Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje
Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
23.07.2018 r.
Rozwód z Elderlandem — Daniel von Witt na tronie w Elderze
Torkan Ingawaar

Wczoraj w godzinach popołudniowych Jego Królewska Mość Alfred zrezygnował z tronu elderlandzkiego na rzecz Daniela von Witta, do niedawna Lorda Strażnika Koronnego, odwołanego uprzednio z powodu niedostatecznego konsultowania z monarchą kluczowych decyzji politycznych.

Jak wielokrotnie deklarowałem, wierzę, że państwo wirtualne w danym momencie należy do tych, którzy stwarzają je swoją teraźniejszą pracą. Na gruncie tego prawa nie ulega wątpliwości, że były Lord Strażnik, który w praktyce jednoosobowo podtrzymuje nasze Sojusznicze Królestwo przy życiu, posiada szczególną legitymację do decydowania o jego sprawach. Przy tym jednak, czyniąc to w ostatnim czasie, okazywał jawny brak poszanowania dla unii personalnej łączącej Oba Królestwa oraz ich zobowiązania do prowadzenia skoordynowanej polityki zagranicznej, wynikającego wprost z Karty Wspólnoty Korony Ebruzów. Królestwo Elderlandu stało się w praktyce autorskim projektem pojedynczego obywatela dreamlandzkiego, którego związek z nami nie jest ani szczególnie bliski, ani szczególnie dla nas korzystny — czytamy w poabdykacyjnym oświadczeniu wydanym przez Jego Królewską Mość na forum Królestwa.

Jego Królewska Mość wraz z ustąpieniem z tronu wypowiedział również, w imieniu Królestwa Elderlandu, Kartę Wspólnoty Korony Ebruzów, traktat ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej oraz pakt obronny z Królestwem Dreamlandu. Strony Elderlandu zostały usunięte z dreamlandzkiego serwera, a ze strony głównej oraz forum zniknęły odsyłacze do byłej dependencji. Jego Królewska Mość Alfred przekazał Jego Królewskiej Mości Danielowi stosowne pliki z zawartością elderlandzkiej witryny.

27.05.2018 r.
Zmiana na tronie
Alfred
JKW Karolina Aleksandra abdykowała, wyznaczając swoim następcą dotychczasowego premiera, króla seniora Alfreda. Nowy monarcha zapowiedział swoją koronację na 17 czerwca. Wkrótce odbędą się przedterminowe wybory szefa rządu, a do czasu ogłoszenia ich wyników gabinetem pokieruje wicehrabia Oxlade-Chamberlain.
28.03.2018 r.
Nowy Premier Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Nowym Premierem Rządu Królewskiego został JKW Martin Alfred Schlesinger-Asketil.
23.03.2018 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
W dniach 24-26 marca można głosować w wyborach na Premiera Rządu Królewskiego. Lokal wyborczy znajduje się TUTAJ.
22.03.2018 r.
Przerwa techniczna forum
Karolina Aleksandra
W związku z usuwaniem forum Królestwa Elderlandu wystąpiła niespodziewana przerwa techniczna. Prosimy o cierpliwość, KSI pracuje nad rozwiązaniami.

//edycja: Forum już zostało przywrócone do poprzedniego stanu.
23.02.2018 r.
Przestrzeń publiczna dobrem wspólnym
Daniel von Witt
Jego Królewska Wysokość Alfred Regent Królestwa wydał proklamację królewską ws. użytkowania i zarządzania przestrzenią publiczną w Królestwie. Z słowami Regenta można zapoznać się tutaj.
23.11.2017 r.
II tura wyborów Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Kolejna odsłona starcia między Prezerwatywem Tradycją Radzieckim a Gastonem de Senancourem odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2017 r. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem.
16.11.2017 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Po referendum ws. odwołania Premiera, czas na wybór jego następcy. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem. W tym starciu rywalizują Prezerwatyw Tradycja Radziecki oraz Gaston de Senancour.
02.11.2017 r.
Referendum ws. odwołania Premiera
Karolina Aleksandra
W dniach 3-5 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania Premiera Rządu Królewskiego, Oskara ben Groznego-Witta. Zapraszamy obywateli do lokalu wyborczego, który znajduje się tutaj.
14.08.2017 r.
Koronacja w niedzielę
Karolina Aleksandra
Jak poinformowała Kancelaria Królewska, w niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 20:00 na forum odbędzie się koronacja JKM Karoliny Aleksandry. Na IRC-u, tradycyjnie, można się spodziewać części towarzyskiej.
14.08.2017 r.
Nowy premier Królestwa
Karolina Aleksandra
Komisarz Wyborczy Królestwa ogłosił wyniki wyborów na Premiera Rządu Królewskiego Nowym premierem został sir Oskar ben Grozny-Witt. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.
11.08.2017 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego – sierpień 2017
Karolina Aleksandra
Obywatele Dreamlandu od 11 do 13 sierpnia mogą głosować w wyborach na nowego Premiera. W szranki stanęli Oskar ben Grozny-Witt oraz Angus Kaufman. Do lokalu wyborczego można udać się tą drogą.
09.08.2017 r.
Nowy Następca Tronu
Karolina Aleksandra
JKW Edward II, w porozumieniu z królami-seniorami, wyznaczył nowego monarchę Dreamlandu. Została nim Karolina von Lichtenstein, od dzisiaj znana jako JKM Karolina Aleksandra.
01.05.2017 r.
Wyniki wyborów Premiera
Daniel von Witt
Komisarz Wyborczy Królestwa Mat Max von Salvepol ogłosił wyniki wyborów Premiera. Torkan Ingawaar z KPD zdobył 13 głosów i zwyciężając sformuje w najbliższych dniach pierwszy rząd komunistów. Po roku rządzenia KPA przechodzi jutro do opozycji. Frekwencja wyniosła 24 osoby i była dokładnie taka sama jak 4 miesiące temu.
28.04.2017 r.
Wybory Premiera IV kadencji
Daniel von Witt
Trwają wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego IV kadencji. O stanowisko to ubiega się dwóch kandydatów: Oskar ben Grozny Witt (Klub Polityczny św. Augustyna) oraz Torkan Ingawaar (Komunistyczna Partia Dreamlandu). Zapraszamy do urny wyborczej.
28.12.2016 r.
Wybory Premiera Rzadu (29 grudnia - 1 stycznia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa cztery dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Auksencjusz markiz Butodziej-Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.11.2016 r.
Kanał IRC
Daniel von Witt
W związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu kanału IRC wszystkich chcących porozmawiać z Dreamlandczykami zapraszamy do tej bramki.
14.11.2016 r.
Referendum w sprawie konkordatu
Edward II
O północy rozpoczęło się referendum w sprawie zawarcia przez władze Królestwa Dreamlandu referendum z Państwem Kościelnym Rotria.

Zapraszamy do lokalu referendalnego.
05.10.2016 r.
Konkurs: Jak zostać królem?
Daniel von Witt
Dwór Królewski i Rząd Królewski ogłosiły dla wszystkich internautów konkurs artystyczny Jak zostać królem?. Może w nim wziąć udział każdy użytkownik internetu. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem części literackiej i części plastycznej oraz do dokonywania zgłoszeń. Każdy chętny ma czas do końca października. Zapraszamy.
28.08.2016 r.
Święto Patrona KPA
Daniel von Witt
Klub Polityczny św. Augustyna z okazji wspomnienia swojego patrona w dniu 28 sierpnia przygotował dla wszystkich zainteresowanych I seminarium teologiczno-polityczne, które odbywa się w siedzibie partii. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dyskusji.
26.08.2016 r.
Druga runda wyborów Premiera Rządu (26 - 28 sierpnia)
Edward II
Trwa druga runda wyborów na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.08.2016 r.
Wybory Premiera Rządu (19-21 sierpnia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
01.08.2016 r.
Święto Królestwa - 18. rocznica powstania
Daniel von Witt
Królestwo Dreamlandu obchodzi dziś osiemnastą rocznicę powstania. Z tej okazji na terenie całego państwa odbywają się uroczystości i imprezy okolicznościowe, na czele z centralnymi obchodami z udziałem Jego Królewskiej Mości Edwarda II Króla Dreamlandu. Dwór Królewski zaprasza do udziału w tym ważnym święcie.
29.04.2016 r.
Expose Premiera Daniela von Witta
Daniel von Witt
Premier Rządu Królewskiego wygłosił w dniu dzisiejszym w Parlamencie Królewskim expose, które stanowi mapę drogową jego programu wyborczego skondensowanego wokół czterech haseł: Sprawne państwo - Obywatele - Polityka zagraniczna - Kooperacja. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią (źródło).
22.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu
Edward II
O północy zaczęły się pierwsze w historii Królestwa Dreamlandu powszechne i bezpośrednie wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się o północy z niedzieli na poniedziałek.

PrzejdĹş do lokalu wyborczego.
05.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Daniel von Witt
JKM Edward II zarzą…dził‚ w dniu wczorajszym wybory Premiera Rządu KrĂłlewskiego. W dniach 5-20 kwietnia wszyscy zainteresowani objęciem tej funkcji mogą zgłaszać swoje kandydatury w tym wątku forum dyskusyjnego (klik). DwĂłr KrĂłlewski zachęca do skorzystania z tej okazji.
09.02.2016 r.
Karta Konstytucyjna ogłoszona
Daniel von Witt
Lordowie Senatorowie w głosowaniu zdecydowali, większością głosów 6 do 1, że obecną Konstytucję Królestwa zastąpi Karta Konstytucyjna. We wczesnych godzinach porannych Jego Królewska Mość Edward II zatwierdził ustawę konstytucyjną wprowadzającą Kartę w życie. Zacznie ona obowiązywać 16 lutego 2016 roku.
05.02.2016 r.
Wybór formy ustrojowej Królestwa
Daniel von Witt
W Parlamencie Królewskim aktualnie trwa głosowanie nad zmianą Konstytucji Królestwa, która to przesądzi o ostatecznym losie przedłużającej się reformy i powrocie do normalności. W głosowaniu ścierają się ze sobą: projekt JKW Pavla Svobody zakładający zmianę Konstytucji oraz projekt dworski zakładający zastąpienie jej Kartą Konstytucyjną. W głosowaniu mogą wziąć udział: JKW Marcin Mikołaj, JKW Pavel Svoboda, JKW Mat Max, Andy Sky, Roger d'Artois, Daniel von Witt, Torkan Ingawaar oraz Gaston de Senancour.
23.01.2016 r.
Briefing prasowy Korony
Daniel von Witt
W dniach 23-24 stycznia 2016 roku JKM Edward II Król Dreamlandu i Elderlandu dostępny jest na prowadzonej konferencji prasowej, podczas której każdy zainteresowany może zapytać Króla o wszelkie nurtujące go sprawy. Podobne spotkania staną się stałą praktyką na Dworze Jego Królewskiej Mości w przyszłości. Kancelaria Królewska zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu.
20.01.2016 r.
Otwarcie Parlamentu Królewskiego
Daniel von Witt
Odpowiadając na głos społeczeństwa Jego Królewska Mość Edward II zmienił Dekret Królewski o Parlamencie Królewskim umożliwiając każdemu obywatelowi uczestnictwo w debatach na sali obrad. Kancelaria Królewska zachęca wszystkich poddanych Króla do korzystania z tego prawa.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin