Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Koronacja Macieja II na Króla Dreamlandu

Prowincje:
Królestwo Scholandii
Domena Królewska
Unia Saudadzka
mikronacja
01.08.2013 r.
15-lecie Królestwa Dreamlandu
Siergiusz Asketil
Hejże mieszkańcy! 1 sierpnia dziś nastał, dzień radosny i prześwietny! Królestwo Dreamlandu obchodzi swą 15 rocznicę, co uczcimy w dniu dzisiejszym na kanale IRC #5prowincji.

19:00 rozpoczęcie uroczystości
19:10 defilada wojskowa
19:40 przemowa JKM Marcina Mikołaja
20:10 niespodzianka z okazji 15-lecia
20:30 historia Królestwa oczami starszych mieszkańców
21:00 przemowy gości zagranicznych
22:00 bankiet

Czujcie się wszyscy zaproszeni!
01.08.2013 r.
Wielka Parada Jachtów i Żaglowców
Paul von Panevnick
1 sierpnia br. godzinie 9:00 w porcie w Morburgu rozpoczęła się Wielka Parada Jachtów i Żaglowców z okazji Dnia Morza i 15-lecia Królestwa Dreamlandu.
Swoje reprezentacje wystawiły prowincje, miasta, regiony oraz obywatele. Trzynaście jednostek pływających wypłynęło ze stolicy Księstwa Morlandu, aby opływając od wschodu Kastorię i port w Cintrze, dotrzeć ok. godz. 17 do Satriny. Jest to największa parada w internetowej historii Księstwa.
28.07.2013 r.
Otwarto lokal wyborczy
Dreamlandczycy od dziś mogą wybierać posłów XXII kadencji Izby Poselskiej. Głosowanie potrwa do 4 sierpnia br. Do oddania głosu uprawnieni są wszyscy obywatele Królestwa. Kandydują: Conrad markiz Darosareier-Stattoerr, Hans wicehrabia von Witt oraz sir Siergiusz Asketil, wszyscy z Partii Burżuazyjnej. Zgodnie z kalendarzem wyborczym otwarcie obrad Izby Poselskiej XXII kadencji planowane jest na wtorek 6 sierpnia.
21.07.2013 r.
Kongres Ekonomiczny Satrina 2013
Paul von Panevnick
W dniach 19-22 lipca br. w Księstwie Morlandu odbywa się Kongres Ekonomiczny Satrina 2013. Kongres odtworzył JKM Marcin I Mikołaj. Głównym tematem Kongresu są kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zapowiedziano konferencję "Nowe formy biznesowe w państwie wirtualnym" oraz panele tematycznych, dyskusje i debaty.
Na zakończenie Kongresu podczas specjalnej Gali rozdane zostaną nagrody: Złote Rozgwiazdy oraz Laur Rozwoju Ekonomicznego. Więcej na forum Kongresu Ekonomicznego Satrina 2013.
20.07.2013 r.
Kandydaci w wyborach do Izby Poselskiej
Komisarz Wyborczy Królestwa Paweł Wercyngetoryks markiz Krieg ogłosił listę kandydatów w zbliżających się wyborach do Izby Poselskiej. Swoich kandydatów zgłosiła wyłącznie Partia Burżuazyjna. O głosy wyborców powalczą sir Siergiusz Asketil, Conrad markiz Darosareier-Stattoerr oraz Hans wicehrabia von Witt. W wyborach nie wezmą zatem udziału pozostałe dwa ugrupowania polityczne Królestwa: Partia Konserwatywna i Klub Republikański. Głosowanie odbędzie się w dniach 28 lipca - 4 sierpnia.
18.07.2013 r.
Zmiana w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
Siergiusz Asketil
W związku z rezygnacją Kryspina van Buurena, do końca kadencji obecnego Rządu Królewskiego stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych będzie pełniła Pani Premier Fabiola baronowa de Willibald.
12.07.2013 r.
RGM Satrina mistrzem Ligi Królewskiej
Paul von Panevnick
Drużyna RGM Satrina została mistrzem sezonu 17 Ligi Królewskiej. W ostatnim meczu RGM pokonał lidera i obrońcę tytułu Start Nordheim aż 4:1. Drugie miejsce zajął Kornik Morburg. Trzeci był Start.
W następnym sezonie w Złotej Dywizji zagra jeszcze FC Elder (4 miejsce). Z Dywizji Srebrnej A do Dywizji Złotej awansował Spartakus Morburg i Olimpiq Satrina, a z Dywizji Srebrnej B - GKS Satrina i Ajax Nowy Amsterdam. Tym samym Księstwo Morlandu zgarnęło wszystko co tylko było do wygrania w tym sezonie.
07.07.2013 r.
Finał Kongresu i powstanie Partii Burżuazyjnej
Daniel von Witt
Kongres Założycielski Partii Burżuazyjnej zakończył się. Akt Założycielski podpisało 8 członków założycieli, których podzielono na podstawie tytułów honorowych. Osoby z nimi mogą kandydować w wyborach parlamentarnych, są także obowiązani do opłacania składek członkowskich. Z kolei młodsi obywatele i zarazem członkowie tworzą Partyjny Poczet Paziów (młodzieżówkę partyjną objętą wewnętrznym programem patronatu). Partia przyjęła swój statut i program. Wybrała także władze wykonawczą - Zarząd. Prezesem został markiz Conrad Darosareier-Stattoerr, Wiceprezesem (i Przewodniczącym PPP) Kantazo van der Targaryen, natomiast Sekretarzem Generalnym - hrabia Daniło de la Vega. Partia uzyskała już wpis w CRIP.
03.07.2013 r.
Kongres Partii Burżuazyjnej rozpoczęty
Daniel von Witt
W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych i wczesnym wieczorem rozpoczął się zapowiedziany w niedzielę Kongres Założycielski Partii Burżuazyjnej - tworzącej się nowej siły politycznej. Kongres potrwa w dniach 03.-07.07.2013, a dzień dzisiejszy poświęcono na powitania, kwestie organizacyjne oraz prezentację symboliki partyjnej (logotypu) oraz założeń programu zwanego "Program dla Królestwa 5+R".
02.07.2013 r.
Likwidacja dwóch galerii sztuki
Premier i zarazem minister kultury i nauki Fabiola baronowa de Willibald podjęła dziś decyzję o likwidacji dwóch federalnych galerii sztuki: Galerii Essthera oraz Galerii Autorskiej w Elsynor. Powodem jest utrzymujący się od dłuższego czasu stan zaniedbania, w jakie popadły obie te instytucje. Część eksponatów z likwidowanych jednostek zasili wkrótce zbiory remontowanej obecnie Galerii Królewskiej.
01.07.2013 r.
Święto Konstytucji
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Konstytucji. W ten ważny dla wszystkich obywateli Dreamlandu dzień Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj wygłosił przemówienie w którym podkreślił wagę tej rocznicy. Chwilę wcześniej nadał również ordery i odznaczenia zasłużonym dla życia Królestwa.
30.06.2013 r.
Spotkanie w Pałacu Rady
Fabiola de Willibald
1 lipca 2013 roku na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Kryspina van Buurena, w Pałacu Rady w Ekkore ma odbyć się spotkanie, na którym będą omawiane sprawy Mikronacyjnego Forum Kartograficznego.

W spotkaniu z Ministrem weźmie udział Przedstawiciel Królestwa Dreamlandu przy Mikronacyjnym Forum Kartograficznym Daniło de la Vega.
Inspiracją do spotkania jest chęć włączenia się Ministerstwa Spraw Zagranicznych w pracę Organizacji.
27.06.2013 r.
Umowa w/s. współpracy medycznej
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym dokonano podpisania umowy w/s. współpracy medycznej pomiędzy instytucją krajową Księstwa Surmali (Szpital Książęcy w Gedanii) a Państwem Trizondalskim. Jest to umowa, która ma za zadanie rozwinąć medycynę w Mikroświecie przy współpracy obu stron. Inicjatywę wsparła osobiście Pani Minister Kultury i Nauki obejmując ją patronatem.

Umowa: link
27.06.2013 r.
Biblioteka św. Róży
Fabiola de Willibald
Dostępne są już nowe strony Biblioteki św. Róży. Zapraszam do przeglądania jej zasobów oraz nawiązania współpracy - Biblioteka poszukuje nowych autorów zainteresowanych publikowaniem swoich tekstów.
26.06.2013 r.
Powołanie Wiceministra Kultury i Nauki
Siergiusz Asketil
Do Rządu Królewskiego na stanowisko Wiceministra Kultury i Nauki powołany został Martin Schlesinger. Jako iż stanowisko Ministra tegoż resortu obejmuje osobiście Pani Premier, uznała, że nowy wiceminister pomoże jej w niektórych działaniach - odciążając jednocześnie z części obowiązków. Jego Ekscelencja Schlesinger zajmie się między innymi organizowaniem imprez okolicznościowych związanych z kulturą. Przed powołaniem nowy wiceminister wyróżnił się między innymi w działalności regionalnej.
23.06.2013 r.
Audiencja dla Premiera i Ministrów Korony
Hans von Witt
W godzinach wieczornych w Sali Tronowej Pałacu Królewskiego w Dreamopolis odbyła się audiencja dla Premiera oraz Ministrów Korony. Podczas spotkania JKM przekazał akty mianowania ministrom oraz wysłuchał ich planów na czas urzędowania. Audiencja trwała około godziny. Król pożegnał się i opuścił Salę Tronową około godziny 21.
23.06.2013 r.
Król w Pałacu Parlamentu
Hans von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj zjawi się dziś w Pałacu Parlamentu. Wizyta królewska związana jest z zaplanowanym nadzwyczajnym posiedzeniem Izby Poselskiej, które ma na celu wysłuchanie przemówienia programowego Premier de Willibald.

Zgodnie z ceremoniałem posłowie na wezwanie Marszałka Dworu przejdą na galerię Sali Rady Królestwa - Tron Królewski usytuowany jest tylko w salach byłego Senatu Królewskiego, z tego względu wszelkie wizyty Króla odbywają się w tej części Pałacu.
21.06.2013 r.
Obchody Święta Luindoru
Daniel von Witt
W dniu dzisiejszym Luindor obchodził swoje święto. W kolejną rocznicę powstania prowincji, obecnie palatynatu Zjednoczonego Księstwa, uroczyste obchody miały miejsce w Saudade, Alizon, Avalon i na zamku Toussaint. Książę Zjednoczonego Księstwa nadał Order Gryfa osobom zasłużonym dla Luindoru, w szczególności postaciom związanym z tamtejszymi lennami: Alizon i Dhatar. Krzyże złote Orderu otrzymali JE Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi oraz JXW Sted diuk Asketil; krzyż srebrny JXM sir Siergiusz Asketil; natomiast krzyż brązowy - JE Robert von Oliva. Odznaczony został także JE Conrad markiz Darosareier-Stattoerr Medalem Aruzów za rozwój systemów informatycznych Królestwa.

W południe miało miejsce wystąpienie Jego Ksiażęcej Mości Daniło de la Vegi w Ogrodach Namiestnikowskich w Saudade. Książę skupił się głównie na zwięzłym przedstawieniu planów dla Luindoru. Po przemówieniu miał miejsce przegląd oddziałów wojskowych z Regimentu Książęcego dowodzonego przez rotm. Kantazo van der Targaryen, oraz defilada. Dalsze obchody odbyły się już poza stolicą palatynatu - w Alizonie rozmawiano z Margrabią Asketilem nt. rozwoju systemu lennego; w Avalon dokonano otwarcia miasta w myśl postanowień, by życie do mniej licznych ale o bogatej historii miast Luindoru stopniowo wracało. Koniec świątecznego dnia miał miejsce podczas balu na zamku Toussaint.
20.06.2013 r.
Powołanie nowego Rządu Królewskiego i zmiana UF
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym powołany został nowy Rząd Królewski w składzie: Fabiola baronowa de Willibald (Minister Kultury i Nauki), sir Siergiusz Asketil (Minister Promocji i Informacji), Dino von Djokić (Minister Spraw Wewnętrznych), oraz Kryspin van Buuren (Minister Spraw Zagranicznych). Z tej okazji JKM Marcin I Mikołaj złożył życzenia nowemu gabinetowi, jednocześnie informując o zmianie Ustawy Federalnej o Rządzie Królewskim w której dokonano drobnych aktualizacji.
14.06.2013 r.
Fabiola baronowa de Willibald Premierem
Siergiusz Asketil
Po złożonej przez Simona diuka McMelkora rezygnacji na stanowisko Premiera Rządu Królewskiego powołana została Fabiola baronowa de Willibald.
05.06.2013 r.
Dymisja Premiera
Hans von Witt
Podczas prywatnej audiencji JE Simon diuk McMelkor złożył na ręce Jego Królewskiej Mości dymisje swojego gabinetu. Już w ciągu najbliższych dni JKM Marcin I Mikołaj spotka się z Posłami w Królewskim Pałacu Ekhorn w celu omówienia zaistniałej sytuacji,a także podjęcia stosownych kroków prowadzących do wyłonienia nowego rządu.
27.05.2013 r.
Nowy Biuletyn Rządu Królewskiego
Siergiusz Asketil
Rząd Królewski mając na uwadze konieczność informowania o swych działaniach wszystkich Obywateli i Mieszkańców Królestwa postanowił reaktywować z dniem dzisiejszym Biuletyn Rządowy, którego za zadanie będzie przekazywanie najważniejszych informacji z prac Rządu. Biuletyn będzie wydawany nieregularnie, lecz zawsze w okolicach jednego miesiąca. Zachęcamy do zapoznania się z numerem pierwszym.
24.05.2013 r.
Prezes Sądu Królestwa
Siergiusz Asketil
W wyniku wskazania przez zgromadzenie ogólne sędziów Sądu Królestwa i prezesów sądów powszechnych JKM Marcin I Mikołaj powołał nowego Prezesa Sądu Królestwa, którym został SSK JKW król senior Edward Artur. Szczegóły na forum.
23.05.2013 r.
Ustawy bankowe
Tomasz von Petrowitz
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj podpisał ustawy, które wprowadzić mają w Królestwie nowy system bankowy oraz umożliwić prowadzenie banków komercyjnych. Podpisane ustawy były wcześniej przedmiotem weta królewskiego.
23.05.2013 r.
Zmiana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
Siergiusz Asketil
Na wniosek Premiera Rządu Królewskiego Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj odwołał ze stanowiska Ministra Spraw Wewnętrznych Jego Ekscelencję Daniło hrabiego de la Vegę. Miejsce to zajmie JE Hans wicehrabia von Witt. Z tego też powodu Premier wydał krótkie oświadczenie.
21.05.2013 r.
Sędziowie Sądu Królestwa
Siergiusz Asketil
JKM Marcin I Mikołaj - za zgodą Rady Królestwa - mianował na urząd Sędziów Sądu Królestwa JKW króla seniora Edwarda Artura i JKW króla seniora Roberta I.
16.05.2013 r.
Regaty Żeglarskie
Siergiusz Asketil
W Książęcym Mieście Buuren rozpoczęły się Regaty Żeglarskie, które odbędą się na wodach Zjednoczonego Księstwa i Republiki Weblandu. Uczestniczy w nich 4 żeglarzy, którzy przez dłuższy okres będą zmagać się z siłami natury i zawziętością przeciwników. Szczegóły na forum.
05.05.2013 r.
Namiestnik Weblandu
Hans von Witt
Po prawie 2 miesiącach osobistego zarządzania prowincją Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj postanowił przekazać funkcje Namiestnika Republiki Weblandu Jej Ekscelencji Fabioli baronowej de Willibald. W latach 2006-2008 Jej Ekscelencja pełniła role burmistrza miasta Letrib.
05.05.2013 r.
Moderator forum
Hans von Witt
Jego Królewska Mość wydał postanowienie o powołaniu Jego Ekscelencji Hansa wicehrabiego von Witta na stanowisko moderatora. Od dnia dzisiejszego Jego Ekscelencja będzie dbał o porządek i przestrzeganie zasad panujących na naszym forum.
01.05.2013 r.
Mikołaj I Jan Księciem Sarmacji
Hans von Witt
28 kwietnia Kancelaria Królewska na prośbe Jego Królewskiej Wysokości Paula diuka von Panevnicka, regenta Królestwa, przesłała list gratulacyjny do Jego Książęcej Mości Mikołaja I Jana z okazji objęcia władzy w Księstwie Sarmacji. Jego Książęca Mość przesyła serdeczne podziękowania, a także wyraził szczerą chęć rozwijania przyjaźni i współpracy między "Naszymi Narodami".
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin