
Robert van Buuren
W dniu dzisiejszym Pan Marcin Wilczyński, po przeprowadzonej obronie pracy magisterskiej, zakończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis z oceną bardzo dobrą i uzyskał stopień zawodowy magistra prawa.

Serdecznie gratuluję!
12.04.2011 r.
[WP UKD] Obrona pracy magisterskiej
Robert van Buuren
Na dzień 17 kwietnia br. wyznaczony został termin obrony pracy magisterskiej Pana Marcina Wilczyńskiego, obywatela Rzeczpospolitej Eskwilińskiej.

Tytuł pracy: "Wybrane zasady prawa cywilnego w eskwilińskim porządku prawnym"

Promotor: JKM dr jur. net. Robert I
Recenzent: JKW prof. jur. net. Artur Piotr

Skład Komisji:
- JKM dr jur. net. Robert I - Dziekan WP, promotor
- JKW prof. jur. net. Artur Piotr - recenzent
11.04.2011 r.
Wyniki wyborów do Izby Poselskiej XVII kadencji
Marcin Mikołaj
Do 10 kwietnia br. każdy obywatel Królestwa, który posiadał czynne prawo wyborcze, mógł oddać swój głos w wyborach do Izby Poselskiej XVII kadencji.

W wyborach wzięło udział 26 uprawnionych do głosowania, co stanowi 50% ogólnej liczby uprawnionych. Z poprawnie oddanych głosów 50% przypadło Klubowi Republikańskiemu (13 głosów), 38,5 kandydatom niezależnym (10głosów), natomiast 11,5% stanowiły głosy puste (3 głosy).

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
Ghardin - 6 głosów (Klub Republikański);
Pablo von Neumann - 5 głosów (niezależny);
Etherard de Godwin - 5 głosów (niezależny);
Edward Artur - 4 głosy (Klub Republikański);
Pavel Svoboda - 3 głosy (Klub Republikański).

Przy założeniu braku skarg w stosunku do prowadzenia wyborów, Izba Poselska XVII kadencji zostanie uroczyście otwarta 15 kwietnia 2011roku.
09.04.2011 r.
Zdobywca "Złotej piłki" odbiera trofeum
Paul von Panevnick
System Xpert Eleven oficjalnie podał do wiadomości, że zdobywcą "Złotej piłki" i mistrzem Otwartej Ligi Piłkarskiej po raz drugi w historii została drużyna RGM Satrina.
Trzeci sezon OLP był wyrównany, także za sprawą aktywnych menadżerów. Po krótkim odpoczynku organizator zapowiada IV edycję. Do przejęcia są aktualnie dwie drużyny.

OLP rozgrywana jest w systemie Xpert Eleven. ID ligi to 243341. OLP skupia drużyny z Dreamlandu i kilku innych państw wirtualnych, a liderzy OLP należą do ścisłej v-światowej czołówki.
07.04.2011 r.
Wejście w życie pakietu UF o obywatelstwie
Ghardin
Dziś wszedł w życie pakiet ustaw o obywatelstwie, wprowadzając m.in. swobodne przyjmowanie i zrzekanie obywatelstwa, automatyczną weryfikację martwych dusz, obowiązek wyborczy, prawo swobodnej zmiany prowincji zamieszkania, likwidując zaś m.in. podpisywanie paszportów.

Najważniejsze zmiany wyliczył na forum Premier Rządu Królewskiego ax. Ghardin, zaś same ustawy znajdują się w BPSK: uf o obywatelstwie i stałym pobycie oraz uf wprowadzająca.
28.03.2011 r.
WP UKD - nabór na studia prawnicze
Robert van Buuren
DZIEKAN
WYDZIAŁU PRAWA
UNIWERSYTET KRÓLEWSKI W DREAMOPOLIS

Dnia 28 marca 2011 roku


Informuję, iż Wydział Prawa Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis prowadzi nabór na studia magisterskie na kierunku prawo. Osoba zainteresowana rozpoczęciem nauki powinna się zgłosić bezpośrednio do Dziekana Wydziału Prawa UKD (r.buuren[at]gmail.com) w celu dopełnienia formalności i ustalenia toku studiów. Studentem może być każdy, kto wyrazi taką ochotę; nie jest wymagane posiadanie statusu mieszkańca lub obywatela Królestwa Dreamlandu.

Studia na Wydziale Prawa UKD prowadzone są w systemie określonym przez Regulamin studiów na Wydziale Prawa UKD z dnia 24 lipca 2009 roku i są darmowe.

Z poważaniem,
(-) dr jur. net. Robert I, R.
Dziekan Wydziału Prawa
Uniwersytet Królewski w Dreamopolis
27.03.2011 r.
INFORMACJA KSI - zawieszenie możliwości rejestracji
Marcin Mikołaj
INFORMACJA KRÓLEWSKICH SŁUŻB INFORMATYCZNYCH
z dnia 27 marca 2011

Informuję, że możliwość zapisu do Królestwa Dreamlandu została zawieszona na okres 3 dni z uwagi na konieczność wprowadzenia niezbędnych modyfikacji w skryptach Centralnego Rejestru Mieszkańców. Formularz rejestracyjny powinien zostać przywrócony 31 marca 2011, działając już w oparciu o nową ustawę o obywatelstwie, która tego dnia wejdzie w życie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Pozdrawiam,
ax. Ghardin,
Królewskie Służby Informatyczne
27.03.2011 r.
I PSK - zakończenie prac w BPSK
Robert van Buuren
INFORMACJA
PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

Dnia 27 marca 2011 roku

Uprzejmie informuję, iż prace konserwacyjne dobiegły końca, a Baza Prawna jest znowu dostępna dla każdego zainteresowanego. Przeprowadzono aktualizację oprogramowania, a także zmieniono szatę graficzną Bazy, jak również wstępnie uporządkowano akty prawne. W dalszym ciągu będą trwały prace nad kompletnym uporządkowaniem wszystkich znajdujących się w Bazie dokumentów, jednakże już bez utrudnień w dostępie do serwisu.
27.03.2011 r.
Lista kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej XVII kadencji
Marcin Mikołaj
Komisarz Wyborczy Królestwa, w obwieszczeniu z dnia dzisiejszego, ogłosił listę kandydatów na posłów w wyborach do Izby Poselskiej XVII kadencji. Wśród 5 kandydatów znajduje się 3 zgłoszonych przez Klub Republikański oraz 2 niezrzeszonych, których poparła grupa co najmniej 3 obywateli.

Zgodnie z PK - WYBORY DO IZBY POSELSKIEJ XVII KADENCJI (II) z dnia 15 marca 2011 roku jutro rozpocznie się formalna kampania wyborcza, która potrwa do 3 kwietnia 2011 roku.
27.03.2011 r.
I PSK - prace konserwacyjne w systemie BPSK
Robert van Buuren
INFORMACJA
PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

Dnia 27 marca 2011 roku

W związku z toczącymi się pracami konserwacyjnymi na serwerze, w dniu dzisiejszym mogą występować przerwy w dostępie do serwisu Bazy Prawnej Sądu Królestwa. Planowana jest aktualizacja oprogramowania oraz modyfikacja szaty graficznej Bazy.

Za utrudnienia przepraszamy!
25.03.2011 r.
Sprawa w Sądzie Królestwa
Robert van Buuren
GABINET
PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

Dnia 25 marca 2011 roku


W dniu 24 marca 2011 roku Sąd Królestwa w Wydziale V Prezydialnym przystąpił do rozpoznania sprawy z wniosku Namiestnika Koronnego Morlandu o odpowiedź na pytanie prawne i dokonanie wykładni przepisów. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą SK 2011/2/P i jest rozpatrywana w pełnym składzie Sądu Królestwa.

Tego samego dnia wyznaczony został termin 7 dni dla każdego zainteresowanego obywatela Królestwa, który chciałby w sprawie przedstawić swoje zdanie na temat istoty wniosku.

Przebieg rozprawy dostępny jest w sali Wydziału V Prezydialnego.
18.03.2011 r.
Pakiet nowych ustaw.
Ghardin
JKM podpisał i ogłosił kilka ustaw przyjętych przez Parlament Królewski.

UF o forum dyskusyjnym KD reguluje sprawy związane z niedawną decyzją o przeniesieniu życia Dreamlandu na forum. UF o obronie KD upraszcza do minimum przepisy związane z Armią Królewską. Obie ustawy weszły w życie dzisiaj.

Ważniejsze zmiany przynosi UF o obywatelstwie i stałym pobycie - zniosi podział na mieszkańców i obywateli, wprowadza automatyczne nadawanie obywatelstwa z chwilą potwierdzenia rejestracji (nie będzie już podpisywania paszportów przez Namiestników), znosi obowiązek szkolny, wprowadza automatyczną ciągłą weryfikację aktywności. Będziemy starać się stopniowo przybliżyć Dreamlandczykom wprowadzane zmiany. Ustawa (wraz z ustawą wprowadzającą wejdą w życie po 14 dniach od ogłoszenia.
18.03.2011 r.
Wybory raz jeszcze - zgłaszanie kandydatów.
Ghardin
JKM zarządził kolejne wybory do Izby Poselskiej XVII kadencji, wzywając jednocześnie Dreamlandczyków do wzięcia odpowiedzialności za losy Królestwa (postanowienie królewskie oraz odezwa do Narodu).

Kandydaci na posłów mogą zgłaszać się do 23 marca 2011, zgodnie z informacją Komisarza Wyborczego Królestwa.

Zapraszamy, zachęcamy, liczymy na Was!
17.03.2011 r.
Audiencja
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 Jego Królewska Mość Robert I przyjął, na audiencji, Sekretarza OPM Jego Ekscelencję Kryspina von Lichtenstein.

Podczas spotkania doszło do wymiany wizji przyszłości Organizacji Polskich Mikronacji i udziale Królestwa Dreamlandu we wspomnianych przedsięwzięciach. Zarówno JKM Robert I, jak i jego gość wyrazili chęć wzajemnej współpracy.

Spotkanie zakończyło się tuż przed godziną 22:00.
14.03.2011 r.
Wizyta Sekretarza Generalnego OPM
Ghardin
Przemową na Forum Królestwa rozpoczął swoją wizytę nowy Sekretarz Generalny Organizacji Polskich Mikronacji, Kryspin von Lichtenstein. Jego Ekscelencja odniósł się do historycznej roli Królestwa Dreamlandu w polskim ruchu mikronacyjnym, do silnej tożsamości narodowej, do wartości, jakie Dreamland reprezentuje. Podkreślił konieczność dialogu i współpracy w całym Mikroświecie. Witamy serdecznie!

Przemowa Sekretarza Generalnego na Forum Królestwa
13.03.2011 r.
Nieważność wyborów
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego poranka Komisarz Wyborczy Królestwa na podstawie art. 22 ust. 5 Ordynacji wyborczej do Izby Poselskiej, w związku z brakiem zgłoszenia wymaganej liczby 5 kandydatów na posłów do IP, stwierdził nieważność procedury wyborczej.
12.03.2011 r.
Problemy techniczne.
Ghardin
W ostatnich dniach serwisy Królestwa Dreamlandu, jego prowincji i instytucji doświadczają problemów technicznych związanych z działaniem baz danych. Część serwisów błędnie wyświetla treści, inne w ogóle są niedostępne. Przepraszamy za zaistniałe trudności - jeśli sytuacja nie unormuje się do poniedziałku, będziemy interweniować u administratorów serwera.
12.03.2011 r.
Konkurs - Namiestnik Księstwa Surmali
Tomasz Barney
Dreamlandczycy!

W wyniku Postanowienia Królewskiego z dnia 8 marca 2011 r. decyzją Jego Królewskiej Mości, z funkcji Namiestnika Księstwa Surmali, odwołany został Łukasz markiz Wakowski.
Sytuacja w Królestwie wymusza na nas zachowanie ciągłości władzy w związku z czym ogłasza się konkurs, w skutek którego wybrany zostanie następca markiza Wakowskiego.

Kandydaci muszą posiadać obywatelstwo Królestwa Dreamlandu, a także motywację oraz pomysł na rozwój prowincji.
Zainteresowanych prosimy o przesyłanie krótkich planów pracy oraz wizji Księstwa na adres e-mail Kancelarii - kancelaria.dworu@gmail.com .

Konkurs potrwa od dnia 12 marca 2011 r. do 20 marca tegoż.
08.03.2011 r.
Zmiany na stronie głównej.
Ghardin
Z radością mogę wreszcie ogłosić, że strona główna Królestwa wzbogaciła się właśnie o agregację RSSów z dreamlandzkiej prasy. Skróty artykułów wyświetlają się łącznie z newsami zamieszczanymi bezpośrednio na stronie głównej, chronologicznie. Ponadto aktualności uzupełnia lista najświeższych wątków z naszego forum.

Od teraz więc strona główna Dreamlandu staje się bezpośrednim zwierciadłem życia społecznego i kulturalnego w Królestwie - to duży krok naprzód, ale i wielka odpowiedzialność. Redaktorzy, publicyści, dziennikarze, pisarze, poeci, komentatorzy i dyskutanci - do boju!

Przy tej okazji serdecznie i gorąco dziękuję Pewnej Osobie za kluczową, niezastąpioną i bezinteresowną pomoc, bez której do wprowadzonych zmian w ogóle by nie doszło :) Dzięki!

(-) ax. Ghardin, OCO
Premier Rządu Królewskiego
06.03.2011 r.
Zmiana w kalendarzu wyborczym
Marcin Mikołaj
Jak wynika z obwieszczenia Komisarza Wyborczego, w wyniku braku zgłoszenia minimalnej liczby kandydatów na posłów XVII kadencji został zaktualizowany kalendarz wyborczy. Zgłoszeń kandydatów można dokonywać do 11 marca 2011 roku. Treść Obwieszczenia KWK.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin