Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Unia Saudadzka
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
mikronacja
14.11.2016 r.
Referendum w sprawie konkordatu
Edward II
O północy rozpoczęło się referendum w sprawie zawarcia przez władze Królestwa Dreamlandu referendum z Państwem Kościelnym Rotria.

Zapraszamy do lokalu referendalnego.
05.10.2016 r.
Konkurs: Jak zostać królem?
Daniel von Witt
Dwór Królewski i Rząd Królewski ogłosiły dla wszystkich internautów konkurs artystyczny Jak zostać królem?. Może w nim wziąć udział każdy użytkownik internetu. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem części literackiej i części plastycznej oraz do dokonywania zgłoszeń. Każdy chętny ma czas do końca października. Zapraszamy.
28.08.2016 r.
Święto Patrona KPA
Daniel von Witt
Klub Polityczny św. Augustyna z okazji wspomnienia swojego patrona w dniu 28 sierpnia przygotował dla wszystkich zainteresowanych I seminarium teologiczno-polityczne, które odbywa się w siedzibie partii. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dyskusji.
26.08.2016 r.
Druga runda wyborów Premiera Rządu (26 - 28 sierpnia)
Edward II
Trwa druga runda wyborów na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
19.08.2016 r.
Wybory Premiera Rządu (19-21 sierpnia)
Edward II
Wybieramy nowego szefa rządu. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę o godzinie 23:59.

W wyborcze szranki stanęli: Daniel książę von Witt (Klub Polityczny Świetego Augustyna) i Prezerwatyw Tradycja Radziecki (Komunistyczna Partia Dreamlandu).

Przejdź do lokalu wyborczego.
01.08.2016 r.
Święto Królestwa - 18. rocznica powstania
Daniel von Witt
Królestwo Dreamlandu obchodzi dziś osiemnastą rocznicę powstania. Z tej okazji na terenie całego państwa odbywają się uroczystości i imprezy okolicznościowe, na czele z centralnymi obchodami z udziałem Jego Królewskiej Mości Edwarda II Króla Dreamlandu. Dwór Królewski zaprasza do udziału w tym ważnym święcie.
29.04.2016 r.
Expose Premiera Daniela von Witta
Daniel von Witt
Premier Rządu Królewskiego wygłosił w dniu dzisiejszym w Parlamencie Królewskim expose, które stanowi mapę drogową jego programu wyborczego skondensowanego wokół czterech haseł: Sprawne państwo - Obywatele - Polityka zagraniczna - Kooperacja. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią (źródło).
22.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu
Edward II
O północy zaczęły się pierwsze w historii Królestwa Dreamlandu powszechne i bezpośrednie wybory na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Głosowanie potrwa trzy dni i zakończy się o północy z niedzieli na poniedziałek.

PrzejdĹş do lokalu wyborczego.
05.04.2016 r.
Wybory Premiera Rządu Królewskiego
Daniel von Witt
JKM Edward II zarzą…dził‚ w dniu wczorajszym wybory Premiera Rządu KrĂłlewskiego. W dniach 5-20 kwietnia wszyscy zainteresowani objęciem tej funkcji mogą zgłaszać swoje kandydatury w tym wątku forum dyskusyjnego (klik). DwĂłr KrĂłlewski zachęca do skorzystania z tej okazji.
09.02.2016 r.
Karta Konstytucyjna ogłoszona
Daniel von Witt
Lordowie Senatorowie w głosowaniu zdecydowali, większością głosów 6 do 1, że obecną Konstytucję Królestwa zastąpi Karta Konstytucyjna. We wczesnych godzinach porannych Jego Królewska Mość Edward II zatwierdził ustawę konstytucyjną wprowadzającą Kartę w życie. Zacznie ona obowiązywać 16 lutego 2016 roku.
05.02.2016 r.
Wybór formy ustrojowej Królestwa
Daniel von Witt
W Parlamencie Królewskim aktualnie trwa głosowanie nad zmianą Konstytucji Królestwa, która to przesądzi o ostatecznym losie przedłużającej się reformy i powrocie do normalności. W głosowaniu ścierają się ze sobą: projekt JKW Pavla Svobody zakładający zmianę Konstytucji oraz projekt dworski zakładający zastąpienie jej Kartą Konstytucyjną. W głosowaniu mogą wziąć udział: JKW Marcin Mikołaj, JKW Pavel Svoboda, JKW Mat Max, Andy Sky, Roger d'Artois, Daniel von Witt, Torkan Ingawaar oraz Gaston de Senancour.
23.01.2016 r.
Briefing prasowy Korony
Daniel von Witt
W dniach 23-24 stycznia 2016 roku JKM Edward II Król Dreamlandu i Elderlandu dostępny jest na prowadzonej konferencji prasowej, podczas której każdy zainteresowany może zapytać Króla o wszelkie nurtujące go sprawy. Podobne spotkania staną się stałą praktyką na Dworze Jego Królewskiej Mości w przyszłości. Kancelaria Królewska zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu.
20.01.2016 r.
Otwarcie Parlamentu Królewskiego
Daniel von Witt
Odpowiadając na głos społeczeństwa Jego Królewska Mość Edward II zmienił Dekret Królewski o Parlamencie Królewskim umożliwiając każdemu obywatelowi uczestnictwo w debatach na sali obrad. Kancelaria Królewska zachęca wszystkich poddanych Króla do korzystania z tego prawa.
11.01.2016 r.
Torkan Ingawaar nowym Księciem Skytji
Edward II
W miniony czwartek na mocy postanowienia królewskiego sir Torkan Ingawaar został nowym gospodarzem Wysp Skytyjskich. Jako lennik Korony Dreamlandzkiej objął urząd Księcia Skytji. W obszernym wystąpieniu inauguracyjnym na forum Królestwa nowy Książę zapowiedział budowę nowej witryny lenna oraz intensyfikację działań na rzecz rozwoju sfery kulturowo-narracyjnej i gospodarczej. „Pragnę uczynić Skytję miejscem przyjaznym dla obywateli” – deklaruje sir Torkan Ingawaar.

Jaką Skytję zamierzam budować? Z pewnością będę poruszał się w nieco odmiennej narracji od tej, w jakiej poruszałem się w poprzednich miesiącach. Pojawi się więcej odwołań do wieloletniej historii niepodległego Księstwa Skytji. Zamierzam wprowadzić nieco więcej powagi, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z pewnej dozy humoru. Książę Ulf Haakon Veigarsson – wybitny Dreamlandczyk, Surmalajczyk i Skytyjczyk – pozostawił po sobie ogromny dorobek i zbrodnią byłoby z niego nie korzystać.

Całe wystąpienie Księcia Skytji znajdziesz tutaj.
20.12.2015 r.
Koronacja JKM Edwarda II
Daniel von Witt
Uroczystość koronacji JKM Edwarda II Króla Dreamlandu i Elderlandu miała miejsce w Królewskim Pałacu Ekhorn dziś, w godzinach 17:00-17:30, a po niej zaczęła się nieoficjalna część obchodów nowego Święta Monarchii na IRC. Zapraszamy do udziału.

W precyzyjnej mowie tronowej nowy Król powiedział m.in.: Bez względu jednak na to, czy w Nowy Rok wejdziemy z Konstytucją, czy bez niej, z królem-suwerenem, czy z suwerennym narodem, istotą naszego życia publicznego pozostanie wymiar polityczny, który pojmuję jako płaszczyznę zwarcia i uzgadniania odmiennych postaw, poglądów oraz idei. To również płaszczyzna samorealizacji. co jest kolejnym sygnałem do aktywizacji życia politycznego w obu Królestwach. Dwór Królewski ma nadzieję, że każdy młody obywatel weźmie w tym udział.
15.12.2015 r.
Referendum
Edward II
Trwa referendum w sprawie zniesienia Konstytucji. Zapraszamy do lokalu referendalnego.
11.12.2015 r.
Referendum ws. Konstytucji Królestwa
Marcin Mikołaj
JKM Edward II rozpisał referendum ogólnokrajowe w sprawie Konstytucji Królestwa Dreamlandu. Obywatele Królestwa będą mogli w dniach od 15 do 23 grudnia 2015 roku oddać swój głos i tym samym wpłynąć na dalszy los Królestwa.

Pytanie referendalne brzmi następująco:

„Czy jest Pani/Pan za uchyleniem, mocą niniejszego referendum z chwilą ogłoszenia jego wyników, Konstytucji Królestwa oraz powierzeniem Królowi suwerennej władzy w Królestwie?”

Wyniki referendum powinny być znane przed Nowym Rokiem.
08.12.2015 r.
Przekazanie Korony
Marcin Mikołaj
Ostatnim postanowieniem królewskim JKM Marcin Mikołaj przekazał Korony Dreamlandu i Elderlandu wyznaczonemu Następcy Tronu JKW Jacquesowi ax. de Brolle. Koronację nowego Króla Dreamlandu wyznaczono na dzień 20 grudnia 2015 roku.
02.11.2015 r.
Dreamland Mistrzem!
Pavel Svoboda
W finale XIII V-Mundialu w Baridasie i Sclavinii, Dreamland bez wysiłku pokonał reprezentację Pięciopolski 3:0, zwyciężając swoje pierwsze mistrzostwo świata.
31.10.2015 r.
Zapowiedź audycji radiowej
Pavel Svoboda
Już dziś, tj. w sobotę 31 października o godzinie 17:00 Radio Rocznica zaprasza na nową audycję.

Tym razem będzie straszno. Będą wampiry, wilkołaki i duchy. Słuchanie samemu zdecydowanie nie zalecane. Dlatego zapraszamy na dreamlandzki kanał IRC #5prowincji, gdzie będziemy dodawać sobie otuchy.

Prosimy nie zapomnieć o kostiumie!
29.10.2015 r.
Dreamland w finale!
Pavel Svoboda
Po wygranym 3:0 półfinale z Republiką La Palmy, dreamlandzka reprezentacja awansuje do finału XIII V-Mundialu.

W niedzielę 1 listopada Dreamland zmierzy się z Pięciopolską w walce o mistrzostwo.

Nasza reprezentacja nigdy jeszcze nie grała w finale V-Mundialu.
26.10.2015 r.
Ćwierćfinał V-Mundialu
Pavel Svoboda
Dreamland awansował do półfinału V-Mundialu w Baridasie i Sclavinii po wygranej 2:0 z Królestwem Bantu.
25.09.2015 r.
Zapowiedź audycji w Radio Rocznica
Pavel Svoboda
Już w sobotę 26 września o godzinie 17:00 zostanie wyemitowana nowa audycja muzyczna Radia Rocznica.

Tradycyjnie już w trakcie emisji odbędzie się spotkanie na dreamlandzkim kanale IRC.
21.09.2015 r.
Udany debiut na V-Mundialu
Pavel Svoboda
W meczu otwarcia V-Mundialu w Almerze reprezentacja Dreamlandu pokonała drużynę współorganizatorów, Baridasu 1:0.

Dreamland jest uważany za jednego z faworytów grupy, jednak nigdy jeszcze nasza drużyna nie wygrała V-Mundialu.
01.08.2015 r.
Obchody Święta Królestwa
Pavel Svoboda
O godzinie 20:00 na kanale IRC #5prowincji rozpoczną się oficjalne obchody święta 1 sierpnia. Dreamland świętuje siedemnastą rocznicę istnienia.

W dniu 2 sierpnia również zapraszamy na kanał godzinę 20:00, tym razem na premierę sztuki radiowej "Solaarinen".
13.07.2015 r.
Traktat o Unii
Pavel Svoboda
Jego Królewska Mość ratyfikował Traktat o Unii, na mocy którego Królestwo Scholandii otrzymuje status Prowincji Dreamlandu, a jego obywatele nabywają obywatelstwo dreamlandzkie.
28.05.2015 r.
Stan wyjątkowy!
Daniel von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj ogłosił w dniu dzisiejszym stan wyjątkowy, na co zezwala mu nowa Konstytucja Królestwa. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez najbliższe trzy miesiące. Na ten czas zostały zawieszone niektóre przepisy ustawy zasadniczej, w szczególności te dotyczące działania Parlamentu Królewskiego i trybu wyboru Premiera Rządu Królewskiego.

Królestwo Dreamlandu czeka trudny czas, podczas którego obywatele winni wspomóc je w odbudowie i postawieniu na nogi. To ważny czas dla każdego zatroskanego o losy Ojczyzny, gdyż Królestwo musi wyjść z impasu i zrobi to tylko wtedy, gdy wszyscy mieszkańcy zaangażują się w odbudowę. Nie zwlekaj. Włącz się w nią już teraz!

Zobacz: Proklamacja Królewska na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego
27.05.2015 r.
Wizyta JKM w Sarmacji
Dino von Djoki?-Krieg
Kancelaria Królewska informuje, że w dniach 30-31 maja 2015 roku Jego Królewska Mość Marcin Mikołaj odbędzie wizytę w Księstwie Sarmacji. Wylot z Królewskiego Miasta Ekorre przewidziany jest w godzinach popołudniowych, natomiast JKM powróci do Królewskiego Pałacu Ekhorn w poniedziałek 1 czerwca.
23.01.2015 r.
Konstytucja ogłoszona!
Daniel von Witt
Po ciężkim i długotrwałym procesie reformy konstytucyjnej JKM Marcin I Mikołaj dokonał ogłoszenia nowej Konstytucji Królestwa, która wejdzie w życie dokładnie za miesiąc. Czas reformy konstytucyjnej jest częściowo za nami, jednak dopiero teraz czeka nas okres uściślenia przepisów ustrojowych nakreślonych Konstytucją. JKM Marcin I Mikołaj w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję na pomyślny rozwój Królestwa w nowych ramach ustawy zasadniczej.
08.01.2015 r.
Powołanie Ministra Spraw Zagranicznych
Daniel von Witt
JKM Marcin I Mikołaj powołał Pana Krzysztofa Bojara na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. Na temat powołania zabrał głos Premier Daniel von Witt, w kilku słowach uzasadniając obsadzenie tego stanowiska rządowego.

Nowemu Ministrowi życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin