Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
12.11.2008 r.
Korona wydaje nowy dekret.
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Jego Królewska Mość Edward I Artur podpisał dekret o świętach państwowych ustalający datę Święta Monarchii na 1 grudnia.
Przesłał także do Marszałka Izby Poselskiej projekt ustawy wprowadzającej instytucję przedawnienia - co ma uporządkować sytuację w relacjach między państwem a jednostką po wielu już latach obowiązywania kodeksu karnego, "darując" przestępstwa popełnione przed grudniem zeszłego roku i zawsze, gdy mija, w zależności od okoliczności, 18 lub 8 miesięcy, a czyn pozostaje nieukaranym.
Korona ma zamiar podejmować w niedalekiej przyszłości kolejne inicjatywy ustawodawcze.
12.11.2008 r.
Scholandia ma nowego władcę!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Zakończyła się koronacja nowego króla Scholandii Jego Królewskiej Mości Piotra Abogarda Scholandzkiego. Nadzwyczajnym przedstawicielem Korony Dreamlandu na uroczystości był JKW Artur Piotr, który przekazał nowemu monarsze gratulacje i najlepsze życzenia zarówno od JKM Edwarda I Artura, jak i od wszystkich Dreamlandczyków. Poza JKW, spośród Dreamlandczyków obecni byli także m.in. Premier Rządu Królewskiego Krzysztof wicehrabia Jazłowiecki, Minister Spraw Zagranicznych Paweł Erwin markiz de Archien-Liberi oraz książę Alchien d'Archien-Liberi.
Jednocześnie, odbyło się również nadzwyczajne posiedzenie scholandzkiego parlamentu, na którym posłowie zdecydowali o udzieleniu wotum zaufania premierowi JXW Januszowi Lisowi i jego gabinetowi (MSZ: JXW Marcin Pośpiech). Już wkrótce planowane jest spotkanie władz obu Sojuszniczych Królestw dotyczące przyszłości Sojuszu Dreamlandzko-Scholandzkiego, jego roli w wirtualnym świecie i kursu wspólnej polityki zewnętrznej.
08.11.2008 r.
Sojusznik ma nowego Króla!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Sojusznicze Królestwo Scholandii ma nowego króla. Dariusza Ulryka Scholandzkiego zastąpił na tronie Piotr Abogard (dotychczas Piotr Jabłoński). Już wkrótce odbędzie się jego koronacja i oficjalne przekazanie władzy.
Nowy król Scholandii jest profesorem netowym nauk historycznych, w swojej karierze pełnił bardzo różne funkcje w Sojuszniczym Królestwie - Premiera, Ministra Spraw Zagranicznych i ambasadora w Księstwie Sarmacji. Dziękujemy poprzedniemu monarsze, a nowemu życzymy powodzenia!
06.11.2008 r.
Inauguracja Pałacu Sprawiedliwości
Pavel Svoboda
Sąd Królestwa zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczystość oficjalnej inauguracji nowo odrestaurowanego Pałacu Sprawiedliwości, która odbędzie się 9 listopada 2008 roku o godzinie 20:00 na czacie Królestwa.

Będzie okazja nie tylko pozwiedzać sale rozpraw, ale także pytać o wszelkie nurtujące kwestie, dotyczące funkcjonowania naszego sądownictwa.
04.11.2008 r.
Ratyfikacja Konwencji o wolnym dostępie do miejsc publicznych
Krzysztof Jazłowiecki
Jego Królewska Mość Edward I Artur ratyfikował Konwencję OPM o wolnym dostępie do miejsc publicznych. Uznane również zostało zastrzeżenie, które Królestwo przedstawiło na Sali Planarnej OPM.

Konwencja została podpisana przez Królestwo Dreamlandu w maju br. ratyfikacja odbyła się dopiero teraz, ponieważ dotąd przeważało przekonanie, iż nie jest ona w ogóle potrzebna, a konwencje mogą wchodzić w życie już po podpisaniu.
28.10.2008 r.
Nowy Premier
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia dzisiejszego JKMość Edward I Artur powołał na urząd Premiera Korony dr Krzysztofa wicehrabiego Jazłowieckiego, w związku z nieuzyskaniem wotum przez dr Roberta markiza van Buurena. Ministrami zostali:

*MKiN - Cyric van den Suune-Buuren
*MFiG - Taheto
*MSZ - Paweł Erwin de Archien-Liberi
*MSWiA - Krzysztof Jazłowiecki

Gratulujemy nowoobranemu premierowi i ministrom oraz życzymy powodzenia!
27.10.2008 r.
Koniec Regencji
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia dzisiejszego JKMość Edward I Artur zakończył regencję spowodowaną przymusowym urlopem i powrócił do pełnienia swoich obowiązków. Jednocześnie spotkał sie on z dr. Robertem van Buurenem i dr. Krzysztofem Jazłowieckim, dwoma kandydatami na premiera przedstawionymi podczas audiencji inauguracyjnej Izby Poselskiej w celu rozwiązania problemu z przyznaniem wotum zaufania. Oficjalna decyzja o dalszym działaniu ma zapaść jutro.
21.10.2008 r.
Problemy z wotum zaufania
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Dnia dzisiejszego miała miejsce niecodzienna sytuacjia - markiz Kalicki zasugerował, jakoby Rząd nie złożył wniosku o wotum zaufania w terminie, przez co powinien zostać on odwołany.

Całą sprawę, na szczęście, udało się wyjaśnić. Wniosek został złożony w terminie i już wkrótce trafi na biurka posłów.
16.10.2008 r.
Regencja
Ghardin
W związku z awarią komputera, a przez to znacznym ograniczeniem dostępu do sieci JKMość Edward I Artur musiał udać się na przymusowy urlop. Zgodnie z jego wolą do czasu rozwiązania problemu regencję w Królestwie sprawować będzie markiz Paweł Erwin de Archien-Liberi. Według prognoz regencja ma potrwać nie dłużej niż tydzień.
04.10.2008 r.
Rusza XI Kadencja!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Po długim okresie oczekiwania i odkładania decyzji Izba Poselska XI Kadencji oficjalnie rozpoczyna swoją działaność. Jutro Jego Królewska Mość otworzy oficjalnie pierwsze posiedzenie i wygłosi Mowę Tronową do nowowybranych posłów. W poniedziałek zaś JKMość udzieli w godzinach wieczornych audiencji nowowybranym posłom.

Sąd II instancji wydał dziś wyrok orzekający w sprawie Prokuratura Generalna v. Komisja Wyborcza Królestwa - do tego czasu nie można było wydać zaświadczeń poselskich. Sąd orzekł o winie KWK i nakazał wydanie zaświadczeń poselskich. Po ogłoszeniu wyroku szef KWK podał się do dymisji, publicznie przepraszając za swoje błędy. JKM w najbliższych dniach zdecyduje czy przyjąć dymisję przewodniczącego, który jest przedstawicielem Korony w Komisji.
09.09.2008 r.
Palatynowie
Krzysztof Jazłowiecki
Jego Królewska Mość wydał nowy dekret o tytułach honorowych, w którym znajdziemy nowość w postaci urzędu palatyna.

W myśl dekretu Jego Królewska Mość będzie mógł nadawać ziemie arystokratom z tytułem wicehrabiego lub wyższym. Tacy arystokraci nazywani będą palatynami.
Palatyn ma za zadanie troszczyć się o nadaną ziemię, a także współpracować z burmistrzem danego miasta. Zwiększy to aktywność dreamlandzkich miejscowości, a także pomoże młodym burmistrzom w kierowaniu miastami.
09.09.2008 r.
Zmiany w KSI i Senacie
Krzysztof Jazłowiecki
Pablo markiz von Neumann z powodów osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji szefa Królewskich Służb Informatycznych, a także Senatora Luindoru.

Nowym Senatorem Księstwa Luindoru został Paweł Erwin markiz de Archien-Liberi. Jego Królewska Mość powołał również nowego szefa KSI - został nim Kazio arcyksiążę Wichura.

Mamy nadzieję, że markiz Neumann szybko powróci do pełni aktywności, a nowemu Szefowi i Senatorowi życzymy powodzenia.
24.08.2008 r.
Mała prośba
Paweł Erwin de Archien-Liberi
W związku ze szwankującą pocztą Jego Królewskiej Mości prosiłbym w Jego imieniu o ponowne wysłanie wszystkich listów zaadresowanych do JKMości, które do dnia dzisiejszego nie doczekały się odpowiedzi.
19.08.2008 r.
Sąd Krajowy Furlandii
Marcin Mikołaj
Jego Książęca Mość Martin markiz van Buuren podpisał i ogłosił dzisiaj ustawę, która tworzy Sąd Krajowy Furlandii. Jest to niewątpliwie ogromny krok wprzód, ale przede wszystkim oznaka kontynuacji rozwoju Księstwa.

Czekamy teraz na serwis internetowy sądu, powołanie Prezesa oraz sędziów ...
06.08.2008 r.
Dni Otwarte Morlandu z okazji 100 dni panowania Księżnej
Marion Cirilla
W dniach 6-7 sierpnia 2008 odbędą się Dni Otwarte Morlandu z okazji 100 dni panowania Księżnej.
Szczegółowy plan znajduje się na stronie: http://www.dreamland.net.pl/morland/dom/.
05.08.2008 r.
Marszałek Senatu Królewskiego
Robert van Buuren
Senat Królewski wybrał swojego nowego Marszałka. Został nim Martin markiz van Buuren. Zastąpi na tym stanowisku Desygnowanego przez Jego Królewską Mość Marszałka Józefa markiza Kalickiego.
03.08.2008 r.
Audiencja Generalna
Robert van Buuren
W dniu dzisiejszym o godzinie 20.30 na czacie Królestwa (pokój Dreamland w serwisie PolChat) odbędzie się Audiencja Generalna połączona z nobilitacjami szlacheckimi i arystokratycznymi.
02.08.2008 r.
100 lat!
Pablo von Neumann

02.08.2008 r.
Nowe Scriptores już w kioskach!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Pojawił się nowy, poświęcony rocznicy Królestwa, numer Scriptores Dreamlandis. W numerze znajdziemy m.in. wywiad z założycielem Raflandii, Raf Rafem, ranking najdłużej panujących namiestników czy historię ewolucji strony głównej Królestwa. Całość znajduje się pod tym adresem.
01.08.2008 r.
10. rocznica powstania Królestwa Dreamlandu
Krzysztof Jazłowiecki
1 sierpnia 1998 roku Król TomBond I powołał do życia pierwszą polską mikronację - Królestwo Dreamlandu.
Dziś o godz. 14:00 w Łodzi rozpoczną się oficjalne obchody dziesięciolecia istnienia Dreamlandu.

Już 10 lat gościmy w internecie, a także w umysłach i sercach wielu ludzi, którzy żyli i żyją w naszym Królestwie.

Wiwat Król,
Wiwat Dreamlandczycy,
Wiwat Dreamland!
29.07.2008 r.
Zjazd Dreamlandczyków
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Z okazji 10-lecia Królestwa organizowany jest realny zjazd mieszkańców Dreamlandu. Zjazd odbędzie się 1 Sierpnia w Łodzi. Przed godziną 14.00 wszyscy uczestnicy proszeni są o przybycie na miejsce.O 13.30 wszyscy zbieramy się w parku nieopodal dworca Łódź Fabryczna.

Gdyby ktoś wiedział, że przybędzie później, przybył wcześniej lub po prostu chciał pogadać :) to pod numerem gg: 1883539 uzyskać może mój numer komórki. Ja osobiście będę w Łodzi przed godziną 7.00 rano.

Dla osób niemogących przybyć w wyżej podanym terminie organizowany będzie drugi zjazd, w Warszawie, 9 Sierpnia. Szczegóły drugiego zjazdu podane zostaną później.
23.07.2008 r.
Nowy artkuł w Graficie!
Paweł Erwin de Archien-Liberi
W dreamlandzkim magazynie Grafit ukazał się kolejny artykuł. Jest to wywiad z hrabią Albonem przeprowadzony przez Piotra Kowalskiego. W wywiadzie popularna postać hrabiego Albona wyjaśnia swoją motywację do walki z układem, a także wyjaśnia tajniki funkcjonowania tegoż. Artykuł przeczytać można pod tym adresem.
23.07.2008 r.
Cofnięto zaświadczenia.
Paweł Erwin de Archien-Liberi
Przewodniczący Komisji Wyborczej Królestwa, Robert hrabia van Buuren dnia 16 Lipca cofnął wydane dwa dni wcześniej zaświadczenia wydane posłom XI Kadencji. Jego decyzja była uzasadniona wpłynięciem dwóch skarg wyborczych do Sądu Królestwa, wniesionych przez Prokuraturę Generalną Królestwa. Nowi posłowie zasiądą w sejmowych ławach dopiero po ewentualnym odrzuceniu obu skarg.
10.07.2008 r.
Wyniki wyborów do Izby Poselskiej
Krzysztof Jazłowiecki
Komisja Wyborcza Królestwa ogłosiła wyniki wyborów do Izby Poselskiej XI kadencji. Kandydaci uzyskali w wyborach następującą ilość głosów:

(1) Krzysztof Jazłowiecki - Platforma Obywatelska Królestwa Dreamlandu - 6
(2) Muggler Olav Littendorff - Stronnictwo Federalne - 6
(3) Piotr Maksymilian de la Kowalski - Partia Szachów i Pionków - 5
(4) Arturion von Aldenberg - POKD - 4
(5) Bartunio de Wrona-Buuren - POKD - 4
(6) Marcus William Shakur - SF - 3
(7) Cyric van den Sune-Buuren - POKD - 3
(8) Paweł Erwin de Archien-Liberi - PSiP - 3
(9) Łukasz Wakowski - PSiP - 1
(10) Alexander di Meglio - PSiP - 1
(11) Cyprian Benedykt Jerzy Lee-Spider - PSiP - 1

W Izbie Poselskiej XI kadencji zasiądzie zatem ośmiu posłów: 4 z Platformy Obywatelskiej Królestwa Dreamlandu, 2 z Partii Szachów i Pionków i 2 ze Stronnictwa Federalnego.
Jeśli nie zostaną złożone skargi wyborcze, już na dniach posłom zostaną wydane zaświadczenia i odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Izby.
Frekwencja wyniosła 52,05%.
02.07.2008 r.
Zakończenie regencji
Jubei de Archien-Krieg
W dniu wczorajszym powrócił do Królestwa Jego Królewska Mość Edward I Artur. Tym samym zakończył On regencję, która miała na celu utrzymanie ciągłości władzy królewskiej podczas Jego nieobecności.

Jego Królewska Mość wygłosił również proklamację do Narodu, w związku z obchodzonym wczoraj Świętem Konstytucji, w której wyraził swą dumę z trafnej decyzji jaką było ogłoszenie Ustawy Zasadniczej z 2002 roku.
Audiencja Generalna z okazji Święta Konstytucji odbędzie się 5-go lipca o godz. 21.00 na czacie Królestwa.
02.07.2008 r.
Otwarcie lokalu wyborczego
Pablo von Neumann
Informujemy, iż zgodnie z kalendarzem wyborów, dzisiaj o północy został otwarty lokal wyborczy. Głosować można za pośrednictwem elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie:

http://www.dreamland.net.pl/wybory/

Serdecznie zapraszamy do głosowania, jako że to właśnie frekwencja wyborcza najdokładniej obrazuje liczebność aktywnych obywateli w Królestwie. Jednocześnie przypominamy, że głosować mogą obywatele Królestwa, posiadający czynne prawo wyborcze.
29.06.2008 r.
LD Sojuszu
Marcin Mikołaj
24 czerwca 2008 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Królestwa Dreamlandu i Królestwa Scholandii. Na spotkaniu poruszono różne kwestie dotyczącą reorganizacji sojuszu.

Przybyli zdecydowali o stworzeniu LD Sojuszu, która ma stać się miejscem wspólnych debat zaprzyjaźnionych narodów. Aby zapisać sie na LD należy wysłać maila na adres sojusz-kd-ks-subscribe@googlegroups.com.

Kolejnym punktem spotkania była sprawa likwidacji martwej organizacji jaką jest Stała Komisja Traktatowa oraz organizacja v-Olimpiady.
26.06.2008 r.
Lista kandydatów do Izby Poselskiej
Krzysztof Jazłowiecki
Komisja Wyborcza Królestwa obwieściła listę kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej. Oto ona:

Platforma Obywatelska Królestwa Dreamlandu
1. Arturion von Aldenberg
2. Cyric van den Sune-Buuren
3. Bartunio de Wrona-Buuren
4. Krzysztof Jazłowiecki

Stronnictwo Federalne
1. Muggler Olav Littendorff
2. Marcus William Shakur

Partia Szachów i Pionków
1. Łukasz Wakowski
2. Alexander di Meglio
3. Piotr Maksymilian de la Kowalski
4. Cyprian Benedykt Jerzy Lee-Spider
5. Paweł Erwin de Archien-Liberi

Rozpoczęła się więc kampania wyborcza, która trwać będzie do 1 lipca.
22.06.2008 r.
Magazyn Grafit
Robert van Buuren
Piotr Maksymilian de la Kowalski, Redaktor Naczelny Magazynu Grafit, ogłosił powstanie nowej gazety w Królestwie. Będzie to redakcja informacyjna, która uzupełni i rozszerzy skromne i skrótowe informacje dostępne w serwisie informacyjnym na stronie głównej.

Zapraszamy do czytania: http://grafit.wordpress.com/
21.06.2008 r.
Regencja
Robert van Buuren
W dniu dzisiejszym Jego Królewska Mość Edward Artur ustanowił regencję. Regentem Królestwa została pierwszy raz w historii kobieta - Jubei baronowa d`Archien - Krieg.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas tego krótkiego panowania!
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin