Królestwo Dreamlandu - najstarsza mikronacja (wirtualne państwo) w polskiej Sieci
Wirtualne państwo, Królestwo Dreamlandu
dreamland, mikronacja, wirtualne państwo, v-państwo, królestwo, prowincje

Prowincje:
Unia Saudadzka
Domena Królewska
Królestwo Scholandii
mikronacja
24.02.2013 r.
Tradycyjny objazd po Prowincjach
Hans von Witt
Jego Królewska Mość Marcin I Mikołaj rozpoczął tradycyjny objazd po Prowincjach Królestwa Dreamlandu. Od dziś do piątku (24.02-01.03) będzie gościć w Księstwie Morlandu gdzie zapozna się dogłebnie z planami, zadaniami i problemami mieszkańców. Powrót do Królewskiego Pałacu Ekhorn planowany jest na piątek (01.03) godzinę 19:30.
23.02.2013 r.
Koronacja w Elderlandzie
Hans von Witt
JKM Marcin I Mikołaj w dniu dzisiejszym na Zamku w Elderze został Koronowany na Króla Elderlandu. Ceremonię koronacji poprowadził Marszałek Dworu JKM Sted diuk Asketil. Koronę Elderlandzką na głowę Króla Dreamlandu i Elderlandu włożył Lord Strażnik Koronny Simon diuk McMellkor. JKM Marcin I Mikołaj do jutra pozostanie w Elderze skąd uda się bezpośrednio z tradycyjną wizytą po koronacji do Księstwa Morlandu.
14.02.2013 r.
Koronacja JKM Marcina I Mikołaja
Tomasz von Petrowitz
Kancelaria Dworu Jego Królewskiej Mości pragnie zaprosić społeczność Królestwa Dreamlandu i Elderlandu na koronację JKM Marcina I Mikołaja na Króla Dreamlandu. Uroczystość rozpocznie się w Pałacu Królewskim w Dreamopolis 16 lutego 2013 roku o godzinie 20:30.

- kanał: #5prowincji
- serwer: irc.pirc.pl
- port: 6667
09.02.2013 r.
Przekazanie Korony
Maciej I
Dzisiaj w Kakutach odbył się pożegnalny podwieczorek z udziałem JKM Artura I Piotra, w trakcie którego ustępujący Monarcha przekazał Koronę Królestw Dreamlandu i Elderlandu JKW Martinowi księciu de Joustin. W spotkaniu wzięli udział m. in. JKW Pavel Svoboda, Sted Asketil, Tomasz Barney, Conrad Darosareier-Stattoer, Józef Kalicki, Jacques de Brolle, Siergiusz de la Slav, Otton van der Berg oraz JE Karolina von Lichtenstein, powołana wczoraj na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.

Nowy król przybrał imiona: Marcin I Mikołaj

Koronacja odbędzie się 16 lutego 2013 roku.
02.02.2013 r.
Następca Tronu
Conrad Samanti
Jego Królewska Mość Artur Piotr wydał Postanowienie Królewskie w którym wyznaczył księcia Martina de Joustin na Następcę Tronu Królestwa Dreamlandu. W specjalnie wydanym oświadczeniu wskazał, iż abdykacja i przekazanie Korony planowane są na termin 8-10 lutego 2013r.
26.01.2013 r.
Święto Konstytucji Zjednoczonego Księstwa
Marcin Mikołaj
W dniu 8 stycznia 2013 roku Zjednoczone Księstwo Furlandii i Luindoru obchodziło pierwszą rocznicę ustanowienia Konstytucji - z tej okazji 26 stycznia 2013 Jego Książęca Mość Martin książę de Joustin wydał proklamację książęcą oraz nadał najwyższe odznaczenie Order Szachownicy.
25.12.2012 r.
Życzenia świąteczno-noworoczne
Artur Piotr
Drodzy Dreamlandczycy, Elderlandczycy i Przyjaciele Obu Królestw,

Święta w rozkwicie. Niech ten czas - spędzony w miarę możliwości i woli z najbliższymi - pozwoli Wam oderwać się od codziennych trosk. Nowy 2013 rok niech przyniesie Wam to co najlepsze, a w szczególności niech pozwoli Wam cieszyć się z bytności w Królestwach i z Waszej w nich aktywności.

(-) Artur I Piotr, R.
23.12.2012 r.
Otwarcie Pałacu dla zwiedzających
Tomasz Barney
Z okazji Święta Monarchii w dniu dzisiejszym otwarte zostały dla zwiedzających najważniejsze pomieszczenia ceremonialne – Sale Stanu. Sale będą udostępniane dla publiczności w całym okresie świątecznym. Czasowe otwarcie Pałacu Królewskiego dla zwiedzających to ostatni element obchodów z okazji Święta Monarchii. Zapraszamy do zwiedzania.
20.12.2012 r.
Święto Monarchii - IRC #5prowincji
Maciej I
Dwór Jego Królewskiej Mości Artura I Piotra organizuje obchody Święta Monarchii na kanale IRC #5prowincji - 22 grudnia 2012r o godz. 19.00.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

Jak się tam dostać? Można skorzystać np. z bramki www (bramka 1 lub bramka 2). Po więcej informacji zapraszam na stronę kanału #5prowincji lub na forum.
16.12.2012 r.
Deklaracja Gertońska
Paul von Panevnick
U podnóża Góry Gerton na niezamieszkałej wyspie Polluksa podpisano Deklarację Gertońska, która wzmacnia współpracę między Księstwami Morlandu i Surmali oraz Republiką Weblandu.
Powołano wspólny Skarb Trzech Prowincji, a nadto zapowiedziano wdrożenie wspólnej polityki administracyjnej, finansowej oraz w zakresie sądownictwa krajowego.
Zobowiązano się także do ustalenia treści umowy, która połączy ww. prowincje, co nastąpić ma za 3 miesiące.
11.11.2012 r.
Furlandia Mistrzem
Paul von Panevnick
Reprezentacja Furlandii została w minioną środę mistrzem Ligi Prowincjonalnej, pokonując na wyjeździe reprezentację Weblandu.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja Morlandu, która nieoczekiwanie przegrała ostatni mecz z Monderią, oddając fotel lidera.
Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Monderii, która wyprzedziła czwartą Surmalę korzystniejszą różnicą goli.

Nowy sezon rusza niebawem. Liga Prowincjonalna (ID 283201) przyjmuje zgłoszenia reprezentacji prowincji v-państw.
24.10.2012 r.
Podwieczorek Królewski
Maciej I
Już w najbliższą w sobotę, 27.10, o godz. 19.30 zapraszamy na Podwieczorek Królewski - gospodarzem spotkania będzie JKM Artur Piotr.

Podwieczorek odbędzie na naszym kanale IRC - #5prowincji.

Przypominam dane dla klienta irc:

- kanał: #5prowincji
- serwer: irc.pirc.pl
- port: 6667

lub

Bramka www: http://irc.ty-i.net/bramka.php

Wszelkie informacje na stronie: http://irc.ty-i.net

Zapraszamy serdecznie :)
24.10.2012 r.
Wybory w Sarmacji
Maciej I
W dniu wczorajszym JKM Piotr II Grzegorz zarządził wybory do Sejmu, które odbędą się w dniach 4 - 6 listopada 2012r. Termin zgłaszania kandydatur upływa 2 listopada.
Wyniki być może poznamy tuż po 21.00 na Sarmackim IRC-u.

W kuluarach mówi się że największe szanse na zwycięstwo ma Jedna Sarmacja. Kto zostanie Kanclerzem? Czy nadchodzi czas kobiecej dominacji? Tylko pozazdrościć.... :)
11.10.2012 r.
Inauguracja Kongresu Ziemskiego
Paul von Panevnick
JXM Paul markiz von Panevnick w Morburgu uroczyście otworzył Kongres Ziemski Księstwa Morlandu. Jest to organ ustawodawczy Księstwa, który ponadto ma pełnić funkcje opiniujące.
W skład Kongresu wchodzą osoby piastujące urzędy burmistrza, kasztelana i margrabiego.
07.10.2012 r.
Piłkarska jesień
Paul von Panevnick
O godzinie 19:00 dn. 7 października br. odbędą się pierwsze mecze Ligi Prowincjonalnej - nieoficjalnych mistrzostw prowincji.

Natomiast tydzień temu rozpoczęły się rozgrywki Ligi Królewskiej. W czterech grupach rywalizują także kluby z Królestwa Dreamlandu: Kornik Morburg (grupa A), RGM Satrina (grupa B), Spartakus Morburg (grupa C) oraz Arona Shin Splints, Elsynor Athletic i KKS Cintra w grupie D.
Spartakus i Athletic po dwóch kolejkach liderują swoim grupom z kompletem zwycięstw.
28.09.2012 r.
Armia z nowym Marszałkiem
Marcin Mikołaj
JKM Artur Piotr powołał Marszałka Armii Królewskiej w osobie barona de la Vegi. Jego Ekscelencja baron de la Vega przedstawiał już publicznie propozycje zmian i rozwoju tej instytucji, liczymy iż powołanie na stanowisko pozwoli choć w części na wykonanie założonych planów.

Mianowanemu Marszałkowi Armii Królewskiej życzymy sukcesów.
28.09.2012 r.
Ministrowie Korony
Maciej I
Postanowieniem Królewskim z dnia 27 września 2012 roku, JKM Artur Piotr na wniosek Premiera powołał Ministrów Korony:

- Jego Ekscelencję Daniło barona de la Vegę (MSW)
- Jego Ekscelencję Simona McMelkora (MSZ)
- Szlachetną lady Mackenzie Gordon-Allen (Kultura i Nauka)
- Jego Ekscelencję Conrada wicehrabiego Darosareier-Stattoerr (Minister bez teki)
24.09.2012 r.
Nowy Premier
Maciej I
W niedzielę, 23 września 2012 r. JKM udzielił prywatnej audiencji posłom XX kadencji, w trakcie której przedstawiono kandydata na Premiera, zaś JKM powołał nowego Premiera Rządu Królewskiego w osobie JE Jacquesa arcyksięcia de Brolle.

22.09.2012 r.
Księstwo Monderii
Maciej I
W dniu dzisiejszym (22.09.2012) na Zamku Królewskim w Elderze odbyła się inwestytura Księcia Monderii. Jego Ekscelencja Łukasz baron Harpien (Książę Monderii) złożył hołd lenny.

22.09.2012 r.
Nowy Marszałek Dworu Królewskiego
Maciej I
W dniu dzisiejszym JKM Artur Piotr powołał na stanowisko Marszałka Dworu Steda diuka Asketila.

POSTANOWIENIE KRÓLEWSKIE

12.09.2012 r.
Wyniki wyborów
Marcin Mikołaj
11 września ogłoszono wyniki wyborów do Izby Poselskiej XX kadencji. Zgodnie z informacją Komisarza Wyborczego Królestwa wszyscy kandydujący w wyborach otrzymali wymaganą liczbę głosów uprawniającą do zasiadania w ławach poselskich.

W wyborach wzięło udział 23 z 49 uprawnionych do głosowania, w związku z czym frekwencja wyniosła 46,9%. Oddano 1 głos nieważny oraz 3 głosy puste. Do 13 września 2012 roku każdy obywatel Królestwa Dreamlandu może wnieść skargę na poprawność przeprowadzonych wyborów do Sądu Prowincji.

Zgodnie z Kalendarzem Wyborczym w dniu dzisiejszym nastąpi inauguracja Izby Poselskiej XX kadencji podczas której tradycyjnie zostanie wygłoszona Mowa Tronowa.
04.09.2012 r.
Lokal wyborczy otwarty
Trwa głosowanie w wyborach do Izby Poselskiej XX kadencji. Kandydują:
- Jacques książę de Brolle - Klub Republikański;
- Tomasz Paweł de Lerent - KR;
- Paul markiz von Panevnick - niezależny;
- król senior Pavel Svoboda - KR.
Zainteresowani poglądami kandydatów powinni zapoznać się z ich wypowiedziami w ramach kampanii: dostępne tutaj.
Każdy obywatel Królestwa może oddać swój głos w lokalu wyborczym. Głosowanie potrwa do 10 września br.
30.08.2012 r.
Dreamland na mundialu
Edward II
W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie pierwsza kolejka X edycji piłkarskich mistrzostw polskiego mikroświata. Dreamland trafił do Grupy A, w której o awans rywalizować będzie z reprezentantami Wandystanu, Scholandii i Elderlandu. Trenerem dreamlandzkiej kadry narodowej jest Medgar hrabia de Rama. Faza grupowa potrwa do 19 września.
28.08.2012 r.
Znamy kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej
Komisarz wyborczy Krzysztof hrabia Jazłowiecki ogłosił listę kandydatów w wyborach do Izby Poselskiej XX kadencji. Z ramienia założonego w 2009 roku Klubu Republikańskiego kandydują wszyscy posłowie Klubu obecnej kadencji: marszałek IP król senior Pavel Svoboda, premier Jacques książę de Brolle oraz minister kultury i nauki Tomasz Paweł de Lerent. Zgłoszono również jednego kandydata niezależnego - Paula markiza von Panevnicka, prawnika i byłego sędziego.
Głosowanie odbędzie się w dniach 4-10 września 2012 roku. Otwarcie Izby XX kadencji planowane jest na 12 września.
22.08.2012 r.
Zgłaszanie kandydatów na posłów
Krzysztof Jazłowiecki
Do 27 sierpnia obywatele Królestwa mogą zgłaszać swoje kandydatury w wyborach do Izby Poselskiej XX Kadencji.

Zgodnie z Obwieszczeniem Komisarza Wyborczego Królestwa zgłoszenie powinno zawierać:
(1) imię i nazwisko oraz NIM kandydata;
(2) nazwę partii politycznej wystawiającej kandydata bądź słowa "kandydat niezależny";
(3) adres e-mail kandydata;
(4) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie.

Kandydaci mogą zgłaszać się pod adresem: k.jazlowiecki@gmail.com.

Głosowanie w wyborach do IP odbędzie się w dniach 4-10 września.
18.08.2012 r.
Rekrutacja na studia
Uniwersytet Królewski w Dreamopolis rozpoczął rekrutację na kierunek teorie nowego świata. Aby dołączyć do grona studentów, należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Wydział Teorii Nowego Świata oferuje wszystkim zainteresowanym naukowe podejście do fenomenu mikronacji, pozostając jedyną tego typu jednostką uniwersytecką w polskich państwach wirtualnych. Więcej - na witrynie Wydziału. Serdecznie zapraszamy!
17.08.2012 r.
Prorektor UKD
Artur Piotr
W dniu wczorajszym ogłoszono dekret królewski o zmianie ustawy federalnej o Uniwersytecie Królewskim w Dreamopolis. Wprowadził on urząd prorektora UKD, jako zastępcy rektora na czas nieobecności tego ostatniego. Jednocześnie na stanowisko Prorektora UKD powołano JKW króla seniora Edwarda Artura.

Treść dekretu: TUTAJ
Treść postanowienia: TUTAJ
14.08.2012 r.
IRC - dyżur
Maciej I
Dziś wieczorem (do późnej nocy!!) na naszym kanale IRC funkcje gospodarza pełnił będzie Król Senior, Edward Artur.

Jak sam napisał na forum: "Gdyby komuś się nudziło lub może podobnie jak ja tonął w papierach do przerobienia na zeszły tydzień - zapraszam na IRC. Pracy szybciej nie wykonamy, ale przynajmniej będzie nam nieco przyjemniej."

Srdecznie zapraszamy

Strona kanału #5prowincji
01.08.2012 r.
XIV rocznica powstania Dreamlandu
Edward II
Czternaście lat temu - 1 sierpnia 1998 r. - powstało Królestwo Dreamlandu, najstarsza polskie państwo internetowe.
25.07.2012 r.
Koniec regencji
Pavel Svoboda
Jego Królewska Mość Artur Piotr powrócił z urlopu i formalnie zakończył okres regencji.
copyright © 2007 Dreamland
 
Maryusheck, Bager, Ghardin