Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
Domena Królewska
mikronacja
11.06.2019 r.
Dekrety Królewskie i pierwsze nominacje
Maciej I
JKM Robert II Fryderyk wydał dzisiaj dwa dekrety: o Radzie Konstytucyjnej i Dworze Królewskim. Moje anonimowe źródła potwierdziły że jeszcze dzisiaj możemy spodziewać się nominacji Marszałków. Kto zostanie Marszałkiem Królewskim i Marszałkiem Dworu?

Z ostatniej chwili:

Około 18.50 poznalismy nazwiska Marszałka Dworu [de la Ciprofloksja] i Marszałka Królewskiego [Pohl]. Obu Panom gratuluje.
09.06.2019 r.
Król przejmuje inicjatywę
Maciej I
Robert II Fryderyk ogłosił Stan Klęski Aktywnościowej, przejmując pełnie władzy. Więcej informacji znajdziemy w Orędziu Krolewskim "nie tylko do obywateli Królestwa Dreamlandu, ale i do wszystkich mieszkańców całego wirtualnego świata".
06.06.2019 r.
Odwołanie Ambasadora Torkana Ingawaara z placówki w Wiedniu
Robert II Fryderyk
Dniem dzisiejszym, wskutek przedłużającej się nieobecności i porzucenia przez Torkana markiza Ingawaara swych obowiązków, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk zdecydował się odwołać dotychczasowego ambasadora z pełnionej funkcji.
08.04.2019 r.
Aluś de la Ciprofloksja nowym Premierem Dreamlandu
Mat Max von Salvepol
Jak wynika z obwieszczenia KWK o wynikach wyborów, nowym Premierem Rządu Królewskiego został Aluś de la Ciprofloksja.

Otrzymał on 11 głosów przy 5 głosach oddanych na kontrkandydata, Piotra Harniakiewicza. Jedna osoba oddała głos obojętny. Premier-elekt w najbliższym czasie ogłosi expose i skład Rządu.
04.04.2019 r.
Wszyscy do urn!
Alus de la Ciprofloksja
Już od północy 5 kwietnia rozpocznie się głosowanie w wyborach Premiera Rządu Królewskiego. O poparcie obywateli dreamlandzkich ubiega się dwóch kandydatów: Aluś de la Ciprofloksja obecnie pełniący obowiązki premiera jak również Piotr Harniakiewicz będący biznesmenem.

Głosowanie potrwa do końca niedzieli. Niezwłocznie po jego zakończeniu Komisarz Wyborcza Królestwa ogłosi wyniki.

Lokal wyborczy znajduje się pod tym adresem.

Uwaga! Nieoddanie głosu w wyborach równoznaczne będzie ze skreśleniem z listy obywateli dreamlandzkich!
01.04.2019 r.
Zakończył się termin zgłaszania kandydatur w wyborach na Premier
Alus de la Ciprofloksja
Wczoraj upłynął termin zgłaszania kandydatur w wyborach na Premiera Rządu Królestwa. Zgłosiło się dwóch kandydatów, tj. obecnie pełniący obowiązki premiera Aluś de la Ciprofloksja, oraz potentat telekomunikacyjny Piotr Harniakiewicz.

Pomimo początkowych zapowiedzi o zamiarze ubiegania się o ten urząd JKW Karolina Aleksandra nie zdecydowała się zgłosić swojej kandydatury.

Wybory już w następny weekend.
29.03.2019 r.
Zgłoszenia kandydatów na urząd Premiera Rzadu Królewskiego
Alus de la Ciprofloksja
W związku z zarządzeniem przez Jego Królewską Mość Roberta II Fryderyka wyborów Premiera Rządu Królewskiego jeszcze tylko do niedzieli można zgłosić swoją kandydaturę.

Na chwilę obecną zarejestrowano dwie kandydatury. Jak dotąd w wyborach skrzyżują rękawicę Piotr Harniakiewicz oraz Aluś de la Ciprofloksja. Termin wyborów został zaplanowany na dni 5-7 kwietnia.
16.03.2019 r.
Referendum w sprawie odwołania premiera
Mat Max von Salvepol
W Dreamlandzie trwa właśnie referendum w sprawie odwołania Torkana Ingawaara z urzędu Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa do północy z niedzieli na poniedziałek.

Lokal referendalny znajduje się pod adresem dreamland.net.pl/referendum.

31.01.2019 r.
Przerwa techniczna dreamlandzkiego forum
Robert II Fryderyk
Około godziny 20:00 dnia dzisiejszego rozpocznie się przerwa techniczna forum, podczas której zostaną naprawione problemy z działem „Egzekutywa federalna”, które się ostatnio pojawiły, a oprogramowanie je zasilające zostanie zaktualizowane. Apelujemy o cierpliwość — prace nie powinny trwać zbyt długo (może mniej niż godzinę), ale zawsze coś może się potoczyć w sposób niechciany. Ewentualne aktualizacje obecnego stanu mogą się pojawić na stronie głównej i dreamlandzkim serwerze aplikacji Discord.
31.01.2019 r.
Zmiany w Rządzie Królewskim
Robert II Fryderyk
Na przestrzeni kilku ostatnich dni w Rządzie Królewskim zaszły dwie istotne zmiany. Z funkcji Ministra Kultury i Nauki zrezygnował pan Jezus Ipanienko, zaś z funkcji Ministra Policji pan Wilhelm von Wolff. Na stanowisko MKIN powołany został pan Edward Ingawaar, natomiast funkcję Ministra Policji osobiście objął Premier Torkan Ingawaar.
13.01.2019 r.
Ceremonia Koronacji JKM odbędzie się 26 stycznia
Robert II Fryderyk
Kancelaria Królewska zapowiedziała uroczystości koronacyjne. Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości związane z Koronacją Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Zapraszamy do współtworzenia oprawy tego wydarzenia. Więcej informacji.
13.01.2019 r.
Zbliża się Święto Konstytucji
Robert II Fryderyk
9 lutego obchodzić będziemy państwowe święto. W związku z nadchodzącym świętem Jego Królewska Mość zaprosił do współpracy przy organizacji święta ogół mieszkańców i obywateli Królestwa. Udział w organizacji uroczystości może zgłosić każdy. Zapraszamy.
10.01.2019 r.
Nowy premier Królestwa Dreamlandu
Robert II Fryderyk
Torkan Ingawaar został wybrany na nowego premiera Dreamlandu. W głosowaniu, które zakończyło się 6 stycznia 2018 roku, nowy premier zdobył 45% ważnie oddanych głosów. Pełne wyniki wyborów.
05.01.2019 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego rozpoczęte!
Torkan Ingawaar
Dziś o północy otwarte zostały drzwi lokalu wyborczego. W wyborach bierze udział dwóch kandydatów — William Oxlade-Chamberlain (program) oraz Torkan Ingawaar (program). Głosowanie potrwa do końca dnia jutrzejszego. Przypominamy, iż nieoddanie głosu wiąże się z utratą obywatelstwa dreamlandzkiego (nie dotyczy to osób, które wcześniej ustawiły urlop w CRM).
30.12.2018 r.
Marszałek Dworu powołany
Torkan Ingawaar
Wczoraj Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk, król Dreamlandu i Scholandii, powołał Marszałka Dworu Królewskiego. Został nim Fryderyk Orański-Nassau, hrabia Flores.
29.12.2018 r.
Nowy Rektor Uniwersytetu Królewskiego
Robert II Fryderyk
Nadchodzi ożywienie najważniejszej dreamlandzkiej instytucji nauki — Uniwersytetu Królewskiego. W dniu 28 grudnia 2018 roku nowym Rektorem UK został Florian von Stettin.

Wśród planów nowego rektora znalazło się powołanie wydziałów: prawa, stosunków międzynarodowych, teorii nowego świata i teologicznego.
27.12.2018 r.
Robert Fryderyk królem Dreamlandu
Torkan Ingawaar
Dziś rano JKW Karolina Aleksandra, regentka Dreamlandu, na mocy decyzji Konwentu seniorów przekazała Koronę Robertowi von Thornowi, księciu seniorowi Księstwa Sarmacji, który wstąpił na tron jako Robert II Fryderyk, 11. król Dreamlandu.
25.12.2018 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Ponownie zarządzono wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszać kandydatury można w dniach 27 grudnia – 3 stycznia, zaś głosowanie odbędzie się 5-6 stycznia
22.12.2018 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego
Torkan Ingawaar
Wczoraj o północy rozpoczęły się wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Bierze w nich udział Mat Max von Salvepol z Komunistycznej Partii Dreamlandu, jako kandydat wyznaczony przez Jej Królewską Wysokość Regentkę. Kandydat deklaruje, że sformowany przez niego rząd będzie faktycznie kierowany przez Jezusa Ipanienkę, którego uprzednie wyznaczenie musiało zostać uznane za niebyłe ze względu na przeszkody natury formalnej (brak obecności na liście wyborców w momencie rozpisania wyborów).

Głosowanie potrwa do końca dnia jutrzejszego. Wejście do lokalu wyborczego znajduje się tutaj.
15.12.2018 r.
Kandydat na Premiera Rządu Królewskiego wyznaczony
Torkan Ingawaar
Z uwagi na dotychczasowy brak chętnych, Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra, regentka Królestwa Dreamlandu, korzystając z trybu przewidzianego artykułem 13. ust. 5. Prawa Wyborczo-referendalnego, wyznaczyła Jezusa Ipanienkę na kandydata w wyborach na urząd Premiera Rządu Królewskiego, które odbędą się w dniach 21-23 grudnia 2018 roku.
12.12.2018 r.
Abdykacja JKM Alfreda
Torkan Ingawaar
Dnia 11 grudnia 2018 roku Jego Królewska Mość Alfred, król Dreamlandu i Scholandii, ustąpił z tronu nie wyznaczając następcy. Na mocy Dekretu o sukcesji królewskiej regentką została przewodnicząca Konwentu Seniorów, Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra. Konwent Seniorów powinien wskazać następcę tronu w ciągu trzech tygodni liczonych od momentu ogłoszenia Aktu Abdykacji.
01.10.2018 r.
Regent Królestwa Dreamlandu powołany
Karolina Aleksandra
JKM Alfred powołał JKW Karolinę Aleksandrę na Regentkę Królestwa Dreamlandu na czas nieokreślony.
15.08.2018 r.
Przywrócono działanie forum
Alfred
Państwowe forum dyskusyjne powróciło do sprawności technicznej. Królewskie Służby Informatyczne naprawią utrzymujące się, drobne usterki w najbliższych dniach. Wszyscy są uprzejmie proszeni o zgłaszanie jakichkolwiek nieprawidłowości.
15.08.2018 r.
Przerwa techniczna forum
Karolina Aleksandra
Na forum trwają prace techniczne związane z aktualizacją do najnowszej wersji oraz naprawą uciążliwości doświadczanych przez użytkowników w ciągu ostatnich paru dni. JKM Alfred obiecał, że do wieczora wróci i wszystko będzie różowo oraz tęczowo.
10.08.2018 r.
Wybory premiera
Alfred
Od północy 10 sierpnia trwa głosowanie w wyborach Premiera Rządu Królewskiego. Prawo głosu przysługuje obywatelom dreamlandzkim, którzy uzyskali obywatelstwo najpóźniej 29 lipca. O ich poparcie ubiegają się dwaj kandydaci: Florian von Stettin, związany z Towarzystwem Egenberg, oraz Aluś de la Ciprofloksja, dotąd Prezes Sądu Królestwa.

Głosowanie potrwa do końca weekendu. Niezwłocznie po jego zakończeniu Komisarz Wyborcza Królestwa ogłosi wyniki.
01.08.2018 r.
Święto Królestwa
Torkan Ingawaar
1 sierpnia około godziny osiemnastej rozpoczną się obchody 20. rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu. W godzinach wieczornych tradycyjnie odbędzie się spotkanie obywateli i mieszkańców Królestwa na kanale IRC. Serdecznie zapraszamy!
23.07.2018 r.
Rozwód z Elderlandem — Daniel von Witt na tronie w Elderze
Torkan Ingawaar

Wczoraj w godzinach popołudniowych Jego Królewska Mość Alfred zrezygnował z tronu elderlandzkiego na rzecz Daniela von Witta, do niedawna Lorda Strażnika Koronnego, odwołanego uprzednio z powodu niedostatecznego konsultowania z monarchą kluczowych decyzji politycznych.

Jak wielokrotnie deklarowałem, wierzę, że państwo wirtualne w danym momencie należy do tych, którzy stwarzają je swoją teraźniejszą pracą. Na gruncie tego prawa nie ulega wątpliwości, że były Lord Strażnik, który w praktyce jednoosobowo podtrzymuje nasze Sojusznicze Królestwo przy życiu, posiada szczególną legitymację do decydowania o jego sprawach. Przy tym jednak, czyniąc to w ostatnim czasie, okazywał jawny brak poszanowania dla unii personalnej łączącej Oba Królestwa oraz ich zobowiązania do prowadzenia skoordynowanej polityki zagranicznej, wynikającego wprost z Karty Wspólnoty Korony Ebruzów. Królestwo Elderlandu stało się w praktyce autorskim projektem pojedynczego obywatela dreamlandzkiego, którego związek z nami nie jest ani szczególnie bliski, ani szczególnie dla nas korzystny — czytamy w poabdykacyjnym oświadczeniu wydanym przez Jego Królewską Mość na forum Królestwa.

Jego Królewska Mość wraz z ustąpieniem z tronu wypowiedział również, w imieniu Królestwa Elderlandu, Kartę Wspólnoty Korony Ebruzów, traktat ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej oraz pakt obronny z Królestwem Dreamlandu. Strony Elderlandu zostały usunięte z dreamlandzkiego serwera, a ze strony głównej oraz forum zniknęły odsyłacze do byłej dependencji. Jego Królewska Mość Alfred przekazał Jego Królewskiej Mości Danielowi stosowne pliki z zawartością elderlandzkiej witryny.

27.05.2018 r.
Zmiana na tronie
Alfred
JKW Karolina Aleksandra abdykowała, wyznaczając swoim następcą dotychczasowego premiera, króla seniora Alfreda. Nowy monarcha zapowiedział swoją koronację na 17 czerwca. Wkrótce odbędą się przedterminowe wybory szefa rządu, a do czasu ogłoszenia ich wyników gabinetem pokieruje wicehrabia Oxlade-Chamberlain.
28.03.2018 r.
Nowy Premier Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Nowym Premierem Rządu Królewskiego został JKW Martin Alfred Schlesinger-Asketil.
23.03.2018 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
W dniach 24-26 marca można głosować w wyborach na Premiera Rządu Królewskiego. Lokal wyborczy znajduje się TUTAJ.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin