Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Koronacja Macieja II na Króla Dreamlandu

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
29.12.2018 r.
Nowy Rektor Uniwersytetu Królewskiego
Robert II Fryderyk
Nadchodzi ożywienie najważniejszej dreamlandzkiej instytucji nauki — Uniwersytetu Królewskiego. W dniu 28 grudnia 2018 roku nowym Rektorem UK został Florian von Stettin.

Wśród planów nowego rektora znalazło się powołanie wydziałów: prawa, stosunków międzynarodowych, teorii nowego świata i teologicznego.
27.12.2018 r.
Robert Fryderyk królem Dreamlandu
Torkan Ingawaar
Dziś rano JKW Karolina Aleksandra, regentka Dreamlandu, na mocy decyzji Konwentu seniorów przekazała Koronę Robertowi von Thornowi, księciu seniorowi Księstwa Sarmacji, który wstąpił na tron jako Robert II Fryderyk, 11. król Dreamlandu.
25.12.2018 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Ponownie zarządzono wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszać kandydatury można w dniach 27 grudnia – 3 stycznia, zaś głosowanie odbędzie się 5-6 stycznia
22.12.2018 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego
Torkan Ingawaar
Wczoraj o północy rozpoczęły się wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Bierze w nich udział Mat Max von Salvepol z Komunistycznej Partii Dreamlandu, jako kandydat wyznaczony przez Jej Królewską Wysokość Regentkę. Kandydat deklaruje, że sformowany przez niego rząd będzie faktycznie kierowany przez Jezusa Ipanienkę, którego uprzednie wyznaczenie musiało zostać uznane za niebyłe ze względu na przeszkody natury formalnej (brak obecności na liście wyborców w momencie rozpisania wyborów).

Głosowanie potrwa do końca dnia jutrzejszego. Wejście do lokalu wyborczego znajduje się tutaj.
15.12.2018 r.
Kandydat na Premiera Rządu Królewskiego wyznaczony
Torkan Ingawaar
Z uwagi na dotychczasowy brak chętnych, Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra, regentka Królestwa Dreamlandu, korzystając z trybu przewidzianego artykułem 13. ust. 5. Prawa Wyborczo-referendalnego, wyznaczyła Jezusa Ipanienkę na kandydata w wyborach na urząd Premiera Rządu Królewskiego, które odbędą się w dniach 21-23 grudnia 2018 roku.
12.12.2018 r.
Abdykacja JKM Alfreda
Torkan Ingawaar
Dnia 11 grudnia 2018 roku Jego Królewska Mość Alfred, król Dreamlandu i Scholandii, ustąpił z tronu nie wyznaczając następcy. Na mocy Dekretu o sukcesji królewskiej regentką została przewodnicząca Konwentu Seniorów, Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra. Konwent Seniorów powinien wskazać następcę tronu w ciągu trzech tygodni liczonych od momentu ogłoszenia Aktu Abdykacji.
01.10.2018 r.
Regent Królestwa Dreamlandu powołany
Karolina Aleksandra
JKM Alfred powołał JKW Karolinę Aleksandrę na Regentkę Królestwa Dreamlandu na czas nieokreślony.
15.08.2018 r.
Przywrócono działanie forum
Alfred
Państwowe forum dyskusyjne powróciło do sprawności technicznej. Królewskie Służby Informatyczne naprawią utrzymujące się, drobne usterki w najbliższych dniach. Wszyscy są uprzejmie proszeni o zgłaszanie jakichkolwiek nieprawidłowości.
15.08.2018 r.
Przerwa techniczna forum
Karolina Aleksandra
Na forum trwają prace techniczne związane z aktualizacją do najnowszej wersji oraz naprawą uciążliwości doświadczanych przez użytkowników w ciągu ostatnich paru dni. JKM Alfred obiecał, że do wieczora wróci i wszystko będzie różowo oraz tęczowo.
10.08.2018 r.
Wybory premiera
Alfred
Od północy 10 sierpnia trwa głosowanie w wyborach Premiera Rządu Królewskiego. Prawo głosu przysługuje obywatelom dreamlandzkim, którzy uzyskali obywatelstwo najpóźniej 29 lipca. O ich poparcie ubiegają się dwaj kandydaci: Florian von Stettin, związany z Towarzystwem Egenberg, oraz Aluś de la Ciprofloksja, dotąd Prezes Sądu Królestwa.

Głosowanie potrwa do końca weekendu. Niezwłocznie po jego zakończeniu Komisarz Wyborcza Królestwa ogłosi wyniki.
01.08.2018 r.
Święto Królestwa
Torkan Ingawaar
1 sierpnia około godziny osiemnastej rozpoczną się obchody 20. rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu. W godzinach wieczornych tradycyjnie odbędzie się spotkanie obywateli i mieszkańców Królestwa na kanale IRC. Serdecznie zapraszamy!
23.07.2018 r.
Rozwód z Elderlandem — Daniel von Witt na tronie w Elderze
Torkan Ingawaar

Wczoraj w godzinach popołudniowych Jego Królewska Mość Alfred zrezygnował z tronu elderlandzkiego na rzecz Daniela von Witta, do niedawna Lorda Strażnika Koronnego, odwołanego uprzednio z powodu niedostatecznego konsultowania z monarchą kluczowych decyzji politycznych.

Jak wielokrotnie deklarowałem, wierzę, że państwo wirtualne w danym momencie należy do tych, którzy stwarzają je swoją teraźniejszą pracą. Na gruncie tego prawa nie ulega wątpliwości, że były Lord Strażnik, który w praktyce jednoosobowo podtrzymuje nasze Sojusznicze Królestwo przy życiu, posiada szczególną legitymację do decydowania o jego sprawach. Przy tym jednak, czyniąc to w ostatnim czasie, okazywał jawny brak poszanowania dla unii personalnej łączącej Oba Królestwa oraz ich zobowiązania do prowadzenia skoordynowanej polityki zagranicznej, wynikającego wprost z Karty Wspólnoty Korony Ebruzów. Królestwo Elderlandu stało się w praktyce autorskim projektem pojedynczego obywatela dreamlandzkiego, którego związek z nami nie jest ani szczególnie bliski, ani szczególnie dla nas korzystny — czytamy w poabdykacyjnym oświadczeniu wydanym przez Jego Królewską Mość na forum Królestwa.

Jego Królewska Mość wraz z ustąpieniem z tronu wypowiedział również, w imieniu Królestwa Elderlandu, Kartę Wspólnoty Korony Ebruzów, traktat ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej oraz pakt obronny z Królestwem Dreamlandu. Strony Elderlandu zostały usunięte z dreamlandzkiego serwera, a ze strony głównej oraz forum zniknęły odsyłacze do byłej dependencji. Jego Królewska Mość Alfred przekazał Jego Królewskiej Mości Danielowi stosowne pliki z zawartością elderlandzkiej witryny.

27.05.2018 r.
Zmiana na tronie
Alfred
JKW Karolina Aleksandra abdykowała, wyznaczając swoim następcą dotychczasowego premiera, króla seniora Alfreda. Nowy monarcha zapowiedział swoją koronację na 17 czerwca. Wkrótce odbędą się przedterminowe wybory szefa rządu, a do czasu ogłoszenia ich wyników gabinetem pokieruje wicehrabia Oxlade-Chamberlain.
28.03.2018 r.
Nowy Premier Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Nowym Premierem Rządu Królewskiego został JKW Martin Alfred Schlesinger-Asketil.
23.03.2018 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
W dniach 24-26 marca można głosować w wyborach na Premiera Rządu Królewskiego. Lokal wyborczy znajduje się TUTAJ.
22.03.2018 r.
Przerwa techniczna forum
Karolina Aleksandra
W związku z usuwaniem forum Królestwa Elderlandu wystąpiła niespodziewana przerwa techniczna. Prosimy o cierpliwość, KSI pracuje nad rozwiązaniami.

//edycja: Forum już zostało przywrócone do poprzedniego stanu.
23.02.2018 r.
Przestrzeń publiczna dobrem wspólnym
Daniel von Witt
Jego Królewska Wysokość Alfred Regent Królestwa wydał proklamację królewską ws. użytkowania i zarządzania przestrzenią publiczną w Królestwie. Z słowami Regenta można zapoznać się tutaj.
23.11.2017 r.
II tura wyborów Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Kolejna odsłona starcia między Prezerwatywem Tradycją Radzieckim a Gastonem de Senancourem odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2017 r. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem.
16.11.2017 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Po referendum ws. odwołania Premiera, czas na wybór jego następcy. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem. W tym starciu rywalizują Prezerwatyw Tradycja Radziecki oraz Gaston de Senancour.
02.11.2017 r.
Referendum ws. odwołania Premiera
Karolina Aleksandra
W dniach 3-5 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania Premiera Rządu Królewskiego, Oskara ben Groznego-Witta. Zapraszamy obywateli do lokalu wyborczego, który znajduje się tutaj.
14.08.2017 r.
Koronacja w niedzielę
Karolina Aleksandra
Jak poinformowała Kancelaria Królewska, w niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 20:00 na forum odbędzie się koronacja JKM Karoliny Aleksandry. Na IRC-u, tradycyjnie, można się spodziewać części towarzyskiej.
14.08.2017 r.
Nowy premier Królestwa
Karolina Aleksandra
Komisarz Wyborczy Królestwa ogłosił wyniki wyborów na Premiera Rządu Królewskiego Nowym premierem został sir Oskar ben Grozny-Witt. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.
11.08.2017 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego – sierpień 2017
Karolina Aleksandra
Obywatele Dreamlandu od 11 do 13 sierpnia mogą głosować w wyborach na nowego Premiera. W szranki stanęli Oskar ben Grozny-Witt oraz Angus Kaufman. Do lokalu wyborczego można udać się tą drogą.
09.08.2017 r.
Nowy Następca Tronu
Karolina Aleksandra
JKW Edward II, w porozumieniu z królami-seniorami, wyznaczył nowego monarchę Dreamlandu. Została nim Karolina von Lichtenstein, od dzisiaj znana jako JKM Karolina Aleksandra.
01.05.2017 r.
Wyniki wyborów Premiera
Daniel von Witt
Komisarz Wyborczy Królestwa Mat Max von Salvepol ogłosił wyniki wyborów Premiera. Torkan Ingawaar z KPD zdobył 13 głosów i zwyciężając sformuje w najbliższych dniach pierwszy rząd komunistów. Po roku rządzenia KPA przechodzi jutro do opozycji. Frekwencja wyniosła 24 osoby i była dokładnie taka sama jak 4 miesiące temu.
28.04.2017 r.
Wybory Premiera IV kadencji
Daniel von Witt
Trwają wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego IV kadencji. O stanowisko to ubiega się dwóch kandydatów: Oskar ben Grozny Witt (Klub Polityczny św. Augustyna) oraz Torkan Ingawaar (Komunistyczna Partia Dreamlandu). Zapraszamy do urny wyborczej.
28.12.2016 r.
Wybory Premiera Rzadu (29 grudnia - 1 stycznia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa cztery dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Auksencjusz markiz Butodziej-Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.11.2016 r.
Kanał IRC
Daniel von Witt
W związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu kanału IRC wszystkich chcących porozmawiać z Dreamlandczykami zapraszamy do tej bramki.
14.11.2016 r.
Referendum w sprawie konkordatu
Edward II
O północy rozpoczęło się referendum w sprawie zawarcia przez władze Królestwa Dreamlandu referendum z Państwem Kościelnym Rotria.

Zapraszamy do lokalu referendalnego.
05.10.2016 r.
Konkurs: Jak zostać królem?
Daniel von Witt
Dwór Królewski i Rząd Królewski ogłosiły dla wszystkich internautów konkurs artystyczny Jak zostać królem?. Może w nim wziąć udział każdy użytkownik internetu. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem części literackiej i części plastycznej oraz do dokonywania zgłoszeń. Każdy chętny ma czas do końca października. Zapraszamy.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin