Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
03.11.2010 r.
Otwarcie Izby Poselskiej
Artur Piotr
W dniu 28 października 2010 roku JKM Robert I dokonał uroczystej inauguracji Izby Poselskiej XVI kadencji. W wygłoszonej Mowie Tronowej JKM zwrócił uwagę na mierność kampanii wyborczej i bierność samych Dreamlandczyków, zapowiadając jednocześnie wystąpienie na początku listopada z własnymi inicjatywami ustawodawczymi.

Powołując na stanowisko Marszałka Seniora JE arcyksięcia Ghardina, JKM przekazał tak ustanowionemu Marszałkowi Seniorowi dalsze prowadzenie obrad.

Sala obrad Izby Poselskiej: TUTAJ
27.10.2010 r.
Zaświadczenia dla posłów
Marcin Mikołaj
Dzisiejszej nocy, JKW Edward Artur, Przewodniczący KWK, opublikował obwieszczenie o wydaniu zaświadczeń posłom XVI kadencji Izby Poselskiej. W obwieszczeniu możemy przeczytać:

"(...)w związku z bezskutecznym upływem ustawowego terminu na wniesienie skargi na poprawność przeprowadzenia wyborów, Komisja Wyborcza Królestwa obwieszcza o wystawieniu zaświadczeń, potwierdzających ważność wyboru na posła do Izby Poselskiej, następującym osobom:

1. Paweł Erwin de Archien-Liberi
2. Ghardin
3. Pablo von Neumann
4. Pavel Svoboda
5. Mateusz Conroy Shakur"


Zgodnie z kalendarzem wyborczym, oficjalna inauguracja obrad IP odbędzie się 28 października 2010 roku.
26.10.2010 r.
Kolejna zmiana warty w Luindorze
Bartosz Lenczowski
Po niespełna czterech miesiącach nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku Namiestnika Koronnego w Luindorze. Dziś w godzinach przedpołudniowych Jego Królewska Mość Robert I odwołał Conrada Darosareier -Stattoerr, który ową funkcję piastował od 1 sierpnia tego roku. Odwołanego namiestnika zastąpił król senior Artur Piotr, powołany na sześciomiesięczną kadencję.
25.10.2010 r.
Inicjatywa Kakucka
Artur Piotr
Dziś Sołtys-Palatyn Kakut zainaugurował "Inicjatywę Kakucką" - program skierowany do początkujących i bardziej zaawansowanych działaczy mikronacyjnych, zainteresowanych tworzeniem własnej strony/serwisu internetowego, a niekoniecznie mających wielkie zdolności w kreowaniu układu graficznego strony. Udział w programie dostępny jest dla każdego - nie tylko Dreamlandczyków - i jest bezpłatny. Dla obcokrajowców istnieje jedynie obowiązek podlinkowania nowej strony co najmniej do niniejszego serwisu Królestwa, zaś dla Dreamlandczyków - obowiązek zamieszczenia pikselowego banneru Królestwa, znanego chociażby z serwisu kakuckiego.
Link do strony poświęconej "Inicjatywie Kakuckiej": TUTAJ.
Link do formularza zgłoszeniowego: TUTAJ.
Ulotka informacyjna (PDF 437 KB): TUTAJ.
24.10.2010 r.
Wyniki wyborów do Izby Poselskiej XVI kadencji
Bartosz Lenczowski
Dziś w nocy Komisja Wyborcza Królestwa poinformowała o wynikach wyborów do Izby Poselskiej XVI kadencji. Frekwencja wyborcza na terenie Królestwa wyniosła 39,7%, więc w wyborach wzięło 23 z 58 uprawnionych mieszkańców. Warto podkreślić, że aż 4 mieszkańców zdecydowało się na oddanie pustego głosu.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

1. Ghardin - 5 głosów (Klub Republikański);
2. Pablo von Neumann - 4 głosy (niezrzeszony);
3. Pavel Svoboda, r. s - 4 głosy (Klub Republikański);
4. Paweł Erwin de Archien-Liberi - 3 głosy (niezrzeszony);
5. Mateusz Conroy Shakur - 3 głosy (Klub Republikański).

Przedstawiciele Klubu Republikańskiego zgromadzili 12 głosów co daje ogółem 63,1% oddanych głosów. Kandydaci niezrzeszeni zyskali poparcie 8 głosów, czyli 36,8% poparcia. Pozostałe 5,2% głosów to wspomniane już głosy puste.

Przy założeniu braku skarg w stosunku do prowadzenia wyborów, Izba Poselska XVI kadencji zostanie uroczyście otwarta 28 października 2010.
23.10.2010 r.
Ostatni doba głosowania
Edward II
Trwa ostatnia doba głosowania w wyborach do Izby Poselskiej. Oddawanie głosów w lokalu wyborczym będzie możliwe do godz. 23.59.
18.10.2010 r.
Wybory do Izby Poselskiej: pięć dni do zakończenia głosowania
Edward II
Przypominamy, że w dniach 15-23 października w Królestwie Dreamlandu odbywają się powszechne wybory do Izby Poselskiej. Oddawanie głosów odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego w prawym górnym rogu strony głównej.
18.10.2010 r.
Ruszył Rejestr Patronów
Ghardin
Oficjalnie otwarty został Rejestr Patronów w ramach programu Patronatu - link znajduje się w menu z prawej.

W chwili obecnej mamy jednego patrona i czterech pełniących obowiązki. Gorąco zachęcamy arystokratów Królestwa do podjęcia trudu patronowania i opieki nad dreamlandzką młodzieżą :) Wnioski o przyjęcie w poczet patronów należy składać na adres: ghardin.kd@gmail.com.
16.10.2010 r.
Nowe miejsce ogłoszeń
Artur Piotr
Wczoraj JKM ogłosił ustawę federalną, nowelizującą zasady ogłaszania aktów urzędowych. Od dziś - 16 X 2010 r. - wszelkie akty urzędowe (w tym także ustawy, itp.) będą ogłaszane na Forum Królestwa, a jedynie ich kopia przesyłana będzie na Listę Dyskusyjną Królestwa Dreamlandu.
15.10.2010 r.
Lokal wyborczy otwarty.
Ghardin
Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Izby Poselskiej XVI kadencji. Lokal wyborczy znajduje się TUTAJ.
30.09.2010 r.
Puchar Ligi zostaje w Dreamlandzie
Paul von Panevnick
Drużyna Elsynor Republicans wygrała dwumecz z Cracovią Kraków, zdobywając Puchar OLP. Pierwszy mecz w Krakowie (Austro-Węgry) zakończył się wynikiem 2:1. W spotkaniu w Elsynorze (Dreamland) Jacques de Brolle nie dał szansy swojemu przeciwnikowi Wiktorowi Mareckiemu. Republikanie wygrali 3:0.

Organizator OLP już zapowiada trzecią i ostatnią edycję rozgrywek pucharowych w tym sezonie.

17.09.2010 r.
Finał II edycji Pucharu OLP
Paul von Panevnick
W finale II edycji Pucharu Otwartej Ligi Piłkarskiej zmierzą się drużyny: Cracovia Kraków (AUSTRO-WĘGRY) i Elsynor Republicans (DREAMLAND).
Finałowy dwumecz zapowiada się interesująco, gdyż oba zespoły w ostatnich tygodniach prezentują bardzo dobrą formę. Niech wygra lepszy!
19.08.2010 r.
Przenosiny na forum dyskusyjne
Edward II
Od dziś głównym kanałem komunikacji obywateli Królestwa Dreamlandu jest forum dyskusyjne. Po kilkumiesięcznym okresie próbnym, ostateczna decyzja w sprawie rezygnacji z listy dyskusyjnej prawdopodobnie podjęta zostanie w drodze ogólnokrajowego referendum.

Zapraszamy do rejestracji: www.dreamland.net.pl/forum
11.08.2010 r.
Inauguracja rozgrywek Ligi Królewskiej
Edward II
Za nami pierwsza kolejka piłkarskich rozgrywek Ligi Królewskiej - klubowych zmagań trenerów z całego polskiego mikroświata. Wśród trzydziestu czterech zespołów znalazło się siedmiu reprezentantów Królestwa Dreamlandu. Mecze rozgrywane są w systemie Xpert Eleven.

Więcej o Lidze Królewskiej na łamach "Długiego Sezonu": htttp://dlugisezon.wordpress.com.
09.08.2010 r.
Prokuratura ma nowy design
Marcin Mikołaj
Prokuratura Generalna Królestwa posiada nowy serwis, na którym zamieszcza skrótowe informacje o toczących się postępowaniach wraz z odnośnikami do pełnego postępowania, a także system informacji skierowanych do czytelników serwisu, które można komentować na jego łamach. Od tej pory Prokuratura chce komentować na bieżąco wszelkie sprawy, które leżą w kręgu jej zainteresowania, stać się dodatkowym opiniodawcą w sprawach legislacyjnych.

Strona Prokuratury Generalnej zawiera również formularz do zgłaszania wszelkich zauważonych naruszeń prawa, o których PGK może nie wiedzieć. Zapraszamy do odwiedzin serwisu poprzez link wymiaru sprawiedliwości.
01.08.2010 r.
Zmiana warty w Luindorze.
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego wieczoru, podczas obchodów 12 rocznicy powstania Królestwa, Jego Królewska Mość Robert I dokonał zmiany na stanowisku Namiestnika Księstwa Luindoru. Z urzędu został odwołany Paweł Erwin diuk d'Archien-Liberi a na jego miejsce powołany Conrad baron Darosareier-Stattoerr.

30.07.2010 r.
Święto Królestwa
Marcin Mikołaj
Pałac Kancelarii, Ekorre
29 VII 2010

Drodzy Dreamlandczycy!

Kancelaria Dworu JKMości Roberta I ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na obchody święta 12. rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu, Które odbędą się 1 sierpnia, w niedzielę o godzinie 19.00 w Królewskim Pałacy Ekhorn (http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1, pokój: dreamland).

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Królestwa.

--
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi, OCO
Marszałek Dworu JKMości Roberta I
28.07.2010 r.
Sprawy w sądach
Sąd Królestwa i Sąd Prowincji rozpoznaje dwie sprawy dotyczące niedawnego upadku projektu ustawy konstytucyjnej w Parlamencie Królewskim.
W Sądzie Prowincji toczy się postępowanie ze skargi administracyjnej posła Martina van Buurena na czynności Marszałka Izby Poselskiej. Poseł zarzuca Marszałkowi, że ten wyznaczył zbyt krótki termin głosowania. Sprawa SP VI/2010 [Buuren v. MIP], Wydział III Administracyjny: http://www.dreamland.net.pl/sk/viewtopic.php?f=17&t=213 .
Sąd Królestwa natomiast rozpoznaje sprawę z pytania prawnego grupy obywateli o to, czy Parlament Królewski kontynuować pracę nad wydzielonymi częściami projektu, które nie zostały odrzucone. Sprawa SK 2010/4/P [Buuren et al.], Wydział V Prezydialny: http://www.dreamland.net.pl/sk/viewtopic.php?f=13&t=215 .
22.07.2010 r.
Pierwszy Puchar OLP dla FC Temida
Paul von Panevnick
Zdobywcą pierwszego w historii Pucharu Otwartej Ligi Piłkarskiej została drużyna prowadzona przez menadżera Albona - FC Temida. Team z Triumwiratu Erboki pokonał rywali z innych mikronacji i sięgnął po zaszczytny puchar.
FC Temida, jak i pozostałe drużyny OLP, nadal walczy w rozgrywkach ligowych, które zbliżają się do półmetka. Do zdobycia jest "Złota Piłka" i mistrzowski tytuł.
11.07.2010 r.
Długi Sezon
Marcin Mikołaj
Powstało pierwsze w mikroświecie pismo dla miłośników piłki nożnej. Jego inicjatorem jest Prezes DFP Jacques baron de Brolle. Wszystkich czytelników zapraszamy na stronę Długiego Sezonu.
11.07.2010 r.
Dreamland wraca do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej
Marcin Mikołaj
Po rocznej przerwie Dreamland ponownie stał się członkiem Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Wniosek w tej sprawie został złożony tuż po powołaniu do życia Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej, na której czele stanął inicjator tego przedsięwzięcia baron de Brolle, Prezes Federacji.

Dzięki temu niedawno utworzona reprezentacja piłkarska Królestwa Dreamlandu będzie mogła wziąć udział w VII V-Mundialu w Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu.
02.07.2010 r.
Mowa Tronowa
Marcin Mikołaj
JKM Robert I wygłosił w Pałacu Parlamentu Mowę Tronową, której treść dotyczyła procedowania przez Parlament nad propozycjami wprowadzenia poprawek do Konstytucji Królestwa. JKM wyraził zaniepokojenie sytuacją, która ma obecnie miejsce w Izbie, głosząc, że wypracowany w Królewskiej Komisji Konstytucyjnej kompromis staje się obecnie deptany przez Parlamentarzystów.
01.07.2010 r.
Prezes Sądu Królestwa
Marcin Mikołaj
1 lipca 2010 roku Jego Królewska Mość Robert I powołał na stanowisko Prezesa Sądu Królestwa Jego Królewską Wysokość Artura I Piotra. JKW wykazał się już niejednokrotnie doskonałą wręcz pracą w sądzie, co oczywiście skutkowało powołaniem na kolejną kadencję. JKW Artur I Piotr złożył natychmiast przysięgę na liście dyskusyjnej Królestwa Dreamlandu.
01.07.2010 r.
Święto Konstytucji
Marcin Mikołaj
Już 8 raz obchodzimy Święto Konstytucji, choć tym razem obchodzone w cieniu prowadzonej procedury zmian w Konstytucji Królestwa Dreamlandu.

Jego Królewska Mość z okazji święta nadał ordery i odznaczenia. I tak:
Marion hrabina Cirilla otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Paul markiz von Panevnick otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Łukasz markiz Wakowski otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Jacques baron de Brolle otrzymał medal Lorda Tristana za działalność na forum międzynarodowym w szczególności OPM;
Arcyksiążę Ghardin otrzymał medal Hrabiego Vilgefortza za działalność na polu informatycznym.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy i jednocześnie mamy nadzieję, że osoby uhonorowane nie spoczną na laurach, ale będą nadal działały na wielu polach.
16.06.2010 r.
Obrady Parlamentu
Marcin Mikołaj
JKW Paweł Svoboda - Marszałek Izby Poselskiej - zwołał dzisiejszego dnia obrady Parlamentu. Obie Izby będą wspólnie debatowały nad propozycjami zmiany Konstytucji Królestwa, które zostały wypracowane przez powołaną w styczniu Królewską Komisję Konstytucyjną. Wstępnie Marszałek Izby określił czas obrad do 23 czerwca z zastrzeżeniem przedłużenia debaty na wniosek parlamentarzystów.
14.06.2010 r.
Wotum zaufania
Marcin Mikołaj
W Izbie Poselskiej trwa procedura wyrażenia wotum zaufania dla gabinetu Jacquesa barona de Brolle. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Izba poselska uchwali wotum zaufania - 4 posłów z 5 to członkowie Klubu Republikańskiego, który wystawił kandydata na Premiera.
10.06.2010 r.
DK o orderach i odznaczeniach
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego popołudnia JKM Robert I wydał dekret, który na nowo reguluje kwestie orderów i odznaczeń. Główną przesłanką była likwidacja klasowości Orderu Czerwonego Orła, który jest najwyższym orderem w Królestwie. JKM zaznacza, że klasowość tego orderu szkodzi jego powadze i wyjątkowości. OCO powinien być nadawany tylko i wyłącznie za największe zasługi dla Królestwa.

Dodatkowo dekret reguluje tylko w niezbędnym zakresie działalność Zakonu Orderu Czerwonego Orła i Orderu Anatazego. DK przed ogłoszeniem został skonsultowany z członkami obu Zakonów.
09.06.2010 r.
Sędzia Sądu Prowincji
Marcin Mikołaj
JKM Robert I powołał dzisiejszego dnia Paula markiz von Panevnick na urząd Sędziego Sądu Prowincji. Markiz von Panevnick posiada dokonałe doświadczenie i wiedzę prawniczą, którą zdobył podczas pełnienia funkcji Prokuratora Generalnego Królestwa. Sędziemu życzymy samych salomonowych wyroków.
01.06.2010 r.
Królewska Komisja Konstytucyjna - zakończenie prac.
Marcin Mikołaj
Królewska Komisja Konstytucyjna zakończyła prace nad projektem poprawek do Konstytucji. Projekt wraz z uzasadnieniem został przesłany na ręce JKM Roberta I. Większość poprawek nie budziła wśród członków Komisji większych kontrowersji, oprócz poprawki wprowadzającej kadencyjność Namiestnika Koronnego. Do projektu zostało złożone zastrzeżenie o wyłączeniu owej poprawki do osobnego rozpoznania.

JKM Robert I tego samego dnia, tj. 1 czerwca br., złożył do laski Marszałkowskiej uchwalony przez Komisję projekt poprawek do Konstytucji Królestwa. Procedura nad jej przyjęciem powinna rozpocząć się zaraz po zwołaniu wspólnych obrad Parlamentu.
26.05.2010 r.
Uroczystości rocznicowe w Sarmacji
Marcin Mikołaj
Dnia 25 maja br. w Sarmacji miały miejsce obchody 8. rocznicy powstania Księstwa. Udział w uroczystości wziął Jego Królewska Mość Robert I, który wygłosił do zebranych przemówienie oraz otrzymał od JKM Michała Feliksa Order Przyjaźni i Współpracy. Podczas uroczystości JKM odbył również rozmowę z Regentem Księstwa diukiem Khandem, podczas której rozmówcy poruszyli tematy współpracy oraz zapewnili się o chęci i gotowości do zbliżenia pomiędzy Królestwem Dreamlandu i Księstwem Sarmacji.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin