Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Wybory

Prowincje:
Domena Królewska
Unia Saudadzka
Królestwo Scholandii
mikronacja
05.05.2013 r.
Moderator forum
Hans von Witt
Jego Królewska Mość wydał postanowienie o powołaniu Jego Ekscelencji Hansa wicehrabiego von Witta na stanowisko moderatora. Od dnia dzisiejszego Jego Ekscelencja będzie dbał o porządek i przestrzeganie zasad panujących na naszym forum.
01.05.2013 r.
Mikołaj I Jan Księciem Sarmacji
Hans von Witt
28 kwietnia Kancelaria Królewska na prośbe Jego Królewskiej Wysokości Paula diuka von Panevnicka, regenta Królestwa, przesłała list gratulacyjny do Jego Książęcej Mości Mikołaja I Jana z okazji objęcia władzy w Księstwie Sarmacji. Jego Książęca Mość przesyła serdeczne podziękowania, a także wyraził szczerą chęć rozwijania przyjaźni i współpracy między "Naszymi Narodami".
01.05.2013 r.
Koniec regencji
Siergiusz Asketil
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj zakończył dzisiaj w nocy regencję i powrócił do Królewskiego Pałacu Ekhorn w Ekorre.
29.04.2013 r.
Traktat o znaniu z Królestwem Hasselandu
Siergiusz Asketil
W nocy dnia wczorajszego Regent Królestwa JKW Paul diuk von Penevnick dokonał ratyfikacji Traktatu o wzajemnym uznaniu Królestwa Dreamlandu i Królestwa Hasselandu. Treść Traktatu na forum.
25.04.2013 r.
Spotkanie 27 kwietnia br. w Krakowie
Paul von Panevnick
Obywatele i Przyjaciele Królestwa Dreamlandu!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w realu w najbliższą sobotę, tj. 27 kwietnia 2013 r. w Krakowie.

Spotykamy się o godz. 18:00 pod Barbakanem. Tu pierwsza niespodzianka - trzeba odnaleźć symbol Królestwa i przywitać się swoim realnym imieniem. Następnie przejdziemy do pubu, gdzie przy kuflu złotego napoju przedstawiamy się wg. danych z CRM.
Godziny zakończenia nie podajemy, gdyż Kraków kusi życiem nocnym, a jako grzesznicy możemy ulec pokusie...
25.04.2013 r.
Szkoła Podstawowa w Gedanii
Siergiusz Asketil
W dniu dzisiejszym działałność rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Gedanii. W koncepcji jej działania jest zastąpienie dawnej Szkoły Głównej w Dreamopolis i nauczenia młodych Obywateli podstaw o Królestwie i mikronacjach. Dodatkowo będziemy mieli możliwość poznania reaktywowanego języka surmalajskiego, co jest z pewnością dużym urozmaiceniem. Szczegóły na forum.
23.04.2013 r.
Hołd lenny Skytji
Siergiusz Asketil
Książę Skytji Ulf Haakon Veigarsson (dawniej jako Folke Grmeslav Plęzsivlzciji) złożył hołd lenny JKM Marcinowi I Mikołajowi i oddał Skytję "pod obronę i pieczę Królestwa Dreamlandu i pod zwierzchnictwo Księstwa Surmali". Wydarzenie to kończy ekspedycję naukowo-krajoznawczą na Polarktykę. Szczegóły na forum.
20.04.2013 r.
Regencja
Siergiusz Asketil
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj ustanowił w dniu dzisiejszym regencję. Urząd Regenta będzie pełnił Jego Królewska Wysokość Paul diuk von Penevnick.
07.04.2013 r.
Dzień Nowego Czasu
Siergiusz Asketil
7 kwietnia 2013 roku w Księstwie Surmali odbył się Dzień Nowego Czasu. Wydarzenie to upamiętnia zmianę nazwę prowincji z Blacklock na Surmalę w 2002 roku. W związku z tym w wielu miastach odbyły się zabawy, oraz różnorodne festyny. Jednym z nich był rozpoczęty w Orlovie Turniej w warcaby khamockie, na który przybyło wiele osobistości zza granicy. Zostały wręczone również odznaczenia dla osób związanych z Surmalą, a w Grodzie Siedmiu Słońc mogliśmy ujrzeć powiązane z lokalną kulturą wydarzenie religijne.
06.04.2013 r.
Wielki Książę Lorenzo Pietro I de Medici z wizytą w Surmali
Siergiusz Asketil
Późnym wieczorem 6 kwietnia br. Wielki Książę Toskanii Lorenzo Pietro I de Medici przybył do Księstwa Surmali. Wielki Książę odwiedzi Gedanię, oraz osadę Vari i weźmie udział w oficjalnych obchodach Dnia Nowego Czasu.
25.03.2013 r.
Wielki Książę Morfeusz Lucjusz Tyler w Dreamlandzie
Hans von Witt
24 marca w godzinach wieczornych odbyla sie oficjalna audiencja pomiedzy JKM Marcinem I Mikolajem, a przebywajacym od niedawna w Krolestwie Wielkim Ksieciem Solardii Morfeuszem Lucjuszem Tylerem. Rozmowa przebiegala w pokojowej atmosferze i poruszyla wiele istotnych kwestii. Podczas spotkania obecny byl takze Premier Rzadu Krolewskiego Simon diuk McMelkor.
19.03.2013 r.
Sarmaci zwyciężają w finale Ligi Królewskiej
Edward II
Sarmacki klub Młoty z Anheim zwycięzcą XV sezonu piłkarskich rozgrywek międzynarodowej Ligi Królewskiej. W emocjonującym finale Sarmaci zmierzyli się z obrońcą mistrzowskiego tytułu - dreamlandzką Aroną Shin Splints. Nowy sezon ligowy zainaugurowany zostanie już w najbliższę niedzielę. W gronie dwudziestu czterech uczestników LK znajduje sie sześć klubów z Królestwa Dreamlandu i dwa z Królestwa Elderlandu.

Młoty z Anheim - Arona Shin Splints 4 : 3
18.03.2013 r.
Tradycyjny objazd po Prowincjach
Hans von Witt
Dzis przed poludniem (18.03) JKM pojawi sie w "czwartej" prowincji, ale jakze to Jemu bliskiej - Zjednoczonym Ksiestwie. Wladze prowincji potwierdzily szereg atrakcji zwiazanych z tym wydarzeniem (http://unia.dreamland.net.pl/serwis/kancelaria/?p=254). JKM Marcin I Mikolaj planowo spedzi 5 dni na wizytacji "starych katów". Powrót do Ekorre - piatek wieczór (22.03).
16.03.2013 r.
Nominacje i dymisje
Hans von Witt
W dniu 16 marca JKM Marcin I Mikołaj powołał Daniłę hrabiego de la Vega na urząd Kartografa Królewskiego. Jego Ekscelencja staje na czele instytucji odpowiedzialnej za gromadzenie i opracowywanie map.
Tego samego dnia Jego Królewskqa Mość na podstawie przedłożonej dymisji odwołał z urzędu Prezydenta Republiki Weblandu JE Paula diuka von Panevnicka. Do czasu nominacji nowego namiestnika JKM osobiście pokieruje prowincją.
11.03.2013 r.
Tradycyjny objazd po Prowincjach
Hans von Witt
Kolejnym przystankiem JKM Marcina I Mikolaja w tradycyjnym objezdzie po prowincjach bedzie Republika Weblandu. Juz dzis samolot Jego Królewskiej Mosci pojawi sie na lotnisku w Elsynor, gdzie zostanie powitany przez mieszkanców stolecznego miasta. Wizyta potrwa do piatku (15.03), a zakonczy sie w Trebun.
05.03.2013 r.
WYNIKI WYBORÓW DO IZBY POSELSKIEJ XXI KADENCJI
Hans von Witt
Komisarz Wyborczy Królestwa przedstawił wyniki wyborów do Izby Poselskiej. I tak o to w wyborach wzięły udział 24 osoby z 50 uprawnionych co daje nam frekwencje ogólną 48%.
Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę ważnych głosów:
(1) Simon diuk McMelkor, kandydat niezależny - 10 głosów;
(2) Hans wicehrabia von Witt, DPK - 4 głosy;
(3) Mackenzie wicehrabina Gordon-Allen, DPK - 3 głosy;
(4) sir Otton van der Berg, DPK - 2 głosy.
04.03.2013 r.
Tradycyjny objazd po Prowincjach
Hans von Witt
Dzis wczesnym rankiem Jego Królewska Mosc Marcin I Mikolaj udal sie z wizyta do Ksiestwa Surmali. JKM bedzie przebywac w tej pólnocno-wschodniej czesci Królestwa od dzis do piatku (04.03-08.04). W srode (06.03) nastapi jednodniowa przerwa w wizycie, co spowodowane jest otwarciem Izby Poselskiej XXI kadencji w Dreamopolis.
24.02.2013 r.
Tradycyjny objazd po Prowincjach
Hans von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj rozpoczął tradycyjny objazd po Prowincjach Królestwa Dreamlandu. Od dziś do piątku (24.02-01.03) będzie gościć w Księstwie Morlandu gdzie zapozna się dogłebnie z planami, zadaniami i problemami mieszkańców. Powrót do Królewskiego Pałacu Ekhorn planowany jest na piątek (01.03) godzinę 19:30.
23.02.2013 r.
Koronacja w Elderlandzie
Hans von Witt
JKM Marcin I Mikołaj w dniu dzisiejszym na Zamku w Elderze został Koronowany na Króla Elderlandu. Ceremonię koronacji poprowadził Marszałek Dworu JKM Sted diuk Asketil. Koronę Elderlandzką na głowę Króla Dreamlandu i Elderlandu włożył Lord Strażnik Koronny Simon diuk McMellkor. JKM Marcin I Mikołaj do jutra pozostanie w Elderze skąd uda się bezpośrednio z tradycyjną wizytą po koronacji do Księstwa Morlandu.
14.02.2013 r.
Koronacja JKM Marcina I Mikołaja
Tomasz von Petrowitz
Kancelaria Dworu Jego Królewskiej Mości pragnie zaprosić społeczność Królestwa Dreamlandu i Elderlandu na koronację JKM Marcina I Mikołaja na Króla Dreamlandu. Uroczystość rozpocznie się w Pałacu Królewskim w Dreamopolis 16 lutego 2013 roku o godzinie 20:30.

- kanał: #5prowincji
- serwer: irc.pirc.pl
- port: 6667
09.02.2013 r.
Przekazanie Korony
Maciej I
Dzisiaj w Kakutach odbył się pożegnalny podwieczorek z udziałem JKM Artura I Piotra, w trakcie którego ustępujący Monarcha przekazał Koronę Królestw Dreamlandu i Elderlandu JKW Martinowi księciu de Joustin. W spotkaniu wzięli udział m. in. JKW Pavel Svoboda, Sted Asketil, Tomasz Barney, Conrad Darosareier-Stattoer, Józef Kalicki, Jacques de Brolle, Siergiusz de la Slav, Otton van der Berg oraz JE Karolina von Lichtenstein, powołana wczoraj na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.

Nowy król przybrał imiona: Marcin I Mikołaj

Koronacja odbędzie się 16 lutego 2013 roku.
02.02.2013 r.
Następca Tronu
Conrad Samanti
Jego Królewska Mość Artur Piotr wydał Postanowienie Królewskie w którym wyznaczył księcia Martina de Joustin na Następcę Tronu Królestwa Dreamlandu. W specjalnie wydanym oświadczeniu wskazał, iż abdykacja i przekazanie Korony planowane są na termin 8-10 lutego 2013r.
26.01.2013 r.
Święto Konstytucji Zjednoczonego Księstwa
Marcin Mikołaj
W dniu 8 stycznia 2013 roku Zjednoczone Księstwo Furlandii i Luindoru obchodziło pierwszą rocznicę ustanowienia Konstytucji - z tej okazji 26 stycznia 2013 Jego Książęca Mość Martin książę de Joustin wydał proklamację książęcą oraz nadał najwyższe odznaczenie Order Szachownicy.
25.12.2012 r.
Życzenia świąteczno-noworoczne
Artur Piotr
Drodzy Dreamlandczycy, Elderlandczycy i Przyjaciele Obu Królestw,

Święta w rozkwicie. Niech ten czas - spędzony w miarę możliwości i woli z najbliższymi - pozwoli Wam oderwać się od codziennych trosk. Nowy 2013 rok niech przyniesie Wam to co najlepsze, a w szczególności niech pozwoli Wam cieszyć się z bytności w Królestwach i z Waszej w nich aktywności.

(-) Artur I Piotr, R.
23.12.2012 r.
Otwarcie Pałacu dla zwiedzających
Tomasz Barney
Z okazji Święta Monarchii w dniu dzisiejszym otwarte zostały dla zwiedzających najważniejsze pomieszczenia ceremonialne – Sale Stanu. Sale będą udostępniane dla publiczności w całym okresie świątecznym. Czasowe otwarcie Pałacu Królewskiego dla zwiedzających to ostatni element obchodów z okazji Święta Monarchii. Zapraszamy do zwiedzania.
20.12.2012 r.
Święto Monarchii - IRC #5prowincji
Maciej I
Dwór Jego Królewskiej Mości Artura I Piotra organizuje obchody Święta Monarchii na kanale IRC #5prowincji - 22 grudnia 2012r o godz. 19.00.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

Jak się tam dostać? Można skorzystać np. z bramki www (bramka 1 lub bramka 2). Po więcej informacji zapraszam na stronę kanału #5prowincji lub na forum.
16.12.2012 r.
Deklaracja Gertońska
Paul von Panevnick
U podnóża Góry Gerton na niezamieszkałej wyspie Polluksa podpisano Deklarację Gertońska, która wzmacnia współpracę między Księstwami Morlandu i Surmali oraz Republiką Weblandu.
Powołano wspólny Skarb Trzech Prowincji, a nadto zapowiedziano wdrożenie wspólnej polityki administracyjnej, finansowej oraz w zakresie sądownictwa krajowego.
Zobowiązano się także do ustalenia treści umowy, która połączy ww. prowincje, co nastąpić ma za 3 miesiące.
11.11.2012 r.
Furlandia Mistrzem
Paul von Panevnick
Reprezentacja Furlandii została w minioną środę mistrzem Ligi Prowincjonalnej, pokonując na wyjeździe reprezentację Weblandu.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja Morlandu, która nieoczekiwanie przegrała ostatni mecz z Monderią, oddając fotel lidera.
Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Monderii, która wyprzedziła czwartą Surmalę korzystniejszą różnicą goli.

Nowy sezon rusza niebawem. Liga Prowincjonalna (ID 283201) przyjmuje zgłoszenia reprezentacji prowincji v-państw.
24.10.2012 r.
Podwieczorek Królewski
Maciej I
Już w najbliższą w sobotę, 27.10, o godz. 19.30 zapraszamy na Podwieczorek Królewski - gospodarzem spotkania będzie JKM Artur Piotr.

Podwieczorek odbędzie na naszym kanale IRC - #5prowincji.

Przypominam dane dla klienta irc:

- kanał: #5prowincji
- serwer: irc.pirc.pl
- port: 6667

lub

Bramka www: http://irc.ty-i.net/bramka.php

Wszelkie informacje na stronie: http://irc.ty-i.net

Zapraszamy serdecznie :)
24.10.2012 r.
Wybory w Sarmacji
Maciej I
W dniu wczorajszym JKM Piotr II Grzegorz zarządził wybory do Sejmu, które odbędą się w dniach 4 - 6 listopada 2012r. Termin zgłaszania kandydatur upływa 2 listopada.
Wyniki być może poznamy tuż po 21.00 na Sarmackim IRC-u.

W kuluarach mówi się że największe szanse na zwycięstwo ma Jedna Sarmacja. Kto zostanie Kanclerzem? Czy nadchodzi czas kobiecej dominacji? Tylko pozazdrościć.... :)
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin