podstawowe informacje o Królestwie Dreamlandu

Historia

Królestwo Dreamlandu jest pierwszym i najstarszym polskojęzycznym państwem wirtualnym. Państwo zostało utworzone 1 sierpnia 1998 roku.

Aby poznać bliżej historię Dreamlandu, przeczytaj Rys historyczny >>>

Ustrój

Głową państwa jest Król. Władzę wykonawczą sprawuje wybierany przez Naród w wyborach bezpośrednich Premier i jego ministrowie, którzy razem tworzą Rząd Królewski.

Prawo może ustanawiać Król, który wydaje dekrety lub Parlament Królewski, który uchwala ustawy. Parlamentarzystą, zwanym lordem, może zostać każdy obywatel zamieszkały w Królestwie co najmniej 14 dni. Najwyższym źródłem prawa jest Karta Konstytucyjna.

Więcej szczegółów o ustroju i polityce znajdziesz tutaj >>>

Geografia

Królestwo Dreamlandu składa się trzech regionów: Domeny Królewskiej, Królestwa Scholandii oraz Unii Saudadzkiej. Siedzibą Króla i Rządu Królewskiego jest Królewskie Miasto Ekorre. Siedzibą Parlamentu i oficjalną stolicą Królestwa jest Królewskie Stołeczne Miasto Dreamopolis.

Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu i historii prowincji >>>

Zobacz mapę Dreamlandu >>>

Komunikacja

Głównym miejscem komunikacji mieszkańców Dreamlandu jest forum. Spotkania na żywo odbywają się na dreamlandzkim kanale IRC #5prowincji.

Aby wysłać wiadomość do dowolnej osoby w Dreamlandzie, należy wybrać adresata w rejestrze obywateli i przy pozycji pod avatarem "PW" kliknąć „Wyślij prywatną wiadomość”.

Aby przejrzeć odebrane wiadomości, należy kliknąć „Moje wiadomości” w lewym górnym rogu strony forum.

Dowiedz się więcej o działaniu forum dyskusyjnego >>>