Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
08.12.2015 r.
Przekazanie Korony
Marcin Mikołaj
Ostatnim postanowieniem królewskim JKM Marcin Mikołaj przekazał Korony Dreamlandu i Elderlandu wyznaczonemu Następcy Tronu JKW Jacquesowi ax. de Brolle. Koronację nowego Króla Dreamlandu wyznaczono na dzień 20 grudnia 2015 roku.
02.11.2015 r.
Dreamland Mistrzem!
Pavel Svoboda
W finale XIII V-Mundialu w Baridasie i Sclavinii, Dreamland bez wysiłku pokonał reprezentację Pięciopolski 3:0, zwyciężając swoje pierwsze mistrzostwo świata.
31.10.2015 r.
Zapowiedź audycji radiowej
Pavel Svoboda
Już dziś, tj. w sobotę 31 października o godzinie 17:00 Radio Rocznica zaprasza na nową audycję.

Tym razem będzie straszno. Będą wampiry, wilkołaki i duchy. Słuchanie samemu zdecydowanie nie zalecane. Dlatego zapraszamy na dreamlandzki kanał IRC #5prowincji, gdzie będziemy dodawać sobie otuchy.

Prosimy nie zapomnieć o kostiumie!
29.10.2015 r.
Dreamland w finale!
Pavel Svoboda
Po wygranym 3:0 półfinale z Republiką La Palmy, dreamlandzka reprezentacja awansuje do finału XIII V-Mundialu.

W niedzielę 1 listopada Dreamland zmierzy się z Pięciopolską w walce o mistrzostwo.

Nasza reprezentacja nigdy jeszcze nie grała w finale V-Mundialu.
26.10.2015 r.
Ćwierćfinał V-Mundialu
Pavel Svoboda
Dreamland awansował do półfinału V-Mundialu w Baridasie i Sclavinii po wygranej 2:0 z Królestwem Bantu.
25.09.2015 r.
Zapowiedź audycji w Radio Rocznica
Pavel Svoboda
Już w sobotę 26 września o godzinie 17:00 zostanie wyemitowana nowa audycja muzyczna Radia Rocznica.

Tradycyjnie już w trakcie emisji odbędzie się spotkanie na dreamlandzkim kanale IRC.
21.09.2015 r.
Udany debiut na V-Mundialu
Pavel Svoboda
W meczu otwarcia V-Mundialu w Almerze reprezentacja Dreamlandu pokonała drużynę współorganizatorów, Baridasu 1:0.

Dreamland jest uważany za jednego z faworytów grupy, jednak nigdy jeszcze nasza drużyna nie wygrała V-Mundialu.
01.08.2015 r.
Obchody Święta Królestwa
Pavel Svoboda
O godzinie 20:00 na kanale IRC #5prowincji rozpoczną się oficjalne obchody święta 1 sierpnia. Dreamland świętuje siedemnastą rocznicę istnienia.

W dniu 2 sierpnia również zapraszamy na kanał godzinę 20:00, tym razem na premierę sztuki radiowej "Solaarinen".
13.07.2015 r.
Traktat o Unii
Pavel Svoboda
Jego Królewska Mość ratyfikował Traktat o Unii, na mocy którego Królestwo Scholandii otrzymuje status Prowincji Dreamlandu, a jego obywatele nabywają obywatelstwo dreamlandzkie.
28.05.2015 r.
Stan wyjątkowy!
Daniel von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj ogłosił w dniu dzisiejszym stan wyjątkowy, na co zezwala mu nowa Konstytucja Królestwa. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez najbliższe trzy miesiące. Na ten czas zostały zawieszone niektóre przepisy ustawy zasadniczej, w szczególności te dotyczące działania Parlamentu Królewskiego i trybu wyboru Premiera Rządu Królewskiego.

Królestwo Dreamlandu czeka trudny czas, podczas którego obywatele winni wspomóc je w odbudowie i postawieniu na nogi. To ważny czas dla każdego zatroskanego o losy Ojczyzny, gdyż Królestwo musi wyjść z impasu i zrobi to tylko wtedy, gdy wszyscy mieszkańcy zaangażują się w odbudowę. Nie zwlekaj. Włącz się w nią już teraz!

Zobacz: Proklamacja Królewska na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego
27.05.2015 r.
Wizyta JKM w Sarmacji
Dino von Djoki?-Krieg
Kancelaria Królewska informuje, że w dniach 30-31 maja 2015 roku Jego Królewska Mość Marcin Mikołaj odbędzie wizytę w Księstwie Sarmacji. Wylot z Królewskiego Miasta Ekorre przewidziany jest w godzinach popołudniowych, natomiast JKM powróci do Królewskiego Pałacu Ekhorn w poniedziałek 1 czerwca.
23.01.2015 r.
Konstytucja ogłoszona!
Daniel von Witt
Po ciężkim i długotrwałym procesie reformy konstytucyjnej JKM Marcin I Mikołaj dokonał ogłoszenia nowej Konstytucji Królestwa, która wejdzie w życie dokładnie za miesiąc. Czas reformy konstytucyjnej jest częściowo za nami, jednak dopiero teraz czeka nas okres uściślenia przepisów ustrojowych nakreślonych Konstytucją. JKM Marcin I Mikołaj w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję na pomyślny rozwój Królestwa w nowych ramach ustawy zasadniczej.
08.01.2015 r.
Powołanie Ministra Spraw Zagranicznych
Daniel von Witt
JKM Marcin I Mikołaj powołał Pana Krzysztofa Bojara na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. Na temat powołania zabrał głos Premier Daniel von Witt, w kilku słowach uzasadniając obsadzenie tego stanowiska rządowego.

Nowemu Ministrowi życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
08.12.2014 r.
Finał konkursu na logo Królestwa
Daniel von Witt
Do dnia dzisiejszego można było oddawać głosy w wyborze logo Królestwa, którego projekty przygotowały dwie osoby: Mieczysław Chędoga Rozpecki i Prezerwatyw Tradycja Radziecki. Zwycięzcą, po bardzo wyrównanej walce okazał się Prezerwatyw Tradycja Radziecki i jego projekt zatytułowany ".dr - królestwo dreamlandu". Złóż gratulacje laureatowi i obejrzyj jego projekt. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
07.12.2014 r.
Rozpoczęcie Mikronacyjnej Konferencji Geograficznej
Daniel von Witt
6 grudnia wieczorem JE Daniel markiz von Witt Premier Rządu Królewskiego otworzył Mikronacyjną Konferencję Geograficzną, na którą zaproszono przedstawicieli 20 państw wirtualnych. Przybywają oni do Dreamopolis i Saudade by wziąć udział w dyskusjach na tematy kartograficzne i polityczne związane z mapami międzynarodowymi. Główną osią prac ma być dążenie do wypracowania lepszych metod redagowania i posługiwania się mapami. W Konferencji może brać udział każdy zainteresowany, dlatego zapraszamy tędy.
05.12.2014 r.
Referendum ogólnonarodowe
Paweł Wercyngetoryks Krieg
JKM Marcin I Mikołaj na wniosek Izby Poselskiej zarządził przeprowadzenie referendum ogólnonarodowego. Odbywa się ono w dniach 5-12 grudnia 2014 r. W referendum postawiono pytanie „Proszę wybrać jedną z poniższych odpowiedzi:” z wariantami odpowiedzi: „Jestem za wprowadzeniem Konstytucji Królestwa.”, „Nie chcę zmian konstytucyjnych”.

Odpowiedzi na pytanie referendalne udzielić można pod adresem: http://www.dreamland.net.pl/referendum/.
28.11.2014 r.
Nabór do służby zagranicznej Królestwa
Daniel von Witt
Królestwo Dreamlandu aktywizuje swoje działania na arenie międzynarodowej, w związku z czym pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na dyplomatów. Z tego względu Rząd Królewski uruchamia nabór na ambasadorów. Szczegółowe informacje można uzyskać na forum dyskusyjnym. Zachęcamy.
24.11.2014 r.
Wybory logo Królestwa
Daniel von Witt
W dniach 24 listopada - 8 grudnia br. można oddawać głosy w wyborach logo Królestwa. Trwają one w tym wątku na forum. Swoje projekty przedstawili: Mieczysław Chędoga-Rozpecki oraz Prezerwatyw Tradycja Radziecki. Zapraszamy do uczestnictwa. Niech wygra lepszy!
23.11.2014 r.
Wizyta państwowa Królowej Skarlandu
Daniel von Witt
Wczesnym wieczorem z wizytą państwową przybyła do Królestwa JKM Eleonora I Królowa Imperium Skarlandu wraz z Małżonkiem. Podczas pobytu Gości Korony dojdzie do spotkań z Królem, Premierem oraz członkami Izby Poselskiej. Pobyt zostanie zakończony jutro późnym wieczorem.
12.11.2014 r.
Rekonstrukcja Rządu
Daniel von Witt
Dzisiaj wieczorem na wniosek Premiera JE Daniela von Witta Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj dokonał zmian w Rządzie. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wyodrębniono Ministerstwo Spraw Społecznych, którym pokieruje JE Józef Kalicki. Więcej na temat nowego Gabinetu w Biuletynie Rządowym.
08.11.2014 r.
Konkurs na logo Królestwa
Daniel von Witt
Rząd Królewski ogłosił konkurs na projekt logo Królestwa, który jest skierowany do wszystkich osób zarejestrowanych na forum dyskusyjnym. Inicjatywa rodzi się z chwilą prowadzonych prac nad strategią promocji Królestwa i rządowym programem, który będzie ją wykonywał. Więcej o konkursie, w którym stawką jest 100.000 D przeczytasz więcej w Biuletynie Rządowym.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa!
28.10.2014 r.
Expose Premiera Daniela von Witta
Daniel von Witt
Premier Rządu Królewskiego Daniel von Witt wygłosił dzisiaj expose. W swoim programie na dość krótką kadencję naświetlił pierwsze kroki w dochodzeniu do Królestwa jako państwa nowoczesnego, atrakcyjnego i dynamicznego. Zasadniczymi punktami wystąpienia były aspekty związane z promocją, reformą ustrojową oraz polityką zagraniczną, której poświęcona jest największa część wystąpienia. Z całością można zapoznać się w sali obrad Parlamentu Królewskiego.
24.10.2014 r.
Rząd Królewski powołany
Daniel von Witt
JKM Marcin I Mikołaj dokonał w dniu dzisiejszym aktu powołania nowego Rządu, na czele którego stanął, rekomendowany wczoraj przez posłów podczas audiencji w Pałacu Ekhorn, Jego Ekscelencja Daniel von Witt. Rząd Królewski jest skromny i składa się z dwóch ministrów: MSW (tekę objął osobiście Premier) i MSZ (funkcję objął Jego Ekscelencja Simon McMelkor.
22.10.2014 r.
Inauguracja prac Izby Poselskiej XXV kadencji
Daniel von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj wygłosił w dniu dzisiejszym mowę tronową w Pałacu Parlamentu, która tradycyjnie rozpoczyna kadencję nowopowołanej Izby Poselskiej. W jej skład weszli: Daniel markiz von Witt z wynikiem wyborczym 6 głosów, JKW Pavel Svoboda z wynikiem 5 głosów i Jacques arcyksiążę de Brolle z wynikiem 3 głosów.

Król w swoim wystąpieniu powiedział, że żywi nadzieję na owocną współpracę z Izbą Poselską i to, że przyczyni się ona do poprawy sytuacji w Ojczyźnie. Całość wystąpienia dostępne jest w sali obrad Parlamentu Królewskiego.
15.10.2014 r.
Wybory do Izby Poselskiej
Edward II
Trwają wybory do Izby Poselskiej XXV kadencji. Od 14 do 20 października 2014 roku możliwe jest oddanie głosu na jednego z trzech zgłoszonych kandydatów. W wyborcze szranki stanęli tym razem Daniel von Witt, Pavel Svoboda oraz Jacques de Brolle. Cała trójka legitymuje się statusem kandydatów niezależnych.

Lokal wyborczy znajduje się tutaj.
13.08.2014 r.
Dreamland gromi Sarmację
Paul von Panevnick
Reprezentacja Królestwa Dreamlandu w czwartej kolejce Ligi v-Światowej wysoko pokonała reprezentację Księstwa Sarmacji 5:0 (3:0) i awansowała na pierwsze miejsce (9 pkt.).
Następny mecz w sobotę 16.08. z La Palmą. Wylot piłkarzy w piątek wieczorem.
08.08.2014 r.
Biblioteka św. Róży poszukuje pracowników
Fabiola de Willibald
W związku ze stale poszerzającymi się zbiorami w naszej dreamlandzkiej bibliotece, poszukujemy pracowników. Wszelkie informacje związane z warunkami zatrudnienia można uzyskać, pisząc na adres fabiola-s@wp.pl.
03.08.2014 r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Dreamlandu
Paul von Panevnick
W sobotę 2 sierpnia br. odbył się w Krakowie Zjazd Dreamlandczyków. Nie zabrakło przedstawicieli najwyższych władz Królestwa, w tym Jego Królewskiej Mości, Premiera, Marszałka IP, posłów, dyrektorów instytucji kultury oraz gości.
Podczas zjazdu powołano do życia stowarzyszenie zwykłe pod nazwą Stowarzyszenie Przyjaciół Królestwa Dreamlandu, uchwalono jego Regulamin i wybrano Przewodniczącego stowarzyszenia, których jednogłośnie został JKM Marcin I Mikołaj.
01.08.2014 r.
Odwolana audiencja
Dino von Djoki?-Krieg
Kancelaria Królewska pragnie powiadomić, że w związku z problemami technicznymi Jego Królewskiej Mości polegającymi na połączeniu z Internetem Dwór zmuszony został
do odwołania audiencji generalnej w okazji Święta Królestwa.
Wstępnie odchody Święta Królestwa z uwagi na powyższy problem i jutrzejszy zjazd dreamlandzki zostały przeniesione na niedzielę 3 sierpnia br. na godzinę 19.00 kanalu #5 prowincji IRC.
Korona Dreamlandzka pragnie przeprosić wszystkich mieszkańców za zaistniałą sytuację.
31.07.2014 r.
Zjazd KD w Krakowie
Paul von Panevnick
W sobotę 2 sierpnia br. o godz. 18:00 zapraszamy Dreamlandczyków i sympatyków na Zjazd w Krakowie.
Spotykamy się pod Barbakanem. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin