Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
20.05.2007 r.
Wieści z obozu The Dreamland Band.
Marcus Estreicher
The Dreamland Band - pierwszy i najlepszy (nie tylko dlatego, że jedyny) zespół bluesrockowy w Królestwie Dreamlandu ogłosił otwarcie bloga przy profilu zespołu na MySpace. Zespół zapowiedział również rychłą premierę najnowszego nagrania.
12.05.2007 r.
Expose Premiera Rządu Królewskiego
Pablo von Neumann
W dniu dzisiejszym Premier Rządu Królewskiego, Józef wicehrabia Kalicki, wygłosił swoje expose. Zapowiedział w nim "dalsze umacnianie silnej pozycji Królestwa Dreamlandu na arenie międzynarodowej", "wysiłki zmierzające do popularyzacji Szkoły Głównej Królestwa" oraz udzielenie "wszelkiej możliwej pomocy" Ministrowi Finansów i Gospodarki pracującemu nad systemem gospodarczym. Obiecał też, że "najbliższy czas poświęcony będzie na ostateczne rozwiązanie kwestii lotniska".
10.05.2007 r.
Wystawa w Galerii Królewskiej
Pavel Svoboda
W Galerii Królewskiej można od 8 maja oglądać wystawę prac sir Cypriana Lee. Obrazy, wykonane głównie w technice kolażu, są dostępne pod adresem http://www.dreamland.l.pl/galeria/wystawy/clee/. Wystawa spotkała się już z pozytywnym odbiorem i jest zdecydowanie godna polecenia.
06.05.2007 r.
Zmiana Rządu Królewskiego
Pavel Svoboda
Premier Rządu Królewskiego Alexander wicehrabia di Meglio podał się do dymisji w związku z brakiem czasu. Dziś na stanowisku zastąpił go rekomendowany przez Partię Szachów i Pionków Józef wicehrabia Kalicki, Książę Surmali. Skład Rządu również uległ zmianie - ministrem został Łukasz markiz Wakowski. Alchien markiz d'Archien, baron Taheto i Paweł Erwin baron von Kopp-Ostrowski zachowali teki ministerialne.
06.05.2007 r.
Zadecyduj o tym, czego posłuchasz w Radiu Echa Dreamlandu.
Marcus Estreicher
Popularny prezenter Radia Echa Dreamlandu, Paweł von Kopp-Ostrowski, postanowił umożliwić słuchaczom Radia zadecydowanie o tym, jaką muzykę będzie prezentował w kolejnych audycjach z cyklu "Niebieski odcień muzyki". Oddając głos w ankiecie udostępnionej na stronie radia, każdy może zaproponować swojego ulubionego wykonawcę. Zapraszamy do udziału w ankiecie i słuchania Radia Echa Dreamlandu!
04.05.2007 r.
Nowy Marszałek Senatu Królewskiego.
Marcus Estreicher
Zgodnie z podjętą dziś uchwałą Senatu Królewskiego, miejsce ustępującego Marszałka, Senatora Republiki Weblandu Marcusa markiza Estreichera, zajmie Paweł baron von Gratz, Książę Morlandu. Uchwała nabierze mocy z dniem jutrzejszym i wtedy nastąpi oficjalne objęcie stanowiska przez nowego Marszałka. Gratulujemy!
03.05.2007 r.
Nowy banner Królestwa
Ghardin
W dziale web zamieściłem właśnie nowy banner Królestwa Dreamlandu, wraz z kodem do jego publikacji. Jeśli tylko chcesz - dołóż cegiełkę do promocji Królestwa i zamieść banner na swojej stronie :)

Banner został już uwzględniony w naszym zgłoszeniu do Międzynarodowego Lotniska Państw Wirtualnych - mam nadzieję, że wkrótce Dreamland zabłyśnie tam pełnym blaskiem :]
03.05.2007 r.
Nowi członkowie KSI
Ghardin
Z radością informuję, że w szeregi KSI wstąpili: Konrad II baron de Cubalibre oraz sir Pablo von Neumann. Witam na pokładzie i życzę owocnej pracy :)

Obaj panowie wspomogą żmudny proces przenoszenia stron na nowy serwer.
02.05.2007 r.
Wielki finał II DPM - już w najbliższą sobotę!
Marcus Estreicher
W najbliższą sobotę (5V) odbędzie się finałowy konkurs II Dreamlandzkiego Pucharu Miast w skokach narciarskich. Podobnie jak przed rokiem, ostatni konkurs Pucharu zostanie rozegrany na skoczni w Gedanii (k90), a śledzić jego przebieg będzie można na czacie głównym Królestwa Dreamlandu.

Organizatorzy Pucharu zachęcają do skakania każdego, nawet jeśli do tej pory nie brał udziału w skokach - w każdym indywidualnym konkursie są przyznawane cenne nagrody.

Więcej informacji na temat Pucharu można znaleźć na stronie II DPM: www.skoki2007.go.pl. Zapraszamy do skakania i udziału w sobotnim czacie.
01.05.2007 r.
Problem z listami dyskusyjnymi rozwiązany
Pablo von Neumann
Od jakiegoś czasu na niektóre listy dyskusyjne nie docierały wiadomości od osób posiadających konta na serwerach Interii i Gmail. Winowajcą okazał się filtr antyspamowy, który w dniu dzisiejszym został wyłączony. Problem nie powinien się już powtórzyć.
01.05.2007 r.
Nowy Dyrektor Szkoły Głównej
Pavel Svoboda
27 kwietnia Minister Kultury i Nauki powołał na stanowisko dyrektora Szkoły Głównej Królestwa Martina barona van Spidera de Archien-Liberi-Krieg y de Ebruz.
01.05.2007 r.
The Dreamland Band
Pavel Svoboda
Z dumą informujemy o powstaniu pierwszej dreamlandzkiej kapeli blues-rockowej The Dreamland Band. Pod adresem www.myspace.com/thedreamlandband można dowiedzieć się więcej o zespole, jego twórczości oraz założycielach, którymi są Marcus markiz Estreicher i Paweł Erwin baron von Kopp-Ostrowski.
20.04.2007 r.
Reportaż o mikronacjach
Kazio Wichura
Program "Okiem kamery" (TVP3 Kraków) wyemitował reportaż o polskich mikronacjach, który jest już dostępny do pobrania na naszym serwerze pod adresem:

http://www.dreamland.net.pl/promocja/film.zip

Zapraszamy do obejrzenia.
18.04.2007 r.
Parlament Królewski
Ghardin
Parlament zyskał już zapowiadaną stronę przejściową:
http://www.dreamland.net.pl/parlament.

Strony obu izb zostały już przeniesione i dostosowane (pierwsze zadanie nowego członka KSI, Martina barona van Spider de Archien-Krieg - wypełnione szybko i efektywnie :)). Uwagę Marszałków obu izb zwracam na kwestię aktualizacji danych na stronach!
17.04.2007 r.
Nowy w szeregach KSI
Ghardin
Szeregi Królewskich Służb Informatycznych zasilił dzisiaj Martin baron van Spider de Archien-Krieg. Witam na pokładzie :) Baron zajmie się przede wszystkim przenoszeniem części stron na nowy serwer, a także administracją linkami.
17.04.2007 r.
Administracja CRIP
Ghardin
Wznowiona została administracja Centralnym Rejestrem Instytucji i Przedsiębiorstw, właściwi urzędnicy otrzymali uprawnienia i instrukcje. Nadrabiamy zaległości :)
16.04.2007 r.
Terminy konkursów w II DPM
Pavel Svoboda
Organizator II Dreamlandzkiego Pucharu Miast w skokach narciarskich, Martin baron van Spider ogłosił terminy trzech kolejnych konkursów.

1. Letrib (K140 Szwejca) - 17 kwietnia 2007 roku
Powtórki należy wysyłać na adres haker_pajak@interia.pl do godziny 20:00 dnia 17 kwietnia.
2. Orlova (K105 Finlandia) - 19 kwietnia 2007 roku
Powtórki należy wysyłać do godziny 19:00 dnia 19 kwietnia.
3. Arona (K125 Irlandia) - 20 kwietnia 2007 roku
Powtórki należy wysyłać do godziny 20:00 dnia 20 kwietnia.

Niestety w czasie trwania tych 3 konkursów nie odbędą się spotkania na czacie Królestwa Dreamlandu.
15.04.2007 r.
Orzeczenie Sądu Królestwa
Pavel Svoboda
Sąd Królestwa wydał wyrok w głośnej sprawie przeciw Komisji Wyborczej Królestwa. Sąd w pełnym składzie zadecydował o unieważnieniu wyborów uzupełniających do Izby Poselskiej przeprowadzonych w dniach 20-26 marca, nakazał ich powtórzenie oraz rozwiązał Komisję Wyborczą.

W uzasadnieniu Sąd stwierdził, że osoby, które zapisały się do Dreamlandu po 1 marca 2006 roku i nie zdały egzaminu w Szkole Głównej Królestwa posiadają w świetle prawa status mieszkańca i nie przysługują im prawa wyborcze. Komisja Wyborcza Królestwa postąpiła więc słusznie unieważniając głosy tych osób.

Jednocześnie stwierdzono jednak inne uchybienia Komisji, która bezprawnie unieważniła dwa głosy obywateli, uwzględniła trzy głosy nieuprawnionych do głosowania mieszkańców, a przede wszystkim dopuściła do kandydowania osoby nieposiadające biernych praw wyborczych (Sąd stwierdził, że wszyscy trzej kandydaci mają status mieszkańców). Choć Komisja Wyborcza Królestwa została rozwiązana, w uzasadnieniu stwierdza się, że "Sąd nie przesądza (...) o złej wierze jej członków."

Jeśli żadna ze stron nie wniesie apelacji, wyrok uprawomocni się w ciągu 7 dni. W związku z urlopem dyrektora SGK Król zapowiedział, że nie rozpisze nowych wyborów przed 25 kwietnia, aby dać ewentualnym kandydatom czas na podejście do egzaminu państwowego.

Pełna treść wyroku dostępna jest już na stronie Sądu.
13.04.2007 r.
Szkoła Główna znów działa
Ghardin
Z radością informuję, że Szkoła Główna jest już na nowym serwerze i działa bezproblemowo :-) Wszystkich mieszkańców zapraszamy do nauki, a zainteresowanych obywatelstwem - do zdawania egzaminu kończącego. Powodzenia!
12.04.2007 r.
Nowe strony i systemy Królestwa Dreamlandu!
Ghardin
W dniu dzisiejszym oficjalnie otwarte zostały nowe strony Królestwa Dreamlandu, nowy CRM i poprawiony CRIP. W najbliższym czasie odbędzie się też otwarcie nowego CBD. A wreszcie - wszystko pod nowym adresem: http://www.dreamland.net.pl.

Nowe strony są bardziej funkcjonalne i czytelne, jak również - łatwiejsze w rozbudowie, zaś nowe systemy rozwiązały dotychczasowe błędy i problemy, dodając również trochę nowych możliwości. To jednak nie koniec - planujemy dalsze nowości :-)

Z tego miejsca gorąco dziękuję wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do tego przełomu :-) Przede wszystkim - JKM Pawłowi oraz JKW Arturowi Piotrowi Wielkiemu, Kaziowi markizowi Wichurze, diukowi Maryushkowi, markizowi Bagerowi oraz wytrwałej i niezwykle pomocnej grupie testerów :) Przepraszam najserdeczniej, jeśli o kimś w ferworze walki zapomniałem.

Jednocześnie uprzedzam, że w najbliższym czasie będziemy stopniowo przenosić kolejne strony na nowy serwer, dostosowywać systemy prowincji, Szkołę Główną, itp. Mogą więc wystąpić błędy i trudności w funkcjonowaniu technikaliów Królestwa. Proszę też o zgłaszanie mi wszelkich zauważonych błędów na nowych stronach - zarówno technicznych, jak i treści (także literówek).

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy :)
książę Ghardin
15.02.2007 r.
Nowa Ambasador Królestwa Scholandii
Premier, sir Alexander di Meglio, przedstawił nową panią Ambasador Królestwa Scholandii w Dreamlandzie. Jest nią pani Mia Thermopolis.
14.02.2007 r.
Królewska Komisja Konstytucyjna
Marszałek Dworu Królewskiego poinformował o zamiarze powołania Królewskiej Komisji Konstytucyjnej w celu dokonania reformy Konstytucji Dreamlandu.
14.02.2007 r.
Nowy Dyrektor Szkoły Głównej
Nowym Dyrektorem Szkoły Głównej został pan Mateusz de King. Zastąpi on pana Pabla von Neumanna.
13.02.2007 r.
Raport prac nad SG
Minister Finansów i Gospodarki przedstawił raport dotyczący prac nad Systemem Gospodarczym.
10.02.2007 r.
DreamOskary - wyniki!
Rozdano DreamOskary:
1. POLITYKA - Łukasz hrabia Wakowski
2. ZARZĄDZANIE PROWINCJĄ - Marcus Estreicher
3. ZARZĄDZANIE MIASTEM - Fabiola de Willibald
4. KULTURA - Pablo von Neumann
5. NAUKA - Edward Krieg
6. SPORT - Pablo von Neumann
7 .DESIGN - Maryusheck, Paweł M. Milewski
8. SKRYPTY - Ghardin
9. MEDIA - Martin van Spider
10. DREAMLANDCZYK ROKU - Marcus Estreicher
09.02.2007 r.
Wręczenie DreamOskarów - już jutro!
Na dzień jutrzejszy na godzinę 21 przewidziano uroczystość wręczenia DreamOskarów 2006 (link)
02.02.2007 r.
Karta OPM oraz budżet 1/2007
JKM ratyfikował Kartę Organizacji Polskich Mikronacji. W dniu dzisiejszym została również podpisana ustawa budżetowa na pierwsze półrocze 2007 roku.
31.01.2007 r.
DreamOskary 2006 - zakończono głosowanie
W dniu dzisiejszym zostało zakończone głosowanie w DreamOskarach 2006. Wyniki poznamy 10 lutego podczas uroczystości rozdania DreamOskarów.
29.01.2007 r.
Powołanie nowego wiceministra MPiI
Wiceministrem Promocji i Informacji został Pan Cyprian Lee.
28.01.2007 r.
Powołanie nowego wiceministra MFiG
Zgodnie z decyzją Ministra Finansów i Gospodarki wiceministrem został Józef baron Kalicki. Minister Kultury i Nauki powołał na funkcję dyrektora Radia Echa Dreamlandu Marcusa hrabiego Estreichera (wcześniej był nim Martin van Spider)
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin