Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
01.08.2009 r.
Obwieszczenie Dworu JKM
Marcin Mikołaj
W dniu dzisiejszym Dwór Jego Królewskiej Mości wydał obwieszczenie w sprawie unieważnienia wyborów, w którym czytamy:

"Jego Królewska Wysokość Robert markiz van Buuren natychmiast po otrzymaniu decyzji Komisji Wyborczej Królestwa zwołał w swoim pałacu naradę, podczas której towarzyszyć mu będą najbardziej zaufane osoby w państwie. JKWysokość, zanim ogłosi swoją decyzję, co nastąpi jutro (tj. 2 sierpnia 2009 roku), chce najpierw skonsultować ją ze swoimi doradcami."
31.07.2009 r.
Unieważnienie wyborów do IP
Paweł Wercyngetoryks Krieg
Komisja Wyborcza Królestwa postanowiła w dniu dzisiejszym, po ogłoszeniu uchwały Sądu Królestwa, o unieważnieniu wyborów do Izby Poselskiej XIII Kadencji. Powodem unieważnienia wyborów jest bezzasadność dalszego prowadzenia postępowania wyborczego, gdy z góry wiadomo, że liczba posłów, która będzie wyłoniona w wyborach (4) jest mniejsza niż minimalna liczba posłów (5) potrzebna do funkcjonowania Izby Poselskiej w zgodzie z UF Ordynacja wyborcza do Izby Poselskiej.
31.07.2009 r.
Obchody Święta Królestwa
Marcin Mikołaj
Dnia 2 sierpnia na czacie Królestwa o godz. 19.00 będziemy świętować 11. rocznicę powstania Królestwa.

Dwór Królewski zaprasza wszystkich na uroczystość. Pokażmy całemu v-światu, że Dreamlandczycy to jedna wielka rodzina!
30.07.2009 r.
Wybory lipiec '09
Marcin Mikołaj
"Spełniłeś swój obywatelski obowiązek? - Zagłosuj w wyborach!", tym razem jednak nie dla wszystkich jest to wezwanie do wypełnienia swojego najważniejszego obowiązku, a zarazem wyrażenia woli odnośnie kształtu nowej Izby Poselskiej.

Ordynacja wyborcza, którą uchwalono 13 czerwca 2009 roku, wprowadziła okręgi wyborcze razem z problemami, które ujawniły się podczas tych wyborów. Głosować nie mogą obywatele Księstwa Furlandii, Morlandczycy mogą obsadzić dwa mandaty, lecz mają jednego kandydata; w Księstwie Surmali i Księstwie Luindoru mamy do obsadzenia jeden mandat lecz dwóch kandydatów, ostatni połączony okręg nr 5 (Webland razem z Domeną Królewską) obsadzą dwa mandaty - posiadają także dwóch kandydatów.

Zacięta walka wyborcza toczona będzie jedynie pomiędzy kandydatami z okręgu Surmala - Luindor.

A więc zapraszamy do urn - ale nie wszystkich obywateli!

http://www.dreamland.net.pl/wybory/
26.07.2009 r.
Akademia im. Marcina Sprawiedliwego w Księstwie Surmali
Marcin Mikołaj
"Akademia im. Marcina Sprawiedliwego to instytucja naukowa Księstwa Surmali powstała w celu krzewienia obywatelskiego zaangażowania w poszerzanie wiedzy naukowej na gruncie lokalnym." Takie słowa wprowadzają czytelnika do Akademii im. Marcina Sprawidliwego.

Pomysłodawcą Akademii jest Józef markiz Kalicki, były Książę Surmali. Jak zapowiadał twórca jej zadaniem jest gromadzenie oraz udostępnianie materiałów naukowych, zaszczepianie zaangażowania do twórczej działalności. Obecnie uczelnia posiada 6 jednostek organizacyjnych, które sukcesywnie są rozwijane.

Józefowi markizowi Kalickiemu serdecznie gratulujemy pomysłu i życzymy pełnego rozwoju Akademii.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na strony Akademii.
22.07.2009 r.
Pakt obronny z Wandystanem
Marcin Mikołaj
Dziś JKW Regent Królestwa ratyfikował podpisany pakt obronny z Mandragoratem Wandystanu, który jest odpowiedzią na mobilizację wojsk sarmackich i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa integralności terytorialnej Wysokich Układających się Stron.
22.07.2009 r.
Nowe stosunki dyplomatyczne
Marcin Mikołaj
JKW Regent Robert markiz van Buuren ratyfikował dzisiejszego dnia traktat uznający i nawiązują stosunki dyplomatyczne z Wolną Republiką Morvan. Na dniach zostanie podjęta decyzja o budowie ambasady w WRM.
16.07.2009 r.
Rejestracja Stronnictwa Federalnego
Marcin Mikołaj
Prezes Sądu Królestwa wydał dziś decyzję o zarejestrowaniu Stronnictwa Federalnego jako partię polityczną w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw. Od tej pory, SF posiada uprawnienia przysługujące partiom politycznym, czyli może m.in. wystawić swoich kandydatów do wyborów do Izby Poselskiej.
08.07.2009 r.
Wybory!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Jego Królewska Wysokość Robert markiz van Buuren oglosił z dniem 8 lipca 2009 r. kalendarz wyborczy wyborów do Izby Poselskiej XIII kadencji. Najważniejsza jego część, czyli samo głosowanie odbędzie się w dniach 30 lipca - 5 sierpnia. Przypominamy o obywatelskim obowiązku oddania głosu, a wszystkim kandydatom na posłów życzymy powodzenia!
08.07.2009 r.
Namiestnik Koronny Księstwa Surmali
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia 8 lipca 2009 r. JKWysokość Robert markiz van Buuren powołał na urząd Namiestnika Koronnego Surmali Łukasza markiza Wakowskiego, odwołując z tej funkcji p.o. Namiestnika Pawła Erwina markiza de Archien-Liberi. Nowemu Namiestnikowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
08.07.2009 r.
Marszałek Dworu Królewskiego
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia 7 lipca 2009 roku Jego Królewska Wysokoś Robert markiz van Buuren odwołał urzędującego Marszałka Dworu Królewskiego, Martina markiza van Buurena, powołując na to stanowisko Pawła Erwina markiza de Archien-Liberi.

Jego Królewska Wysokość Regent postawił nowemu Marszałkowi jednocześnie zadanie organizacji Audiencji Generalnej z okazji zbliżających się obchodów święta narodowego.
26.06.2009 r.
Prezes Sądu Królestwa
Marcin Mikołaj
JKW Regent powołał na kolejną kadencję Prezesa Sądu Królestwa JKW prof. jur. net. Artura I Piotra. Postanowienie o powołaniu wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2009 roku.
26.06.2009 r.
Regencja
Marcin Mikołaj
Z pałacu Ekhorn napłynęła wiadomość o ustanowieniu regencji. Urząd Regenta Królestwa objął Robert markiz van Buuren. Jak możemy przeczytać w opublikowanej informacji, regencja potrwa dość długo. Powodem jej ustanowienia jest przede wszystkim realowy wyjazd Króla, który może przeszkodzić w sprawnym kierowaniu Królestwem.

Jego Królewska Mość wyraził przekonanie, że zdobyte doświadczenie, a przede wszystkim osobiste zaufanie do JKW Regenta, jest gwarancją słuszności podejmowanych przez Niego decyzji, co w rezultacie pozwoli na spokojny wyjazd.

Jego Królewskiej Mości życzymy udanego i spokojnego wyjazdu oraz szybkiego powrotu. Natomiast Jego Królewskiej Wysokości Regentowi spokojnych i roztropnych rządów.
26.06.2009 r.
Przedstawiciel Korony w KWK
Marcin Mikołaj
Jego Królewska Mość odwołał Roberta markiza van Buurena ze stanowiska Przedstawiciela Korony w KWK. W jego miejsce został powołany Paweł W. hrabia Krieg.
25.06.2009 r.
Prezes Sądu Prowincji
Marcin Mikołaj
Korona zdecydowała o zmianie na stanowisku Prezesa Sądu Prowincji. Ustępującego Prezesa dr jur. net. Mateusza C. wicehrabiego Shakura zastąpi dr jur. net. Robert markiz van Buuren.

Korona podziękowała dr. Shakurowi za jego dotychczasowy wkład w budowanie dreamlandzkiego wymiaru sprawiedliwości, a także wyraziła nadzieje, że wicehrabia nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Nowemu Prezesowi życzymy, aby każdy jego wyrok zasługiwał na miano salomonowego.
21.06.2009 r.
Oświadczenie Rządu Królewskiego
Pavel Svoboda
Rząd Królewski opublikował oświadczenie stwierdzające, że tzw. Traktat Przyjaźni między Wolną Republiką Morvan i Księstwem Surmali jest z punktu widzenia prawa dreamlandzkiego nieważny, a jego podpisanie nie było konsultowane z MSZ. Traktat nie reprezentuje stanowiska Królestwa, a Dreamland nadal nie uznaje Wolnej Republiki Morvan za państwo. Z treścią oświadczenia można zapoznać się w Departamencie Informacji Publicznej

Zawarcie niefortunnego traktatu było powodem odwołania przez JKM Namiestnika Surmali Józefa markiza Kalickiego. Pełniącym obowiązki Namiestnika został w jego miejsce Paweł Erwin markiz de Archien-Liberi. Zgodnie z zapowiedziami, administracja markiza de Archien-Liberi jest jedynie tymczasowa.

Komentując swoją decyzję, JKM powiedział, że markiz Kalicki musiał zdawać sobie sprawę, że jego działania są sprzeczne z Konstytucją i z pewnością wiedział również, jakie konsekwencje zostaną względem niego wyciągnięte.
19.06.2009 r.
Stan wyjątkowy w Sarmacji
Pavel Svoboda
Od jakiegoś czasu Księstwo Sarmacji boryka się z poważnym atakiem wirusa na swoim serwerze. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa, władze były zmuszone wprowadzić na terenie Księstwa stan wyjątkowy.

MSZ Dreamlandu odradza Dreamlandczykom odwiedzanie stron Sarmacji do czasu zakończenia się tam kryzysu. Na liście dyskusyjnej Księstwa pojawiły się spekulacje, że wirus, który infekuje komputery odwiedzających zarażone strony może być nowym typem, wciąż jeszcze niewykrywanym przez część programów antywirusowych.
13.06.2009 r.
Nowa ordynacja wyborcza
Pavel Svoboda
JKM podpisał pakiet ustaw dotyczących Parlamentu Królewskiego. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okręgów wyborczych w wyborach do Izby Poselskiej. Docelowo każda Prowincja będzie wybierała swoich posłów, a liczba mandatów przypadających na okręg wyborczy będzie uzależniona od liczby mieszkających tam obywateli.

Do innych zmian w ordynacji należy likwidacja wyborów uzupełniających do Izby Poselskiej oraz wprowadzenie możliwości nakazania przez Sąd rozpoczęcia nowej kadencji, nawet jeśli wynik wyborów został zaskarżony. Pozwoli to skrócić okres oczekiwania na ukonstytuowanie się Izby, jeśli skargi wyborcze dotyczą drobnych uchybień, które nie mogły mieć wpływu na wynik głosowania.

Ustawa o Parlamencie Królewskim miała na celu zebranie w jednym miejscu przepisów dotyczących obu izb Parlamentu oraz uregulowanie kiedy i jak Parlament obraduje w składzie obu izb. W toku legislacyjnym Senat usunął jednak z ustawy wszelkie wzmianki dotyczące wyższej izby Parlamentu. Tym samym Senat zachował większą autonomię i pełną kontrolę nad zasadami procedowania izby.

Pakiet ustaw powstał z inicjatywy Korony po szerokich konsultacjach ze środowiskami prawniczymi. Senat wprowadził poprawki do dwóch ustaw pakietu. Izba Poselska nie zdołała się odnieść do tych poprawek w konstytucyjnym terminie.
31.05.2009 r.
Prezes Sądu Królestwa
Marcin Mikołaj
Po dość długiej nieobecności, spowodowanej życiem realowym, do obowiązków Prezesa Sądu Królestwa powrócił JKWysokość Artur Piotr. Mamy nadzieję, że zalegające sprawy w Sądzie Królestwa zostaną dość szybko nadrobione.
25.05.2009 r.
Ustawa o Skarbie Królestwa.
Robert van Buuren
W dniu wczorajszym, Jego Królewska Mość Edward Artur, podpisał przyjętą przez Parlament ustawę o Skarbie Królestwa. Nowa regulacja nieco reformuje obecny system wydatkowania funduszy pochodzących ze Skarbu Królestwa. Od tej pory Rząd Królewski nie będzie musiał przygotowywać jednej ustawy budżetowej na cały rok budżetowy, jak to było do tej pory. Podmioty budżetowe będą teraz występowały z wnioskami o wsparcie finansowe swojej działalności ze Skarbu, które będzie udzielane w formie odrębnych ustaw budżetowych, składających się na roczny budżet.
24.05.2009 r.
Nominacja sędziowska.
Marcin Mikołaj
W dniu dzisiejszym JKMość Edward Artur mianował na stanowisko sędziego Sądu Królestwa dra jur. net. Roberta markiza van Buuren. Jak powiedział JKM: "... wyrażamy nadzieję, że dzięki temu mianowaniu średni czas od rozpoczęcia do zakończenia postępowań znacząco się skróci." Miejmy nadzieję, że czas oczekiwania na zakończenie postępowania się faktycznie skróci i usprawni to dreamlandzki wymiar sprawiedliwości.
22.05.2009 r.
Licytacje banknotów pamiątkowych
Krzysztof Jazłowiecki
Rozpoczęła się seria licytacji pierwszej serii banknotów pamiątkowych. W licytacji mogą brać udział wszyscy obywatele Królestwa Dreamlandu. Seria zawiera 12 pamiątkowych banknotów o różnych nominałach.

Licytacja odbywa się pod adresem:
www.dreamland.net.pl/rzad/forum
11.05.2009 r.
Zmiany na UKD.
Robert van Buuren
W ciągu kilku ostatnich dni, na Uniwersytecie Królewskim, dokonano kilku zmian, o których nie sposób nie wspomnieć.

Pierwszą z nich była zmiana na stanowisku dziekana Wydziału Stosunków Międzynarodowych. Rektor, wskutek złożonej dymisji, odwołał gen. d`Archien i powołał na to stanowisko Martina markiza van Buuren, który zaprezentował Rektorowi i Radzie Rektorskiej swoje plany dot. wydziału. Markiz został pełniącym obowiązki dziekana do czasu faktyczneo uruchomienia wydziału, czyli napisania stosownej ilości wykładów, które umożliwią studentom podjęcie nauki.

Kolejną zmianą była zmiana na stanowisku dziekana Wydziału Prawa. Z powodu zbyt małej ilości czasu, odwołany został JKW prof. jur. net. Artur Piotr, którego miejsce zajął dr. jur. net. Robert markiz van Buuren. Z tego, co dowiedzieliśmy się z LDKD na wydziale szykuje się zmiana w programie studiów a także doczekamy się nowego materiału wykładowego. Niemalże jednocześnie, w uznaniu zasług dla Wydziału Prawa i Uniwersytetu, JKW prof. jur. net. Arturowi Piotrowi został nadany tytuł Dziekana Honorowego Wydziału Prawa.

Następnie Rada Rektorska UKD uchwaliła utworzenie Wydziału Historycznego, który de facto istniał już za kadencji poprzedniego Rektora, jednak został niezgodnie ze statutem uczelni utworzony. Rada Rektorska postanowiła o zmianie w Uniwersyteckim Regulaminie Studiów, zmieniając wyłącznie nazewnictwo, tzn. tutorów zmieniono na opiekunów naukowych. Argumentem było ograniczenie zbędnych zapożyczeń z języka obcego.

W związku z utworzeniem Wydziału Historycznego, Rektor powołał na funkcję dziekana Wydziału dr rer. his. net. Krzysztofa wicehrabiego Jazłowieckiego, który będzie pełniącym obowiązki Dziekana do czasu faktycznego uruchomienia wydziału (analogicznie do WSM).
08.05.2009 r.
Członek Trybunału Arbitrażowego.
Marcin Mikołaj
Wczorajszego dnia, Jego Ekcjelencja diuk Kościński, Sekretarz Generalny Organizacji Polskich Mikronacji, powołał dra jur. net. Roberta markiza van Buuren na członka Trybunału Arbitrażowego przy OPM.

Trybunał Arbitrażowy zajmował się będzie rozstrzyganiem sporów v-międzynarodowych, a jego sędziowie także będą mogli pełnić funkcje mediacyjne.
05.05.2009 r.
Zmiany w Rządzie Królewskim
Marcin Mikołaj
Na mocy Postanowienia Królewskiego z dnia 30 kwietnia 2009 roku, na wniosek Premiera Rządu Królewskiego, dokonano zmian w resortach.

Z ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odszedł baron Marcus William Shakur, a na jego miejsce powołano sir Arturiona van den Sune - Buuren.

Zmiany doczekało się także Ministerstwo Finansów i Gospodarki; dotychczas jedno ministerstwo zostało podzielone na dwa: Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki.

Tekę ministra Finansów otrzymał Etherard baron de Godwin. Kierujący resortem będzie odpowiedzialny za zarządzanie takimi działami administracji federalnej jak:
(1) budżet;
(2) mienie Królestwa;
(3) waluta.

Za Ministerstwo Gospodarki odpowiedzialny będzie były minister MFiG - baron Taheto.

Nowym, a także starym ministrom życzymy powodzenia!
20.04.2009 r.
Pierwsze ordery i odznaczenia nadane!
Robert van Buuren
Podczas uroczystości v-urodzinowej JKMości, która odbyła się dnia 19 kwietnia 2009 r., nadane zostały pierwsze odznaczenia i ordery obywatelom dreamlandzkim zasłużonym w wybranych dziedzinach aktywności społecznej.

Krzyże kawalerskie Orderu Czerwonego Orła za szczególne zasługi na polu federalnym i międzynarodowym otrzymali: Paweł Erwin markiz de Archien - Liberi, Krzysztof wicehrabia Jazłowiecki oraz Paweł W. hrabia Krieg d. Milewski.

Krzyże kawalerskie Orderu Anatazego za szczególne zasługi i osiągnięcia na polu lokalnym otrzymali: diuk Bager (odznaczenie zwrócone) oraz Martin markiz van Buuren.

Medal Zeliga za działalność na polu kultury lub nauki otrzymali: Krzysztof wicehrabia Jazłowiecki oraz Paweł W. hrabia Krieg d. Milewski.

Medal Lorda Tristana za działalność na polu spraw zagranicznych i międzynarodowych, a także za działalność w organizacjach międzynarodowych otrzymał Alchien książę d`Archien (medal zwrócony).

Medal arcyksięcia Nimitza za działalność na polu spraw wojskowych, wewnętrznych, obrony Królestwa i zapewniania bezpieczeństwa jego obywatelom otrzymali: Józef markiz Kalicki (medal zwrócony) oraz Robert markiz van Buuren.

Medal Hrabiego Vilgefortza za działalność na polu budowy, modyfikacji i sprawowania opieki nad witrynami internetowymi i systemami informatycznymi Królestwa otrzymał Kazio arcyksiążę Wichura.
19.04.2009 r.
Uroczystość v-urodzinowa JKMości.
Robert van Buuren
W dniu dzisiejszym, na czacie Królestwa w pokoju "dreamland", o godzinie 19.00 odbędzie się uroczystość v-urodzinowa Jego Królewskiej Mości Edwarda Artura.

Serdecznie zapraszamy!
18.04.2009 r.
Dekrety królewskie.
Robert van Buuren
Z dniem jutrzejszym wchodzą w życie dwa, wydane dziś przez JKMość, dekrety. Pierwszy z nich wprowadza pewne zmiany do dreamlandzkiego wymiaru sprawiedliwości. Otóż usuwa on instytucję aresztu tymczasowego na rzecz możliwości wydania wyroku zaocznego przez sąd. Jak czytamy w liście z Ekhorn: "Powodem zmiany są problemy, jakie areszt tymczasowy wywoływał i w sferze praktyki, i teorii. Okazało się, że mimo sporych nadziei jest to instytucja nie najlepiej dopasowana do specyfiki państwa wirtualnego. Stąd zostaje zastąpiona koncepcją inną - również może niedoskonałą, ale lepiej współgrającą z realiami, w jakich jesteśmy osadzeni i w jakich funkcjonujemy."

Drugi dekret reguluje kwestie przyznawania orderów i odznaczeń państwowych przez Króla. Ustanowiono dwa ordery: Order Czerwonego Orła oraz Order Anatazego. Pierwszy przyznawany jest za szczególne zasługi na rzecz federacji, natomiast drugi za szczególne zasługi na szczeblu lokalnym. Każdy z nich będzie posiadał trzy stopnie. Ponadto wprowadzono również odznaczenia - medale, które będą przyznawane w czterech dziedzinach działalności, i tak medal: Zeliga (za działalność kulturalną i naukową), Lorda Tristana (na polu spraw zagranicznych), Arcyksięcia Nimitza (w sprawach wojskowości), Hrabiego Vilgefortza (budowa i administrowanie witrynami i systemami informatycznymi).

Jak podkreślono - "Pierwsze ordery i odznaczenia zostaną nadane już bardzo niedługo!"
12.04.2009 r.
Alleluia!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Alleluia! Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!

Wszystkim tym, którzy obchodzą dziś święto zmartwychwstałego Chrystusa życzymy spokoju, czasu na wewnętrzne rozważania i odpoczynku od zgiełku codzienności. Oby te święta były okazją do zrobienia tych rzeczy, na które czasu nie mieliśmy w dni powszednie.

Wszystkiego dobrego i wesołych świąt!
01.04.2009 r.
Koniec regencji.
Robert van Buuren
29 marca br. JKMość Edward Artur zakończył dwutygodniową regencję, podczas której nastąpiło otwarcie obrad nowej kadencji Izby Poselskiej i powołanie Rządu a także wypowiedzenie Traktatu Sojuszniczego zawartego w 2003 roku pomiędzy Królestwem Dreamlandu a Królestwem Scholandii.

Przy okazji pragnę poinformować, iż w połowie kwietnia świętować będziemy ósme wirtualne urodziny JKMości!
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin