Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
07.08.2007 r.
Izba wybiera Marszałka.
Marcus Estreicher
Posłowie Izby Poselskiej wybrali spośród siebie Marszałka. Pracami Izby IX kadencji pokieruje Martin wicehrabia de Joustin, poseł Zjednoczonych Demokratów cieszący się wśród społeczeństwa Dreamlandu dużym poparciem - wyrażonym w drugiej co do wielkości liczbie głosów uzyskanych w ostatnich wyborach.
05.08.2007 r.
Nowy rząd i otwarcie Izby Poselskiej IX kadencji
?ukasz Wakowski
W piątkowy wieczór, Regent otworzył Izbę Poselską IX kadencji. W tym samym dniu doszło do spotkania przedstawicieli stronnictw parlamentarnych, którzy następnie przedstawili swoich kandydatów na stanowisko premiera Rządu Królewskiego. Regent zdecydował się mianować na nowego premiera Gabriela barona Grandina - kandydata Partii Szachów i Pionków, która w ostatnich wyborach zdobyła największe poparcie Dreamlandczyków.

Nowymi ministrami są:
(1) Alchien diuk d'Archien-Liberi - MSZ,
(2) Janne baron van den Fisher - MKiN,
(3) Józef hrabia Kalicki - MFiG,
(4) Cyprian baron Lee - MSWiA.

Wicepremierem został diuk d'Archien.
03.08.2007 r.
Pilnujcie swoich córek i sióstr - The Dreamland Band powraca!
Marcus Estreicher
Pierwszy, jedyny i najlepszy bluesrockowy zespół w Królestwie Dreamlandu właśnie dziś objawił światu swoje najnowsze dzieło. Utwór, którego roboczej wersji Dreamlandczycy mogli posłuchać już 1 sierpnia, teraz ujrzał światło w formie finalnej. Utwór "Three Ways to Catherine" został umieszczony na profilu zespołu na MySpace, skąd można go odsłuchiwać do woli. W tym miejscu proszę wykoncypować sobie jakąś genialną frazę, która mogłaby podsumować tego newsa.
02.08.2007 r.
Spotkanie WKE i Konsulatu Tyrencji i Luminatu.
?ukasz Wakowski
W dniu jutrzejszym na czacie Dreamlandu odbędzie się spotkanie dla obywateli Wspólnoty Korony Ebruzów (Dreamland, Natania, Nowal) i Konsulatu Tyrencji i Luminatu. Spotkanie ma mieć charakter otwarty - każdy może się na nim pojawić.

Spotkania rozpoczyna sie o godzinie 19:00*.

Adres: http://www.polchat.pl/chat/?room=dreamland
Nazwa dla ICeQ: "dreamland".

*Spokanie wczesniej było zapowiedziane na godzinę 18:00 zostało jednak przesunięte na 19:00
02.08.2007 r.
Rocznicowe atrakcje
Pablo von Neumann
W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych, odbyły się obchody dziewiątej rocznicy istnienia Królestwa Dreamlandu. Tradycyjnie, w związku ze świętem, przygotowano kilka atrakcji.

Obchody uroczystości rozpoczął swoim przemówieniem Józef hrabia Kalicki, Premier Rządu Królewskiego. Kiedy ucichły brawa i wiwaty, głos oddano mieszkańcom Królestwa, którzy zechcieli przedstawić swoje nowe inicjatywy. Martin wicehrabia van Spider poinformował nas o otwarciu Związku Harcerstwa Dreamlandzkiego, Łukasz markiz Wakowski zaprezentował nam strony internetowe Dreamlandzkiego Ośrodka Studiów Społecznych, a Muggler baron Littendorff przedstawił nową witrynę Stronnictwa Federalnego.

W końcu głos objął Regent Królestwa Jego Królewska Wysokość Edward arcyksiążę Krieg, który w swojej krótkiej przemowie wyraził zadowolenie z faktu, iż Dreamland, mimo wzlotów i upadków, istnieje już 9 lat. Ogłosił też listę osób nobilitowanych.

Hitem wieczoru, rozbrzmiewającym zapewne z głośników niejednego Dreamlandczyka, okazał się nowy utwór grupy The Dreamland Band pod tytułem "Trzy ścieżki".

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, wielu z nas pozostało jeszcze na czacie, by prowadzić luźne dyskusje.
01.08.2007 r.
Dziewiąta rocznica powstania Królestwa Dreamlandu.
Marcus Estreicher
Dziś na czacie głównym Królestwa odbędzie się celebracja 9. rocznicy założenia Królestwa Dreamlandu, najstarszej polskojęzycznej mikronacji. JKW Edward Krieg wystosował na LDKD zaproszenie do wszystkich obywateli Królestwa Dreamlandu i gości zagranicznych, którzy zechcą wraz z Dreamlandczykami spotkać się i wspólnie bawić z tej właśnie okazji.

Rocznicowe spotkanie na czacie Królestwa rozpocznie się o godzinie 21:00. Użytkownicy komunikatorów ICQ szukają pokoju o nazwie "dreamland".
31.07.2007 r.
Wybory zakończone.
?ukasz Wakowski
W dniu wczorajszym Komisja Wyborcza Królestwa ogłosiła wyniki wyborów do Izby Poselskiej IX kadencji.

Następujące osoby brały udział w wyborach:
(1) Martin van Spider de Archien Krieg - PSiP - głosów: 8
(2) Martin de Joustin - Zjednoczeni Demokraci - głosów: 7
(3) Gabriel Grandin - Partia Szachów i Pionków - głosów: 5
(4) Janne van den Fisher - PSiP - głosów: 4
(5) Paweł Erwin de Archien-Liberi - PSiP - głosów: 3
(6) Józef Kalicki - PSiP - głosów: 3
(7) Paul von Panevnick - ZD - głosów: 3
(8) Fabiola de Willibald - PSiP - głosów: 3
(9) Prztymucel da Puciek - ZD - głosów: 1

Do Izby Poselskiej dostanie się pierwszych 8 osób (osoby, które uzyskały co najmniej 3 głosy). Większość w IP po raz kolejny utrzyma Partia Szachów i Pionków (5 posłów, pan van Spider startował tylko z listy PSiPu - nie będzie posłem z ramienia tej partii ), Zjednoczeni Demokracji będą mieli 2 posłów a jeden poseł pozostanie niezrzeszony.

Wszystko wskazuje na to, ze premierem będzie osoba zaproponowana przez Partię Szachów i Pionków - podczas kampanii wyborczej zapowiadano osobę Gabriela Grandina.
30.07.2007 r.
Zaproszenie.
?ukasz Wakowski
Premier Rządu Królewskiego w imieniu Jego Królewskiej Wysokości Regenta i Rządu Królewskiego zaprosił w niedzielę społeczność Królestwa na obchody Święta Królestwa. Odbędzie się ono 1 sierpnia (środa) o godzinie 21:00 na czacie Królestwa.

Adres: http://www.polchat.pl/chat/?room=dreamland
Nazwa dla ICeQ: "dreamland".
29.07.2007 r.
Regencja
?ukasz Wakowski
W piątek, na czas urlopu Jego Królewskiej Mości, Jego Królewska Mość powołał Edwarda arcyksięcia Kriega na stanowisko Regenta Królestwa. Regentowi przysługują te same uprawnienia co Królowi.
27.07.2007 r.
CBD ponownie otwarty
Kazio Wichura
KSI zakończyło już testy nowego systemu Centralnego Banku Dreamlandu. Tym samym bank jest ponownie uruchomiony do obsługi swoich klientów. Dziękuję za cierpliwość i wytrwałość.
23.07.2007 r.
Lokal wyborczy został otwarty!
Pablo von Neumann
W dniu dzisiejszym otwarty został lokal wyborczy. Znaleźć go można pod tym adresem:

http://www.dreamland.net.pl/wybory/


Głosować będziemy do 29 lipca.
18.07.2007 r.
Lista kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej
Pablo von Neumann
Komisja Wyborcza Królestwa Dreamlandu ogłosiła w dniu dzisiejszym listę kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej IX kadencji. Znalazły się na niej następujące nazwiska:

I. Kandydaci zgłoszeni przez Partię Szachów i Pionków:

1. Fabiola de Willibald
2. Paweł Erwin de Archien - Liberi
3. Janne van den Fisher
4. Gabriel Grandin
5. Józef Kalicki
6. Martin van Spider de Archien Krieg

II. Kandydaci zgłoszeni przez Zjednoczonych Demokratów:

1. Martin de Joustin
2. Paul von Panevnick
3. Prztymucel da Puciek
18.07.2007 r.
Surmala świętuje Dzień Sprawiedliwości.
Marcus Estreicher
W poniedziałek Surmalajczycy świętowali Dzień Sprawiedliwości. Z tej okazji odbyło się spotkanie w najsławniejszej surmalajskej gospodzie "Pod Morskim Baranem", któremu towarzyszyło przemówienie Księcia Surmali i prezentacja specjalnie przygotowanych na ten dzień atrakcji.

Obchody Dnia Sprawiedliwości uświetniła premiera słuchowiska "Mentalni wspinacze" przygotowanego przez Państwo Borutów, parę z piekła rodem. Dokonano również otwarcia kolejnej ekspozycji w Surmalajskiej Galerii Narodowej, tym razem prezentując cykl grafik pt.
"Motyla Monotonia" autorstwa Fabioli baronessy de Willibald.

Podsumowując - działo się dużo i ciekawie. Surmali gratulujemy Dnia Sprawiedliwości.
10.07.2007 r.
LOTH, numer trzeci
Pavel Svoboda
Po długiej przerwie powraca trebuński lokalny magazyn rozrywkowy LOTH (Lokalne Obserwacje Trebuńskich Horyzontów). W numerze m.in. jak zwykle przepis, legenda i garść nowinek z weblandzkiego miasta Trebun. Zapraszamy: www.loth.prv.pl
06.07.2007 r.
Kalendarz wyborczy opublikowany
Pablo von Neumann
Jego Królewska Mość Paweł opublikował w dniu dzisiejszym kalendarz wyborczy. Zgodnie z nim, w dniach 7 - 14 lipca 2007 r. trwać będzie zgłaszanie kandydatów na posłów, 18 lipca ogłoszona zostanie ich lista, a głosować będziemy w dniach 23 - 29 lipca. Otwarcie Izby Poselskiej IX kadencji zostało zaplanowane na 2 sierpnia 2007 r.
29.06.2007 r.
CRiP przystosowany do rejestracji partii politycznych
Pablo von Neumann
Arcyksiążę Ghardin, szef Królewskich Służb Informatycznych, poinformował dzisiaj, że Centralny Rejestr Instytucji i Przedsiębiorstw jest już w pełni gotowy do obsługi partii politycznych. Dotychczas istniejące partie zostały deaktywowane - aktywacji dokona Prezes Sądu Królestwa, gdy spełnią one warunki stawiane przez Dekret Królewski z dnia 19 czerwca 2007 roku o partiach politycznych.

Zapisy do partii działają 'w obie strony' - każdy mieszkaniec może złożyć wniosek o przyjęcie do danej partii, ale i każda partia może zaprosić danego mieszkańca do swoich szeregów.

Wszelkie problemy techniczne związane z funkcjonowaniem nowych systemów należy zgłaszać do arcyksięcia Ghardina.
27.06.2007 r.
Wspólnota Korony Ebruzów
?ukasz Wakowski
Podczas wczorajszego spotkania zorganizowanego przez Dwór Królewski przedstawiono nową inicjatywę o charakterze międzynarodowym. Jest to Wspólnota Korony Ebruzów (www.wke.glt.pl/) - wspólnota zrzeszająca państwa wirtualne stowarzyszone z Królestwem Dreamlandu. W chwili obecnej są w niej: Natania, Nowal oraz Dreamland. Zadaniem WKE jest zapewnienie wielopoziomowego rozwoju wszystkich państw członkowskich.

Karta Wspólnoty Korony Ebruzów wymaga jeszcze ratyfikacji każdej ze strony.
25.06.2007 r.
Autorska galeria Janne van den Fishera.
Marcus Estreicher
Janne van den Fisher poinformował Dreamlandczyków o otwarciu własnej galerii w Morburgu. Ma to być galeria tematyczna, prezentująca prace w określonym klimacie i stylu. Autor obiecał częste aktualizacje i zapowiedział, że wraz z rozwojem galerii zostaną wprowadzone opłaty za zwiedzanie. Na razie można jeszcze oglądać dzieła Janne van den Fishera zupełnie za darmo - korzystajcie z tego!

Strony galerii znajdują się pod adresem: http://www.fotolog.com/fisherart
23.06.2007 r.
Przedstawiciel Senatu w KWK
Pablo von Neumann
Senat Królewski wybrał na Senatora-Komisarza w Komisji Wyborczej Królestwa sir Pabla von Neumanna.
22.06.2007 r.
Nowy Marszałek Senatu Królewskiego
Pablo von Neumann
Uchwałą Senatu Królewskiego z dnia 22 czerwca bieżącego roku, Marszałkiem wyższej izby Parlamentu został sir Pablo von Neumann.
20.06.2007 r.
Pamięć fotograficzna
Pavel Svoboda
Dziś w Surmalajskiej Galerii Narodowej otwarto nową wystawę. Autorką prac jest Pani Borutowa, znana prezenterka radiowa. Wystawa przedstawia serię fotografii jej autorstwa. Zdjęcia, choć amatorskie, są "zrobione są z pasją i duchem tworzenia".
Adres SGN: http://www.dreamland.net.pl/surmala/sgn

Wystawa znajduje się w 'Stałych ekspozycjach'.
17.06.2007 r.
Cztery postanowienia
Pavel Svoboda
W dniu dzisiejszym Jego Królewska Mość ogłosił cztery postanowienia królewskie. Pierwsze z nich stanowi ratyfikację traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Nowalu. Trzy pozostałe to zmiany kadrowe - JKM powołał Marcusa markiza Estreichera swoim przedstawicielem w Komisji Wyborczej Królestwa. Po prawie dwóch latach Królestwo nareszcie ma Sekretarza Heroldii - została nim Jubei baronowa de Archien-Krieg. Wreszcie Dwór Królewski doczekał się nowego Marszałka - funkcję tę objął Paweł Erwin baron von Kopp-Ostrowski.
12.06.2007 r.
Dwie nowe ustawy
Pavel Svoboda
Jego Królewska Mość ogłosił dwie ustawy przyjęte przez Parlament - UF o udostępnianiu miejsca na serwerze Królestwa oraz UF o honorowym obywatelstwie. Pierwsza z ustaw nowelizuje regulacje dotyczące udostępniania przestrzeni na serwerze działającym w Dreamlandzie przedsiębiorstwom oraz instytucjom państwowym. Za niewielką opłatą każda zarejestrowana w CRIP firma może starać się o miejsce dla własnej strony na dreamlandzkim serwerze.

Ustawa o honorowym obywatelstwie powstała z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Nauki. W miejsce odznaczeń "Zasłużony dla Kultury" i "Zasłużony dla Nauki" powstaje honorowe obywatelstwo - wyróżnienie, które nadaje się na wniosek obu izb Parlamentu Dreamlandczykom i obcokrajowcom za zasługi na polu kultury, nauki, gospodarki, dyplomacji, sprawiedliwości i promocji Królestwa.
12.06.2007 r.
Nie stało się nic.
Marcus Estreicher
Sąd Królestwa w opublikowanym dziś w nocy orzeczeniu stwierdził, że królewskie weto wobec projektu ustawy o funkcjonariuszach Królestwa, ogłoszone 23 maja 2007, w godzinę po upływie przewidzianego w Konstytucji siedmiodniowego terminu, jest bezskuteczne. Sąd zobowiązał Króla do ogłoszenia ustawy, a w razie jego bezczynności w tym zakresie nakazał ogłoszenie ustawy marszałkom obu izb Parlamentu.
08.06.2007 r.
Informacja rządowa.
?ukasz Wakowski
Premier Rządu Królewskiego poinformował społeczeństwo naszego Królestwa o zaniechaniu udziału Dreamlandu w targach turystycznych, które miały się odbyć w Księstwie Sarmacji. Jest to spowodowane sytuacją wewnętrzną Sarmacji, w konsekwencji której doszło do zawieszenia wolności zgromadzeń, petycji, informacji, idei, stowarzyszeń, przemieszczania się, oraz wolności słowa. Nasz Rząd prosi Dreamlandczyków, aby w najbliższym czasie nie udawali się do Sarmacji, gdyż może to być dla nich niebezpieczne.
07.06.2007 r.
Sytuacja międzynarodowa...
?ukasz Wakowski
Minister Spraw Zagranicznych Dreamlandu (gen. Alchien markiz de Archien) razem z Królem Natanii (JKM Patryk I) ogłosili wspólne oświadczenie Królestw w sprawie sytuacji wewnętrznej w Księstwie Sarmacji. W ostatnim czasie doszło tam do aresztowań kilku prominentnych mieszkańców Mandragoratu Wandystanu (część Sarmacji, dawniej w pełni niezależne państwo), rozwiązania parlamentu sarmackiego, odwołania Prezesa Sadu Najwyższego (o kompetencjach orzekania o konstytucyjności aktów normatywnych; Prezesem był założyciel Wandystanu), zawieszenia wolności obywateli i człowieka (zgromadzeń, petycji, informacji, idei, stowarzyszeń, przemieszczania się, wolności słowa) oraz przejęcia przez Komitet Ocalenia Narodowego kompetencji parlamentu.

W tym samym momencie w Sarmacji odbywa się referendum w sprawie zmiany konstytucji, której przyjecie m.in. ogranicza dzisiejszą autonomię Mandragoratu.

Wandejczycy uważają siebie za obrońców porządku prawnego Sarmacji. Nie zgadzają się na istnienie pozakonstytucyjnego organu (Komitetu Ocalenia Narodowego), ograniczania praw człowieka oraz odwołanie Prezesa Sądu Najwyższego (zarzuca się nielegalność tego odwołania). W ostatnim czasie doszło również do uznania opróżnienia tronu Księcia Sarmacji przez stronę wandejską. Druga strona konfliktu nie uznaje opróżnienia tronu, wprowadziła cenzurę na wypowiedzi części Wandejczyków w mediach sarmackich oraz dąży poprzez swoje działania do zakończenia referendum oraz przyjęcia nowej konstytucji.

Królestwa Dreamlandu i Natanii stoją na stanowisku, iż wszelkie konflikty należy rozwiązywać w dążeniu do pokojowego współistnienia narodów. Królestwa mają nadzieję, że wszelkie ograniczenia praw człowieka zostaną niebawem wycofane - bez względu na odbywające się referendum.

Królestwa zaproponowały również mediację w konflikcie sarmacko-wandejskim. Strona wandejska wyraziła zainteresowanie pomocą Dreamlandu i Natanii.
06.06.2007 r.
Migracja zakończona
Ghardin
Kilka dni temu zakończyła się migracja aktywnych Dreamlandczyków do nCRM, dziś natomiast KSI zamknęło proces czyszczenia i porządkowania baz danych i skryptów po migracji.

Teraz do akcji wkroczą administratorzy CRIP, którzy zajmą się likwidacją lub przekazywaniem przedsiębiorstw i instytucji, które pozostały bez właścicieli/dyrektorów.
04.06.2007 r.
No to lecimy!
Pablo von Neumann
Królestwo Dreamlandu zostało dodane do toplisty "Mikroświatowe Lotnisko Wirtualnych Państw". Ułatwi to promocję naszego państwa.
29.05.2007 r.
Z pamiętnika melancholika: Głos Weblandu nr 42 już w kioskach!
Marcus Estreicher
Nieco po północy do kiosków w całym Królestwie i okolicach trafił nowy numer najstarszej (starszej od większości mikronacji w polskiej sieci) wciąż ukazującej się gazety Dreamlandu. Sześć lat nieprzerwanej ewolucji tytułu pozwoliło wykształcić gazecie specyficzną formę, rozpoznawalną na pierwszy rzut oka. Najnowsze wydanie "Głosu Weblandu" przybliża czytelnikom wydarzenia z kraju i ze świata, prezentując je w typowy dla "Głosu" sposób - w ostrym świetle o nietypowej długości fali.

Numer jest dostępny we wszystkich kioskach w Królestwie Dreamlandu. Jak zwykle Redakcja przygotowała również wersję elektroniczną, dostępną pod adresem: www.dreamland.l.pl/glos/42.html
26.05.2007 r.
Weto? Non possumus
?ukasz Wakowski
23 maja br. Jego Królewska Mość ogłosił odrzucenie projektu Ustawy Federalnej o funkcjonariuszach Królestwa. Jednak jak zauważył to poseł, markiz Wakowski, JKM spóźnił się. Prawo ogłoszenia weta przysługiwało Królowi do 22 maja. Mimo poinformowania JKM o przekroczeniu terminu, Król ogłosił ze nie zamierza wycofywać swojego weta.

W wyniku wymiany opinii na LD KD doszło do wzajemnych oskarżeń pomiędzy Królem - Pawłem I a Posłem i Wicepremierem -markizem Wakowskim. JKM oskarża markiza o posługiwanie sie Konstytucją dla własnych celów (projektodawcą był członek Partii Szachów i Pionków - której przewodniczy markiz Wakowski). Z kolei markiz Wakowski oskarża JKM o naruszanie konstytucji oraz wprowadzanie precedensów zmniejszających rangę Konstytucji.

W sprawę włączyła się Prokuratura Generalna. Późna nocą 24 maja Prokurator Generalny wniósł sprawę przeciwko Królowi wnosząc o stwierdzenie nieważności weta JKM wobec UF o funkcjonariuszach Królestwa. Funkcjonariusz Królestwa powołuje się na przekroczenie przysługującego Królowi terminu na odrzucenie projektów ustaw. W razie przychylenia się Sądu Królewskiego do żądań powoda, wejdzie w życie nowy projekt.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin