Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
Unia Saudadzka
mikronacja
04.11.2013 r.
Kongres Założycielski Radykalnego Centrum
W dniach 6 i 7 listopada (środa i czwartek) na IRC Królestwa odbędzie się kongres założycielski nowo powstałej dreamlandzkiej partii politycznej - Radykalnego Centrum. Dzień I (środa) będzie obejmował przede wszystkim debatę programową, dzień II natomiast - przede wszystkim wybór władz partii. W środę kongres rozpocznie się o godz. 20:00, w czwartek zaś już o 19:00. Podczas "Radykalnego Kongresu" każda chętna osoba będzie mogła przyłączyć się do współtworzenia nowego ugrupowania, proponując swoje postulaty programowe lub zapisując się do grona członków.
16.10.2013 r.
Chattycja i Shania wygrywa v-Mundial!
Paul von Panevnick
Stało się! W finale v-Mundialu Dreamland 2013 na Stadionie Królewskich w Ekkore rozgrywanym między reprezentacjami Pięciopolski oraz Chattycji i Shanii w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Dogrywka również nie przyniosła rozwiązania. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Chattycji i Shanii. Wynik 3:5. Gratulacje dla finalistów i wszystkich uczestników dreamlandzkich mistrzostw!
06.10.2013 r.
Nowości w Bibliotece im. św. Róży
Alfred
W Bibliotece im. św. Róży pojawiło się kilka nowych pozycji - najstarszy wiersz dreamlandzki oraz dział z literaturą zagraniczną. Póki co znajduje się tam kilka pozycji autorów erbokańskich, a Dyrektor Biblioteki Fabiola wicehrabina de Willibald zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dni dział będzie się rozrastać.
04.10.2013 r.
Konkurs satyryczny Ministerstwa Kultury i Nauki
Alfred
Ministerstwo Kultury i Nauki organizuje konkurs na prace o charakterze satyrycznym. Chętni na zdobycie ośmiu tysięcy dreamów nagrody mają czas na dokonanie zgłoszenia do 24 października. Oceny prac dokona Minister Kultury i Nauki, który ogłosi wyniki do 27 października.
15.09.2013 r.
Zakończenie regencji
Hans von Witt
Jego Królewska Mość Marcin Mikołaj dzisiejszego wieczoru zakończył okres regencji ustanowionej 25 sierpnia. JKM reszte dnia poświęci na zapoznanie się z bieżącymi sprawami w Pałacu Królewskim w Dreamopolis, a w dniu jutrzejszym powróci do Królewskiego Pałacu Ekhorn.
04.09.2013 r.
XI v-Mundial DREAMLAND 2013 rozpoczęty!
Paul von Panevnick
Dziś o godz. 19:30 uroczyście otwarto XI v-Mundial, rozgrywany na stadionach Królestwa Dreamlandu.

A oto pierwsze wyniki spotkań v-Mundialu DREAMLAND 2013:

GRUPA A
Sultanat Al Rajn - La Palma 4 - 0 (3 - 0)
Królestwo Surmenskie - Kalifat Al-Farun 3 - 2 (0 - 0)

GRUPA B
Chattycja i Shania - Baridas 5 - 0 (5 - 0)
Królestwo Nordii - Pięciopolska 1 - 0 (0 - 0)

GRUPA C
Królestwo Elderlandu - Austro-Wegry 4 - 0 (2 - 0)
Eskwilinia - Królestwo Bantu 0 - 4 (0 - 0)

GRUPA D
Skarland - Wandystan 1 - 0 (0 - 0)
Santania i Burgia - Trizondal 1 - 1 (1 - 0)

Reprezentacja Dreamlandu pauzowała w pierwszej kolejce spotkań grupowych.
29.08.2013 r.
Reprezentacja Dreamlandu gra w grupie C
Paul von Panevnick
28 sierpnia 2013 r. w siedzibie MUP odbyło się losowanie drużyn do czterech grup v-mundialu Dreamland 2013. Oto wyniki losowania:
GRUPA A: Kalifat Al-Farun, Królestwo Surmenskie, La Palma, Sultanat Al Rajn;
GRUPA B: Baridas, Chattycja i Shania, Królestwo Nordii, Pięciopolska;
GRUPA C: Austro-Wegry, Dreamland, Eskwilinia, Królestwo Bantu, Królestwo Elderlandu;
GRUPA D: Ksiestwo Sarmacji, Santania i Burgia, Skarland, Trizondal, Wandystan.
Uroczystość otwarcia v-mundialu odbędzie się 4 września br. o godz. 19:30.
28.08.2013 r.
Trójstronna umowa gospodarcza
Daniel von Witt
Dzisiaj do późnych godzin wieczornych trwały negocjacje umowy gospodarczej, jaka ostatecznie została podpisana przez JE Daniela markiza von Witta w imieniu Królestwa Dreamlandu, JE Simona diuka McMelkora w imieniu Królestwa Elderlandu oraz JE Celestynę Sinalenno w imieniu Królestwa Surmeńskiego. Celem umowy jest pogłębianie współpracy gospodarczej przez organizację obrotów walutowych, handlowych oraz inwestycje strategiczne. Umowa wejdzie w życie w dniu następującym po dniu ratyfikacji przez wszystkie Wysokie Układające się Strony.
25.08.2013 r.
Regencja
Hans von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj ustanowił w Królestwie regencję wstępnie na okres dwóch tygodni. Na urząd Regenta Królestwa powołano Jego Książęcą Wysokość Jacquesa ax. de Brolla.
11.08.2013 r.
Fundacja Ferment i Wydawnictwo litera w druku
Ogłoszono dziś otwarcie Ferment - Fundacji Kriegów - organizacji, której celem jest wspieranie dreamlandzkiej i mikroświatowej kultury. Fundacja została ustanowiona ze środków przekazanych na ten cel przez króla seniora Edwarda Artura; prezeską została znana działaczka kulturalna Fabiola wicehrabina de Willibald. Pierwszą z inicjatyw Fundacji Ferment jest litera w druku - wydawnictwo literatury mikroświatowej.
10.08.2013 r.
Audiencja dla Rządu JKM
Hans von Witt
W Królewskim Pałacu Ekhorn odbyła się tradycyjna, pierwsza audiencja Premiera Rządu Królewskiego i Ministrów Korony. JKM Marcin Mikołaj przeprowadził rozmowy z każdym ministrem pytając przede wszystkim o plany poszczególnych resortów administracji federalnej.
05.08.2013 r.
Wybrano Izbę Poselską
Komisarz Wyborczy Królestwa Paweł W. Krieg opublikował obwieszczenie ws. wyników wyborów do Izby Poselskiej XXII kadencji. W Izbie zasiądzie trzech posłów reprezentujących Partię Burżuazyjną: Conrad markiz Darosareier-Stattoerr, Hans hrabia von Witt oraz Siergiusz baron Asketil. Najwięcej głosów otrzymał Siergiusz baron Asketil. Frekwencja w Królestwie wyniosła niemal 50%, z czego najwyższą (58,33%) odnotowano w Morlandzie. Ogółem oddano aż 13 głosów pustych, co stanowi prawie 40% głosów oddanych - tłumaczyć to można faktem, że o mandaty, w zakończonych właśnie wyborach, ubiegali się kandydaci tylko jednego ugrupowania. Wkrótce spodziewane jest oficjalne otwarcie Izby nowej kadencji.
03.08.2013 r.
Audycja na rocznicę
Jego Królewska Wysokość król senior Paweł zaprasza na bardzo dreamlandzką audycję z okazji piętnastolecia istnienia Królestwa. Pierwsze fale radiowe rozejdą się w eter dziś o 20:00, w tym czasie warto być na dreamlandzkim IRC. Zakładka do słuchania audycji pojawi się dziś późniejszym popołudniem na witrynie rocznicy. A ci wszyscy, którzy nie będą mogli zasiąść przed radioodbiornikami dziś, będą mogli pobrać pełen zapis audycji już jutro.
02.08.2013 r.
Księga Pamiątkowa z okazji 15lecia Królestwa Dreamlandu
Hans von Witt
Z okazji 15 rocznicy powstania Królestwa Dreamlandu otwieramy Księgę Pamiątkową, na której każdy może pozostawić słowo upamiętniające wydarzenie tak ważne dla Królestwa Dreamlandu oraz całego Polskiego Mikroświata.
01.08.2013 r.
Poczet Królów Dreamlandzkich
Fabiola de Willibald
Z okazji 15-lecia naszego Królestwa w Galerii Królewskiej dostępna jest wystawa z portretami naszych monarchów (http://dreamland.net.pl/galeria/wystawy/poczet/). Zachęcamy do oglądania!
01.08.2013 r.
15-lecie Królestwa Dreamlandu
Siergiusz Asketil
Hejże mieszkańcy! 1 sierpnia dziś nastał, dzień radosny i prześwietny! Królestwo Dreamlandu obchodzi swą 15 rocznicę, co uczcimy w dniu dzisiejszym na kanale IRC #5prowincji.

19:00 rozpoczęcie uroczystości
19:10 defilada wojskowa
19:40 przemowa JKM Marcina Mikołaja
20:10 niespodzianka z okazji 15-lecia
20:30 historia Królestwa oczami starszych mieszkańców
21:00 przemowy gości zagranicznych
22:00 bankiet

Czujcie się wszyscy zaproszeni!
01.08.2013 r.
Wielka Parada Jachtów i Żaglowców
Paul von Panevnick
1 sierpnia br. godzinie 9:00 w porcie w Morburgu rozpoczęła się Wielka Parada Jachtów i Żaglowców z okazji Dnia Morza i 15-lecia Królestwa Dreamlandu.
Swoje reprezentacje wystawiły prowincje, miasta, regiony oraz obywatele. Trzynaście jednostek pływających wypłynęło ze stolicy Księstwa Morlandu, aby opływając od wschodu Kastorię i port w Cintrze, dotrzeć ok. godz. 17 do Satriny. Jest to największa parada w internetowej historii Księstwa.
28.07.2013 r.
Otwarto lokal wyborczy
Dreamlandczycy od dziś mogą wybierać posłów XXII kadencji Izby Poselskiej. Głosowanie potrwa do 4 sierpnia br. Do oddania głosu uprawnieni są wszyscy obywatele Królestwa. Kandydują: Conrad markiz Darosareier-Stattoerr, Hans wicehrabia von Witt oraz sir Siergiusz Asketil, wszyscy z Partii Burżuazyjnej. Zgodnie z kalendarzem wyborczym otwarcie obrad Izby Poselskiej XXII kadencji planowane jest na wtorek 6 sierpnia.
21.07.2013 r.
Kongres Ekonomiczny Satrina 2013
Paul von Panevnick
W dniach 19-22 lipca br. w Księstwie Morlandu odbywa się Kongres Ekonomiczny Satrina 2013. Kongres odtworzył JKM Marcin I Mikołaj. Głównym tematem Kongresu są kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapowiedziano konferencję "Nowe formy biznesowe w państwie wirtualnym" oraz panele tematycznych, dyskusje i debaty.
Na zakończenie Kongresu podczas specjalnej Gali rozdane zostaną nagrody: Złote Rozgwiazdy oraz Laur Rozwoju Ekonomicznego. Więcej na forum Kongresu Ekonomicznego Satrina 2013.
20.07.2013 r.
Kandydaci w wyborach do Izby Poselskiej
Komisarz Wyborczy Królestwa Paweł Wercyngetoryks markiz Krieg ogłosił listę kandydatów w zbliżających się wyborach do Izby Poselskiej. Swoich kandydatów zgłosiła wyłącznie Partia Burżuazyjna. O głosy wyborców powalczą sir Siergiusz Asketil, Conrad markiz Darosareier-Stattoerr oraz Hans wicehrabia von Witt. W wyborach nie wezmą zatem udziału pozostałe dwa ugrupowania polityczne Królestwa: Partia Konserwatywna i Klub Republikański. Głosowanie odbędzie się w dniach 28 lipca - 4 sierpnia.
18.07.2013 r.
Zmiana w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
Siergiusz Asketil
W związku z rezygnacją Kryspina van Buurena, do końca kadencji obecnego Rządu Królewskiego stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych będzie pełniła Pani Premier Fabiola baronowa de Willibald.
12.07.2013 r.
RGM Satrina mistrzem Ligi Królewskiej
Paul von Panevnick
Drużyna RGM Satrina została mistrzem sezonu 17 Ligi Królewskiej. W ostatnim meczu RGM pokonał lidera i obrońcę tytułu Start Nordheim aż 4:1. Drugie miejsce zajął Kornik Morburg. Trzeci był Start.
W następnym sezonie w Złotej Dywizji zagra jeszcze FC Elder (4 miejsce). Z Dywizji Srebrnej A do Dywizji Złotej awansował Spartakus Morburg i Olimpiq Satrina, a z Dywizji Srebrnej B - GKS Satrina i Ajax Nowy Amsterdam. Tym samym Księstwo Morlandu zgarnęło wszystko co tylko było do wygrania w tym sezonie.
07.07.2013 r.
Finał Kongresu i powstanie Partii Burżuazyjnej
Daniel von Witt
Kongres Założycielski Partii Burżuazyjnej zakończył się. Akt Założycielski podpisało 8 członków założycieli, których podzielono na podstawie tytułów honorowych. Osoby z nimi mogą kandydować w wyborach parlamentarnych, są także obowiązani do opłacania składek członkowskich. Z kolei młodsi obywatele i zarazem członkowie tworzą Partyjny Poczet Paziów (młodzieżówkę partyjną objętą wewnętrznym programem patronatu). Partia przyjęła swój statut i program. Wybrała także władze wykonawczą - Zarząd. Prezesem został markiz Conrad Darosareier-Stattoerr, Wiceprezesem (i Przewodniczącym PPP) Kantazo van der Targaryen, natomiast Sekretarzem Generalnym - hrabia Daniło de la Vega. Partia uzyskała już wpis w CRIP.
03.07.2013 r.
Kongres Partii Burżuazyjnej rozpoczęty
Daniel von Witt
W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych i wczesnym wieczorem rozpoczął się zapowiedziany w niedzielę Kongres Założycielski Partii Burżuazyjnej - tworzącej się nowej siły politycznej. Kongres potrwa w dniach 03.-07.07.2013, a dzień dzisiejszy poświęcono na powitania, kwestie organizacyjne oraz prezentację symboliki partyjnej (logotypu) oraz założeń programu zwanego "Program dla Królestwa 5+R".
02.07.2013 r.
Likwidacja dwóch galerii sztuki
Premier i zarazem minister kultury i nauki Fabiola baronowa de Willibald podjęła dziś decyzję o likwidacji dwóch federalnych galerii sztuki: Galerii Essthera oraz Galerii Autorskiej w Elsynor. Powodem jest utrzymujący się od dłuższego czasu stan zaniedbania, w jakie popadły obie te instytucje. Część eksponatów z likwidowanych jednostek zasili wkrótce zbiory remontowanej obecnie Galerii Królewskiej.
01.07.2013 r.
Święto Konstytucji
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Konstytucji. W ten ważny dla wszystkich obywateli Dreamlandu dzień Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj wygłosił przemówienie w którym podkreślił wagę tej rocznicy. Chwilę wcześniej nadał również ordery i odznaczenia zasłużonym dla życia Królestwa.
30.06.2013 r.
Spotkanie w Pałacu Rady
Fabiola de Willibald
1 lipca 2013 roku na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Kryspina van Buurena, w Pałacu Rady w Ekkore ma odbyć się spotkanie, na którym będą omawiane sprawy Mikronacyjnego Forum Kartograficznego.

W spotkaniu z Ministrem weźmie udział Przedstawiciel Królestwa Dreamlandu przy Mikronacyjnym Forum Kartograficznym Daniło de la Vega.
Inspiracją do spotkania jest chęć włączenia się Ministerstwa Spraw Zagranicznych w pracę Organizacji.
27.06.2013 r.
Umowa w/s. współpracy medycznej
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym dokonano podpisania umowy w/s. współpracy medycznej pomiędzy instytucją krajową Księstwa Surmali (Szpital Książęcy w Gedanii) a Państwem Trizondalskim. Jest to umowa, która ma za zadanie rozwinąć medycynę w Mikroświecie przy współpracy obu stron. Inicjatywę wsparła osobiście Pani Minister Kultury i Nauki obejmując ją patronatem.

Umowa: link
27.06.2013 r.
Biblioteka św. Róży
Fabiola de Willibald
Dostępne są już nowe strony Biblioteki św. Róży. Zapraszam do przeglądania jej zasobów oraz nawiązania współpracy - Biblioteka poszukuje nowych autorów zainteresowanych publikowaniem swoich tekstów.
26.06.2013 r.
Powołanie Wiceministra Kultury i Nauki
Siergiusz Asketil
Do Rządu Królewskiego na stanowisko Wiceministra Kultury i Nauki powołany został Martin Schlesinger. Jako iż stanowisko Ministra tegoż resortu obejmuje osobiście Pani Premier, uznała, że nowy wiceminister pomoże jej w niektórych działaniach - odciążając jednocześnie z części obowiązków. Jego Ekscelencja Schlesinger zajmie się między innymi organizowaniem imprez okolicznościowych związanych z kulturą. Przed powołaniem nowy wiceminister wyróżnił się między innymi w działalności regionalnej.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin