Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
25.04.2010 r.
Nowe miejsce spotkań Furlandczyków
Marcin Mikołaj
Księstwo Furlandii pragnie sprostać oczekiwaniom nowych przybyszów, którzy zamiast listy dyskusyjnej chcieliby widzieć forum. Dzisiejszego dnia każdy z Nas może być świadkiem realizacji właśnie tych oczekiwań - Prowincja przygotowała Forum, które w przyszłości ma zastąpić LD Furlandii.

Wszystkich zachęcamy do rejestracji i aktywnego uczestniczenia w naszym nowym miejscu spotkań. http://www.dreamland.net.pl/furlandia/forum
18.04.2010 r.
Wybory do IP XV kadencji
Jego Królewska Mość Robert I ogłosił kalendarz wyborczy do Izby Poselskiej XV kadencji. Zgodnie z tym kalendarzem, od 18 do 24 kwietnia będzie możliwe zgłaszanie kandydatów na posłów (przewodniczącemu Komisji Wyborczej Królestwa - mogą zgłaszać partie polityczne oraz trzyosobowe grupy obywateli), formalna kampania wyborcza będzie trwała od 29 kwietnia do 5 maja, zaś głosowanie od 6 do 12 maja.
Jeśli kalendarz zostanie dotrzymany, 17 maja Izba Poselska XV kadencji rozpocznie pracę.
15.04.2010 r.
Deportacja
Paul von Panevnick
W Księstwie Morlandu zakończyła się weryfikacja mieszkańców. W jej wyniku w prowincji pozostało 11 obywateli i 14 mieszkańców. W sumie deportowano z księstwa aż 230 nieaktywnych osób.
10.04.2010 r.
Gazeta Furlandzka
Mateusz Conroy wicehrabia Shakur, obecny Marszałek Armii Królestwa, reaktywował "Gazetę Furlandzką". Opublikowany artykuł o przemianach politycznych w Dreamlandzie można przeczytać tutaj,
05.04.2010 r.
"Cała władza w ręce... Wojska?"
W "Tuulemaa" ukazał się artykuł J. Kalickiego pt. "Cała władza w ręce... Wojska?". Autor opisuje w nim z własnego punktu widzenia debaty w Izbie Poselskiej dotyczące projektów ustaw wniesionych przez nowego Marszałka Armii Królestwa wicehrabiego Shakura.
Link tutaj.
24.03.2010 r.
"Le Quotidien"
Marcin Mikołaj
- Otwarto nową gazetę! - krzyczały dzieci na targowisku.
- Tak! Tak! To prawda! - dobiegał głos z oddali.

Ciężko Ci uwierzyć?! Zajrzyj! To nic nie kosztuje!
http://www.dreamland.net.pl/furlandia/quotidien/
22.03.2010 r.
Zmiany w prowincjach
Po zakończeniu podróży objazdowej po prowincjach JKM w ciągu kilku dni podjął dwie ważne decyzje personalne dotyczące namiestników koronnych Morlandu i Weblandu.
W efekcie rezygnacji Marion hr. Cirilli z funkcji Namiestniczki Koronnej-Księżnej Morlandu na jej funkcję powołany został Paul markiz von Panevnick, obecny Prokurator Generalny. Hrabina Cirilla pozostała przedstawicielką Morlandu w Senacie i wciąż przewodniczy pracom tej izby.
JKM zdecydował się również odwołać z urzędu Namiestnika Koronnego-Prezydenta Weblandu diuka Bagera. Na jego miejsce powołany został baron Taheto. Obaj nowi włodarze prowincji powołani zostali na okres 6 miesięcy.
21.03.2010 r.
Palatyn Kakut
Paul von Panevnick
Z woli Jego Królewskiej Mości Roberta I, 21 dnia marca br. Król senior Artur Piotr otrzymał w nadanie Palatynat Kakut, stając się jednocześnie Pierwszym Palatynem Kakut.
Wydarzenie to zbiegło się w czasie z przekazaniem przez JKW Pavla Svobodę praw własności wsi Kakuty na ręce JKW Artura Piotra.

Jest to trzeci, obok Satriny i Wschodniej Temerii, Palatynat utworzony na terytorium Księstwa Morlandu.
20.03.2010 r.
Akt abolicji.
Marcin Mikołaj
W dniu dzisiejszym Jego Królewska Mość Robert I wydał akt abolicji, przebaczając i przepuszczając w niepamięć czyny stanowiące, lub mogące stanowić przestępstwa z art. 41 k.k. Tym samym, z dniem dzisiejszym, z mocy prawa wszelkie toczące się postępowania w tej materii zostaną zamknięte, a skazania ulegają zatarciu.

Powodem decyzji było, jak podaje Monarcha, niedostosowanie prawa karnego do potrzeb oraz konieczność zmiany podejścia do tego typu spraw, uwzględniając nowe przepisy o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.
09.03.2010 r.
Wizyty w Prowincjach
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Zakończyły się podróże Jego Królewskiej Mości po 5 prowincjach Królestwa. JKMość Robert I serdecznie dziękuje wszystkim Namiestnikom za gościnę i zorganizowanie podróży.

W przerwie pomiędzy wizytami JKMość odwiedził też zaprzyjaźniony Mandragorat Wandystanu.
09.03.2010 r.
Praca - administrator strony głównej
Ghardin
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poszukuje osób zainteresowanych pracą w roli administratora strony głównej Królestwa Dreamlandu. Planujemy zatrudnienie:
- administratora technicznego,
- administratorów treści.

ADMINISTRATOR TECHNICZNY
- rozwijanie systemu newsów;
- przebudowa działu "Linki";
- rozbudowa strony głównej o nowe elementy;

Konieczna jest znajomość PHP i MySQL. Mile widziane - znajomość mechanizmów RSS, systemów blogowych (np. wordpress) i portalowych (np. phpBB) oraz umiejętności graficzne. Możliwa praca w randze Wiceministra Spraw Wewnętrznych, jak również rozszerzenie działalności na inne serwisy internetowe Królestwa (np. sąd, parlament). Wynagrodzenie - do negocjacji.

ADMINISTRATOR TREŚCI
- publikowanie newsów na stronie głównej;
- regularna weryfikacja linków w linkowni;
- uporządkowanie i bieżąca obsługa FAQ (odpowiadanie na pytania obywateli).

Konieczna umiejętność składnego i bezbłędnego pisania oraz możliwość regularnej pracy. Możliwy podział obowiązków między kilka osób. Wynagrodzenie - do negocjacji.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem:
ghardin.kd@gmail.com.
24.02.2010 r.
Wizyty w prowincjach
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Wizyta JKMości Roberta I w Surmali trwa i potrwa do najbliższego piątku (26 II). Potem JKMość odwiedzi zaprzyjaźniony Mandragorat Wandystanu (28 II), a od poniedziałku rozpocznie wizytę w Republice Weblandu.
24.02.2010 r.
Z Izby Poselskiej
Pod nieobecność Marszałka Izby Poselskiej M. de Ramy zapowiedź swojej dymisji złożył wicemarszałek Izby K. Jazłowiecki. Wobec tego Izba głosuje obecnie nad zmianą wicemarszałka, który będzie prowadził prace Izby - dotychczasowego zastępcę marszałka zastąpi król senior P. Svoboda (trwa głosowanie w tej sprawie).
Izba Poselska głosuje w tym momencie także nad przedstawionym projektem budżetu Prokuratury Królestwa wraz ze zgłoszonymi poprawkami.
Trwa również debata Parlamentu Królewskiego nad projektem obywatelskim zmian do Konstytucji J. Kalickiego.
Termin na zgłaszanie kandydatur na funkcję przedstawiciela Izby Poselskiej w Królewskiej Komisji Konstytucyjnej minął bezskutecznie, o czym wicemarszałek K. Jazłowiecki ogłosił w dniu 23 lutego: Jako Izba zawiedliśmy tych niewielu, którzy nas obserwują. Mam nadzieję, że sprawy jak najszybciej się unormują.
20.02.2010 r.
Reaktywacja Biuletynu Rządowego.
Ghardin
Rząd Królewski reaktywował Biuletyn Rządowy:

http://biuletynrkd.wordpress.com

Biuletyn ma informować o najważniejszych wydarzeniach Królestwa, o bieżącej działalności całego gabinetu i poszczególnych resortów, o pracach Izby Poselskiej, wreszcie o ważnych sprawach w polskim v-świecie.

Zapraszamy do odwiedzin!
20.02.2010 r.
Wizyty JKM w prowincjach
Jego Królewska Mość Robert I kontynuuje swą gospodarską wizytę w prowincjach. W piątek zakończył pobyt w Księstwie Morlandu. Żegnając się z Morlandczykami JKM podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie jego wizyty i zapowiedział, że za jakiś czas na pewno przyjedzie do Morlandu na dłużej. Tymczasem na weekend JKM wrócił do Ekorre, by już w poniedziałek rozpocząć wizytę w Księstwie Surmali.
20.02.2010 r.
Urlop Premiera
Premier Rządu Królewskiego Jacques baron de Brolle udał się na urlop, o czym poinformował na głównej liście dyskusyjnej Królestwa. W czasie nieobecności w obowiązkach szefa dreamlandzkiego rządu zastąpi go wicepremier arcyksiążę Ghardin.
20.02.2010 r.
Projekt obywatelski
Parlament Królewski debatuje nad obywatelskim projektem nowelizacji Konstytucji Królestwa autorstwa Józefa Kalickiego. Jednocześnie, działa wciąż Królewska Komisja Konstytucyjna. Otwierając wspólne obrady obu izb Parlamentu Królewskiego wicemarszałek Izby Poselskiej Krzysztof Jazłowiecki powiedział: Proszę potraktować [projekt] jako z jednej strony obywatelski głos w procesie ustrojodawstwa, z drugiej natomiast rozgrzewkę przed projektem Królewskiej Komisji Konstytucyjnej.
09.02.2010 r.
Przerwa w wizytacji Prowincji
Marcin Mikołaj
JKM Robert I powrócił z wizyty w Księstwie Luindoru gdzie rezydował od 1 do 5 lutego 2010 roku. Obecnie z powodów realowych Monarcha udaje się na tygodniowy odpoczynek. Podróż zostanie wznowiona 15 lutego w Księstwie Morlandu.
26.01.2010 r.
Wizyta w Furlandii
Marcin Mikołaj
JKM Robert I odbywa tradycyjną podróż po częściach składowych Królestwa. Pierwszym przystankiem w podróży jest Księstwo Furlandii. Od 25 stycznia 2010 roku jest gościem na Dworze Książęcym w Książęcym Mieście Buuren. Wizyta potrwa do 29 stycznia.
21.01.2010 r.
Wizyta zagraniczna
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Jego Królewska Mość Robert I odbył dzisiaj swoją pierwszą wizytę zagraniczną do siedziby Organizacji Polskich Mikronacji.

JKMość wygłosił tam mowę skierowaną do delegatów wszystkich państw członkowskich.
17.01.2010 r.
Koronacja
Marcin Mikołaj
Dzisiejszego wieczoru w Pałacu Ekhorn odbyła się koronacja Jego Królewskiej Mości Roberta I. Uroczystego przekazania insygniów dokonali kolejno JKW Edward I Artur, JKW Paweł I i JKW Artur I Piotr.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, a także mieszkańcy Królestwa. Niestety problemy techniczne z polchatem utrudniały przebieg całej ceremonii.
10.01.2010 r.
Mowa Tronowa
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia dzisiejszego JKMość Robert I złożył wizytę w Parlamencie, podczas której spotkał się z parlamentarzystami oraz wygłosił mowy skierowane do Izby Poselskiej oraz Senatu.

JKMość złożył także, korzystając z inicjatywy ustawodawczej, projekt ustawy federalnej o zmianie dekretu królewskiego o tytułach i stopniach zawodowych i naukowych.

Do Marszałka Senatu zaś monarcha złożył wniosek o powołanie JKWysokości Edwarda I Artura na sędziego Sądu Królestwa.
10.01.2010 r.
Zaproszenie na koronację
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dwór Jego Królewskiej Mości Roberta I
Króla Dreamlandu, etc.

Zaprasza wszystkich mieszkańców Królestwa Dreamlandu na uroczystość koronacji Jego Królewskiej Mości Roberta I, która odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia o godzinie 19.00 w Królewskim Pałacu Ekhorn (http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1, pokój: dreamland).
09.01.2010 r.
Komisja konstytucyjna w komplecie
Powołaniem przedstawiciela Korony JKW króla seniora Edwarda I Artura i wskazaniem przedstawiciela posłów niezrzeszonych Martina markiza van Buurena zakończyło się kompletowanie składu Królewskiej Komisji Konstytucyjnej. Obecnie w Komisji zasiadają:
1. król senior Edward I Artur - przedstawiciel Korony;
2. Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi - przedstawiciel Senatu Królewskiego
3. Medgar hrabia de Rama - Marszałek Izby Poselskiej;
4. Jacques baron de Brolle - Premier Rządu JKM;
5. król senior Artur I Piotr - Prezes Sądu Królestwa;
6. Martin markiz van Buuren - przedstawiciel posłów niezrzeszonych w Izbie Poselskiej (lider Opozycji JKM).

Komisja rozpocznie prace od wyboru przewodniczącego Komisji. Przewodniczący w ciągu miesiąca od ukonstytuowania KKK złoży sprawozdanie wstępne.
08.01.2010 r.
Obwieszczenie Dworu Królewskiego
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Jego Królewska Mość Robert I w przeciągu kilku najbliższych dni złoży do laski marszałkowskiej autorski projekt ustawy federalnej o zmianie dekretu królewskiego o tytułach i stopniach zawodowych i naukowych.

Dwór Królewski jest w trakcie przygotowywania audiencji, podczas której Jego Królewska Mość spotka się z Jego Ekscelencją Premierem Rządu Królewskiego. Wizyta ma na celu bliższe zapoznanie się z programem Rządu oraz zasięgnięcie opinii Premiera w sprawie projektów ustawy o wykroczeniach.

Dnia dzisiejszego JKMość Robert I przywitał się w Pałacu Rady z Rządem Królewskim, a na niedzielę planowana jest wizyta Króla w Parlamencie. Organizację Polskich Mikronacji Korona odwiedzi dopiero po koronacji. Również po koronacji monarcha odbędzie tradycyjną podróż po wszystkich prowincjach.
08.01.2010 r.
Zmiana na Tronie
Paweł Erwin de Archien-Liberi
JKWysokość Edward I Artur dokonał oficjalnego przekazania Korony swojemu następcy, JKMości Robertowi I.

Nowoobrany monarcha potwierdził już funkcjonariuszy Korony. Marszałkiem Dworu został ponownie Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi, przejął on także funkcję Moderatora Listy Dyskusyjnej. Przedstawicielem Korony w KWK został ponownie Paweł Wercyngetoryks markiz Krieg, szefem KSI ax. Kazio Wichura, Sekretarzem Heroldii Martin markiz van Buuren, Lordem Kanclerzem - Diuk Bager. Koronę w KKK będzie reprezentował JKWysokość król senior Edward I Artur.

Robertowi I życzymy samych sukcesów i owocnego panowania.

Vivat rex!
Vivat Dreamland!
22.12.2009 r.
Powołanie nowego Rządu
Pavel Svoboda
Jego Królewska Mość powołał nowy Rząd Królewski pod przewodnictwem Premiera Jacquesa barona de Brolle'a. Ministrami w Rządzie zostali:
JKW król senior Pavel Svoboda, Minister Spraw Zagranicznych,
arcyksiążę Ghardin, Minister Spraw Wewnętrznych,
Yelonek markiz Rogacz, Minister Finansów,
Jacques baron de Brolle, Minister-Koordynator ds. Systemu Gospodarczego.

Zgodnie z literą prawa Premier musi teraz złożyć w Izbie Poselskiej wniosek o udzielenie jego rządowi wotum zaufania.
17.12.2009 r.
Otwarcie XIV kadencji Izby Poselskiej
Ghardin
14 grudnia 2009 r. Komisja Wyborcza Królestwa wydała zaświadczenia wybranym posłom. Następnego dnia JKM Edward I Artur skierował do posłów Mowę Tronową, inaugurując prace nowej kadencji Izby Poselskiej.

Monarcha wyraził nadzieję, że już same rezultaty prac Izby Poselskiej XIV kadencji korzystnie odbiją się na stanie Królestwa Dreamlandu oraz że i samo doświadczenie Panów pracy pomoże na wiele kolejnych kadencji wskazać drogę, jaką powinni podążać dreamlandzcy parlamentarzyści. Zaznaczył, że w oczach Korony Izba Poselska jest jedyną możliwą formą reprezentacji obywateli, a sprawą kluczową wciąż pozostaje umieszczenie Izby w należnym jej ustrojowym miejscu. Podkreślił również kontrolną rolę i uprawnienia IP wobec działań władzy wykonawczej oraz wskazał najpilniejsze problemy i projekty.
Na koniec wystąpienia JKM zapowiedział intronizację nowego władcy już w styczniu, żegnając się tym samym z gmachem Parlamentu.

Laskę marszałkowską z rąk królewskich przyjął król senior Pavel Svoboda, ogłaszając grafik prac Izby nad wyborem Marszałka i Wicemarszałka. Trwa zgłaszanie kandydatur.
11.12.2009 r.
Wyniki wyborów
Kazio Wichura
Posłami Izby Poselskiej XIV kadencji wybranymi w wyborach zostali:
1. arcyksiążę GHARDIN;
2. król senior PAVEL SVOBODA;
3. JACQUES baron de BROLLE;
4. MARTIN markiz van BUUREN;
5. KRZYSZTOF hrabia JAZŁOWIECKI;
6. MEDGAR hrabia de RAMA;
7. baron TAHETO.
02.12.2009 r.
Lokal wyborczy otwarty!
Robert van Buuren
O północy otwarty został lokal wyborczy. Każdy obywatel może oddać głos na swojego kandydata pod adresem: www.dreamland.net.pl/wybory .

Weźmy los Ojczyzny we własne ręce!
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin