Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
22.03.2018 r.
Przerwa techniczna forum
Karolina Aleksandra
W związku z usuwaniem forum Królestwa Elderlandu wystąpiła niespodziewana przerwa techniczna. Prosimy o cierpliwość, KSI pracuje nad rozwiązaniami.

//edycja: Forum już zostało przywrócone do poprzedniego stanu.
23.02.2018 r.
Przestrzeń publiczna dobrem wspólnym
Daniel von Witt
Jego Królewska Wysokość Alfred Regent Królestwa wydał proklamację królewską ws. użytkowania i zarządzania przestrzenią publiczną w Królestwie. Z słowami Regenta można zapoznać się tutaj.
23.11.2017 r.
II tura wyborów Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Kolejna odsłona starcia między Prezerwatywem Tradycją Radzieckim a Gastonem de Senancourem odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2017 r. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem.
16.11.2017 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Karolina Aleksandra
Po referendum ws. odwołania Premiera, czas na wybór jego następcy. Lokal wyborczy można znaleźć pod tym adresem. W tym starciu rywalizują Prezerwatyw Tradycja Radziecki oraz Gaston de Senancour.
02.11.2017 r.
Referendum ws. odwołania Premiera
Karolina Aleksandra
W dniach 3-5 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania Premiera Rządu Królewskiego, Oskara ben Groznego-Witta. Zapraszamy obywateli do lokalu wyborczego, który znajduje się tutaj.
14.08.2017 r.
Koronacja w niedzielę
Karolina Aleksandra
Jak poinformowała Kancelaria Królewska, w niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 20:00 na forum odbędzie się koronacja JKM Karoliny Aleksandry. Na IRC-u, tradycyjnie, można się spodziewać części towarzyskiej.
14.08.2017 r.
Nowy premier Królestwa
Karolina Aleksandra
Komisarz Wyborczy Królestwa ogłosił wyniki wyborów na Premiera Rządu Królewskiego Nowym premierem został sir Oskar ben Grozny-Witt. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.
11.08.2017 r.
Wybory na Premiera Rządu Królewskiego – sierpień 2017
Karolina Aleksandra
Obywatele Dreamlandu od 11 do 13 sierpnia mogą głosować w wyborach na nowego Premiera. W szranki stanęli Oskar ben Grozny-Witt oraz Angus Kaufman. Do lokalu wyborczego można udać się tą drogą.
09.08.2017 r.
Nowy Następca Tronu
Karolina Aleksandra
JKW Edward II, w porozumieniu z królami-seniorami, wyznaczył nowego monarchę Dreamlandu. Została nim Karolina von Lichtenstein, od dzisiaj znana jako JKM Karolina Aleksandra.
01.05.2017 r.
Wyniki wyborów Premiera
Daniel von Witt
Komisarz Wyborczy Królestwa Mat Max von Salvepol ogłosił wyniki wyborów Premiera. Torkan Ingawaar z KPD zdobył 13 głosów i zwyciężając sformuje w najbliższych dniach pierwszy rząd komunistów. Po roku rządzenia KPA przechodzi jutro do opozycji. Frekwencja wyniosła 24 osoby i była dokładnie taka sama jak 4 miesiące temu.
28.04.2017 r.
Wybory Premiera IV kadencji
Daniel von Witt
Trwają wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego IV kadencji. O stanowisko to ubiega się dwóch kandydatów: Oskar ben Grozny Witt (Klub Polityczny św. Augustyna) oraz Torkan Ingawaar (Komunistyczna Partia Dreamlandu). Zapraszamy do urny wyborczej.
28.12.2016 r.
Wybory Premiera Rzadu (29 grudnia - 1 stycznia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa cztery dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Auksencjusz markiz Butodziej-Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.11.2016 r.
Kanał IRC
Daniel von Witt
W związku z problemami technicznymi w funkcjonowaniu kanału IRC wszystkich chcących porozmawiać z Dreamlandczykami zapraszamy do tej bramki.
14.11.2016 r.
Referendum w sprawie konkordatu
Edward II
O północy rozpoczęło się referendum w sprawie zawarcia przez władze Królestwa Dreamlandu referendum z Państwem Kościelnym Rotria.

Zapraszamy do lokalu referendalnego.
05.10.2016 r.
Konkurs: Jak zostać królem?
Daniel von Witt
Dwór Królewski i Rząd Królewski ogłosiły dla wszystkich internautów konkurs artystyczny Jak zostać królem?. Może w nim wziąć udział każdy użytkownik internetu. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem części literackiej i części plastycznej oraz do dokonywania zgłoszeń. Każdy chętny ma czas do końca października. Zapraszamy.
28.08.2016 r.
Święto Patrona KPA
Daniel von Witt
Klub Polityczny św. Augustyna z okazji wspomnienia swojego patrona w dniu 28 sierpnia przygotował dla wszystkich zainteresowanych I seminarium teologiczno-polityczne, które odbywa się w siedzibie partii. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dyskusji.
26.08.2016 r.
Druga runda wyborów Premiera Rządu (26 - 28 sierpnia)
Edward II
Trwa druga runda wyborów na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.08.2016 r.
Wybory Premiera Rządu (19-21 sierpnia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
01.08.2016 r.
Święto Królestwa - 18. rocznica powstania
Daniel von Witt
Królestwo Dreamlandu obchodzi dziś osiemnastą rocznicę powstania. Z tej okazji na terenie całego państwa odbywają się uroczystości i imprezy okolicznościowe, na czele z centralnymi obchodami z udziałem Jego Królewskiej Mości Edwarda II Króla Dreamlandu. Dwór Królewski zaprasza do udziału w tym ważnym święcie.
29.04.2016 r.
Expose Premiera Daniela von Witta
Daniel von Witt
Premier Rządu Królewskiego wygłosił w dniu dzisiejszym w Parlamencie Królewskim expose, które stanowi mapę drogową jego programu wyborczego skondensowanego wokół czterech haseł: Sprawne państwo - Obywatele - Polityka zagraniczna - Kooperacja. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią (źródło).
22.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu
Edward II
O północy zaczęły się pierwsze w historii Królestwa Dreamlandu powszechne i bezpośrednie wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się o północy z niedzieli na poniedziałek.

PrzejdĹş do lokalu wyborczego.
05.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Daniel von Witt
JKM Edward II zarzą…dził‚ w dniu wczorajszym wybory Premiera Rządu KrĂłlewskiego. W dniach 5-20 kwietnia wszyscy zainteresowani objęciem tej funkcji mogą zgłaszać swoje kandydatury w tym wątku forum dyskusyjnego (klik). DwĂłr KrĂłlewski zachęca do skorzystania z tej okazji.
09.02.2016 r.
Karta Konstytucyjna ogłoszona
Daniel von Witt
Lordowie Senatorowie w głosowaniu zdecydowali, większością głosów 6 do 1, że obecną Konstytucję Królestwa zastąpi Karta Konstytucyjna. We wczesnych godzinach porannych Jego Królewska Mość Edward II zatwierdził ustawę konstytucyjną wprowadzającą Kartę w życie. Zacznie ona obowiązywać 16 lutego 2016 roku.
05.02.2016 r.
Wybór formy ustrojowej Królestwa
Daniel von Witt
W Parlamencie Królewskim aktualnie trwa głosowanie nad zmianą Konstytucji Królestwa, która to przesądzi o ostatecznym losie przedłużającej się reformy i powrocie do normalności. W głosowaniu ścierają się ze sobą: projekt JKW Pavla Svobody zakładający zmianę Konstytucji oraz projekt dworski zakładający zastąpienie jej Kartą Konstytucyjną. W głosowaniu mogą wziąć udział: JKW Marcin Mikołaj, JKW Pavel Svoboda, JKW Mat Max, Andy Sky, Roger d'Artois, Daniel von Witt, Torkan Ingawaar oraz Gaston de Senancour.
23.01.2016 r.
Briefing prasowy Korony
Daniel von Witt
W dniach 23-24 stycznia 2016 roku JKM Edward II Król Dreamlandu i Elderlandu dostępny jest na prowadzonej konferencji prasowej, podczas której każdy zainteresowany może zapytać Króla o wszelkie nurtujące go sprawy. Podobne spotkania staną się stałą praktyką na Dworze Jego Królewskiej Mości w przyszłości. Kancelaria Królewska zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu.
20.01.2016 r.
Otwarcie Parlamentu Królewskiego
Daniel von Witt
Odpowiadając na głos społeczeństwa Jego Królewska Mość Edward II zmienił Dekret Królewski o Parlamencie Królewskim umożliwiając każdemu obywatelowi uczestnictwo w debatach na sali obrad. Kancelaria Królewska zachęca wszystkich poddanych Króla do korzystania z tego prawa.
11.01.2016 r.
Torkan Ingawaar nowym Księciem Skytji
Edward II
W miniony czwartek na mocy postanowienia królewskiego sir Torkan Ingawaar został nowym gospodarzem Wysp Skytyjskich. Jako lennik Korony Dreamlandzkiej objął urząd Księcia Skytji. W obszernym wystąpieniu inauguracyjnym na forum Królestwa nowy Książę zapowiedział budowę nowej witryny lenna oraz intensyfikację działań na rzecz rozwoju sfery kulturowo-narracyjnej i gospodarczej. „Pragnę uczynić Skytję miejscem przyjaznym dla obywateli” – deklaruje sir Torkan Ingawaar.

Jaką Skytję zamierzam budować? Z pewnością będę poruszał się w nieco odmiennej narracji od tej, w jakiej poruszałem się w poprzednich miesiącach. Pojawi się więcej odwołań do wieloletniej historii niepodległego Księstwa Skytji. Zamierzam wprowadzić nieco więcej powagi, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z pewnej dozy humoru. Książę Ulf Haakon Veigarsson – wybitny Dreamlandczyk, Surmalajczyk i Skytyjczyk – pozostawił po sobie ogromny dorobek i zbrodnią byłoby z niego nie korzystać.

Całe wystąpienie Księcia Skytji znajdziesz tutaj.
20.12.2015 r.
Koronacja JKM Edwarda II
Daniel von Witt
Uroczystość koronacji JKM Edwarda II Króla Dreamlandu i Elderlandu miała miejsce w Królewskim Pałacu Ekhorn dziś, w godzinach 17:00-17:30, a po niej zaczęła się nieoficjalna część obchodów nowego Święta Monarchii na IRC. Zapraszamy do udziału.

W precyzyjnej mowie tronowej nowy Król powiedział m.in.: Bez względu jednak na to, czy w Nowy Rok wejdziemy z Konstytucją, czy bez niej, z królem-suwerenem, czy z suwerennym narodem, istotą naszego życia publicznego pozostanie wymiar polityczny, który pojmuję jako płaszczyznę zwarcia i uzgadniania odmiennych postaw, poglądów oraz idei. To również płaszczyzna samorealizacji. co jest kolejnym sygnałem do aktywizacji życia politycznego w obu Królestwach. Dwór Królewski ma nadzieję, że każdy młody obywatel weźmie w tym udział.
15.12.2015 r.
Referendum
Edward II
Trwa referendum w sprawie zniesienia Konstytucji. Zapraszamy do lokalu referendalnego.
11.12.2015 r.
Referendum ws. Konstytucji Królestwa
Marcin Mikołaj
JKM Edward II rozpisał referendum ogólnokrajowe w sprawie Konstytucji Królestwa Dreamlandu. Obywatele Królestwa będą mogli w dniach od 15 do 23 grudnia 2015 roku oddać swój głos i tym samym wpłynąć na dalszy los Królestwa.

Pytanie referendalne brzmi następująco:

„Czy jest Pani/Pan za uchyleniem, mocą niniejszego referendum z chwilą ogłoszenia jego wyników, Konstytucji Królestwa oraz powierzeniem Królowi suwerennej władzy w Królestwie?”

Wyniki referendum powinny być znane przed Nowym Rokiem.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin