Archiwum

   

Oto archiwalne wiadomości ze strony głównej IN:

   
    
20 lutego
Solardyjska zagadka - nowy, tajemniczy tekst autorstwa Ghardina w dziale archeologia.
19 lutego
INwłączył się w obchody I rocznicy panowania JKM eMBe. Więcej szczegółów na stronach miasta Motley.
9 listopada
Przeprowadzka IN z Elsynoru do nowego gmachu w Motley. Nowe strony Instytutu.
2 listopada
Rozpoczynamy akcję przyznawania stypendiów naukowych studentom dreamlandzkich uczelni wyższych.
5 kwietnia
Nowa pozycja w dziale historii. Zamieściliśmy rozbudowaną biografię dzielnego króla Letriba: "Od szewca do króla". Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym dziełem autorstwa Pawla3M.
28 marca
Instytut Nauki stworzył Centrum Kultury i Nauki Weblandu. Prezentowane są tam instytucje kulturalne Weblandu oraz innych prowincji Federacji.
7 lutego
Wspólnie z innymi instytucjami kulturalnymi powołaliśmy projekt "Porozumienie dla Kultury". Ma na celu wspierać nowe i rozwijać istniejące już pomysły, dotyczące rozwoju kultury w Dreamlandzie. [więcej
1 lutego
W dziale historii pojawiła się nowa praca autorstwa profesora Pio "Poznajcie Helonę".
25 stycznia
Na naszej wystawie malarstwa pojawiły się nowe eksponaty. Obrazy przedstawiają piękne krajobrazy wyspy Wielka Wanta. Zachęcamy do zwiedzania! Umieściliśmy również cztery nowe eksponaty na aukcji.
24 stycznia
Ogłaszamy konkurs na najlepszą stronę www działającą w Dreamlandzie. Szczegóły na stronie http://xplore.prv.pl. A już jutro otwarcie Królewskiego Ogrodu Zoologicznego, utworzonego przez Dział Przyrodniczy Instytutu Nauki. [więcej]
18 stycznia
Na stronach Instytutu Nauki utworzyliśmy nowy "Dział Przyrodniczy". Jego głównymi zadaniami będzie przedstawianie szerszemu gronu atrakcji przyrodniczych naszego kraju.
15 stycznia
Instytut Nauki włączył się do współpracy przy I edycji Dreamlandzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wydawnictwo Plegolal i redakcję "Dreamlandczyka". Ufundowaliśmy dodatkową nagrodę w wysokości 250D. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. [więcej]
13 stycznia
Nurkowie z UT-Sea dokonali fascynującego odkrycia! Pod wodami terytorialnymi Dreamlandu odnaleziono wrak statku. Opis pierwszego etapu wyprawy w głąb morza znaleźć można w dziale historii "Zatopione skarby". Zapraszamy.
7 stycznia
Nasz Instytut nawiązał współpracę z organizacją zajmującą się badaniem wód naszego morza - UT-Sea. Już wkrótce efekty naszej współpracy przedstawimy na stronach Instytutu Nauki.
5 listopada
Uruchomiliśmy aukcję. Będziesz mógł teraz zakupić na własność eksponaty przedstawione na naszych wystawach. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach.
1 listopada
Zamieściliśmy nowe eksponaty na naszej wystawie. Zapraszamy.
19 października
Opracowaliśmy i spisaliśmy historię prowincji Furlandia. Można ją przeczytać w dziale "historie prowincji". Zachęcamy do lektury.
16 października
Ogłaszamy konkurs na najlepszy baner naszego Instytutu, propozycje prosimy przesyłać na adres kontakt@xplore.prv.pl . Nagroda dla zwycięscy: 400D.
13 października
Uruchomiliśmy Dział Kartografii. Znaleźć tam można mapy Dreamlandu i poszczególnych prowincji.
12 października
Otrzymaliśmy zlecenie od Eryka - namiestnika Furlandii na spisanie historii tej prowincji. Prace trwają.
11 października
Decyzją namiestnika prowincji Webland Instytut Historii na Uniwersytecie Królewskim i Instytut Nauki Weblandu zostały połączone tworząc nowy INSTYTUT NAUKI. 51% udziałów w nowej instytucji posiadać będzie prowincja Webland, 49% firma archeologiczna Xplore. 
9 października
Trwają prace nad połączeniem Instytutu Historii z Instytutem Nauki Weblandu. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie 13 października dojdzie do fuzji obu instytucji.
6 października
Zorganizowaliśmy wystawę eksponatów, jakie zdobyliśmy w trakcie poznawania historii naszego Królestwa. Otwarte już są wystawy malarstwa i rzeźby. Zapraszamy!
4 października
Sporządziliśmy dokładniejszą historię Weblandu z okresu 1378-1551, opisując dzieje rodu Semitanów.
3 października
Archeolodzy z Xplore dokonali fascynującego odkrycia - zobacz opis trzeciego etapu ich badań.
2 października
Zamieściliśmy dzieło "Historia Układu Morburskiego" autorstwa Bzerolka de Kakucia.

1 października

Na stronie znalazły się opisy badań archeologicznych ze zbiorów firmy Xplore.

30 września

Umieściliśmy historie trzech prowincji naszego państwa.

29 września

Reaktywowanie Instytutu Historii na Uniwersytecie Królewskim przy współpracy firmy Xplore.
   
powrót na stronę główną IN

 

stypendia   PdK   siedziba   współpraca   archiwum   linki

Copyright © 2001-2002 IN & m-Group