Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
08.01.2011 r.
Nowa siła polityczna
Pablo von Neumann
Prezes Sądu Królestwa pozytywnie rozpatrzył wniosek o rejestrację w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw nowej partii, której założyciele deklarują przywiązanie do dreamlandzkich tradycji i wolę walki o lepszą przyszłość Dreamlandu. Stronę Dreamlandzkiej Partii Monarchistycznej można obejrzeć tutaj.
03.01.2011 r.
Ruszył nabór do II sezonu OLP
Paul von Panevnick
Miłośnicy futbolu po raz drugi mają możliwość wykazania swoich talentów menadżerskich, gdyż rozpoczął się nabór drużyn do kolejnego sezonu Otwartej Ligi Piłkarskiej. OLP rozgrywana jest w systemie Xpert Eleven. ID ligi to 243341. OLP skupia drużyny z Dreamlandu i kilku innych państw wirtualnych, a liderzy OLP należą do ścisłej v-światowej czołówki.
03.01.2011 r.
Zaproszenie do Luindoru
Artur Piotr
Książę-Namiestnik Luindoru ma przyjemność zaprosić na uroczystość otwarcia Ogrodów Namiestnikowskich w Saudade po ich renowacji. Z tej okazji na kanale IRC #5prowincji organizowane jest w niedzielę, 9 I 2011 roku o 18:00 spotkanie na żywo.

Szczegółowe wiadomości w serwisie luindorskim.
02.01.2011 r.
Nowe Marly
Artur Piotr
W przedostatni dzień starego roku - 30 XII 2010 - JKW król senior Artur Piotr, jako Sołtys-Palatyn Kakut, przekazał JKM Robertowi I klucze do nowo odbudowanego pałacu Marly, po pamiętnym pożarze z 2 X 2010 roku. Letniskowa rezydencja Królów Dreamlandu jest dostępna z zewnątrz również dla odwiedzających Kakuty.

Szczegółowy opis i zdjęcia TUTAJ.
02.01.2011 r.
Koniec sezonu w OLP
Artur Piotr
We wtorek, 28 XII 2010 roku, zakończył się kolejny sezon w Otwartej Lidze Piłkarskiej. Zwycięską drużyną okazało się RGM Satrina. Serdecznie gratulujemy!

Aby wziąć udział w rozgrywkach, należy zarejestrować się TUTAJ.
24.12.2010 r.
Wesołych Świąt!
Ghardin

Chwili oddechu od codziennych zajęć, czasu spędzonego z bliskimi, wiele uśmiechu, radości i pogody ducha, okazji zarówno do relaksu, jak i do refleksji - serdecznie życzą władze Królestwa Dreamlandu!

17.12.2010 r.
Nowe zasady nabywania obywatelstwa
Rząd Królewski kończy pracę nad projektem ustawy reformującej w sposób zasadniczy kwestie związane z obywatelstwem. Jeśli ustawa zostanie przyjęta przez Parlament i podpisana przez Króla (a wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie), to obywatelem Królestwa będzie można zostać już z chwilą złożenia wniosku, bez konieczności oczekiwania na podpisanie paszportu i bez obowiązku zdawania egzaminów w Szkole Głównej Królestwa. Projekt trafi do laski marszałkowskiej już w przyszłym tygodniu.
05.12.2010 r.
Suweren wybrał forum
Artur Piotr
Ogłoszono wyniki głosowania w referendum mającym ustalić ostatecznie, który środek komunikacji - lista dyskusyjna czy forum - będzie wykorzystywany w Królestwie. Większością 52 % głosów spośród 25 głosujących, Dreamlandczycy wybrali forum.

Ogłoszenie Komisarza Wyborczego Królestwa: TUTAJ.
28.11.2010 r.
Lokal referendalny został otwarty
Marcin Mikołaj
Komisarz Wyborczy Królestwa wydał dzisiaj obwieszczenie w sprawie otwarcia lokalu referendalnego, które oprócz daty działania lokalu zawiera pełną listę obywateli, którzy są uprawnieni do głosowania w referendum.
Lokal referendalny jest dostępny pod adresem : www.dreamland.net.pl/wybory .
27.11.2010 r.
Cisza referendalna
Marcin Mikołaj
Zgodnie z informacjami podanymi w obwieszczeniu KWK od dnia dzisiejszego, aż do zakończenia referendum trwa tzw. cisza referendalna. Pod groźbą kary zakazane jest prowadzenie wszelkiej kampanii w związku ze sprawa poddaną pod referendum, a także podawanie do publicznej wiadomości przybliżonych wyników głosowania - sondaży, domysłów itp.
14.11.2010 r.
Dreamland na razie wciąż bez systemu gospodarczego
Premier Edward A. Krieg ogłosił dziś, że Dreamland nie będzie przystępował do Systemu Gospodarczego Ataman tworzonego przez Conrada Darosareiera-Stattoerra. Powodem jest brak zaufania do dotychczasowej, niekonsekwentnej działalności Darosareiera-Stattoerra w zakresie tworzenia Systemu.
Oznacza to, że Dreamland w najbliższym czasie najprawdopodobniej nie będzie miał systemu gospodarczego.
13.11.2010 r.
Zmiana w Senacie Królewskim
Artur Piotr
Zgodnie z postanowieniem książęcym ogłoszonym w dniu dzisiejszym, nowym Senatorem Królestwa z ramienia Luindoru został osobiście jego Namiestnik Koronny, JKW król senior Artur Piotr.
13.11.2010 r.
Referendum
Zgodnie z postanowieniem Jego Królewskiej Mości referendum ogólnonarodowe, podczas którego Dreamlandczycy opowiadać się będą bądź to za forum bądź listą dyskusyjną jako głównym kanałem komunikacji - odbędzie się w dniach 28 listopada-4 grudnia 2010 roku.

Na wniosek Premiera Jego Królewska Mość podpisał również dekret likwidujący Komisję Wyborczą Królestwa i powołujący w jej miejsce jednoosobowego Komisarza Wyborczego Królestwa. W ten sposób Komisja ostatecznie ginie z ustroju Królestwa. Procedurę referendalną przeprowadzi już Komisarz.
Wskutek zmiany przewodniczącego likwidowanej Komisji Komisarzem Wyborczym Królestwa po wejściu w życie dekretu (tj. jutro 14 listopada) zostanie Martin van Buuren.
11.11.2010 r.
Expose Premiera Rządu Królewskiego
Bartosz Lenczowski
Dwa dni temu w godzinach porannych wybrany na Premiera Rządu Królewskiego JKM Edward Artur wygłosił przez Izbą Poselską swoje expose na temat planów reform proponowanych w Królestwie Dreamlandu w czasie swej kadencji. W ciągu kilku najlepszych dni odbędzie się głosowanie na temat wotum zaufania dla rządu.

Kancelaria Dworu Królewskiego obwieściła również, iż Jego Królewska Mość Robert I chwilowo nie zajmie żadnego stanowiska na temat zmian proponowanych przez premiera.
07.11.2010 r.
Nowy serwis Luindoru
Artur Piotr
Dziś, 7 listopada 2010 roku, JKW król senior Artur Piotr, Namiestnik Koronny Księstwa Luindoru ogłosił o uruchomieniu nowego serwisu Księstwa.
07.11.2010 r.
Marszałek i Wicemarszałek Izby Poselskiej
Artur Piotr
Marszałek Senior Izby Poselskiej JE arcyksiążę Ghardin ogłosił 6 listopada 2010 roku uchwały Izby Poselskiej, zgodnie z którymi Marszałkiem Izby Poselskiej XVI kadencji został wybrany JKW król senior Pavel Svoboda, zaś Wicemarszałkiem - JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi.
07.11.2010 r.
Nowy Rząd Jego Królewskiej Mości
Artur Piotr
JKM Robert I powołał 6 listopada 2010 roku nowy Rząd w składzie:
Premier: JKW Edward Krieg;
Minister Kultury i Nauki: JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi;
Minister ds. Informacji: JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi (w postanowieniu wymieniony w ten właśnie sposób, dwukrotnie);
Minister Spraw Zagranicznych: JE Jaques hrabia de Brolle;
Minister Spraw Wewnętrznych: JE arcyksiążę Ghardin;
Minister Finansów i Gospodarki: JE Bartosz Lenczowski.
03.11.2010 r.
Otwarcie Izby Poselskiej
Artur Piotr
W dniu 28 października 2010 roku JKM Robert I dokonał uroczystej inauguracji Izby Poselskiej XVI kadencji. W wygłoszonej Mowie Tronowej JKM zwrócił uwagę na mierność kampanii wyborczej i bierność samych Dreamlandczyków, zapowiadając jednocześnie wystąpienie na początku listopada z własnymi inicjatywami ustawodawczymi.

Powołując na stanowisko Marszałka Seniora JE arcyksięcia Ghardina, JKM przekazał tak ustanowionemu Marszałkowi Seniorowi dalsze prowadzenie obrad.

Sala obrad Izby Poselskiej: TUTAJ
27.10.2010 r.
Zaświadczenia dla posłów
Marcin Mikołaj
Dzisiejszej nocy, JKW Edward Artur, Przewodniczący KWK, opublikował obwieszczenie o wydaniu zaświadczeń posłom XVI kadencji Izby Poselskiej. W obwieszczeniu możemy przeczytać:

"(...)w związku z bezskutecznym upływem ustawowego terminu na wniesienie skargi na poprawność przeprowadzenia wyborów, Komisja Wyborcza Królestwa obwieszcza o wystawieniu zaświadczeń, potwierdzających ważność wyboru na posła do Izby Poselskiej, następującym osobom:

1. Paweł Erwin de Archien-Liberi
2. Ghardin
3. Pablo von Neumann
4. Pavel Svoboda
5. Mateusz Conroy Shakur"


Zgodnie z kalendarzem wyborczym, oficjalna inauguracja obrad IP odbędzie się 28 października 2010 roku.
26.10.2010 r.
Kolejna zmiana warty w Luindorze
Bartosz Lenczowski
Po niespełna czterech miesiącach nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku Namiestnika Koronnego w Luindorze. Dziś w godzinach przedpołudniowych Jego Królewska Mość Robert I odwołał Conrada Darosareier -Stattoerr, który ową funkcję piastował od 1 sierpnia tego roku. Odwołanego namiestnika zastąpił król senior Artur Piotr, powołany na sześciomiesięczną kadencję.
25.10.2010 r.
Inicjatywa Kakucka
Artur Piotr
Dziś Sołtys-Palatyn Kakut zainaugurował "Inicjatywę Kakucką" - program skierowany do początkujących i bardziej zaawansowanych działaczy mikronacyjnych, zainteresowanych tworzeniem własnej strony/serwisu internetowego, a niekoniecznie mających wielkie zdolności w kreowaniu układu graficznego strony. Udział w programie dostępny jest dla każdego - nie tylko Dreamlandczyków - i jest bezpłatny. Dla obcokrajowców istnieje jedynie obowiązek podlinkowania nowej strony co najmniej do niniejszego serwisu Królestwa, zaś dla Dreamlandczyków - obowiązek zamieszczenia pikselowego banneru Królestwa, znanego chociażby z serwisu kakuckiego.
Link do strony poświęconej "Inicjatywie Kakuckiej": TUTAJ.
Link do formularza zgłoszeniowego: TUTAJ.
Ulotka informacyjna (PDF 437 KB): TUTAJ.
24.10.2010 r.
Wyniki wyborów do Izby Poselskiej XVI kadencji
Bartosz Lenczowski
Dziś w nocy Komisja Wyborcza Królestwa poinformowała o wynikach wyborów do Izby Poselskiej XVI kadencji. Frekwencja wyborcza na terenie Królestwa wyniosła 39,7%, więc w wyborach wzięło 23 z 58 uprawnionych mieszkańców. Warto podkreślić, że aż 4 mieszkańców zdecydowało się na oddanie pustego głosu.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

1. Ghardin - 5 głosów (Klub Republikański);
2. Pablo von Neumann - 4 głosy (niezrzeszony);
3. Pavel Svoboda, r. s - 4 głosy (Klub Republikański);
4. Paweł Erwin de Archien-Liberi - 3 głosy (niezrzeszony);
5. Mateusz Conroy Shakur - 3 głosy (Klub Republikański).

Przedstawiciele Klubu Republikańskiego zgromadzili 12 głosów co daje ogółem 63,1% oddanych głosów. Kandydaci niezrzeszeni zyskali poparcie 8 głosów, czyli 36,8% poparcia. Pozostałe 5,2% głosów to wspomniane już głosy puste.

Przy założeniu braku skarg w stosunku do prowadzenia wyborów, Izba Poselska XVI kadencji zostanie uroczyście otwarta 28 października 2010.
23.10.2010 r.
Ostatni doba głosowania
Edward II
Trwa ostatnia doba głosowania w wyborach do Izby Poselskiej. Oddawanie głosów w lokalu wyborczym będzie możliwe do godz. 23.59.
18.10.2010 r.
Wybory do Izby Poselskiej: pięć dni do zakończenia głosowania
Edward II
Przypominamy, że w dniach 15-23 października w Królestwie Dreamlandu odbywają się powszechne wybory do Izby Poselskiej. Oddawanie głosów odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego w prawym górnym rogu strony głównej.
18.10.2010 r.
Ruszył Rejestr Patronów
Ghardin
Oficjalnie otwarty został Rejestr Patronów w ramach programu Patronatu - link znajduje się w menu z prawej.

W chwili obecnej mamy jednego patrona i czterech pełniących obowiązki. Gorąco zachęcamy arystokratów Królestwa do podjęcia trudu patronowania i opieki nad dreamlandzką młodzieżą :) Wnioski o przyjęcie w poczet patronów należy składać na adres: ghardin.kd@gmail.com.
16.10.2010 r.
Nowe miejsce ogłoszeń
Artur Piotr
Wczoraj JKM ogłosił ustawę federalną, nowelizującą zasady ogłaszania aktów urzędowych. Od dziś - 16 X 2010 r. - wszelkie akty urzędowe (w tym także ustawy, itp.) będą ogłaszane na Forum Królestwa, a jedynie ich kopia przesyłana będzie na Listę Dyskusyjną Królestwa Dreamlandu.
15.10.2010 r.
Lokal wyborczy otwarty.
Ghardin
Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Izby Poselskiej XVI kadencji. Lokal wyborczy znajduje się TUTAJ.
30.09.2010 r.
Puchar Ligi zostaje w Dreamlandzie
Paul von Panevnick
Drużyna Elsynor Republicans wygrała dwumecz z Cracovią Kraków, zdobywając Puchar OLP. Pierwszy mecz w Krakowie (Austro-Węgry) zakończył się wynikiem 2:1. W spotkaniu w Elsynorze (Dreamland) Jacques de Brolle nie dał szansy swojemu przeciwnikowi Wiktorowi Mareckiemu. Republikanie wygrali 3:0.

Organizator OLP już zapowiada trzecią i ostatnią edycję rozgrywek pucharowych w tym sezonie.

17.09.2010 r.
Finał II edycji Pucharu OLP
Paul von Panevnick
W finale II edycji Pucharu Otwartej Ligi Piłkarskiej zmierzą się drużyny: Cracovia Kraków (AUSTRO-WĘGRY) i Elsynor Republicans (DREAMLAND).
Finałowy dwumecz zapowiada się interesująco, gdyż oba zespoły w ostatnich tygodniach prezentują bardzo dobrą formę. Niech wygra lepszy!
19.08.2010 r.
Przenosiny na forum dyskusyjne
Edward II
Od dziś głównym kanałem komunikacji obywateli Królestwa Dreamlandu jest forum dyskusyjne. Po kilkumiesięcznym okresie próbnym, ostateczna decyzja w sprawie rezygnacji z listy dyskusyjnej prawdopodobnie podjęta zostanie w drodze ogólnokrajowego referendum.

Zapraszamy do rejestracji: www.dreamland.net.pl/forum
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin