Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
Domena Królewska
mikronacja
19.08.2010 r.
Przenosiny na forum dyskusyjne
Edward II
Od dziś głównym kanałem komunikacji obywateli Królestwa Dreamlandu jest forum dyskusyjne. Po kilkumiesięcznym okresie próbnym, ostateczna decyzja w sprawie rezygnacji z listy dyskusyjnej prawdopodobnie podjęta zostanie w drodze ogólnokrajowego referendum.

Zapraszamy do rejestracji: www.dreamland.net.pl/forum
11.08.2010 r.
Inauguracja rozgrywek Ligi Królewskiej
Edward II
Za nami pierwsza kolejka piłkarskich rozgrywek Ligi Królewskiej - klubowych zmagań trenerów z całego polskiego mikroświata. Wśród trzydziestu czterech zespołów znalazło się siedmiu reprezentantów Królestwa Dreamlandu. Mecze rozgrywane są w systemie Xpert Eleven.

Więcej o Lidze Królewskiej na łamach "Długiego Sezonu": htttp://dlugisezon.wordpress.com.
09.08.2010 r.
Prokuratura ma nowy design
Marcin Mikołaj
Prokuratura Generalna Królestwa posiada nowy serwis, na którym zamieszcza skrótowe informacje o toczących się postępowaniach wraz z odnośnikami do pełnego postępowania, a także system informacji skierowanych do czytelników serwisu, które można komentować na jego łamach. Od tej pory Prokuratura chce komentować na bieżąco wszelkie sprawy, które leżą w kręgu jej zainteresowania, stać się dodatkowym opiniodawcą w sprawach legislacyjnych.

Strona Prokuratury Generalnej zawiera również formularz do zgłaszania wszelkich zauważonych naruszeń prawa, o których PGK może nie wiedzieć. Zapraszamy do odwiedzin serwisu poprzez link wymiaru sprawiedliwości.
01.08.2010 r.
Zmiana warty w Luindorze.
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego wieczoru, podczas obchodów 12 rocznicy powstania Królestwa, Jego Królewska Mość Robert I dokonał zmiany na stanowisku Namiestnika Księstwa Luindoru. Z urzędu został odwołany Paweł Erwin diuk d'Archien-Liberi a na jego miejsce powołany Conrad baron Darosareier-Stattoerr.

30.07.2010 r.
Święto Królestwa
Marcin Mikołaj
Pałac Kancelarii, Ekorre
29 VII 2010

Drodzy Dreamlandczycy!

Kancelaria Dworu JKMości Roberta I ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na obchody święta 12. rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu, Które odbędą się 1 sierpnia, w niedzielę o godzinie 19.00 w Królewskim Pałacy Ekhorn (http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1, pokój: dreamland).

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Królestwa.

--
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi, OCO
Marszałek Dworu JKMości Roberta I
28.07.2010 r.
Sprawy w sądach
Sąd Królestwa i Sąd Prowincji rozpoznaje dwie sprawy dotyczące niedawnego upadku projektu ustawy konstytucyjnej w Parlamencie Królewskim.
W Sądzie Prowincji toczy się postępowanie ze skargi administracyjnej posła Martina van Buurena na czynności Marszałka Izby Poselskiej. Poseł zarzuca Marszałkowi, że ten wyznaczył zbyt krótki termin głosowania. Sprawa SP VI/2010 [Buuren v. MIP], Wydział III Administracyjny: http://www.dreamland.net.pl/sk/viewtopic.php?f=17&t=213 .
Sąd Królestwa natomiast rozpoznaje sprawę z pytania prawnego grupy obywateli o to, czy Parlament Królewski kontynuować pracę nad wydzielonymi częściami projektu, które nie zostały odrzucone. Sprawa SK 2010/4/P [Buuren et al.], Wydział V Prezydialny: http://www.dreamland.net.pl/sk/viewtopic.php?f=13&t=215 .
22.07.2010 r.
Pierwszy Puchar OLP dla FC Temida
Paul von Panevnick
Zdobywcą pierwszego w historii Pucharu Otwartej Ligi Piłkarskiej została drużyna prowadzona przez menadżera Albona - FC Temida. Team z Triumwiratu Erboki pokonał rywali z innych mikronacji i sięgnął po zaszczytny puchar.
FC Temida, jak i pozostałe drużyny OLP, nadal walczy w rozgrywkach ligowych, które zbliżają się do półmetka. Do zdobycia jest "Złota Piłka" i mistrzowski tytuł.
11.07.2010 r.
Długi Sezon
Marcin Mikołaj
Powstało pierwsze w mikroświecie pismo dla miłośników piłki nożnej. Jego inicjatorem jest Prezes DFP Jacques baron de Brolle. Wszystkich czytelników zapraszamy na stronę Długiego Sezonu.
11.07.2010 r.
Dreamland wraca do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej
Marcin Mikołaj
Po rocznej przerwie Dreamland ponownie stał się członkiem Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Wniosek w tej sprawie został złożony tuż po powołaniu do życia Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej, na której czele stanął inicjator tego przedsięwzięcia baron de Brolle, Prezes Federacji.

Dzięki temu niedawno utworzona reprezentacja piłkarska Królestwa Dreamlandu będzie mogła wziąć udział w VII V-Mundialu w Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu.
02.07.2010 r.
Mowa Tronowa
Marcin Mikołaj
JKM Robert I wygłosił w Pałacu Parlamentu Mowę Tronową, której treść dotyczyła procedowania przez Parlament nad propozycjami wprowadzenia poprawek do Konstytucji Królestwa. JKM wyraził zaniepokojenie sytuacją, która ma obecnie miejsce w Izbie, głosząc, że wypracowany w Królewskiej Komisji Konstytucyjnej kompromis staje się obecnie deptany przez Parlamentarzystów.
01.07.2010 r.
Prezes Sądu Królestwa
Marcin Mikołaj
1 lipca 2010 roku Jego Królewska Mość Robert I powołał na stanowisko Prezesa Sądu Królestwa Jego Królewską Wysokość Artura I Piotra. JKW wykazał się już niejednokrotnie doskonałą wręcz pracą w sądzie, co oczywiście skutkowało powołaniem na kolejną kadencję. JKW Artur I Piotr złożył natychmiast przysięgę na liście dyskusyjnej Królestwa Dreamlandu.
01.07.2010 r.
Święto Konstytucji
Marcin Mikołaj
Już 8 raz obchodzimy Święto Konstytucji, choć tym razem obchodzone w cieniu prowadzonej procedury zmian w Konstytucji Królestwa Dreamlandu.

Jego Królewska Mość z okazji święta nadał ordery i odznaczenia. I tak:
Marion hrabina Cirilla otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Paul markiz von Panevnick otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Łukasz markiz Wakowski otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Anatazego za zaangażowanie na forum prowincji;
Jacques baron de Brolle otrzymał medal Lorda Tristana za działalność na forum międzynarodowym w szczególności OPM;
Arcyksiążę Ghardin otrzymał medal Hrabiego Vilgefortza za działalność na polu informatycznym.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy i jednocześnie mamy nadzieję, że osoby uhonorowane nie spoczną na laurach, ale będą nadal działały na wielu polach.
16.06.2010 r.
Obrady Parlamentu
Marcin Mikołaj
JKW Paweł Svoboda - Marszałek Izby Poselskiej - zwołał dzisiejszego dnia obrady Parlamentu. Obie Izby będą wspólnie debatowały nad propozycjami zmiany Konstytucji Królestwa, które zostały wypracowane przez powołaną w styczniu Królewską Komisję Konstytucyjną. Wstępnie Marszałek Izby określił czas obrad do 23 czerwca z zastrzeżeniem przedłużenia debaty na wniosek parlamentarzystów.
14.06.2010 r.
Wotum zaufania
Marcin Mikołaj
W Izbie Poselskiej trwa procedura wyrażenia wotum zaufania dla gabinetu Jacquesa barona de Brolle. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Izba poselska uchwali wotum zaufania - 4 posłów z 5 to członkowie Klubu Republikańskiego, który wystawił kandydata na Premiera.
10.06.2010 r.
DK o orderach i odznaczeniach
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego popołudnia JKM Robert I wydał dekret, który na nowo reguluje kwestie orderów i odznaczeń. Główną przesłanką była likwidacja klasowości Orderu Czerwonego Orła, który jest najwyższym orderem w Królestwie. JKM zaznacza, że klasowość tego orderu szkodzi jego powadze i wyjątkowości. OCO powinien być nadawany tylko i wyłącznie za największe zasługi dla Królestwa.

Dodatkowo dekret reguluje tylko w niezbędnym zakresie działalność Zakonu Orderu Czerwonego Orła i Orderu Anatazego. DK przed ogłoszeniem został skonsultowany z członkami obu Zakonów.
09.06.2010 r.
Sędzia Sądu Prowincji
Marcin Mikołaj
JKM Robert I powołał dzisiejszego dnia Paula markiz von Panevnick na urząd Sędziego Sądu Prowincji. Markiz von Panevnick posiada dokonałe doświadczenie i wiedzę prawniczą, którą zdobył podczas pełnienia funkcji Prokuratora Generalnego Królestwa. Sędziemu życzymy samych salomonowych wyroków.
01.06.2010 r.
Królewska Komisja Konstytucyjna - zakończenie prac.
Marcin Mikołaj
Królewska Komisja Konstytucyjna zakończyła prace nad projektem poprawek do Konstytucji. Projekt wraz z uzasadnieniem został przesłany na ręce JKM Roberta I. Większość poprawek nie budziła wśród członków Komisji większych kontrowersji, oprócz poprawki wprowadzającej kadencyjność Namiestnika Koronnego. Do projektu zostało złożone zastrzeżenie o wyłączeniu owej poprawki do osobnego rozpoznania.

JKM Robert I tego samego dnia, tj. 1 czerwca br., złożył do laski Marszałkowskiej uchwalony przez Komisję projekt poprawek do Konstytucji Królestwa. Procedura nad jej przyjęciem powinna rozpocząć się zaraz po zwołaniu wspólnych obrad Parlamentu.
26.05.2010 r.
Uroczystości rocznicowe w Sarmacji
Marcin Mikołaj
Dnia 25 maja br. w Sarmacji miały miejsce obchody 8. rocznicy powstania Księstwa. Udział w uroczystości wziął Jego Królewska Mość Robert I, który wygłosił do zebranych przemówienie oraz otrzymał od JKM Michała Feliksa Order Przyjaźni i Współpracy. Podczas uroczystości JKM odbył również rozmowę z Regentem Księstwa diukiem Khandem, podczas której rozmówcy poruszyli tematy współpracy oraz zapewnili się o chęci i gotowości do zbliżenia pomiędzy Królestwem Dreamlandu i Księstwem Sarmacji.
23.05.2010 r.
Powołanie Rządu
Marcin Mikołaj
Przed kilkoma minutami Jego Królewska Mość Robert I powołał nowy Rząd, na którego czele ponownie stanął Jacques baron de Brolle.

Nowy skład prezentuje się następująco:
1. JKW Pavel Svoboda - Minister Spraw Zagranicznych
2. ax. Ghardin - Minister Spraw Wewnętrznych
3. Ireth baronessa Tinuviel - Minister Kultury
4. Marcus Estreicher - Minister - Koordynator ds. Innowacji i Rozwoju
5. Jacques baron de Brolle - premier, Minister Finansów i Gospodarki.
20.05.2010 r.
Audiencja
Marcin Mikołaj
Wczoraj w godzinach wieczornych w Pałacu Królewskim Ekhorn Jego Królewska Mość Robert I przyjął na audiencji posłów wybranych do Izby Poselskiej XV kadencji. Podczas spotkania Jego Królewska Mość wysłuchał planów posłów na nową kadencję oraz przyjął od nich propozycję kandydata na Premiera Rządu Królewskiego.
19.05.2010 r.
Rusza liga piłkarska!
Paul von Panevnick
Już w czerwcu rusza Otwarta Liga Piłkarska. Przez najbliższe dwa tygodnie organizator OLP zbiera zgłoszenia menadżerów dreamlandzkich drużyn, jak i z innych v-państw.
Do zdobycia jest Mistrzostwo Dreamlandu i Puchar Ligi. Oficjalna strona OLP:
http://www.dreamland.net.pl/morland/olp/
19.05.2010 r.
Tydzień Wspólnoty Morlandzkiej
Paul von Panevnick
Namiestnik Koronny Księstwa Morlandu z okazji zbliżającej się rocznicy powołania na tron książęcy w Morburgu ogłosił "Tydzień Wspólnoty Morlandzkiej".
W tym czasie Morlandczycy wspominać będą najwybitniejszych rodaków, popisywać się o wiedzą o księstwie oraz promować Morland w Królestwie Dreamlandu i poza jego granicami.
Na stronie Morlandu można oglądać od dziś film promocyjny: http://www.dreamland.net.pl/morland/
18.05.2010 r.
Otwarcie Izby Poselskiej XV kadencji
Ghardin
Wczoraj Komisja Wyborcza Królestwa wydała wszystkim wybranym posłom zaświadczenia stwierdzające ważność ich wyboru, zaś dziś JKM Robert I otworzył jubileuszową XV kadencję Izby, w mowie tronowej gratulując, ale i zapowiadając pracowite tygodnie i miesiące. Jutro JKM udzieli posłom audiencji, na której wskazać mają oni kandydata na Premiera Rządu Królewskiego. Czas do pracy!
14.05.2010 r.
Wyniki wyborów do Izby Poselskiej XV kadencji
Marcin Mikołaj
Komisja Wyborcza Królestwa ogłosiła przed chwilą wyniki głosowania w wyborach do Izby Poselskiej XV kadencji trwającego od 7 do 13 maja. Frekwencja wyborcza w Królestwie wyniosła 51,92%, czyli w wyborach głos oddało 27 z 52 uprawnionych do głosowania obywateli (6 osób oddało jednak głos pusty).

Wyniki ukształtowały się następująco:
1. Pavel Svoboda, r. s. - głosów: 6 (Klub Republikański);
2. Martin markiz van Buuren - głosów: 5 (niezrzeszony);
3. Jacques baron de Brolle - głosów: 4 (Klub Republikański);
4. arcyksiążę Ghardin - głosów: 3 (Klub Republikański);
5. Mateusz Conroy wicehrabia Shakur - głosów: 3 (Klub Republikański).

Tym samym Klub Republikański zyskał 76,19% wszystkich oddanych głosów poparcia. Wszyscy zgłoszeni kandydaci przekroczyli próg wyborczy.

Przy założeniu braku skarg na poprawność przeprowadzenia wyborów, Izba Poselska XV kadencji rozpocznie obrady 18 maja
13.05.2010 r.
Wybory: ostatni dzień głosowania
Edward II
Rozpoczął się ostatni dzień wyborów do Izby Poselskiej. Kto zwlekał aż do tej pory, na oddanie głosu ma czas tylko do godziny 23.59. Istnieje również możliwość oddania tzw. pustego głosu - wygodne rozwiązanie dla wyborców niezdecydowanych bądź niezadowolonych z obrotu rzeczy. Wyniki powinniśmy poznać najpóźniej 17 maja.

Trwające właśnie wybory można potraktować w kategoriach nieformalnego spisu ludności. Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do zamanifestowania swojego zaangażowania na rzecz Królestwa.
10.05.2010 r.
Premier Rządu Królewskiego z wizytą w Elderlandzie
Edward II
W dniach 8-9 maja Premier Jacques de Brolle udał się z wizytą do Królestwa Elderlandu, gdzie spotkał się z JKM Hadrianem Augustem. Głównym tematem rozmów była współpraca na arenie międzynarodowej - w tym również wspólny wysiłek na rzecz reformy Organizacji Polskich Mikronacji. Najważniejszym jednak owocem rozmów ze stroną elderlandzką może się okazać anonsowane wcześniej przez Rząd Królewski zbliżenie obu monarchii. Więcej na temat wizyty na łamach rządowego Biuletynu.
07.05.2010 r.
Wybory do Izby Poselskiej XV kadencji
Edward II
Informujemy, że uruchomiony już został skrypt wyborczy. Procedura głosowania zostanie wydłużona o dodatkowy dzień. Zapraszamy do lokalu wyborczego. Głosowanie trwać będzie przez tydzień - do 13 maja.
07.05.2010 r.
KWK: Opóźnienia w otwarciu lokalu wyborczego
Paweł Wercyngetoryks Krieg
Komisja Wyborcza Królestwa informuje, że trwają prace nad jak najszybszym otwarciem lokalu wyborczego i porozumieniem z KSI w tej sprawie, ze względu na brak dostępu Komisji do skryptu wyborczego. Czas otwarcia lokalu wydłużony zostanie stosownie długo do opóźnień, które nastąpiły.
29.04.2010 r.
Obwieszczenie KWK
W wyborach do Izby Poselskiej XV kadencji udział wezmą następujący kandydaci:

1. arcyksiążę Ghardin, NIM 544409, Klub Republikański;
2. król senior Pavel Svoboda, NIM 509280, Klub Republikański;
3. Jacques baron de Brolle, NIM 873817, Klub Republikański;
4. Mateusz Conroy wicehrabia Shakur, NIM 839240, Klub Republikański;
5. Martin markiz van Buuren, NIM 906544, kandydat niezależny.

Kalendarz wyborczy.
Formalna kampania wyborcza potrwa od chwili obecnej do 5 maja 2010 r, a dalej zgodnie z ogłoszonym przez Jego Królewską Mość kalendarzem wyborczym przy założeniu braku opóźnień.


(-) Paweł W. markiz Krieg
Przewodniczący Komisji Wyborczej Królestwa
27.04.2010 r.
Obwieszczenie KWK
Zgodnie z obwieszczeniem przewodniczącego Komisji Wyborczej Królestwa prof. Pawła W. markiza Kriega:
"Komisja Wyborcza Królestwa informuje, że czas zgłaszania kandydatur do Izby Poselskiej XV kadencji przedłużony został do 28 kwietnia 2010 (godz. 23:59). Spowodowane jest to tym, że do chwili obecnej zgłoszono jedynie 4 kandydatury, co uniemożliwia przeprowadzenie wyborów - wymagana do tego liczba kandydatów to co najmniej 5."
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin