Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Unia Saudadzka
Królestwo Scholandii
mikronacja
01.03.2011 r.
Morland odznacza i dziękuje
Paul von Panevnick
W dniu dzisiejszym Namiestnik Koronny Morlandu wydał postanowienie o nadaniu orderu i odznaczeń.

Wśród wyróżnionych znaleźli się szczególnie zasłużeni dla Morlandu Dreamlandczycy związani z Księstwem: JKM Robert i JKW Artur Piotr oraz Morlandczycy: Marion Cirilla i Etherard de Godwin.
01.03.2011 r.
Trwa nabór do III sezonu OLP
Paul von Panevnick
Do 5 marca trwa nabór menagerów do rozgrywek o tytuł Mistrza Dreamlandu prowadzonych przez Otwartą Ligę Piłkarską (ID OLP to 243341). Planowany start nowego sezonu 6 marzec br.
27.02.2011 r.
Expose Premiera Rządu Królewskiego
Ghardin
"Staję przed Państwem jako nowy Premier Rządu JKM - nie jest to jednak nowy Rząd, nowe otwarcie. Naszym zamiarem jest konsekwentna realizacja programu, które rozpoczęliśmy wraz z początkiem XVI kadencji Izby Poselskiej. Pozostał nam miesiąc" - tymi słowami nowy Premier Rządu Królewskiego ax. Ghardin rozpoczął swoje expose przed Izbą Poselską.

Obiecał przede wszystkim - rezultaty. Jakie? Zapraszamy do lektury expose w Izbie Poselskiej lub na stronach Rządu.
27.02.2011 r.
Informacja Komisarza Wyborczego Królestwa
Marcin Mikołaj
"INFORMACJA KOMISARZA
WYBORCZEGO KRÓLESTWA

z dnia 27 lutego 2011 roku


I. Na podstawie postanowienia królewskiego z dnia 25 lutego 2011 roku - Wybory do Izby Poselskiej XVII kadencji, ogłaszam, że od 27 lutego do 5 marca 2011 roku możliwe jest zgłaszanie kandydatów na posłów.

II. Kandydatem może zostać tylko osoba, która jest obywatelem Królestwa co najmniej od dnia poprzedzającego ogłoszenie postanowienia o przeprowadzenia wyborów, posiada pełnię praw obywatelskich oraz nie sprawuje mandatu senatora. Zgłoszenie winno zawierać:

(1) imię i nazwisko oraz NIM kandydata;
(2) nazwę partii politycznej bądź wskazanie co najmniej 3 obywateli popierających kandydaturę, wraz z ich oświadczeniami;
(3) adres e-mail kandydata;
(4) oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie od kandydata;
(5) imię i nazwisko zgłaszającego (nie dotyczy kandydatów niezależnych, mających poparcie grupy obywateli).

III. Zgłoszenia należy wysyłać w wyżej wskazanym terminie na adres Komisarza Wyborczego: dejoustin[at]gmail.com.

(-) Martin markiz van Buuren
Komisarz Wyborczy Królestwa
"
25.02.2011 r.
Wybory do Izby Poselskiej XVII kadencji - kalendarz
Ghardin
JKM ogłosił kalendarz zbliżających się wielkimi krokami wyborów do Izby Poselskiej XVII kadencji. Najważniejsze daty:
27.02 - 05.03: zgłaszanie kandydatów,
10.03 - 16.03: kampania wyborcza,
17.03 - 23.03: głosowanie,
28.03: planowane otwarcie obrad Izby.

Pełna treść Postanowienia Królewskiego - tutaj.
23.02.2011 r.
Dymisja i nowy skład rządu.
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym Jego Królewska Mość Robert I przyjął, przedłożoną przez JKW Edwarda Artura, dymisję, co skutkowało odwołaniem całego gabinetu.

Tego samego dnia nowym szefem rządu został arcyksiążę Ghardin, na którego wniosek powołano nowych ministrów.

Odpowiednio zostali nimi:

Jacgues markiz de Brolle - Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Paweł Erwin diuk de Archien - Liberi - Ministerstwo Kultury i Nauki
Gregory baron de Corylus - Ministerstwo Informacji
Bartosz baron Lenczowski - Ministerstwo Finansów i Gospodarki

Gratulujemy powołanym i życzymy realizacji postawionych przed sobą wyzwań.
08.02.2011 r.
Powołanie Sędziego pokoju oraz Prezesa Sądu Prowincji
Tomasz Barney
W dniu 8 lutego 2011 roku Jego Królewska Mość Robert I powołał na urzędy Sędziego pokoju oraz Prezesa Sądu Prowincji odpowiednio JKW Artura Piotra oraz Paula markiza von Panevnick.
08.02.2011 r.
Audiencja
Tomasz Barney
W dniu 8 lutego 2011 roku, kilka chwil po godzinie 20:00, w Ekhorn odbyła się audiencja udzielona przez Jego Królewską Mość namiestnikom Furlandii oraz Luindoru. Przedmiotem rozmowy były plany, co do zawarcia Unii pomiędzy dwoma wspomnianymi prowincjami. Jego Królewska Mość, po zapoznaniu się ze stosownymi dokumentami, nie przedstawił żadnych zastrzeżeń co do założeń projektu, jednocześnie popierając go, widząc w nim przedsmak reformy proponowanej przez Rząd Królewski.

Spotkanie zakończyło się wyrażeniem nadziei na owocną współpracę obu prowincji.
06.02.2011 r.
Audiencja
Tomasz Barney
W dniu dzisiejszym do Kancelarii Królewskiej wpłynęła prośba
namiestników Furlandii oraz Luindoru o udzielenie im audiencji
przez Jego Królewską Mość Roberta I. Po wstępnych rozmowach między
Marszałkiem Dworu, a JKM ustalono termin spotkania na 8 lutego 2011 roku.
17.01.2011 r.
Obchody Święta Monarchii
Tomasz Barney
Dwór Jego Królewskiej Mości Roberta I pragnie wyrazić serdeczne podziękowania za tak liczną obecność na wczorajszej uroczystości tj. obchodach Święta Monarchii.

W trakcie trwania części oficjalnej przemówienie wygłosił JKM Robert I – było ono swoistym rachunkiem sumienia dotyczącym pierwszego roku panowania. Poruszono tematykę kadencyjności namiestników, systemu gospodarczego oraz forum. Podkreślono także fakt większego, niż wcześniej, zaangażowania w politykę zagraniczną, a więc działalność w Organizacji Polskich Mikronacji oraz reaktywację Wspólnoty Korony Ebruzów. Jego Królewska Mość wspomniał także o trwających od kilku miesięcy pracach nad zniesieniem podziału na mieszkańców i obywateli.

Część oficjalna zakończona została szczególnym wyróżnieniem kilku osób oraz nadaniem nobilitacji.
17.01.2011 r.
Marszałek Dworu JKM
Marcin Mikołaj
Jego Królewska Mość Robert I dokonał zmiany na stanowisku Marszałka Dworu, następcą Pawła Erwina diuka de Archien - Liberi zostałł sir Tomasz Barney.

Konieczność zmiany wynikała z niemożności wykonywania swoich funkcji przez JE diuka de Archien - Liberi. Ustępującemu Marszałkowi Dworu zostały złożone podziękowania za długą i owocną współpracę.
14.01.2011 r.
Zaproszenie na obchody Święta Monarchii
Marcin Mikołaj
Dwór Jego Królewskiej Mości Roberta I serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Święta Monarchii, które odbędą się w przyszłą niedzielę, tj. 16 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 na kanale IRC: #5prowincji (serwer: irc.ircnet.pl, port: 6667).

Tradycyjnie część oficjalną otworzy Mowa Tronowa Jego Królewskiej Mości, po której nastąpią nobilitacje szlacheckie i arystokratyczne.
11.01.2011 r.
Regencja w Księstwie Furlandii
Pablo von Neumann
Na mocy Postanowienia Książęcego, którego treść można znaleźć tutaj, w Księstwie Furlandii zostaje ustanowiona regencja. Za wykonywanie wszelkich prerogatyw książęcych do czasu odmiennego postanowienia odpowiadać będzie Pablo markiz von Neumann.
08.01.2011 r.
Nowa siła polityczna
Pablo von Neumann
Prezes Sądu Królestwa pozytywnie rozpatrzył wniosek o rejestrację w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw nowej partii, której założyciele deklarują przywiązanie do dreamlandzkich tradycji i wolę walki o lepszą przyszłość Dreamlandu. Stronę Dreamlandzkiej Partii Monarchistycznej można obejrzeć tutaj.
03.01.2011 r.
Ruszył nabór do II sezonu OLP
Paul von Panevnick
Miłośnicy futbolu po raz drugi mają możliwość wykazania swoich talentów menadżerskich, gdyż rozpoczął się nabór drużyn do kolejnego sezonu Otwartej Ligi Piłkarskiej. OLP rozgrywana jest w systemie Xpert Eleven. ID ligi to 243341. OLP skupia drużyny z Dreamlandu i kilku innych państw wirtualnych, a liderzy OLP należą do ścisłej v-światowej czołówki.
03.01.2011 r.
Zaproszenie do Luindoru
Artur Piotr
Książę-Namiestnik Luindoru ma przyjemność zaprosić na uroczystość otwarcia Ogrodów Namiestnikowskich w Saudade po ich renowacji. Z tej okazji na kanale IRC #5prowincji organizowane jest w niedzielę, 9 I 2011 roku o 18:00 spotkanie na żywo.

Szczegółowe wiadomości w serwisie luindorskim.
02.01.2011 r.
Nowe Marly
Artur Piotr
W przedostatni dzień starego roku - 30 XII 2010 - JKW król senior Artur Piotr, jako Sołtys-Palatyn Kakut, przekazał JKM Robertowi I klucze do nowo odbudowanego pałacu Marly, po pamiętnym pożarze z 2 X 2010 roku. Letniskowa rezydencja Królów Dreamlandu jest dostępna z zewnątrz również dla odwiedzających Kakuty.

Szczegółowy opis i zdjęcia TUTAJ.
02.01.2011 r.
Koniec sezonu w OLP
Artur Piotr
We wtorek, 28 XII 2010 roku, zakończył się kolejny sezon w Otwartej Lidze Piłkarskiej. Zwycięską drużyną okazało się RGM Satrina. Serdecznie gratulujemy!

Aby wziąć udział w rozgrywkach, należy zarejestrować się TUTAJ.
24.12.2010 r.
Wesołych Świąt!
Ghardin

Chwili oddechu od codziennych zajęć, czasu spędzonego z bliskimi, wiele uśmiechu, radości i pogody ducha, okazji zarówno do relaksu, jak i do refleksji - serdecznie życzą władze Królestwa Dreamlandu!

17.12.2010 r.
Nowe zasady nabywania obywatelstwa
Rząd Królewski kończy pracę nad projektem ustawy reformującej w sposób zasadniczy kwestie związane z obywatelstwem. Jeśli ustawa zostanie przyjęta przez Parlament i podpisana przez Króla (a wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie), to obywatelem Królestwa będzie można zostać już z chwilą złożenia wniosku, bez konieczności oczekiwania na podpisanie paszportu i bez obowiązku zdawania egzaminów w Szkole Głównej Królestwa. Projekt trafi do laski marszałkowskiej już w przyszłym tygodniu.
05.12.2010 r.
Suweren wybrał forum
Artur Piotr
Ogłoszono wyniki głosowania w referendum mającym ustalić ostatecznie, który środek komunikacji - lista dyskusyjna czy forum - będzie wykorzystywany w Królestwie. Większością 52 % głosów spośród 25 głosujących, Dreamlandczycy wybrali forum.

Ogłoszenie Komisarza Wyborczego Królestwa: TUTAJ.
28.11.2010 r.
Lokal referendalny został otwarty
Marcin Mikołaj
Komisarz Wyborczy Królestwa wydał dzisiaj obwieszczenie w sprawie otwarcia lokalu referendalnego, które oprócz daty działania lokalu zawiera pełną listę obywateli, którzy są uprawnieni do głosowania w referendum.
Lokal referendalny jest dostępny pod adresem : www.dreamland.net.pl/wybory .
27.11.2010 r.
Cisza referendalna
Marcin Mikołaj
Zgodnie z informacjami podanymi w obwieszczeniu KWK od dnia dzisiejszego, aż do zakończenia referendum trwa tzw. cisza referendalna. Pod groźbą kary zakazane jest prowadzenie wszelkiej kampanii w związku ze sprawa poddaną pod referendum, a także podawanie do publicznej wiadomości przybliżonych wyników głosowania - sondaży, domysłów itp.
14.11.2010 r.
Dreamland na razie wciąż bez systemu gospodarczego
Premier Edward A. Krieg ogłosił dziś, że Dreamland nie będzie przystępował do Systemu Gospodarczego Ataman tworzonego przez Conrada Darosareiera-Stattoerra. Powodem jest brak zaufania do dotychczasowej, niekonsekwentnej działalności Darosareiera-Stattoerra w zakresie tworzenia Systemu.
Oznacza to, że Dreamland w najbliższym czasie najprawdopodobniej nie będzie miał systemu gospodarczego.
13.11.2010 r.
Zmiana w Senacie Królewskim
Artur Piotr
Zgodnie z postanowieniem książęcym ogłoszonym w dniu dzisiejszym, nowym Senatorem Królestwa z ramienia Luindoru został osobiście jego Namiestnik Koronny, JKW król senior Artur Piotr.
13.11.2010 r.
Referendum
Zgodnie z postanowieniem Jego Królewskiej Mości referendum ogólnonarodowe, podczas którego Dreamlandczycy opowiadać się będą bądź to za forum bądź listą dyskusyjną jako głównym kanałem komunikacji - odbędzie się w dniach 28 listopada-4 grudnia 2010 roku.

Na wniosek Premiera Jego Królewska Mość podpisał również dekret likwidujący Komisję Wyborczą Królestwa i powołujący w jej miejsce jednoosobowego Komisarza Wyborczego Królestwa. W ten sposób Komisja ostatecznie ginie z ustroju Królestwa. Procedurę referendalną przeprowadzi już Komisarz.
Wskutek zmiany przewodniczącego likwidowanej Komisji Komisarzem Wyborczym Królestwa po wejściu w życie dekretu (tj. jutro 14 listopada) zostanie Martin van Buuren.
11.11.2010 r.
Expose Premiera Rządu Królewskiego
Bartosz Lenczowski
Dwa dni temu w godzinach porannych wybrany na Premiera Rządu Królewskiego JKM Edward Artur wygłosił przez Izbą Poselską swoje expose na temat planów reform proponowanych w Królestwie Dreamlandu w czasie swej kadencji. W ciągu kilku najlepszych dni odbędzie się głosowanie na temat wotum zaufania dla rządu.

Kancelaria Dworu Królewskiego obwieściła również, iż Jego Królewska Mość Robert I chwilowo nie zajmie żadnego stanowiska na temat zmian proponowanych przez premiera.
07.11.2010 r.
Nowy serwis Luindoru
Artur Piotr
Dziś, 7 listopada 2010 roku, JKW król senior Artur Piotr, Namiestnik Koronny Księstwa Luindoru ogłosił o uruchomieniu nowego serwisu Księstwa.
07.11.2010 r.
Marszałek i Wicemarszałek Izby Poselskiej
Artur Piotr
Marszałek Senior Izby Poselskiej JE arcyksiążę Ghardin ogłosił 6 listopada 2010 roku uchwały Izby Poselskiej, zgodnie z którymi Marszałkiem Izby Poselskiej XVI kadencji został wybrany JKW król senior Pavel Svoboda, zaś Wicemarszałkiem - JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi.
07.11.2010 r.
Nowy Rząd Jego Królewskiej Mości
Artur Piotr
JKM Robert I powołał 6 listopada 2010 roku nowy Rząd w składzie:
Premier: JKW Edward Krieg;
Minister Kultury i Nauki: JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi;
Minister ds. Informacji: JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi (w postanowieniu wymieniony w ten właśnie sposób, dwukrotnie);
Minister Spraw Zagranicznych: JE Jaques hrabia de Brolle;
Minister Spraw Wewnętrznych: JE arcyksiążę Ghardin;
Minister Finansów i Gospodarki: JE Bartosz Lenczowski.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin